Vartotojo scylla pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-24 18:59:15 | Nuoroda
dovi rašė:

Aš čia tokį klausimą turiu.., tarkim aš įstoju į valstybes finansuojamą vietą, ir jei po to noriu mesti studijas girdėjau, kad turiu sumokėti už 2 metus savo studijų, o jei kažkaip baigiu be skolų ar iki kažkokio laiko nusprendžiu mesti tada neturiu mokėt. Gal žinote kaip čia tiksliai? Ir kur galbūt galėčiau rasti info apie tai? :)

 Prašom, štai informacija iš www.vsf.lt tinklapio (paryškinau punktus, kurie, manau, aktualiausi):

"Kada studentas neturi grąžinti studijų krepšelio?

Studentai neturi grąžinti studijų krepšelio, jei atitinka vieną iš šių kriterijų:
Pradėjo studijuoti iki 2009 m.
Studijas nutraukė pirmųjų studijų metų pirmame semestre.
Nutraukė studijas arba buvo pašalinti iš aukštosios mokyklos iki 2010 m. vasario 1 d.
Studijų semestrą baigė aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki naujo studijų semestro pradžios raštu praneša aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą.
Studentai, kurie savo noru nutraukė studijas, teisės aktų nustatyta tvarka buvo pripažinti neįgaliais ir pateikia tai patvirtinančią pažymą.

Krepšelio grąžinti nereikia studento mirties atveju."

Žinutė parašyta: 2011-06-25 16:40:19 | Nuoroda

Iškeliu temą, gal atsiras tiek ketinančių stoti, tiek galinčių pasisakyti apie šias studijas.

O aš pati ketinu antrą kartą stoti į filosofiją, tik šįkart Vilniaus universitete. Ir tikiuos, kad šios studijos ten pagaliau pateisintų mano lūkesčius. 

 

 

Žinutė parašyta: 2011-07-26 00:35:10 | Nuoroda

VDU filosofija. Jaučiuosi sužlugdyta, nes norėjau į VU 

Žinutė parašyta: 2011-07-26 00:55:06 | Nuoroda

Filosofija. Taip norėjau į VU, bet tikiuos kaip nors susitaikysiu su tuo, kad visgi VDU... 

Žinutė parašyta: 2011-07-29 08:34:34 | Nuoroda
Andrius27 rašė:

Ir jeigu man nepatinka studiju kokybe, galiu ja nutraukti po pirmu metu ir ar nereikes valstybei sumoketi kokios nors kompensacijos? cia vf

 Informacija iš www.vsf.lt

Studentai neturi grąžinti studijų krepšelio, jei atitinka vieną iš šių kriterijų:
Pradėjo studijuoti iki 2009 m.
Studijas nutraukė pirmųjų studijų metų pirmame semestre.
Nutraukė studijas arba buvo pašalinti iš aukštosios mokyklos iki 2010 m. vasario 1 d.
Studijų semestrą baigė aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki naujo studijų semestro pradžios raštu praneša aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą.
Studentai, kurie savo noru nutraukė studijas, teisės aktų nustatyta tvarka buvo pripažinti neįgaliais ir pateikia tai patvirtinančią pažymą.

Aš asmeniškai prieš kelias dienas nutraukiau sutartį su univeristetu, kur mokiaus metus vf ir nieko nemokėjau, nes atitikau paryškintą kriterijų.

Žinutė parašyta: 2011-07-29 15:11:30 | Nuoroda
migrausele rašė:

Scylla, nerandu informacijos - o jeigu baigi 1 kursa be skolu, ar gali vel registruotis lamoj ir bandyti laime nenutraukdamas VF sutarties? Pavyzdžiui, jeigu pavyksta, tada nutrauki sutarti r pasirasai nauja. ar tai įmanoma? Nes ieškojau, bet įstatymuose kažkaip tokio punkto nerandu. Logiškai galvojant, tai turėtų būti galima, nes baigi be skolų ir nutrauki sutartį iki naujo semestro pradžios?

 Aš taip ir dariau. Baigiau pirmą kursą, bet iškart nenutraukiau sutarties. Tik tuomet, kai sužinojau, jog įstojau į kitą universitetą., vf vietą, nuėjau nutraukti senąją sutartį.

Žinutė parašyta: 2011-08-01 23:18:20 | Nuoroda
verstute rašė:

Sveiki! Esu pasirašiusi sutartį dėl vf vietos pirmame etape. Gal žinote ar galiu dalyvauti papildomame etape, ar nedings mano sutartis? :)

 Žinoma, kad gali dalyvauti. Taip paprastai sutartis juk nedings, kad ją nutrauktų, juk turi nuvažiuoti į universitetą ir paprašyti pati.

Ir man pačiai vis neramu, ar galiu pretenduoti į vf vietą šiame etape, jei jau pasirašiau sutartį dėl vf pirmam etape. Tikiuos, kad bent iš lamos sulauksiu aiškaus atsakymo.

Žinutė parašyta: 2011-08-02 08:24:16 | Nuoroda

Et, visgi lamabpo tinklapyje rašo:

"Jau pasirašiusieji valstybės finansuojamų studijų sutartis su aukštąja mokykla, papildomame etape galės dalyvauti tik dėl valstybės nefinansuojamų studijų vietų."

Žinutė parašyta: 2011-08-15 16:30:27 | Nuoroda

www.vsf.lt skyrelis DUK "studijų krepšelio grąžinimas":

Kada studentas neturi grąžinti studijų krepšelio?

Studentai neturi grąžinti studijų krepšelio, jei atitinka vieną iš šių kriterijų:
Pradėjo studijuoti iki 2009 m.
Studijas nutraukė pirmųjų studijų metų pirmame semestre.
Nutraukė studijas arba buvo pašalinti iš aukštosios mokyklos iki 2010 m. vasario 1 d.
Studijų semestrą baigė aukštosios mokyklos nustatytu laiku, neturi akademinių skolų ir ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki naujo studijų semestro pradžios raštu praneša aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą.
Studentai, kurie savo noru nutraukė studijas, teisės aktų nustatyta tvarka buvo pripažinti neįgaliais ir pateikia tai patvirtinančią pažymą.

Krepšelio grąžinti nereikia studento mirties atveju. 
 

Žodžiu, baigi pirmą kursą, jei nori perstoti, pildai prašymą lamabpo ir jei įstoji kitur, eini į savo universitetą ir nutrauki sutartį prieš pasirašant naują. Jei neturėjai jokių skolų, užtruksi kelias minutes ir viskas, nereiks už nieką mokėti.

Tas pats baigus pirmą semestrą, tik va nežinau pačios perstojimo tvarkos tokiu atveju, bet bent mokėti pinigų tikrai nereikia.

Žinutė parašyta: 2011-08-15 16:43:08 | Nuoroda
aladddinas rašė:

norejau pasiteirauti del socialines stipendijos radau VDU straipsni bet jis yra 2010metu sausio menesio, ten raso, kad paraiskos del soc. stipendiju priimamos tik sausio 15 - vasario 8 lyg, siemet irgi taip pat? Gal galite apsviesti apie visa tai? aciu :)

 Paraiškas socialinei stipendijai gauti turi pristatyti kiekvieno semestro pradžioje. Aš tiksliai nepamenu, kuriomis dienomis praeitais mokslo metais reikdavo suspėti pateikti tas paraiškas, bet aišku, kad rudens semestrui - rugsėjį, pavasario - vasarį (bet kokiu atveju universitete tikrai turi būti paskelbiama, nuo kada iki kada galima jas pristatyti).

Žinutė parašyta: 2011-08-16 08:01:28 | Nuoroda
Govinda rašė:

Gal kas žinote, ar, jei perstoji pabaigus pirmą kursą, netenki vienų finansavimo metų? Turiu omenyje, kad, tarkim, aš dabar įstojau į vf, kitais metais perstočiau vėlgi į vf, bet man tekompensuotų jau už 3, o ne už visus 4 naujųjų studijų metus? Juk vieni metai kaip ir būtų išeikvoti, o valstybė galimybę įgyti nemokamą mokslą suteikia tik kartą gyvenime...

 Visa informacija yra, tik reikia paieškoti. Štai iš lamabpo, DUK skyrelio:

Anksčiau studijavau aukštojoje mokykloje, bet studijų nebaigiau. Norėčiau vėl stoti į aukštąją mokyklą. Ar aš galiu pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą?
Jeigu Jūs dar neturite aukštojo išsilavinimo, įgyto valstybės lėšomis, ir nesate baigęs daugiau kaip pusės studijų programos valstybės biudžeto lėšomis, tuomet galite pretenduoti gauti valstybės finansavimą. Tačiau, jeigu baigėte daugiau negu pusę studijų programos valstybės lėšomis, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą.

Taigi baigus vieną kursą, gali laisvai stoti į kitą vf studijų programą ir nesijaudinti, kad po to lieps už vienus metus sumokėti.