Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Įdomu!

Kas yra smegenys? Ar tai 1,5kg košės? O gal tai galingas superkompiuteris? Jau nuo seno žmonėms knieti atsakyti į šį klausimą. Ir, atrodo, šiame diodų ir tranzistorių amžiuje turime daug galimybių tą padaryti. Kompiuteriai, be kurių šiandien neišsiverčiame nei vienas, supaprastino daugelį darbų. Tačiau prie atsakymo nepriartėjome ir netgi panašu, kad vis tolstame nuo jo.

Darbo skelbimų tinklalapis careercast.com paskelbė 200 geriausių 2011 metų darbų. Profesijų reitingas buvo sudarytas atsižvelgiant į tokius kriterijus: pajamos, karjeros prognozės, aplinkos veiksniai, stresas, fizinių sugebėjimų ir išvaizdos poreikis. „Dėl smarkiai išaugusios „iPod“ grotuvų, išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir kitų prietaisų paklausos į pirmąją vietą pakilo programinės įrangos kūrėjo profesija, – skelbiama oficialiame pranešime. – Blogiausiai vertinami paprastų darbininkų purvini, pavojingi ir daug streso keliantys darbai, kaip tai parodė Meksikos įlankoje nutikusi naftos išsiliejimo nelaimė.“

Viena iš perspektyviausių alternatyvios energetinės ateities vizijų yra vandenilio energetika. Šiandieniame pasaulyje tai gali būti vienas efektyviausių būdų išspręsti susidariusias globalines aplinkosaugos problemas. Vandenilis yra labiausiai Visatoje paplitęs elementas. Žemėje vandenilis yra sukauptas įvairiuose junginiuose, daugiausia jo yra vandenyje. Norint vandenilį naudoti kaip energijos šaltinį, jį reikia išskirti iš cheminių junginių. Šiam išskyrimui reikalinga energija, kurią galima naudoti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Pokalbio metu grožėjausi kompiuteriu kurtais paveikslais ir klausiausi niekur anksčiau negirdėtos įdomių sąskambių muzikos. Ir tai tikrai nebuvo romantiškas pasimatymas. Su jaunu ir talentingu VDU Informatikos fakulteto absolventu Andriumi Balčiūnu kalbėjomės apie vieną didžiausių jo pomėgių – 3D meną.