Mokymo programos
Kineziterapija Priima 2011 metais
Valstybinis kodas: 653B31001
Kodas pagal ISCED: 52172
Lygmuo ir/ar tipas:
Aukštojo mokslo neuniversitetinės studijos
Biomedicinos mokslų studijų sritis
Baigimo sertifikatas: Profesinio bakalauro diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Studijų programa skirta rengti kompetentingus kineziterapeutus, kurie gebėtų bendradarbiauti reabilitacijos komandoje, organizuoti ir atlikti asmens funkcinės būklės ir fizinio pajėgumo ištyrimą, rengti individualią kineziterapijos programą ir vertinti jos efektyvumą, savarankiškai atlikti kineziterapijos procedūras ir pratybas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą, konsultuoti medicinos ir kitų sričių specialistus, vykdyti prevencinę veiklą, tobulinti profesinę kvalifikaciją.
Stojantysis turi vykdyti priėmimo į kolegiją sąlygas.
Būsimieji kineziterapeutai studijuoja bendruosius profesinius dalykus: anatomiją ir fiziologiją, aplinkos mediciną, teisės pagrindus, psichologiją, ir kt., studijų pagrindų dalykus: bendrąją kineziterapiją ir funkcinę diagnostiką, kineziterapijos metodikas, slaugos pagrindus ir neatidėliotiną pagalbą, specialiąją kineziterapiją (pagal klinikinės patologijos sritis), fizinę mediciną ir reabilitaciją, masažą ir kt.
5 procentai studijų programos apimties yra skirti laisvai pasirenkamiems studijų dalykams. Iš viso studijuojami 28 dalykai.
Praktinės studijos vyksta keturiais etapais: įvado į kineziterapijos specialybę ir slaugą, bendrosios kineziterapijos pagrindų, klinikinės kineziterapijos, kineziterapeuto darbo asmens sveikatos priežiūros įstaigose praktika. Praktinių studijų trukmė – 24 savaitės. Jų metu įtvirtinami ir tobulinami kineziterapinių procedūrų, masažo atlikimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, sveikatos mokymo, pirmosios pagalbos, savarankiškumo ugdymo ir kt. gebėjimai.
Studijų programa baigiama baigiamuoju egzaminu arba baigiamuoju darbu. Baigusiajam suteikiamas reabilitacijos profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir kineziterapeuto profesinė kvalifikacija.
Baigus kineziterapijos studijų programą studijas galima tęsti pagal aukštojo mokslo biomedicinos mokslų studijų srities, reabilitacijos studijų krypties programas.
Kineziterapijos studijų programa skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą bei siekiantiems tapti kineziterapeutais.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Kineziterapeuto kvalifikacija reikalinga norint dirbti kineziterapeutu.
Asmuo, įgijęs kineziterapeuto kvalifikaciją, turi:
- gebėti organizuoti ir atlikti asmens funkcinės būklės ir fizinio pajėgumo ištyrimą, rengti individualią kineziterapijos programą ir vertinti jos efektyvumą, savarankiškai atlikti kineziterapijos procedūras ir pratybas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą, konsultuoti medicinos ir kitų sričių specialistus, vykdyti prevencinę veiklą, tobulinti profesinę kvalifikaciją, nustatyti įvairaus amžiaus pacientų toleranciją fiziniam krūviui; savarankiškai vadovauti grupinėms ir individualioms kineziterapijos procedūroms, pateikti pacientams ir jų artimiesiems metodinius nurodymus, supažindinti su savikontrolės metodika, suteikti pirmąją medicinos pagalbą
- žinoti žmogaus morfologiją, fiziologiją, patologijos pagrindus, įvairaus amžiaus žmonių organizmo ypatumus, fizinių pratimų, masažo poveikį sveikam ir sergančiam organizmui, žmogaus fizinių ypatybių grąžinimo ir lavinimo, reabilitacijos principus, pagrindinius kineziterapijos tikslus ir uždavinius, fizinių faktorių poveikį žmogaus organizmui
- mokėti dirbti komandoje, dirbti atsakingai, kruopščiai, savarankiškai ir greitai organizuoti savo darbą, efektyviai bendrauti su kolegomis ir pacientais, lanksčiai spręsti problemas
Kineziterapeuto kvalifikaciją galima įgyti kolegijose, vykdančiose studijas pagal kineziterapijos studijų programą.
Norintiems siekti kineziterapeuto kvalifikacijos reikia turėti vidurinį išsilavinimą.
Neformaliuoju arba savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti kineziterapeutu nėra pripažįstami.
Įgiję kineziterapeuto kvalifikaciją asmenys gali dirbti kineziterapeutais visų sveikatos priežiūros lygmenų asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir institucijose, socialinės reabilitacijos ir abilitacijos, ugdymo, globos ir kitose įstaigose.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju