Vartotojo Kristina22 dienoraštis
Kokią kosmetiką galima laikyti natūralia?
2013-01-02 23:47:29

Vis daugiau studenčių renkasi natūralią kosmetiką, tačiau susigaudyti kosmetikos prekių rinkoje pirkėjui yra nelengva, nes nėra tobulos produktų sertifikavimo sistemos. Jei kosmetikos produkte yra nedidelis konservantų parabenų kiekis, ant pakuotės rašoma, kad jis natūralus. Patikimi yra tik tie gamintojai, kurie turi nepriklausomus ekologiško standarto sertifikatus Tai „Ecocert“, „BDIH“, „Soll Association“ ir panašūs.


Lietuva gali pasidžiaugti, kad ne tik Latvijos „Madara“, bet ir ji turi lietuviškos kosmetikos prekės ženklą „Margarita“. Ekologiškiems „Margaritos“ kosmetikos gaminiams prieš porą metų buvo suteiktas „Ecocert“ sertifikatas. Norintys gauti šį sertifikatą kosmetikos gamintojai turi pasiekti, kad jų produkcijoje būtų ne mažiau kaip 95 proc. natūralių medžiagų. Veido ir kūno priežiūros priemonėse, kurias gamina „Margarita“, naudojami linų, kviečių, alavijų ir kitų naudingų augalų ekstraktai.

Kam rinktis konservantų prisotintą užsieninę kosmetiką, jei po ranka turime puikių savų, Lietuvoje augančių augalų? Pirkėjai pamėgo kremą „Margarita“, ekologišką, kuriame yra linų ekstraktas ir augalinis aliejus. Linų ekstraktas puikiai drėkina išsausėjusią odą, o augalinis aliejus papildo ją reikalingais mūsų odai komponentais. Lino panaudojimo kosmetikoje galimybės yra labai plačios. Linų sėmenų aliejuje yra apie 50 procentų Omega 3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios padeda pasišalinti iš odos nereikalingiems riebalams, gydo spuoguotą, sudirgusią, niežėti linkusią odą.

Šis aliejus gerai tinka veido kaukėms. Procedūra daugiau negu paprasta: kai riebi veido oda, keletą sumaltų linų sėmenų šaukštelių užpilame šiltu vandeniu, tepame veidą ir laikome apie dvidešimt minučių. Kai maltus linų sėmenis naudojame labai spuoguotai odai, į vandeniu užpiltus maltus linų sėmenis įpilame truputį linų sėmenų aliejaus. Ši kaukė ant veido irgi laikoma apie dvidešimt minučių.

Linų sėmenų aliejus naudojamas plaukų priežiūrai, kai sunku su jais susitvarkyti po cheminio sušukavimo, kai jie nualinti dažymo. Plaukus, patepus šiuo aliejumi, reikia nenuplauti keletą valandų. Jei galvą apsuksime rankšluosčiu ar užsidėsime kepuraitę, plaukai geriau įsisavins linų sėmenyse esančias naudingas medžiagas. Linų sėmenų aliejumi rekomenduojama patepti nušiurusius, lūžinėjančius plaukų galiukus, o šiame aliejuje pamirkę pirštų nagus, greit pamatysime, jog jie sutvirtės ir nebelūžinės. Linų sėmenų aliejų prieš mirkant nagus siūloma šiek tiek pašildyti.

Natūralioje kosmetikoje vis dažniau naudojama dilgėlė. Dilgėlės, kurias žmonės laiko piktžolėmis, iš tiesų iš dirvos pasisavina vitaminus ir mineralus, todėl naudojamos ir kaip vaistas, ir kaip kosmetinė priemonė. Ypač naudingi dilgėlių šampūnai, kurie ne tik maitina sudirgintą odą, bet ir naikina pleiskanas. Namuose tokio šampūno galime pasiruošti patys, o jei nenorime to daryti. „Margarita“ mums siūlo nusipirkti dilgėlių šampūno, kuris labiausiai tiks slenkantiems plaukams. Jei gaminsime namuose šį šampūną nuo pleiskanų, reikės keleto šaukštų paprasto šampūno (kuo natūralesnio), į kurį būtina įmaišyti lygiomis dalimis po tiek pat levandų, šalavijų ir dilgėlių užpilo ir po keletą lašų citrinų ir kedrų eterinio aliejaus. Rekomenduojama sunaudoti kuo greičiau.

Pasidalink Facebook'e
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju