Straipsniai
Atgal
LSAS: reformos vilkinimas kelia sumaištį aukštojo mokslo sistemoje ir provokuoja spekuliacijas šia tema
2008-05-23

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, reaguodama į komentarus viešojoje erdvėje, dar kartą pabrėžia, jog yra niekaip nesusijusi su vakar prie Seimo vykusiu mitingu.


"Tai buvo iniciatyvinės studentų grupės pasirinkta forma išsakyti savo nuomonę dėl aukštojo mokslo reformos mūsų šalyje. Mitingą dėl kritiškos aukštojo mokslo būklės esame surengę 2005 - aisiais. Į jį susibūrė daugiau nei 5000 studentų, tačiau stebuklingo poveikio nesulaukėme. Šiai dienai esame prisiėmę atsakomybę tardamiesi su studentais teikti konkrečius siūlymus dėl mokslo ir studijų sistemos gerinimo. Tai ir darome. Taip pat neatmetame galimybės studentus suburti ir dar kartą, jei konstruktyvaus bendradarbiavimo rezultatai nebus matomi iki naujųjų mokslo metų pradžios", - svarsto LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

Pasak jos, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga dėl reformos išsakomas nuostatas formuoja vykdydama studentų apklausas ir remdamasi jų rezultatais rengia konkrečius siūlymus bei rekomendacijas, kokių pokyčių iš reformos tikisi studentai.

"Studentų aktyvumas ir noras rūpintis savo teisėtais interesais išties auga - ir tai džiuginantis reiškinys. Mūsų organizacija laikosi nuostatos, kad žmonės, dalyvaudami bet kokiose protesto akcijose turi aiškiai suvokti, kokias nuostatas gina. Deja, vakarykštė patirtis rodo, kad taip yra ne visada. Iš vakar minioje esančių studentų sulaukiau ne vieno klausimo, kuriuo buvau prašyta paaiškinti, ką konkrečiai norima pasiekti mitingu. Ir tai ženklas, kad žmonės, kuriuos reforma palies tiesiogiai - dėl jos vilkinimo ir nuolatinio atidėliojimo ar destrukcijos siaurų interesų pagrindu, vis labiau klaidinami ir vis mažiau tiki bet kokių pokyčių galimybe apskritai. To būti neturėtų", - įsitikinusi I.Vareikytė.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga ragina daugiau nebevilkinti LR Švietimo ir mokslo ministro skyrimo, o LR Seimą kviečia visuomenei įvardinti konkrečius veiksmus ir datas, susijusias su Mokslo ir studijų įstatymo projektų svarstymu ir priėmimu. Raginame visus Seimo narius į šio įstatymo priėmimo procesą žiūrėti ypač atsakingai, laikantis atvirumo bei atsakomybės visuomenei principų.

Šią savaitę, pasibaigus Mokslo ir studijų įstatymo projektų klausymams LR Seime, kaip ir planuota, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga ketina tęsti studentų pozicijos pristatymą visoms aukštojo mokslo sistemoje veikiančioms interesų grupėms, nuo kitos savaitės konkrečių studentų pozicijos aspektų derinimą ketinama pradėti su Seimo frakcijų atstovais.

Primename, kad Lietuvos studentų atstovybių sąjunga - aštuntuosius metus veikianti nacionalinė, nepriklausoma, demokratinė, nevyriausybinė organizacija, šiuo metu vienijanti 26 Lietuvos aukštųjų mokyklų Studentų savivaldas, kurias sudaro visuotinio studentų susirinkimo (konferencijos) išrinkti studentai.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu atstovauja teisėtiems studentų interesams, siekia aukštojo mokslo kokybės ir prieinamumo, skatina ir įgyvendina pilietiškumo, mokslo, kultūros, švietimo, meno, sporto iniciatyvas. LSAS yra Europos studentų sąjungos (ESU), Šiaurės Europos studentų sąjungos (NOM) bei Baltijos šalių studentų sąjungų asociacijos (BOM) narė.

Komentarai