Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Visuomenėje ir šeimoje nuo prievartos ir smurto dažniausiai kenčia moterys. Tačiau visuomenė nepakankamai suvokia smurto prieš moteris reikšmę, ypač smurto šeimoje. Smurtas prieš moterį šeimoje suprantamas, kaip neteisėta vyro reakcija į žmonos elgesį siekiant išspręsti šeimos konfliktą, fizinis prievartos aktas, kai sukeliamas fizinis skausmas ar fizinis sužalojimas moteriai bei ribojantis jos laisvę.
Darbo tema: 10/0,4kV iki 63kVA stulpinės transformatorinės įrengimas ant 13m atramų.
Duomenys: kursiniai projektai ir darbai, namų darbai, laboratoriniai darbai ir kt.
Skaičiuojamojo aiškinamojo rašto turinys ( nagrinėjami klausimai)
10/0,4kV stulpinės transformatorinės įrengimas ant 13m atramų iki 63kVA. Atramų mechaninio atsparumo skaičiavimas. Galios transformatoriaus apsaugos ir komutavimo įrenginiai. Stulpinės transformatorinės įžeminimo kontūras. Transformatorinės eksploatacija ir remontas. Transformatorių išorinės charakteristikos, galios faktorius 0,8.
Grafinė medžiaga
10/0,4kV stulpinės transformatorinės ant 13m atramų iki 63kVA. Išorinės charakteristikos.
ENERGETIKA IR APLINKA
2012-04-10
Aplinkos apsauga šiuo metu tapo svarbia ir sudėtinga problema, kurios sprendimui tenka pajungti daugelio šalių pastangas – mokslinės, techninės ir visuomeninės.
Gamtos apsauga rimčiau susirūpinta po Antrojo pasaulinio karo. 1948 m. UNESCO iniciatyva buvo sukurta Tarptautinė gamtos ir jos išteklių apsaugos sąjunga (International Union for Conservation of Nature and Natural Resources) IUCN. Jos centras Šveicarijos mieste Lozanoje.
Dėl aplinkos apsaugos daug dirba Suvienytųjų Nacijų Organizacija? (SNO) ar Jungtinių Tautų Organizacija (JTO).
Gamtos ir žmogų supančios aplinkos klausimais jau 1972 m. kalbėta Stokholmo konferencijoje.
Lietuvoje žmogaus ir gamtos santykius pradėta reguliuoti jau XV a. viduryje. Karaliaus Kazimiero 1468 m. Teisine ir Pirmajame Lietuvos Statute (1529) buvo straipsnių reguliuojančių laukinių žvėrių medžioklę.
NĖRA IŠVADŲ
Prozos teksto analizė pagrindineje mokykloje
2011-11-14
Temos aktualumas. Grožinis kūrinys – tai rašytojo papasakota gyvenimo istorija, kūrėjo vizija, užrašyta raidėmis. Literatūra yra rašto kalba, jos žodžiai kiekvieną paliečia, sušvyti ir parodo netikėtą ar pamirštą, o gal ir nežinomą prasmių galimybę. Perskaitytas tekstas tarsi išsiskleidžia kalba, raidė susijungia su garsu ir užrašytos mintys pasipildo naujomis reikšmėmis. Pasak V. Daujotytės, "Kalba apibrėžia mūsų tikrovę. Bet kalba ir veda prie ribos, kur aiškumas baigiasi, palikdama ištarti – „nežinau“, „galbūt“, „tikriausiai“, „kažkas“ (1999; p. 274). Mokytis analizuoti ir interpretuoti tekstą mokinys pradeda labai anksti: galbūt tada, kai pirmą sykį raiškiai perskaito mokytojo užduotą eilėraštį, atpasakoja rišlaus teksto ištrauką. Pradžios mokykloje nuo I klasės pradėjęs teksto skaitymą ir analizavimą, mokinys šio meno ir darbo mokosi visą mokyklos laikotarpį. Mokiniai, skaitydami grožinę literatūrą, ne tik tobulina, turtina savo kalbą, bet ir mokosi pastebėti jos grožį, neįprastus, vaizdingus posakius, išmoksta naujų poetikos sąvokų („vaizdingi žodžiai”, „maloniniai žodžiai”).
Kadangi mano darbo tema Prozos teksto analizė pagrindinėje mokykloje, domėjausi, kaip V – X klasių mokiniai analizuoja prozos kūrinius. Temą pasirinkau todėl, kad prozos tekstai įvairiai analizuojami mokykloje ir man buvo svarbu išsiaiškinti, kokiais metodais ir būdais tai daroma.
Darbo tikslas: apžvelgti prozos teksto analizę pasirinktose klasėse bei įvertinti mokymo priemonių ir metodų taikymo galimybes.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti mokslinę literatūrą;
• Sudaryti anketas V - X klasių mokiniams ir mokytojams siekiant išsiaiškinti mokymo priemonių ir metodų taikymo galimybes literatūros pamokose;
• Išsiaiškinti mokinių nuomonę apie grožinių kūrinių analizę;
• Aptarti pamokoje naudojamas mokymo priemones, mokymo metodus bei jų pritaikymo efektyvumą.
Darbo objektas: Prozos teksto analizės galimybės literatūros pamokose
Tyrimo metodai: literatūros šaltinių analizė ir rezultatų (kaimo ir miesto mokyklų) anketavimas, kokybinių ir kiekybinių duomenų analizė.
Darbo struktūra:
Teorinėje darbo dalyje siekiau išsiaiškinti teksto sampratą, apžvelgiau teksto požymius ir bruožus, teksto sandarą, skaidymą ir siejimą. Taip pat siekiau išsiaiškinti, kaip įvairūs autoriai pateikia analizės ir interpretacijos sampratą, kokius analizės metodus ir būdus siūlo, aptariau klasikinius ir netradicinius mokymo ir mokymosi metodus.
Išanalizavau pagrindinės mokyklos vadovėliuose siūlomas kūrybines užduotis ir metodinius būdus.
Tiriamojoje dalyje pateikiau tyrimo rezultatų analizę ir apibendrinimą.
Darbą pabaigiau išvadomis ir pasiūlymais.
Nuostatos apie lyčių vaidmenis Lietuvoje
2009-08-31
Teoriniai kultūrinės moterų atskirties metmenys. Tradicinių empirinių tyrimų kritika giminės studijose ir neseksistiniai metodai. Kultūrinės moterų atskirties problema Lietuvoje: Kultūrinio moterų ir vyrų reprezentavimo istorinis kismas. Nuostatos apie socialinius lyčių vaidmenis ir statistiniai rodikliai. Kultūrinių nuostatų apie lyčių vaidmenis Lietuvoje tyrimas. Lietuvos gyventojų nuostatos apie socialinius lyčių vaidmenis: Valdžios vaidmenų vertinimas, Nuostatos apie šeimos vaidmenis, Užimtumo sričių paskirstymas tarp skirtingų lyčių, Vyrų ir moterų būdo savybės .Lyčių vaidmenų kismo perspektyvos. Lyčių vaidmenų vertinimas skirtingose socialinėse grupėse. Nuo tradicinių nuostatų prie modernių?
“Sportas turėtų tapti negalios ištikto žmogaus, ieškančio ar užmezgančio kontaktą su jį supančiu pasauliu, varomąja jėga, pripažįstant jį kaip lygiateisį ir gerbiamą pilietį.” Taip rašė seras Ludwigas Guttmannas, žmonių su fizine negalia sporto veiklos pradininkas. Negalia praeityje niekada nebuvo neįveikiama kliūtis laimėjimams: Julius Cezaris, Nelsonas, Bethovenas, - visi jie pasiekė viršūnę, nors nelaimės išoriškai padarė juos nesugebančius veikti pagal pasirinktą profesiją, todėl jiems visada reikėjo ypatingai tvirto pasiryžimo įveikti negalią.
Rinkodara
2009-07-09
Antrinė auditorija - tai esami organizacijos klientai (Nomeikienė, 2002). Asmeninis pardavimas - tai rėmimo rūšis, pasižyminti glaudžiu kontaktu tarp pardavėjo ir vartotojo, kurio metu šie du subjektai bendrauja akis į akį ir dažniausiai toks bendravimas baigiasi produkto pardavimu. B2B sektorius - tai verslas - verslui (Business - to - Business) sektorius, kuriame ir galutinis vartotojas, ir pardavėjas ar gamintojas yra organizacijos, o ne pavieniai asmenys.
Verslo planas
2009-07-09
Mano pasirinkta verslas, tai aptarnavimo sritis, o tiksliau Interneto kavinė su žaidimais. Kurios pavadinimas yra Intercafe. Kodėl būtent aš pasirinkau šį verslą. Tam norėčiau išvardinti keletą motyvų: 1. Verslas iš mano studijų srities. 2. Verslo aplinka žinoma, nes galvojamas kurti verslas mano gimtame miestelyje.
Netiesioginių mokesčių vaidmuo biudžetui
2009-07-09
Mokesčiai – viena iš sričių, kurioje turės vykti dideli pokyčiai, susiję ir su tapimu ES nare. Ši sritis, skirtingai nuo kitų, visas įmones ir visus žmones palies tiesiogiai ir neišvengiamai. Šiuo metu Lietuvos liberali vyriausybė...
Socialinė apsauga yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Jos pagrindą sudaro Valstybinio socialinio draudimo sistema, užtikrinanti apdraustiems šalies gyventojams pajamas senatvės, ligos, invalidumo, nedarbo, nelaimingų atsitikimų darbe atvejais. Pensinis draudimas – svarbiausia ir reikšmingiausia Lietuvos socialinio draudimo dalis. Pensinis draudimas apima beveik visus šalies gyventojus: vieni moka socialinio draudimo įmokas busimai pensijai, kiti gauna pensijas. Suteikdamas žmonėms socialinį saugumą senatvėje, invalidumo bei našlystės atvejais, pensinis draudimas yra svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime.
Juridinių asmenų rūšys ir jų steigimas
2009-07-09
Lietuvos įmonės, bendrovės ar kitos organizacijos veikia pagal LR įstatymus, poįstatyminiųs aktus, jų pačių sudarytus įstatus ir nuostatas. Įmonių teisės pagrindai įtvirtinti Lietuvos Respublikos Seimo priimtuose įstatymuose, tai yra “Civiliniame kodekse”, “Akcinių bendrovių įstatyme” bei “Juridinių asmenų registro įstatyme”. Įmonių steigimas taip pat turi atitkti visus LR įstatymus ir norminius aktus, kitaip jos negalės veikti, neturės juridinio asmens statuso.
Leksika
2009-07-09
Lietuvos švietimas išgyvena reformų laikotarpį – svarbias ir sudėtingas transformacijas. Tai pokyčiai, susiję su ugdymo kokybės gerinimu. Ugdymo turinį sąlygoja pagrindinis lietuvių kalbos mokymo tikslas – ugdyti komunikacinę kompetenciją. Trys kompetencijos sritys – komunikacinė, sociokultūrinė ir lingvistinė – sudaro ugdymo turinį ir mokymo procese reiškiasi kaip kompleksiškai išsiugdomų ir vieni kitus sąlygojančių gebėjimų visuma.
Žaidimas – ypatinga vaiko veikla, kylanti iš vidinės traukos, poreikio ką nors veikti, pasiekti. Noras žaisti, nors dažnai ir nemotyvuotas, yra absoliučiai individualus. Jokios išorinės paskatos ar trukdymai negali turėti daug įtakos šiam vaiko norui rastis. Žaidimas – ypatinga vidinė vaiko būsena.
Lietuvai žengiant demokratijos keliu ir tapus atvirai pasauliui, šiuolaikiniam jaunimui atsiveria daugybė galimybių panaudoti savo gebėjimus ir sukauptas žinias. Kita vertus, šaliai pereinant į rinkos ekonomiką, iškyla tam nepasirengusio žmogaus problema. T.y. nesugebėjimas integruotis ir keistis kartu su visuomene. Dažnai šis nepasirengimas atneša skaudžias pasekmes: asmenybės degradaciją, alkoholizmą ar narkomaniją.
Mažo vaiko socializacijos problemų raiška
2009-07-09
Tik pažindamas supantį pasaulį, jausdamasis jame svarbus, saugus ir reikalingas, suvokiantis aplinkos raidos dėsnius ir principus, vaikas gali išsiugdyti pagarbą žmogui, gamtai, daiktui ir atsakomybę už juos. (Aušra Ismailovienė. 2002) Šiuolaikinėje visuomenėje vis garsiau kalbama apie tuos dalykus, apie kuriuos anksčiau dažnas nė nesusimąstydavome.
Jaunesnysis mokyklinis amžius – tai laikas, kai vaikai sparčiai auga, bręsta fiziškai ir psichiškai. Šiuo laikotarpiu vaikai itin imlūs, smalsūs, norintys pažinti visą pasaulį. Todėl turime sudaryti palankias sąlygas asmenybei formuotis, fizinėms ir psichinėms vaiko galioms plėtotis, tautos kultūros pradmenims ir dvasinėms vertybėms priimti. Yra nustatyta, kad laikui bėgant dėl kasdieniniame gyvenime susidarančios įtampos mažėja daugelio vaikų fizinis aktyvumas ir pajėgumas.
Darbe „Vieta gyvajai gamtai pažinti pradinių klasių gamtamoksliniame ugdyme” analizuojama, kiek vietos pradinių klasių gamtamoksliniame ugdyme skiriama gyvajai gamtai pažinti. Yra daug tėvelių ir mokytojų nuomonių apie pradinių klasių gamtos pažinimo vadovėlius. Jie skirti žinioms praplėsti ir gilinti, daug iliustruoti, daug rekomenduojamų atlikti užduočių, todėl didelį vaidmenį, mokant pažinti gyvąją gamtą vaidina mokytojas.
Gamtamokslinis ugdymas sąveikoje su gamta
2009-07-09
Šiame darbe nagrinėjamas gamtamokslinis ugdymas sąveikoje su gamta. Mokykla privalo rūpintis jaunosios kartos vidinio pasaulio dorovine struktūra, ugdyti naują santykį su gamta, formuoti ekologinę asmenybės sąžinę, pareigą ir atsakomybę. Gamtamokslinių žinių įsisavinimas labai priklauso nuo mokytojo pasirinktų mokymo metodų, formų, jų taikymo ir kt.
Narkomanija - tai liga, kurią sukelia nuolatinis narkotinių medžiagų vartojimas. Šia liga sergantis žmogus yra fiziškai ir psichiškai priklausomas nuo narkotinių medžiagų. Psichinė priklausomybė, pasireiškusi liguistu noru vėl patirti narkotinio apsvaigimo būseną, gali susiformuoti jau po pirmojo karto narkotikų vartojimo.
Likusių be tėvų globos vaikų problema
2009-07-09
Globos, labdaros pradžia sutampa su civilizacijos pradžia. Žmonėms gyvenant uždaromis grupėmis, kiekvienas buvo glaudžiai susijęs su kitu, todėl nereikėjo išskirtinės globos. Kintant visuomenei, natūraliai prireikė globos ir labdaros. Šiais laikais kiekviena civilizuota valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę, vaikystę, nes tai yra jos kertinis akmuo.
Paauglių elgesio ydos mokykloje
2009-07-09
Paauglių elgesio ydos mūsų visuomenėje gyvai aptarinėjama tema. Vaikai dažnai meluoja, pavydi, tingi, būna agresyvūs, šiurkščiai elgiasi, keikiasi, priešgyniauja. Tai vadinama elgesio yda. Tokia darbo tema pasirinkta, todėl, kad paauglių elgesio ydos mokykloje yra mažai tyrinėtos.
Savarankiško darbo svarba
2009-07-09
Šiandien pasaulyje vykstant sparčiam globalizacijos bei visapusiško modernėjimo procesui, pedagogikos mokslui tenka savita ir itin prasminga misija. Žmonių bendruomenei dabar, kaip ir bet kuriame jos civilizacijos raidos etape, būdingas jaunosios kartos ugdymas perteikiant kultūrą bei jos vertybes. Taigi ugdymas ir socializacija yra pagrindiniai mechanizmai, kurių dėka mūsų jaunojoje kartoje yra užtikrinamas kultūros perimamumas bei tęstinumas.
Žadimų reikšmė visapusiškos asmenybės ugdyme
2009-07-09
Priešmokyklinis ugdymas – aktuali tiek visuomenės, tiek pedagogų dalies, kuri tiesiogiai susijusi su šiuo ugdymo etapu, diskusijų tema. Iki pat septintojo dešimtmečio ikimokyklinio amžiaus vaikui beveik nebuvo taikomi jokie švietimo sistemos reikalavimai. Vaikų darželio kasdienybę sudarė dainos, žaidimai, piešimas, konstravimas.
Paauglio statusas tarpusavio santykių sistemoje yra labai reikšmingas asmenybę formuojantis veiksnys. Turėdamas tam tikrą statusą, atlikdamastam tikrą vaidmenį, paauglys ima vykdyti visuomenės keliamus reikalavimus. Izoliacijos sukeltos neigiamos emocijos dažnai skatina paauglį nederamai elgtis, o tai sudaro pagrindą formuotis neigiamoms asmenybės savybėms.
Tyrimo tikslas – nustatyti klasės auklėtojo bendradarbiavimo su šeima formas ugdant paauglių mokymosi motyvaciją. Tyrimo uždaviniai: 1. Išanalizuoti klasės auklėtojo bendradarbiavimo su šeima formas pedagoginėje literatūroje; 2. Nustatyti klasės auklėtojų bendradarbiavimo su šeima taikomas formas, įtakojančias paauglių sėkmingą mokymąsi.
6 - 12 mėn. kūdikio aplinkos pažinimas ranka
2009-07-09
Gera pradžia – viso gyvenimo pagrindas. ( J. Pikūnas) Vaikas ateina į šį pasaulį, nieko apie jį nežinodamas. Tačiau labai greitai išaiškėja įgimti refleksai, jutimai, įgimtas smalsumas, kuris padės susipažinti su jį supančiu pasauliu. Kūdikių ir ankstyvojo amžiaus vaikams būdingi įvairūs jutimai.
Tarptautinis Valiutos Fondas
2009-06-29
Tarptautinės finansų institucijos. Kas tai yra Tarptautinis Valiutos Fondas. Įkūrimo istorija. Organizacinė struktūra. Narystė. Veikla. Kapitalas ir finansinė struktūra. Tarptautinio Valiutos Fondo kreditinė veikla. Specialūs fondai. TVF kreditinės operacijos. Kreditų sąlygotumas. TVF vaidmuo tarptautinių valiutinių – kreditinių santykių reguliavime. TVF ir jo ekonominės – finansinės analizės. Lietuvos dalyvavimas Tarptautiniame Valiutos Fonde. Ekonominių reformų programa iki 1993 metų birželio mėnesio. Tikslai. Pagrindiniai reformos programos elementai. Reformos vykdymo kriterijai ir grafikas. Statistiniai reikalavimai. TVF paskolos Lietuvai bei jų paskirstymas. Užsienio paskolų, gautų iš TVF, paskirstymas. Paskolų, gautų iš TVF, paskirstymas verslų vystymui per “Tauro" komercinį banką. Paskolų, gautų iš TVF, paskirstymas verslų vystymui per “Hermio” komercinį banką. Paskolų, gautų iš TVF, paskirstymas verslų vystymui per “Turto” komercinį banką. Paskolų, gautų iš TVF, paskirstymas verslų vystymui per “Šiaulių” komercinį banką.
Vertybinių popierių emisijos organizavimas
2009-06-26
Pirminės vertybinių popierių rinkos struktūra ir reglamentavimas. Vertybinių popierių rinkos sukūrimas ir įstatyminė bazė. Vertybinių popierių rūšys Lietuvoje. Vertybinių popierių emisija ir emitentai. Finansinio tarpininkavimo institucijos pasaulyje ir Lietuvoje. Investuotojų samprata ir reikšmė. Vertybinių popierių rinkos kontrolės institucijos. Aptarnaujančios institucijos. Vertybinių popierių emisijos organizavimas. Vertybinių popierių emisijos ruošimas ir parametrų nustatymas. Vertybinių popierių emisijos tikslai. Vertybinių popierių emisijos rizika ir jos minimizavimas. Vertybinių popierių emisijų platinimo metodai. Emisijos sąnaudų problema. Emisijos kainos nustatymo problema ir antrinės rinkos poveikis. Vertybinių popierių emisijos registravimo procesas ir jo tikslai. Tarpininkavimas platinant vertybinius popierius. Viešosios apyvartos tarpininko pasirinkimo kriterijai ir būdai. Tarpininkavimo platinant vertybinių popierių emisijas būdai. Tarpininkų sindikatų struktūra ir tikslai. Vertybinių popierių platinimas emitento pastangomis. Vertybinių popierių platinimas akcininkams (privilegijuotas platinimas). Emisijos didinant bendrovės įstatinį kapitalą iš nuosavų lėšų. Skolos akcionavimas. Neviešas vertybinių popierių platinimas. Kapitalo rinkos naujovės ir perspektyvos Lietuvoje. Pasirašymo teisių emisijos. Depozitoriumo pakvitavimų programos Lietuvoje. Pirminės kapitalo rinkos vystymosi perspektyvos.
Strateginio valdymo teoriniai aspektai. Strateginio valdymo samprata. Strateginio valdymo modelių analizė. Strategijų rūšys. Strategijos formavimo procesas. Tikslai ir misija. Strategiją veikiančių veiksnių įvertinimas. Aplinkos įvertinimas. Konkurencingumo įvertinimas. Strategijos formavimas UAB "Interscalit" pavyzdžiu panaudojus ES struktūrinius fondus. Verslo raida ir ūkinės veiklos rezultatai. Bendrovės misija, vizija ir kokybės politika. Tiksliniai rinkos segmentai. Finansinė būklė. Gamybos technologija. Gamybos procesas. Daigstymo technologijos. Pardavimo rinka ir konkurentai. Pardavimo rinkos. Rinkos segmentai. Konkurentai. Numatoma įdiegti technologija. Technologinio kompleksiškumo privalumai. SWOT analizė. Rizikos analizė. Valdymo rizika. Išorinė rizika. Įmonėje taikomos strategijos. Numatytos priemonės bendrovės strategijos įgyvendinimui. Pajamų ir sąnaudų prognozavimas. Bendrosios skaičiavimų rengimo prielaidos. Labiausiai tikėtinas scenarijus. Alternatyvūs prognozės scenarijai. Bendrovės strategijos įgyvendinimas negavus ERPF paramos.
Neįgaliųjų socialinės integracijos ir ugdymo kaita Lietuvoje. Specialiųjų poreikių vaikų ugdymo problemos. Socialinių nuostatų į negalę formavimosi mechanizmai. Socialinė politika negaliai palengvinti. Neįgalumas ne tik asmens, bet ir visuomenės problema. Sociokultūrinė aplinka sutrikusio intelekto jaunuolių darbo centre. Darbo centro veikla, siekiai ir tikslai. Švietimas – ugdymas. Muzikos terapija. Darbo terapija. Kineziterapija. Laisvalaikis, poilsis ir kultūrinė veikla. Socialinio darbuotojo ir šeimos bendradarbiavimo galimybės. Socialinis darbuotojas – tai pagelbstintis asmuo, besinaudojantis socialinio darbo žiniomis, vertybėmis ir įgūdžiais.