Straipsniai
Atgal
Vilniuje vyko paroda „Išsilavinimas ir karjera 2010“
2010-11-26

Vis daugiau šalies moksleivių domisi studijų užsienyje galimybėmis. Dažnai juos vilioja ne tik pačios studijų programos ar galimybės pažinti kitos šalies kultūrą ar pramokti kalbos, bet ir tai, kad neretai užsienio šalių aukštosios mokyklos gali pasiūlyti prieinamesnes studijas jų kainos prasme.


Lapkričio 24-25 dienomis „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbutyje įvyko 5-ji paroda „Išsilavinimas ir karjera 2010“ . Dvi dienas vykusioje parodoje dalyvavo apie trisdešimt užsienio aukštųjų mokyklų, trys kalbų ir penkios vidurinės mokyklos. Į parodą užsukę moksleiviai galėjo ne tik susipažinti su studijų galimybėmis užsienyje, bet ir gauti naudingų patarimų renkantis aukštąją mokyklą, profesiją, tiesiogiai pabendrauti su renginyje prisistatančių įstaigų atstovais.

„Ši mugė Lietuvoje rengiama penktą kartą, tokie renginiai taip pat vyks Estijoje ir Latvijoje. Daugiausiai šioje parodoje apsilanko abiturientų, mielai užsuka pasidairyti vienuoliktos klasės moksleiviai. Žinoma, ateina žmonių, kurie domisi magistro studijomis, viduriniu mokslų, kalbų kursais užsienyje“, – kalbėjo „Kalba.lt“ studijų užsienyje vadybininkas Aleksandras Feldmanas.

Pašnekovo teigimu, pernai parodoje apsilankė apie penkis tūkstančius žmonių, tai šiemet jų yra visu tūkstančiu daugiau. „Apsilanko ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų mokyklų moksleiviai“, – apie lankytojus kalbėjo vienas renginio organizatorių.

Į klausimą, ar sunku prikalbinti užsienio aukštąsias mokyklas dalyvauti tokio pobūdžio renginiuose Lietuvoje, pašnekovas sakė: „Tikrai ne, jaučiamas aukštųjų mokyklų susidomėjimas Rytų Europos regionais. Kai kurie dalyviai atvyksta kasmet, kiti atvažiuoja pasivalgyti, kuo specifinė Lietuvos rinka. Žinoma, parodoje save pristato daug universitetų ir koledžų iš Didžiosios Britanijos, nes tai populiariausia šalis tarp Lietuvos studentų. Sulaukėme Skandinavijos šalių, Kanados, Jungtinių Amerikos valstijų atstovų parodoje. Kitąmet tikimės sulaukti svečių iš Azijos šalių.“

A. Feldmano teigimu, akivaizdi tendencija, kad ypač daug dėmesio sulaukia tų šalių aukštosios mokyklos, į kurias krypsta didžiausi emigracijos srautai.

Apie tai, kas labiausiai skatina jaunus žmonės išvykti studijuoti svetur, pašnekovas sakė: „Rinktis užsienio universitetus būsimus studentus skatina aukštesnis studijų lygis, studentų emigracija taip pat skatina ir aukštojo mokslo reforma Lietuvoje, nes į nemokamas vietas pretenduoja tik gabiausi studentai, tad užsienio aukštųjų mokyklų siūlomas kreditavimas ir finansavimas yra patrauklūs.“

Pasak A. Feldmano, dažniausios priežastys dėl kurių abiturientai atsisako studijų užsienyje yra informacijos trūkumas, nepasitikėjimas savimi ir kitos asmeninės priežastys.
 

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Komentarai