Mokymo programos
Baldžiaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 330054301
Kodas pagal ISCED: 31354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems pagrindinį išsilavinimą ir siekiantiems vidurinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (baldų konstrukcijos, paskirties ir gamybos technologijų, elektrotechnikos, braižybos, dizaino pagrindų ir kompiuterinės grafikos, baldų konstravimo, žaliavų, medienos apdirbimo technologijos, medienos apdirbimo ir baldų gamybos įrengimų ir įrankių, dirbti rankinio ir mechanizuoto medienos apdirbimo priemonėmis, jas derinti ir prižiūrėti, minkštųjų, sekcijinių bei grotelinių baldų gamybos technologijos ir šių darbų atlikimo, klijavimo, faneravimo ir apdailos technologijos, medžiagų kiekių skaičiavimo, apmušimo ir apdailos darbų technologijos ir šių darbų atlikimo, pašalinti baldų gamybos defektus, taisyti ir restauruoti baldus, įvertinti gaminių kokybę, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Pagal 3-iosios pakopos baldžiaus mokymo programą bus mokomasi bendrojo lavinimo dalykų pagal technologinio profilio bendrojo vidurinio ugdymo programas.

Mokomosios (29 savaičių) ir baigiamosios (19 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, lentpjūvėse, medienos apdirbimo ir baldų gamybos pramonės įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Dirba medienos apdirbimo ir baldų gamybos pramonės įmonėse, lentpjūvėse. Baldų gamintojas gamina minkštus, sekcijinius ir kitokius baldus bei jų komplektus, juos remontuoja ir restauruoja, šalina baldų gamybos defektus, Dirba su medienos apdirbimo ir baldų gamybos įrengimais bei įrankiais, juos prižiūri ir reguliuoja. Naudoja rankinio ir mechanizuoto medienos apdirbimo priemones. Studijuoja įvairių baldų brėžinius, kad padarytų eskizus numatomų baldų gamybai. Pasižymi baldų dalių kontūrus ant medienos, išpjauna arba ištekina formas, apdoroja, apdailina sujungimo vietas. Naudoja klijus, presuoja ruošinį. Medienos gaminius klijuoja, faneruoja, surenka, blizgina, atlieka baldų apmušimo ir apdailos darbus.
Stalius staklininkas išpjauna lentas, pjausto, frezuoja, gręžia, klijuoja ruošinius, reguliuoja ir valdo medžio apdirbimo stakles, tokias kaip tikslaus pjovimo, fasonavimo, tekinimo, obliavimo. Parengia detales apdailininkams ir kitų profesijų darbininkams. Skaito ir analizuoja mašina pagamintų detalių brėžinius ar pavyzdžius. Obliuoja, profiliuoja ruošinius, apdirba vidutinio sudėtingumo detales tekinimo staklėmis, parenka, paruošia ir pakeičia pjaunantį instrumentą, reguliuoja pjūklų greitį ir kryptį, įstato stabdžius, kurie padeda gauti reikiamą ilgį ir plotį, stumia medį į mašiną. Darbas yra stovimas, tenka dažnai lenktis, kelti įvairius svorius. Stalius staklininkas dėvi darbinę uniformą, apsauginius akinius, kartais kaukę.
PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą darbą lemia žinios apie medienos rūšis, savybes ir ydas, furnitūrą, apdailos medžiagas, pusgaminius ir gaminius, plokščių ir medinių paviršių faneravimo, baldų taisymo ir restauravimo technologijas, baldų apmušimo ir apdailos būdus, medienos džiovinimo ir sandėliavimo taisykles. Turi gebėti apdoroti medieną rankiniais ir elektriniais instrumentais bei medžio apdirbimo staklėmis, jungti detales įvairiais būdais, gaminti ir montuoti vidutinio sudėtingumo korpusinius, grotelinius ir minkštus baldus, faneruoti plokščius paviršius, tekinti, aptraukti baldus gobelenais ir kitomis medžiagomis, taisyti ir restauruoti baldus, gerai orientuotis brėžiniuose ir naudotis jais, piešti.
Labai svarbu tokie gebėjimai kaip prisitaikymas prie užduočių kaitos, erdvinė, laki vaizduotė, konkretaus darbo rezultato įsivaizdavimas, meninis skonis, nuoseklus, praktinis mąstymas, greita orientacija.
PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baldžiaus profesija populiari, bet nelabai paklausi. Poreikis baldžiaus profesijai neturėtų didėti, nes augantis baldų importas mažina lietuviškų baldų paklausą vietinėje rinkoje. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip staliai, dailidės, medžio apdirbimo staklių derintojai-operatoriai, baldų ir medienos gaminių technologai.
Staliaus staklininko profesija yra gana paklausi ir poreikis staliui staklininkui turėtų išlikti nepakitęs. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip medžio tekintojas, medžio apdirbimo staklių derintojas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Vilniaus statybininkų rengimo centras Vilnius Laisvės pr. 53
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla Šilutės r. Lietuvininkų g. 72
Jonavos politechnikos mokykla Jonavos r. Kauno g. 75
Marijampolės profesinio rengimo centras Marijampolė Kauno g. 117
Utenos regioninis profesinio mokymo centras Utena Aukštaičių g. 5
Tauragės profesinio rengimo centras Tauragės r. Aerodromo g. 7
Kauno statybininkų mokykla Kaunas R. Kalantos g. 80
Kauno statybininkų rengimo centras Kaunas V. Krėvės pr. 114
Kauno taikomosios dailės mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 112
Klaipėdos statybininkų mokykla Klaipėda Taikos pr. 67
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju