Valstybinis kodas: | 612H62001 |
---|---|
Kodas pagal ISCED: | 51152 |
Lygmuo ir/ar tipas: |
Aukštojo mokslo universitetinės studijos
Technologijos mokslų studijų sritis
|
Pakopa: | Bakalauras |
Baigimo sertifikatas: | Bakalauro diplomas |
Studijų forma/trukmė |
Dieninė: 4 m.
Neakivaizdinė: 6 m.
|
Anotacija arba apibūdinimas
Studijų programa skirta rengti bakalaurus, turinčius matematikos ir fizinių mokslų pagrindų, elektrotechnikos, elektromechanikos, elektronikos ir automatinio valdymo žinių, gebančius spręsti elektros įrenginių projektavimo ir gamybos bei eksploatavimo uždavinius, įvertinus pagrindinius verslo aplinkos veiksnius, bei dirbti projektavimo, technologinį bei kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.
Stojantysis turi vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas.
Būsimieji elektros inžinerijos bakalaurai studijuoja bendrojo lavinimo dalykus: filosofiją, profesinio bendravimo pagrindus, kalbas, studijų pagrindų dalykus: informacinių technologijų pagrindus, inžinerinę grafiką, kompiuterinę braižybą, inžinerines medžiagas, teorinę mechaniką, medžiagų atsparumą, ergonomiką ir saugą, matematiką, fiziką, chemiją, elektrotechnines medžiagas ir matavimus, taikomąją elektroniką, elektromechaniką, automatinio valdymo teoriją, elektros energetiką, mikro- ir makroekonomiką, vadybos ir teisės pagrindus, bei specialaus lavinimo dalykus: didelės galios puslaidininkinius įtaisus, spindulinės energijos šaltinius, automatikos mikromašinas, ir kt. dalykus, priklausomai nuo pasirenkamos specializacijos:
1. Atsinaujinančių energijos šaltinių inžinerijos (atsinaujinančios energijos technologijas ir šaltinius, hidrauliką ir hidroelektrines, paskirstytos generacijos sistemų relinę apsaugą ir automatiką).
2. Elektros ir valdymo įtaisų (analoginius signalus ir įtaisus, skaitmeninių įtaisų sintezę, elektros ir valdymo įtaisų modeliavimą).
3. Energijos keitiklių ir jų valdymo (energijos keitiklių charakteristikų skaitinę analizę, elektros įrenginių patikimumą ir eksploataciją, energijos keitiklių valdymą).
Iš viso studijuojami 45 dalykai.
Praktika atliekama gamybinėse įmonėse ir organizacijose. Bendra praktikos trukmė - 10 savaičių. Jos metu suteikiamos žinios apie elektrotechninių įrenginių ir sistemų skaičiavimo algoritmus ir programas, susipažįstama su bendra įmonės charakteristika, gamybos struktūra, išleidžiama produkcija, įsisavinami pagrindiniai gamybos procesai, specializuota įranga, naujausių technologijų taikyma įmonės gamybos procese, informacinių technologijų panaudojimas įmonės gamybos procese. Taip pat susipažįstama su teisiniais, žmogaus saugos, ergonominiais, estetiniais ir kitais specifiniais reikalavimais bei jų įgyvendinimu, kaupiami ir analizuojami duomenys, reikalingi bakalauro baigiamajam darbui parengti, parengiama ataskaita, įtvirtinami ir tobulinami mokslinio darbo įgūdžiai, praktiškai patikrinami bakalauro baigiamojo darbo eksperimentiniai rezultatai.
Studijų programa baigiama baigiamuoju bakalauro darbu. Baigusiajam suteikiamas elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Baigus Elektros inžinerijos studijų programą, studijas galima tęsti technologijos ar fizinių mokslų studijų krypties gilinamojo tipo magistrantūros studijų programose.
Elektros inžinerijos studijų programa skirta asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą bei siekiantiems įgyti elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.
Kvalifikacijos aprašas
Elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinis laipsnis reikalingas norint dirbti projektavimo, technologinį bei kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.
Asmuo, įgijęs elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį:
funkcinės kompetencijos -
- gebės spręsti elektros, elektromechaninių ir elektroninių įrenginių projektavimo, gamybos ir eksploatavimo uždavinius, vertinant naujausius mokslo ir technologijų pasiekimus, socialinius, ekonominius ar ergonominius aplinkos veiksnius;
- gebės analizuoti ir vertinti konkrečius energijos keitiklius, valdymo įtaisus, automatikos ar medicininę įrangą, taikyti standartinius jos tyrimo metodus; dirbti su technine literatūra ir informacinėmis sistemomis;
- gebės atrinkti, kaupti, analizuoti, kritiškai vertinti ir intepretuoti informaciją gamybos, projektavimo ar valdymo situacijose, ir priimti motyvuotus sprendimus;
pažintinės kompetencijos -
- gebės panaudoti fundamentalias teorines arba praktines žinias priimant sprendimus;
- žinos ir gebės taikyti elektros inžinerijos žinių pagrindus ir specialiuosius dalykus, vertinant naujausius šios srities mokslo pasiekimus ir įsisavinant naujas technologijas;
- turės gilių pasirinktos specializacijos žinių, mokės jas taikyti projektuojant ir ekploatuojant atitinkamą įrangą;
bendrosios kompetencijos -
- turės analitinio mąstymo, problemų sprendimo gebėjimų, savarankiškumo, gebėjimo susikoncentruoti, bendravimo ir darbo grupėje gebėjimų, mokymosi mokytis gebėjimo;
- gebės bendrauti ir bendradarbiauti su atitinkamos profesinės srities specialistais; kritiškai vertinti savo darbo rezultatus;
- turės bendrųjų kompetencijų, leidžiančių prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių profesinės veiklos srityje ir veiklos turinio kaitos; gebėjimo nusistatyti mokymosi poreikius ir savarankiškai mokytis, siekiant tobulinti profesinę kvalifikaciją.
Norintiems siekti elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinio laipsnio, reikia vykdyti priėmimo į universitetą konkursines sąlygas.
Neformaliuoju ar savaiminiu būdu išugdyti gebėjimai dirbti elektros inžinerijos srityje nėra pripažįstami.
Įgiję elektros inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį, asmenys gali dirbti projektavimo, technologinį bei kitą inžinerinį darbą įmonėse ir organizacijose.
Pavadinimas | Miestas/Savivaldybė | Adresas |
---|
Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai
Aš jau esu ePasas.lt vartotojas Tapti ePasas.lt vartotoju