UNESCO Pasaulio paveldo konvencija apibrėžia, kas yra pasaulinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldas. Ką jūs manote apie šios taptautinės organizacijos paveldosauginę veiklą Lietuvoje, saugomus objektus ir to saugojimo svarbą Lietuvai?
Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta Jungtinėse Tautose 1945 metais, siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijų srityse.
Svarbi UNESCO misija – palaikyti pasaulio paveldo sąrašą. Šiame sąraše įtrauktos svarbios istorinės ar gamtinės vietos, kurių išsaugojimas yra svarbus visam pasauliui. Į šį sąrašą įtraukti ir Lietuvos objektai: Kernavės archeologinė vietovė, Kuršių Nerija, Vilniaus senamiestis, Struvės geodezinis lankas, Sutartinės, Dainų šventės tradicija, Kryždirbystė ir kryžių simbolika.
Tad galime didžiuotis, kad esame išsaugoję įspūdingus kraštovaizdžius, istorines vietas ir tradicijas, bei tuo, jog šis , mums, lietuviams , svarbus palikimas yra pripažintas ir kitų pasaulio šalių. Mano manymu, svarbu išsaugoti šį paveldą, nes tai yra mūsu etninės kutūros dalis, tautos dvasinis palikimas. Netekus jo, neteksime ir tautiškumo, vertybių , kurias per amžius puoselėjo mūsų protėviai. Jeigu apie kryždirbystę, Vilniaus senamiestį žinotume tik iš knygų, visa tai greit išblėstų iš mūsų atminties. O ką ir kalbėti apie mūsų šalies kultūros susidomėjimą tarptautine prasme. Jeigu nebus istorinių vietų, objektų, kraštovaizdžių, kuriuos galėtume aplankyti, pajausti, paliesti, visų šių, per amžius puoselėtų vertybių gali ir nelikti.