Referatai, kursiniai, diplominiai
INŽINERINIAI REGULIATORIŲ DERINIMO PARAMETRŲ APSKAIČIAVIMO METODAI
Informatika  Namų darbai   (18 psl., 147,16 kB)
Kompiuteriu apdorojama informacija turi būti išreikšta jam patogiu pavidalu. Konstruojant kompiuterį paaiškėjo, kad geriausiai jį sudaryti iš tokių elementų, kurie turėtų dvi būsenas. Pavyzdžiui: laidu teka elektros srovė - neteka; įmagnetintas plotelis - neįmagnetintas plotelis, aukšta įtampa - žema įtampa. Šias būsenas paprasčiausiai žymėti vienetu ir nuliu (paprasčiau nė nesugalvosi).
Informatika  Referatai   (5 psl., 22,51 kB)
Virtualiųjų mašinų technologija leidžia ant vieno kompiuterio paleisti kelėtą skirtingų operacinių sistemų. Tai yra leidžia pereiti iš vienos operacinės sistemos į kitą ne perkraunant kompiuterio. Naudojant virtualiąją mašiną mes nepakenksim mūsų kompiuteriui. Kursinio darbo turinys: 1. Įvadas. 2. VMware programinės įrangos apžvalga. 3. VMware Workstation diegimas namų kompiuteryje. 4. Darbo stoties modeliavimas. 5. Tinklų adapterių technologijos VMware Workstation. 6. Vietinio tinklo iš trijų kompiuterių modelio sudarymas panaudojant visas tris technologijas. 7. Išvados
Informatika  Kursiniai darbai   (21 psl., 1,16 MB)
Lygiagretaus programavimo namu darbas su naudojant Open MPI biblioteka, realizuota c++ kalba. Darbo aprasymas, algoritmo veikimo analize
Informatika  Kursiniai darbai   (12 psl., 122,85 kB)
komunikacijos
2011-02-27
1. Internetas ir studijos 1.1. Interneto ryšio paslaugos 1.2. Interneto informacinės paslaugos 2. Elektroninės bibliotekos 3. Distancinis (nuotolinis) mokymas 3.1. Nuotolinis mokymas Lietuvoje 4. Kursinių darbų pirkimo ypatumai
Informatika  Kursiniai darbai   (17 psl., 35,51 kB)
Atmintis kompiuteryje skirstoma į vidinę ir išorinę arba laikinąją ir pastoviąją. Laikinoji arba vidinė atmintis nuo išorinės skiriasi tuo, kad išjungus kompiuterį laikinoji atmintis prapuola, o pastovioji išlieka. Didžiausią reikšmę kompiuteriui turi vadinamoji RAM atmintinė, ji taip pat dar vadinama pagal tai kokios rūšies atmintis yra naudojama kompiuteryje. Seniau buvo labai paplitusi SIMM atmintinė, vėliau ją pakeitė našesnė DIMM. Dabar atmintis vadinama labai įvairiai, dažniausiai pagal tai kokias funkcijas ar galimybes turi ta atmintinė. Labiausiai paplitusi tikriausiai yra SDRAM, RDRAM arba kitaip dar vadinama “Rambus” stengiasi pakeisti dabar naudojamas, ji yra kiek kitokios struktūros ir prieš pradedant ją gaminti buvo manoma, kad pradėjus ją pardavinėti ji ilgai netruks kol išstums dabar naudojamas atmintines, tačiau ją išleidus buvo pastebėta keletas trūkumų, dėl ko jos paplitimas gali užtrukti, be to jai reikia konkuruoti su naująja DDR SDRAM . Vidutinis kiekis dabar naudojamos RAM atmintinės yra nuo 32 Mb iki 128 Mb.
Informatika  Referatai   (20 psl., 98,9 kB)
Elektroninis paštas (angliškai Electronic Mail, sutrumpintai email) yra geriausiai pasiekiama ir dažniausiai naudojama interneto ir kitų kompiuterinių tinklų paslauga. Trumpas apibrėžimas būtų: pasikeitimas kompiuteryje saugomais pranešimais naudojantis telekomunikacijos kanalais. Pagrindiniai jo darbo principai visiškai nesiskiria nuo paprasto pašto. Skiriasi tik laiškų siuntimo greitis ir tai, kad elektroninis paštas turi virtualią elektroninę pašto dėžutę. El. dėžutės adresas susideda iš dviejų dalių: dalis po ‘@’ simbolio yra adresas serverio (kompiuterio), kuris priims paštą ir jį saugos tam tikrą laiko tarpą ar neterminuotai.
Informatika  Referatai   (7 psl., 42,88 kB)
Kompiuterinė grafika yra patrauklus ir galingas informacijos technologijų įrankis. Sunku rasti tokią sritį, kur grafinius duomenis apdoroti ir vaizduoti kompiuteriu būtų nenaudinga. Tai lemia ypač sparčią kompiuterinės grafikos techninės, programinės ir matematinės įrangos plėtrą. Dėl sparčios kompiuterių technologijų pažangos kompiuterinė grafika tapo praktiniu įrankiu.
Informatika  Referatai   (10 psl., 211,96 kB)
Informacinėje visuomenėje informacija tampa svarbiu produktu, preke. Todėl neišvengiamai atsiranda teisiniai informacijos naudojimo aspektai. Pagrindinis informacijos naudojimo teisinis aspektas – informacijos apsauga. Informacijos apsauga aprėpia du skirtingus dalykus: 1) kaip apsaugoti informaciją nuo klaidų ir nuo iškraipymų ar praradimo esant kompiuterio techninės įrangos pažeidimams – įsilaužimams ar gedimams, taip pat suveikus kenkėjiškoms kompiuterių programoms – virusams; 2) kaip apsaugoti informaciją nuo neteisėto jos naudojimo arba piktavališko iškraipymo ar sunaikinimo.
Informatika  Referatai   (11 psl., 1,45 MB)
Elektroninis pašas – viena seniausių ir populiariausių interneto paslaugų. Mokslininkai, verslininkai, vadybininkai, politikai jau nebeįsivaizduoja savo veiklos be kasdien gaunamų ir siunčiamų po visą pasaulį. Elektroninius laiškus skaityti, rašyti, siųsti gana paprasta. Su tuo jau susipažinome pagrindinės mokyklos informacinių technologijų kurse, žinote svarbiausias sąvokas, elektroninio pašto galimybes.
Informatika  Pateiktys   (10 psl., 28,26 kB)
Word'o darbas
2010-10-06
Šriftai, pastraipų tvarkymas, rėmeliai, meninis redaktorius 1. Specialių simbolių įterpimas 1. Stulpeliai, žodžių kėlimas 2. Vandens ženklai ir pastraipų žymėjimas ir numeravimas 2. Lentelės, žodžių kėlimas ir grafikai 3. Formulės 4. Struktūrinė schema 4. Paveiksliukai ir teksto laukų naudojimas 4. Grafiniai objektai 5. Tabuliacija 5. Grafinių objektų išdėstymo galimybės 5. Dalykinė rodyklė 6. Turinys 6. (APIMTIS 6PSL) Tinka ypač VU EK pirmakursiams.
Informatika  Kita   (238,95 kB)
Virusų anpuoliai nesiliauja nepaisant įstaigų tinklo administratorių ar kito IT personalo pastangų. Ši apžvalga pabandys parodyti 2000 metų pokyčius lyginant su ankstesniais metais
Informatika  Straipsniai   (151,46 kB)
Pasiryžę tinklapį kurti, surinkę pradinę informaciją, suplanavę medžiagos išdėstymą galite pradėti rengti patį tinklapį. Pirmiausia susipažinsime su Mozillos tinklapių rengykle (rašykle). Tai panašu į teksto rengimą naudojantis įprasta tekstų rengykle. Mozillos rašykle galima kurti tinklapius HTML kalba, juos taisyti ir publikuoti žiniatinklyje. Mozillos rašyklę galime paleisti keliais būdais : Spragtelėję pagrindinio lango apačioje kairėje esantį rašyklės ženkliuką; Spragtelėję pagrindinio lango apačioje kairėje esantį rašyklės ženkliuką; Naudodamiesi atitinkamais sparčiaisiais klavišais
Informatika  Pateiktys   (191,08 kB)
Plačiai apie TCP/IP. Baziniai modeliai. OSI bazinis modelis. Tinklų pavyzdžiai: Arpanet, Internet, gigabitiniai tinklai. Tinklų standartizavimas. Kanalinis lygis. Tinklinis lygis. Transportinis lygis. Taikomasis lygis. (APIMTIS 130 PSL)
Kai kurie dialoginiai langai programose pasirodo taip dažnai, kad jie pilnateisiškai priklauso operacinei sistemai. Tam, kad butų įmanoma paimti failo pavadinimą iš vartotojo norint atidaryti ar išsaugoti failą, prieš atsirandant Windows 3.1, programuotojams tekdavo patiems rašyti Open ir Save As dialoginių langų aprašymus. Kadangi abiejų dizainas ir įgyvendinimas priklausydavo nuo programuotojų, tai ir kiekvienas Open ir Save As dialoginis langas būdavo labai skirtingi. Windows 3.1 ištaisė šią ilgalaikę problemą sukurdamas standartinių dialoginių langų įgyvendinimą panaudojant DLL (common dialog library). Naujoje Windows 95 versijoje buvo pagarinti senosios Windows 3.1 versijos dialoginiai langai ir taip pat pridėtas naujas Page Setup dialoginis langas. Windows 98 ir Windows 2000 buvo toliau tobulinami dialoginiai langai darėsi funkcionalesni. MFC leidžia C++ programavimo kalba pasiekti standartinius dialoginius langus panaudojant žemiau esančioje lentelėje aprašytas klases.
Informatika  Referatai   (10,4 kB)
Kompiuterio sandara
2010-10-06
Žmogus ir kompiuteris. Personalinis, stalinis, nešiojamas kompiuteriai.>Žmogus, kūręs kompiuterį, padarė jį panašų į save. Kompiuterį galima suskaidyti į tris atskiras dalis, pagal paskirtį primenančias žmogų... (APIMTIS 3PSL)
Informatika  Referatai   (67,95 kB)
Kompiuterio architektūros blokai, vaizduokliai Įvedimo įrenginiai. Jie reikalingi davinių, instrukcijų, programų ir kt. į ESM centrinį procesorinį įrenginį (CPĮ, CPU) įvedimui. Įvedimo įrenginiai leidžia vartotojui bendrauti su ESM. Įvedimo įrenginių pavyzdžiai: - KLAVIATŪRA. Klaviatūra yra pagrindinis informacijos įvedimo įrenginys. Pagal klavišų skaičių ji skirstoma į du tipus: • standartinė, turinti 92 klavišus; • išplėstinė, turinti 101 - 102 klavišus. Dažniausiai kompiuteriuose naudojama 101 klavišo klaviatūra. Ji panaši į rašomosios mašinėlės klaviatūrą, tik joje, be raidžių, yra dar specialūs valdymo klavišai. Dešinėje klaviatūros pusėje yra dar atskiri klavišų blokai: žymeklio valdymo ir skaitmenų įvedimo klavišai. Įvairiose operacinėse sistemose ir programose vienų ar kitų klavišų paspaudimas gali turėti skirtingas reikšmes.
Informatika  Referatai   (12,37 kB)
Garso plokštė yra daugiafunkcinis įtaisas, atkuriantis skaitmeninių garso įrašų ir MIDI failus, sumaišantis kelių šaltinių signalus, sintezuojantis įvairius garso efektus (pavyzdžiui, daugiabalsiškumą, erdvinį garsą), stiprinantis analoginį signalą bei keičiantis jo dažnines savybes, analoginį signalą paverčiantis skaitmeniniu ir atvirkščiai.
Informatika  Referatai   (6,12 kB)
Tai euristinis minimizavimo metodas, kuriuo greitai gali būti minimizuota Būlio fun–kcija, kai kintamųjų skaičius n<6 Pagal šį metodą efektyviai išnaudojami projektuotojo sugebėjimai vizualiai atpažinti būdingą vienetų išdėstymą diagramoje. Nepilnai apibrėžtos funkcijos ir jų minimizavimas. Ivertintas 8 balais.Pristatytas informaciniu tecnologiju katedroje Siauliuose. Gali buti naudojamas norint ismokti minimizuoti logines funkcijas Karno diagramu pagalba.
Informatika  Referatai   (127,29 kB)
Informacijos apsauga apima du skirtingus dalykus: Kaip apsaugoti informaciją nuo klaidą ir jos iškraipymo ar praradimo kompiuterio techninės įrangos gedimų atveju; Kaip apsaugoti informaciją nuo nesankcionuoto jos naudojimo arba piktavališko iškraipymo ar sunaikinimo. Įsivaizduokite jūsų standžiajame diske trūksta vietos, todėl imatės nebereikalingos arba reikalingos informacijos naikinimo. Na, o kas būtų, jei vietoj nereikalingos bylos jūs pašalinate reikalingą bylą? Taigi labai svarbu, apsaugant bylas nuo netyčinio pašalinimo, pasidaryti bylos kopiją diskeliuose, didesnės apimties failus – įrašomuose kompaktiniuose diskuose.
Informatika  Laboratoriniai darbai   (11 psl., 356,96 kB)
Pastarojo meto informacinių technologijų raida sudarė sąlygas milžiniškam informacijos srautų padidėjimui. Šiandien informacijos reikšmė sparčiai didėja, informacija ir idėjos tampa savarankiška vertybe, strateginiu kiekvienos organizacijos ištekliumi, veiklos pagrindu. Šalia tradicinių informacijos srautų vis reikšmingesnė kompiuterinė informacija. Kompiuterinė informacija kuriama, valdoma, perduodama ir saugoma naudojant greitai kintančias informacinių technologijų priemones.
Informatika  Referatai   (12 psl., 26,67 kB)
Elektroninis paštas - viena plačiausiai naudojamų interneto paslaugų. Pagrindiniai jo privalumai yra operatyvumas ir patogumas. Elektroninis paštas gali būti perskaitytas ir išsiųstas bet kokiu patogiu laiku. Tyrimai parodė, kad respondentai dažniau atsako į elektroninį laišką negu į tradiciniu būdu parašytą laišką.
Tai svarbu, jei jūsų dažnai nėra namuose, esate užsiėmęs žmogus, o pažįstami norėtų su jumis pabendrauti. Elektroniniu paštu jūs galėsite bendrauti su pažįstamais ir palaikyti draugystės ryšius, taip pat galėsite tvarkyti svarbius darbo reikalus.
Informatika  Pateiktys   (30 psl., 1,11 MB)
INFORMATIKA - mokslas apie informacijos tvarkymą, daugiausia atliekamą pasitelkus kompiuterį. Informacija, kaip objektyvus reiškinys, egzistuoja nuo neatmenamų laikų, galima sakyti, drauge su visa gamta. Šiame darbe susipažinsime su informatikos atsiradimu. INFORMATIKOS ATSIRADIMO TEORIJOS. Kiti informatikos pradžią įžiūri šio amžiaus viduryje Klodo Šenono paskelbtoje naujoje mokslo šakoje - informacijos teorijoje, taip pat Norberto Vynerio - kibernetikoje.
Informatika  Pateiktys   (15 psl., 501,37 kB)
Google Reader
2010-04-27
Add Subscription sistema padeda lengvai papildyti informacijos šaltinių sąrašą tiek įdedant jau žinomą RSS nuorodą, tiek ir ieškant naujų šaltinių didžiuliame Google Reader sąraše. Įdomiausius rašinius galite ne tik pasižymėti žvaigždute (kaip laiškus Gmail dėžutėje), bet ir paskirti jiems bet kokią susigalvotą žymą, padėsiančią vėliau surasti ,,išsaugotą” informaciją.
Informatika  Namų darbai   (8 psl., 14,58 kB)
Wordo privalumai
2010-04-13
Rašyklės MS Word paskirtis – laiškų, ataskaitų, knygų ir kitų dokumentų rengimas bei spausdinimas. Rašykite sukurtuose dokumentuose gali būti tekstas , lentelės, diagramos, grafikai ir kt. (pvz., garsai, vaizdo klipas). Ja galima kurti tinklapius. Taip pat yra galimybė tikrinti netik atskirų žodžių rašybą, bet ir sakinių sintaksę. Skaičiuoklė MS Excel – tai speciali kompiuterinė programa, skirta lentelėms tvarkyti. Surašytus į lenteles duomenis patogu analizuoti, grupuoti, atlikti aritmetinius, loginius ar kitokius veiksmus, braižyti diagramas, rengti ataskaitas. Pateikčių rengimo programa power point naudojama skaidrėms, padalomajai medžiagai, pranešimui, konspektui, tinklapiams kurti. Pateiktis – tai skaidrių rinkinys, demonstruojamas auditorijai su multimedia. Galima sukurti skaidres su tekstais, lentelėmis, diagramomis, grafikais. Be to, galima panaudoti garso efektus, vaizdo klipus ir pan.
Informatika  Konspektai   (13 psl., 179,05 kB)
Autorių teisės
2010-04-10
Autorių teisės. Autorių teisių vaidmuo. Autorių teisės vaidina svarbų vaidmenį ekonomikoje, kultūros ir mokslo srityse. Padeda užtikrinti žmonių užimtumą ir naujų darbo vietų atsiradimą. Autorių teisių apsauga ir kova. Komercijos dalyviai pradėjo naudoti įvairias kriptografines technines apsaugos priemones. Autoriai, atlikėjai pradėjo reikalauti kūrybos teisinės apsaugos bazės stiprinimo ir tobulinimo.
Informatika  Pateiktys   (8 psl., 33,22 kB)
Apsaugo informaciją nuo klaidų ir iškraipymų ar praradimo esant kompiuterio techninės įrangos pažeidimams; apsaugo informaciją nuo neteisėto jos naudojimo arba piktavališko iškraipymo ar sunaikinimo. Kompiuterių virusai. Tai kenkėjiškos kompiuterinės programos, trikdančios kompiuterių veikimą arba trukdančios dirbti; kompiuteriniai virusai perduodami kartu su informacija: naudojant diskelius; siunčiant elektroninius laiškus; naudojantis internetu.
Informatika  Pateiktys   (23 psl., 58,57 kB)
Įvesties įrenginiais žmogus perduoda informaciją kompiuteriui, o išvesties įrenginiais- kompiuteris pateikia apdorotą informaciją žmogui. Šiame darbe mes aptarsime šiuos pagrindinius informacijos įvedimo įrenginius: pelę, skaitytuvą, klaviatūrą ir keletą kt.
Informatika  Pateiktys   (18 psl., 529,59 kB)
Penki požiūriai į informacinę visuomenę. Svarbiausi informacinės visuomenės bruožai. Informacinė visuomenės svarbiausios kryptys. Aktyviosios informacinės visuomenės kūrimosi dalies sandara. Informacinės visuomenės samprata
Informatika  Pateiktys   (8 psl., 24,86 kB)