Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Mokymo programos
Visos mokymo programos
> Aukštojo mokslo universitetinės studijos
> Technologijos mokslų studijų sritis
> Mechanikos inžinerija
Mechanikos inžinerija
Valstybinis kodas: | 612H30001 |
---|---|
Kodas pagal ISCED: | 51152 |
Lygmuo ir/ar tipas: |
Aukštojo mokslo universitetinės studijos
Technologijos mokslų studijų sritis
|
Baigimo sertifikatas: | Bakalauro diplomas |
Anotacija arba apibūdinimas
Studijų programa skirta rengti bakalaurus, turinčius fundamentinių klasikinės ir moderniosios mechanikos, projektavimo, laboratorinių tyrimų, technologinių įrenginių parinkimo, eksploatacijos žinių, praktinių gebėjimų ir įgūdžių, gebančius formuluoti, analizuoti ir spręsti techninius mechanikos inžinerijos uždavinius bei dirbti projektavimo ar kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.Stojantysis turi vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas.
Būsimieji mechanikos inžinerijos bakalaurai studijuoja bendrojo lavinimo dalykus: filosofiją, profesinio (inžinerinio) bendravimo pagrindus, kalbas; studijų pagrindų dalykus: informacinių technologijų pagrindus, inžinerinę grafiką, kompiuterinę braižybą, statiką, kinematiką ir dinamiką, medžiagų mechaniką, elektros ir elektronikos grandines, žmogaus saugą, matematiką, tikimybių teoriją ir statistiką, chemiją, fiziką, mikro- ir makroekonomiką, vadybos ir teisės pagrindus, medžiagų inžineriją, konstrukcinių elementų atsparumą, mašinų elementus; bei specialaus lavinimo dalykus: matavimus, mašinų gamybos technologiją, pjovimo procesus ir įrankius, mašinų projektavimą, ir kt. dalykus, priklausomai nuo pasirenkamos specializacijos:
1. Biomechanikos inžinerijos (biomechanikos sistemas, biomechanikos sistemų modeliavimą).
2. Gamybos technologijų (technologinę įrangą, kokybės užtikrinimą gamybos sistemose).
3. Mechaninių technologijų ir vadybos (gamybos paruošimą ir modernius apdirbimo būdus, visuotinės kokybės vadybą).
4. Mechaninių sistemų projektavimo (mašinų ir įrenginių techninę ekspertizę, sąrankų modeliavimą).
5. Medžiagų inžinerijos (terminių cechų įrenginius ir technologijss, liejimo formų technologiją).
Iš viso studijuojami 48 dalykai.
Studijų metu atliekama praktika gamybinėse įmonėse ar organizacijose. Bendra praktikos trukmė - 10 savaičių. Jos metu suteikiamos žinios apie metalo ruošinių gamybos liejimo būdu technologiją, metalų apdirbimo pjovimu būdus, išmokstama sudaryti technologinę detalės gamybos schemą, gaminant ją tekinimo ir frezavimo staklėmis, parinkti gaminamai detalei pjovimo įrankius ir pagalbinius matavimo bei tvirtinimo įtaisus, ugdomas gebėjimas tinkamai parinkti pjovimo režimo parametrus, suteikiamos žinios apie elektrolankinio suvirinimo techniką, technologiją, susipažįstama su pasirinktos pagrindinėmis mechanikos inžinerijos vystymosi tendencijomis ir problemomis, specializuota techninė literatūra, specializuota programine įranga ir kitais įmonėse turimais informacijos šaltiniais, renkami baigiamajam darbui reikalingi techniniai ir ekonominiai domenys, įtvirtinami ir tobulinami mokslinio darbo įgūdžiai, praktiškai patikrinami bakalauro baigiamojo darbo eksperimentiniai rezultatai.
Studijų programa baigiama baigiamuoju bakalauro darbu. Baigusiajam suteikiamas mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Baigus Mechanikos inžinerijos studijų programą, studijas galima tęsti mechanikos inžinerijos, transporto inžinerijos studijų krypties ar artimos technologijos mokslų studijų krypties gilinamojo tipo magistrantūros studijų programose.
Mechanikos inžinerijos studijų programa skirta asmenims, siekiantiems tapti mechanikos inžinerijos bakalaurais.
Kvalifikacijos aprašas
Mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis reikalingas norint dirbti projektavimo ar kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.Asmuo, įgijęs mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį:
funkcinės kompetencijos -
pažintinės kompetencijos (ką žinos, mokės) -
bendrosios kompetencijos -
Mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį galima įgyti universitetuose, vykdančiuose studijas pagal mechanikos inžinerijos krypties studijų programas.
Norintiems siekti mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinio laipsnio, reikia vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti mechanikos inžinerijos srityje nėra pripažįstami.
Įgiję mechanikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, asmenys gali dirbti projektavimo ar kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas | Miestas/Savivaldybė | Adresas |
---|---|---|
Kauno technologijos universitetas | Kaunas | K. Donelaičio g. 73 |
Komentarai
Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai
Aš jau esu ePasas.lt vartotojas Tapti ePasas.lt vartotoju