Mokymo programos
Taikomoji lietuvių kalbotyra
Valstybinis kodas: 62104H111
Kodas pagal ISCED: 51222
Lygmuo ir/ar tipas:
Aukštojo mokslo universitetinės studijos
Humanitarinių mokslų studijų sritis
Pakopa: Magistratūra
Baigimo sertifikatas: Magistro diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Plečiamoji magistrantūros studijų programa skirta rengti taikomosios lietuvių kalbotyros specialistus, filologus, galinčius pritaikyti kalbos žinias kitose mokslo srityse (istorijoje, sociologijoje, psichologijoje, etnologijoje), žinančius žodynų sudarymo, įvairaus pobūdžio raštų redagavimo, terminų kūrimo principus ir mokančius tai pritaikyti praktiškai, išmanančius svetimos kalbos dėstymo metodiką, vertimo teoriją, įvairias informacines teksto technologijas, gebančius dirbti leidyklose, redakcijose, bendradarbiauti su informatikais, kuriant automatizuoto vertimo, kalbos atpažinimo, sintezės programinę įrangą ir mokomąsias, pažintines programas.
Stojantysis turi turėti bakalauro kvalifikacinį laipsnį, būti išklausę ne mažiau kaip dvidešimt kreditų filologijos dalykų ir vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas, skelbiamas universiteto tinklalapyje.
Būsimieji taikomosios lietuvių kalbotyros magistrai studijuoja plečiamojo lygio dalykus: sociolingvistiką, psicholingvistiką, dokumentų kalbą ir tvarkybą, semantiką ir pragmatiką, taikomąją lingvistiką, terminologiją ir žodynų sudarymą, kalbotyros teoriją ir metodologiją bei taikomuosius studijų dalykus: automatizuotą vertimą, literatūrinį redagavimą, informacines teksto technologijas. Iš viso studijuojama 12 dalykų.
Praktinės studijos nenumatytos, tačiau praktiniai įgūdžiai įgyjami seminarų metu.
Studijų programa baigiama baigiamuoju magistro darbu. Baigusiajam suteikiamas filologijos magistro kvalifikacinis laipsnis.
Baigus taikomosios lietuvių kalbotyros studijų programą studijas galima tęsti humanitarinių mokslų krypties doktorantūroje.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Filologijos magistro kvalifikacija reikalinga norint dirbti taikomosios kalbotyros specialisto darbą.
Asmuo, įgijęs filologijos magistro kvalifikaciją, turi:
- gebėti pritaikyti kalbotyros žinias įvairiose mokslo srityse (istorijoje, psichologijoje, sociologijoje, etnologijoje), naudotis naujausiomis kalbos apdorojimo, kaupimo, saugojimo ir teksto tvarkybos technologijomis, suredaguoti įvairaus pobūdžio tekstus (grožinę literatūrą, dokumentus, mokslinius darbus, žiniasklaidos darbuotojų parengtus straipsnius, reklamos tekstus), versti iš kitos kalbos ar naudotis automatizuotomis vertimo programomis, pateikti kompetentingą ir argumentuotą atsakymą visiems besidomintiems terminų sudarymo ir kūrimo klausimais, kartus su informatikos specialistais kurti naujas kalbos tyrimo, kūrimo ir vartojimo elektroninėje terpėje priemones;
žinoti kalbotyros žinių pritaikymo galimybes humanitarinių mokslų ir kitose srityse, svarbiausius elektroninio kalbos apdorojimo ir tvarkymo įrankius, kalbos kompiuterizavimo galimybes, kalbos resursų bazes (įvairius žodynus, tekstynus, gramatikas ir kt.), gerai išmanyti kalbų politiką, vertimo teoriją, svetimos kalbos mokymo metodiką, žodynų sudarymo ir kalbos norminimo principus, norminės bendrinės kalbos reikalavimus;
- mokėti atsakingai ir savarankiškai organizuoti savo darbą, sklandžiai, nuosekliai ir aiškiai reikšti savo mintis, kritiškai ir konstruktyviai mąstyti, būti mandagiu, komunikabiliu, tolerantišku, mokėti išlaikyti savitvardą ir efektyviai valdyti konfliktus.
Filologijos magistro kvalifikaciją galima įgyti universitetuose, vykdančiuose studijas pagal įvairias filologijos magistrantūros studijų programas.
Norintiems siekti filologijos magistro kvalifikacijos reikia turėti bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti taikomosios kalbotyros specialistu nėra pripažįstami.
Įgiję taikomosios kalbotyros specialisto kvalifikaciją asmenys gali dirbti mokslinių tyrimų institutuose ir centruose, universitetuose, leidyklose, redakcijose, televizijoje ir radijo stotyse, reklamos agentūrose, vertimų biuruose, kitose įstaigose ir organizacijose, kuriose reikia išmanančių kalbos dalykus.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju