Referatai, kursiniai, diplominiai
Sinchroninės mašinos yra tokios kintamosios srovės mašinos, kurių torius sukasi tokia pat kryptimi ir tokiu pačiu greičiu kaip magnetinis laukas, t. y. sinchroniškai. Kaip ir kitos elektros mašinos, sinchroninės mašinos yra inversinės — jos gali dirbti generatoriaus ir variklio režimu. Sinchroninės mašinos plačiausiai naudojamos kaip generatoriai. Galingi trifaziai sinchroniniai generatoriai yra visose elektrinėse: šiluminėse ir atominėse — turbogeneratoriai, kuriuos suka garo turbinos; hidroelektrinėse — hidrogeneratoriai, kuriuos suka vandens turbinos.
Elektronika  Kursiniai darbai   (12 psl., 146,61 kB)
Ergonomika
2009-10-07
Terminas ergonomika kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių: ergo – darbas, nomos – dėsnis. Ergonomika – tai mokslinė disciplina, tirianti žmogaus arba žmonių grupių, darbo procese naudojančių įvairias technines priemones, psichofiziologines galimybes, ribas ir ypatumus. Remiantis ergonominių tyrimų išvadomis, tobulinamos darbo priemonės, kuriamos patogios darbo vietos ir optimalios darbo aplinkos sąlygos, didinančios darbo našumą, tausojančios dirbančiojo sveikatą, mažinančios įtampą ir nuovargį.
Elektronika  Konspektai   (18 psl., 57,07 kB)
Tinklo įrengimas
2009-10-04
Tinklas palengvina informacijos perkėlimą iš vieno kompiuterio į kitą, kiekvieną kompiuterį sujungti su internetu, naudotis spausdintuvu arba skeneriu. Įrengti tinklą nėra brangu ir sunku. Vieno kompiuterio prijungimas prie “Ethernet” tipo tinklo kainuos keliasdešimt litų, jeigu rengsite nuoseklųjį (magistralės tipo) tinklą ir tenkinsitės nebrangiomis tinklo plokštėmis (tinkamomis “10 Base-T tinklui, perduodančiam informaciją 10 Mbit/sek. Sparta).
Elektronika  Referatai   (17 psl., 273,36 kB)
Darbo užduotis. Nustatyti kūnų laisvojo kritimo pagreitį. Teorinio pasirengimo klausimai. Visuotinės traukos dėsnis. Kūno laisvasis kritimas ir jo pagreitis. Atsitiktinės ir sisteminės paklaidos.
Elektronika  Uždaviniai   (3 psl., 22,93 kB)
Viena iš būdingiausių šiandieninės mokslinės-techninės pažangos ypatybių yra platus mikroelektronikos gaminių naudojimas įvairiose ūkio srityse. Jau daugelį metų JAV ekspertų sudaromame “kritinių technologijų”, apimančių visas gamybos, tyrimo ir kūrybos kryptis ir turinčių įtaką šalies ekonominiam ir gynybiniam potencialui sąraše mikroelektronikos ir informacinės technologijos tradiciškai užima pirmą vietą. Mikroprocesoriuose - ypač sudėtinguose mikroelektronikos įtaisuose - įdiegti pažangiausi mokslo ir inžinerinės minties laimėjiimai. Jie naudojami šiandien daugelyje žmogaus veiklos sričių nuo kosminių tyrimų, gamybinės veiklos iki medicinos ir buities.
Elektronika  Konspektai   (196 psl., 1,37 MB)
Nuolatinės srovės grandinės: pagrindinės sąvokos, dėsniai, elementų jungimo budai, grandinių darbo rėžimai, energetiniai grandinių rodikliai. Nuolatinės srovės grandinių skaičiavimo metodai: ekvivalentinių pakeitimų, Kirchhofo desniu. Kintamosios srovės grandinės: pagrindinės sąvokos ir žymėjimai. Aktyvioji, induktyvioji, ir talpinė apkrova kintamosios srovės grandineje. Nuoseklus R,L,C jungimas kintamosios srovės grandinėje. Lygegretus R,L,C jungimas kintamosios srovės grandinėje. Srovių rezonansas. Kintamosios srovės grandines galios.
Elektronika  Paruoštukės   (3 psl., 137,87 kB)
Darbo tikslas: išanalizuoti surištųjų kontūrų sistemos rezonansų sąlygas, išmokti suderinti du surištuosius kontūrus pirmajam daliniam bei optimaliajam, antrajam daliniam bei optimaliajam, pilnajam bei pilnajam optimaliajam rezonansams.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (6 psl., 42,42 kB)
Grandinių teorija
2009-09-02
Elektrinių grandinių elementų pavadinimai, scheminiai ženklai, parametrai. SI sistemos vienetai. Dalinių bei kartotinių matavimo vienetų daugikliai ir pavadinimų pirmieji dėmenys. Svarbiausieji dėsniai. Formulės.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 16,29 kB)
Darbo tikslas: apskaičiuoti ir išsiaiškinti ilgųjų linijų svarbesniuosius parametrus, išmokti naudotis apskritimine diagrama.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 5,77 kB)
Darbo tikslas: apskaičiuoti ir nubraižyti tiriamos grandinės įtampų ir srovių laikines charakteristikas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 12,76 kB)
Darbo tikslas: apskaičiuoti tiriamos grandinės – dvipolio ir keturpolio grandinės funkcijas, nubraižyti jų amplitudės ir fazės dažnines charakteristikas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 12,51 kB)
Darbo tikslas: nubraižyti virpesių kontūrų schemas, išnagrinėti vykstančius procesus, apskaičiuoti parametrus, sudaryti ir nubraižyti dažnines charakteristikas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (1 psl., 6,43 kB)
Darbo tikslas: įvaldyti simbolinį metodą ir dėsnius, metodus kompleksinio dažnio srityje, suvokti ryšį tarp simbolių ir laiko srities nežinomųjų.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 19,93 kB)
Darbo tikslas. Išmokti naudotis laboratorijos matuokliais, matavimo generatoriumi, fazometru, volmetru, oscilografu, dažnamačiu.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 22,85 kB)
Elektrinio ryšio signalai. Determinuotų signalų matematiniai modeliai. Atsitiktinių signalų matematiniai modeliai. Signalų informaciniai modeliai. Informacijos perdavimas. Informacijos optimalus priėmimas ir apdorojimas. Informacinių sistemų atsparumas trukdžiams. Signalų kodavimas. Ryšių kanalai ir jų modeliai. Ryšių kanalų dažninis ir laikinis sutankinimas. Ryšių tinklai.
Elektronika  Konspektai   (43 psl., 433,23 kB)
Paraiškų aptarnavimo kokybė ryšio tinkle priklauso ne tik nuo aptarnaujančių įrenginių kiekio tinkle, bet ir nuo jų darbo patikimumo. Paprastai ryšio kokybei nusakyti telefono tinkle naudojamas suminių paraiškų nuostolių vidurkis. Jei paraiška tinkle nuosekliai patenka į n aptarnaujančių grandžių, tai kiekvienoje grandyje (mazge) yra tikimybė pi (i=1, 2, , n) šią paraišką neaptarnauti. Jei kiekvienoje grandyje paraiškų aptarnavimo procesai tarpusavyje nepriklausomi, tai suminiai paraiškų nuostoliai.
Elektronika  Konspektai   (2 psl., 5,29 kB)
Telekomunikacijų tinkluose dažnai naudojama maršrutizavimo procedūra, siekiant padidinti tinklo praleidžiamąją galią. Tinklo valdymo įrenginiuose sukuriami specialūs maršrutizavimo algoritmai, leidžiantys pranešimams skirtingais keliais patekti į paskirties punktą. Telekomunikacijų tinkluose atsitiktinių srautų pranešimus stengiamasi perduoti pačiu trumpiausiu maršrutu - pagrindiniu maršrutu.
Elektronika  Konspektai   (12 psl., 210,4 kB)
Elektromechaninių ir kvazielektroninių automatinių telefono stočių komutacijos laukuose dažniausiai naudojamos kelių grandžių komutacinės schemos. Sujungimas tarp kelių grandžių komutacinės schemos įėjimo ir išėjimo atliekamas per vieną arba kelias tarpines linijas. Jei užimta sujungimui reikalinga tarpinė linija, sujungti įėjimą su išėjimu nėra galimybių.
Elektronika  Konspektai   (21 psl., 129,29 kB)
Panagrinėsime procesus, vykstančius visiško pasiekiamumo v linijų pluošte, į kurį patenka paprastasis paraiškų srautas parametru , aprašomas Puasono skirstiniu, nusakančiu tikimybę įvykio “(o,t) laikotarpiu ateis k paraiškų”. Kiekviena atėjusi paraiška gali būti aptarnauta bet kuria tuo momentu esančia laisva pluošto linija. Jei paraiškos atėjimo momentu visos pluošto v linijos yra užimtos, ši paraiška neaptarnauta palieka sistemą ir įtakos tolimesniam sistemos darbui neturi.
Elektronika  Konspektai   (15 psl., 129,26 kB)
Telekomunikacijos sistemose vykstantys procesai daugeliu atvejų yra atsitiktiniai, todėl, sudarant jų matematinius modelius, tenka pasitelkti atsitiktinių procesų teoriją. Markovo procesų teorija yra ištobulinta ir padeda sėkmingai aprašyti didelę telekomunikacijos sistemose vykstančių procesų dalį. Markovo procesai labai plačiai taikomi masinio aptarnavimo sistemoms aprašyti.
Elektronika  Konspektai   (13 psl., 78,4 kB)
Telekomunikacijos
2009-09-02
Informacijos srautų paskirstymo teorija nagrinėja telekomunikacijos sistemų, kur yra aptarnaujamos ateinančios paraiškos, procesus. Pasaulyje sukurtos elektrinio ryšio telekomunikacijos sistemos sudarė prielaidas informacijos srautų paskirstymo teorijai atsirasti. 1876 metais amerikiečio A.Belo elektromagnetinio telefono išradimas paspartino elektrinio ryšio telekomunikacijos sistemų atsiradimą.
Elektronika  Konspektai   (32 psl., 166,14 kB)
Komutacinėms sistemoms aprašyti nepakanka žinoti vien tik paraiškų srauto charakteristikas, susietas su ateinančių paraiškų skaičiumi. Tarkime, į sistemą patenka paprastasis paraiškų srautas intensyvumu **120 paraiškų/val, tačiau esant tam tikram *, paraiškos aptarnavimo vidutinė trukmė gali būti labai įvairi, visai nepriklausanti nuo *. Pavyzdžiui, kai vienos paraiškos Tapt.*5 min, tai per valandą į sistemą atėjusias 120 paraiškas, aptarnaujant vieną paskui kitą, tektų sugaišti A**xTapt *120x*5min*600min*10 val.
Elektronika  Konspektai   (40 psl., 157,99 kB)
Kiekvienas stiprinimo elementas gali būti pakeistas keturpoliu su dviem įėjimo ir dviem išėjimo gnybtais. Kadangi stiprinimo elementai su dvikrūviais tranzistoriais turi po tris elektrodus (emiterį, bazę ir kolektorių), galimos trys dvikrūvių tranzistorių jungimo schemos: bendro emiterio (BE); bendros bazės (BB); bendro kolektoriaus (BK); Dvikrūvis tranzistorius - puslaidininkis prietaisas, galintis generuoti ir sr stiprinti elektrinius signalus. Jis susideda iš dviejų n-p sandūrų: emiterinės (B-E) ir kolektorinės (B-K). įtampa).
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (3 psl., 67,7 kB)
Multivibratorius
2009-09-02
Multivibratorius - prietaisas stačiakampių elektrinių impulsų generavimui. Šios schemos nuolatinės srovės įtampą keičia impulsine. Elektrinis impulsas - trumpalaikis įtampos ar srovės šuolis grandinėje.Pati paprasčiausia multivibratoriaus schema yra kolektoriaus-bazės ryšio multivibratorius. Ji sudaryta iš dviejų tranzistorinių stiprintuvų, kurių tranzistoriai įjungti bendru emiteriu. Kiekvienos stiprinimo grandies išėjimas sujungtas su kitos įėjimu.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (8 psl., 110,5 kB)
Lygintuvai
2009-09-02
Lygintuvo veikimo principas: lygintuvas - prietaisas, skirtas kintamos srovės įtampos išlyginimui, paverčiant ją nuolatinės srovės įtampa. Transformatorius naudojamas tinklo įtampos keitumui reikiama įtampa apkrovoje ir apkrovos grandinės galvaniniam atskyrimui nuo tinklo. Lygintuvai gali būti vienpusiai (1 diodas), dvipusiai (2 diodai) arba tilteliniai (4 diodai). Vienpusiai lygintuvai yra mažos galios ir naudojami reliu maitinimui bei akumuliatorių pakrovimui. Dvipusių transformatorius su dviguba antrine apvija. Galima sakyti, kad jis sudarytas iš dviejų vienpusių lygintuvų su bendra apkrovos varža.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (5 psl., 78,35 kB)
Matavimai
2009-09-02
Oscilografo veikimo principas, kalibravimo ir matavimo eiga. Oscilografas - optinis arba elektroninis prietaisas elektros srovės kitimui laiko atžvilgiu stebėti ir registruoti. Juo gaunamos priklausomybės nuo laiko kreivės vadinamos oscilogramomis. Optinis oscilografas registruoja procesą šviesos spinduliu. Jis sudarytas iš kilpinio galvanometro, optinės sistemos ir įrašo nešiklio (fotojuostos). Matuojamas dydis veikia kilpinį galvanometrą, o nešiklyje fiksuojamas galvanometro veidrodėlio atspindėto šviesos kiekio pėdsakas.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (6 psl., 53,63 kB)
Darbo tikslas: šmatuoti ir palyginti įvairių schemų su skirtingai įjungtais tranzistoriais parametrus. Ištirti kolektoriaus ir emiterio ramybės srovių priklausomybę nuo kolektoriaus varžos ir ir įtampos kolektorius-emiteris. Palyginti visų schemų įėjimo signalų maksimalias efektines reikšmes. Išmatuoti harmoninių signalų įtampas. Išmatuoti visų schemų išėjimo varžas.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (5 psl., 19,82 kB)
Elektros grandinės
2009-09-02
Sinusinės elektros srovės grandinės. Sinusinės srovės grandinių savybės. Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse. Operacinis pereinamųjų procesų skaičiavimo metodas. Magnetinės nuolatinių srautų grandinės. Nuolatinės srovės netiesinės grandinės. Kintamosios srovės netiesinės grandinės.
Elektronika  Paruoštukės   (3 psl., )
Pereinamieji procesai tiesinėse elektros grandinėse. Trifazės grandinės. Nuolatinės srovės netiesinės grandinės. Magnetinės nuolatinių srautų grandinės. Kintamosios srovės netiesinės grandinės.
Elektronika  Konspektai   (15 psl., 30,82 kB)
Išmatuoti įtampas ir sroves išsišakojusioje grandinėje. Patikrinti Kirchhofo dėsnių galiojimą.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (5 psl., 24,18 kB)