Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Mokymo programos
Visos mokymo programos
> Pagrindinis profesinis mokymas
> Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
> Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
žirgininkystės Verslo Darbuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: | 440062107 |
---|---|
Kodas pagal ISCED: | 42362 |
Lygmuo ir/ar tipas: |
Pagrindinis profesinis mokymas
Žemės ūkis, miškininkystė ir žuvininkystė
|
Pakopa: | Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą |
Studijų forma/trukmė |
Dieninė: 2 m.
|
Anotacija arba apibūdinimas
1.Programos poreikio pagrindimas:Integruojantis į Europos Sąjungą kinta darbinių ir sportui skirtų arklių santykis. Vis daugiau pradedama auginti sportinių žirgų, daugėja organizuojamų žirgininkystės renginių, kyla pravedimo lygis, gerėja pasiekiami rezultatai. Be to Lietuvoje vis labiau populiarėja alternatyvi žemės ūkio šaka - kaimo turizmas. Kiekvienas sodybos savininkas stengiausi kuo daugiau poilsiautojams suteikti pramogų, todėl dažnoje sodyboje galima išvysti ne vieną žirgą. O specializuotų centrų, kur galima išmokti jodinėti, yra daugiau nei trisdešimt. Intensyvėjant arklininkystės vystymui diegiamos naujausios arklių laikymo, pašarų ruošimo, šėrimo, treniravimo technologijos, pradedamas diegti kumelių dirbtinis apvaisinimas. Todėl specialistai, sugebantys pritaikyti atsirandančias naujoves žirgininkystėje, bei kvalifikuotai dirbti , yra paklausūs.
2. Programos tikslas:
Paruošti kvalifikuotą žirgininkystės verslo darbuotoją, atitinkantį rinkos reikalavimus: gebantį šerti ir prižiūrėti žirgą nuo gimimo iki jam suaugant, išmanantį žirgų veisles, gebantį ruošti pašarus, kinkyti, žaboti, treniruoti ir jodinėti žirgu, teikti pirmąją pagalbą žirgui ir raiteliui, prižiūrėti ir klasifikuoti jojimo inventorių, paruošti aikštę jojimo varžyboms pagal atitinkamas jojimo sporto šakas, organizuoti žirgyno veiklą pagal smulkaus verslo organizavimo principus, orientuotis žirgų paklausos ir pasiūlos rinkoje, organizuoti prekybą bei žirgininkystės verslą.
MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (ekonomikos ir verslo pagrindų, civilinės saugos, estetikos, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, kūno kultūros) ir specialybės (darbuotojų saugos ir sveikatos žinių, žirgų veisimo pagrindų, žirgo šėrimo technologijos, žirgo higienos ,žirgo treniravimo ir praktinių jojimo pagrindų, prieauglio auginimo technologijos, jojimo varžybų organizavimo, anatomijos ir fiziologijos bei veterinarijos pagrindų, bendradarbiavimo psichologijos, finansinės apskaitos, smulkaus verslo įmonių organizavimo, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos) dalykų bei praktinių gebėjimų.
Praktiniai užsiėmimai atliekami mokyklos mokymo bazėje, o gamybinė praktika (15 savaičių tukmės) atliekama mokyklos mokymo bazėje ir privačiuose ar valstybiniuose žirgynuose.
Pagal programos mokymo plana vykdomi tarpiniai ir mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai.Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Ramiantis jų rezultatais suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas .
Profesijos mokytoja Gerda Švabienė
Kvalifikacijos aprašas
Įgyjamos kompetencijos:Sėkmingai baigęs žirgininkystės verslo darbuotojo programą, įgyja žirgininkystės verslo darbuotojo kvalifikaciją ir kompetencijas:
-selekcionuoti, veisti žirgus
-auginti žirgus
-gaminti, sandėliuoti pašarus, sudaryti mitybos racioną
-prižiūrėti žirgus
-suteikti pirmąją veterinarinę pagalbą
-treniruoti žirgus
-ruošti varžybų aikštę pagal atitinkamas jojimo sporto šakas
-padėti raiteliams ir organizatoriams varžybų metu
-paruošti žirgą ir sportinį inventorių varžyboms
-paruošti žirgą ir sportinį inventorių varžyboms.
-įvertinti verslo aplinką ir savo galimybes
-naudotis teisės aktais, reglamentuojančiais pasirinktą veiklos sritį.
-organizuoti žirgyno veiklą.
1.Darbo aprašymas
Žirgininkystės verslo darbuotojas dirba valstybiniuose, privačiuose žirgynuose, žirginio sporto klubuose, kaimo turizmo sodybose (kur teikiamos pasijodinėjimo paslaugos) arba savo nuosavame žirgyne. Moka šerti ir prižiūrėti žirgą nuo gimimo iki jam suaugant, išmano žirgų veisles, ruošia pašarus, kinko, žaboja, treniruoja ir jodinėja žirgu, teikia pirmąją pagalbą žirgui ir raiteliui, atlieka paskirtas veterinarijos gydytojo procedūras, prižiūri ir klasifikuoja jojimo inventorių, paruošia aikštę jojimo varžyboms pagal atitinkamas jojimo sporto šakas, organizuoja žirgyno veiklą pagal smulkaus verslo organizavimo principus, orientuojasi žirgų paklausos ir pasiūlos rinkoje, organizuoja prekybą bei žirgininkystės verslą.
2.Profesinės perspektyvos
Asmuo, įgijęs žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę gali dirbti tiek privačiuose, tiek ir valstybiniuose žirgynuose, kaimo turizmo sodybose, o taip pat steigti savo žirgyną. Žirgininkystės specialistai yra paklausūs užsienyje ir mielai įdarbinami. Kvalifikacija gali būti tobulinima savarankiškai ar stažuotėse, studijuojant Lietuvos žemės ūkio universitete, Veterinarijos akademijoje.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas | Miestas/Savivaldybė | Adresas |
---|---|---|
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras | Kaunas | Karaliaus Mindaugo pr. 11 |
Komentarai
Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai
Aš jau esu ePasas.lt vartotojas Tapti ePasas.lt vartotoju