Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
IŠSĖTINĖ SKLEROZĖ
2012-06-17
Referate aprašoma, kas yra išsėtinė sklerozė, ligos paplitimas, priežastys, eiga, simptomai, ligos gydymas ir komplikacijos. Taip pat aprašomi pagrindiniai reabilitacijos ir slaugos principai, išvados.
Leukemija (hemoblastozė, leukozė) – tai kloninis piktybinis kraujo ir kraujodaros organų sutrikimas, skatinantis nefunkcionuojančių ląstelių kaupimąsi ir jų dalijimosi reguliacijos praradimą. Jų metu pažeidžiami kaulų čiulpai, sumažėja normalių hematopoetinių ląstelių gamyba ir funkcija. Leukemija yra hemopoezinio audinio pirmtakų neoplastinės genezės liga, kuriai būdinga difuziniai kaulų čiulpų pokyčiai su leukemine ląstelių proliferacija, išplitusiais infiltratais kepenyse, blužnyje, limfmazgiuose ir kitur. Kraujyje pakinta jų skaičius ir atsirįanda nesubrendusių ląstelių formų.
hepatitas c
2012-03-03
kas yra hepatitas c,kaip uzsikreciama, simtomai,gydimas.
Vaikų sveikata
2011-04-09
Sveikos mitybos pricipai
Vaikų higieninis ugdymas šeimoje ir ikimokyklinėje įstaigoje
Vaikų miego sutrikimai
Vaikų slauga
Reumatas ir dermatomiozitas
2010-12-12
Darbo tikslas : analizuoti imunopatologinių procesų mechanizmus bei palyginti sisteminių jungiamojo audinio ligų išsivystymo etiologiją, patogenezę ir pažeidimus. Etiologija: priežastinis veiksnys nėra galutinai aiškus. Įtakos turi nosiaryklės streptokokinė infekcija, sukelta beta-hemolizinio A grupės streptokoko. Reumatas vertinamas kaip imuninės – hipererginės rekacijos apraiška esant streptokokinės infekcijos židiniui. Iš to židinio į organizmą patenka streptokokai, antigenai, toksinai ir metbaolizmo produktai skatina gamintis AK. Antistreptokokiniai AK ir streptokokų aktyvintos T ląstelės reaguoja ne tik su streptokoko išskirtais antigenais, bet ir su šeimininko audiniais.
Grybelinės odos ir odos priedų ligos
2010-10-06
Grybelinės odos ir odos priedų (plaukų ir nagų) ligos (dermatomy-
coses) labai paplitusios.Jas sukelia įvairūs patogeniniai grybeliai –dermatofitai.Grybeliai,fungi,yra aerobiniai žemesnieji – augalai.Kai ku-
rie jų gerai auga ant vaisių,daržovių ir net dirvoje.Optimali augimo tem-
peratūra 28-30 C,o pH-6,5.Maitinamosiose terpėse grybeliai užauga per
3-5 arba per 10-12 dienų.Grybeliai paprastai dauginasi dalydamiesi,per-
augimu,pumpuravimu ir sporomis (APIMTIS 4PSL)
Grūdinimas
2010-10-06
grudinimas,jo reiksme zmogaus organizmui
grudinimosi rusys saules,oro ir vandens,ju veiksmingumas.
kada pradeti grudintis,grudinimo tikslai
pristatymas buvo ivertintas devyniems,VPU
Gimdymo trauma
2010-10-06
Gimdymo trauma – tai mechaninis vaisiaus audinių ir organų pažeidimas komplikuoto gimdymo metu.
Ligos priežastys:Neteisingai pasirinkta gimdymo taktika (vaisiaus galvos ir motinos kaulinio dubens neatitikimas, užsitęsęs ar per greitas gimdymas, akušerinių replių ar ekstraktoriaus naudojimas, neteisinga vaisiaus padėtis gimdoje).
Nepakankama gimdyvės priežiūra gimdymo metu.
Neteisingai pasirinkta gimdymo vieta, neįvertinus visų galimų rizikos veiksnių.
Mokslo įstaiga- VPU. (APIMTIS 5 PSL)
Dantų ėduonis ir jo atsiradimo priežastys
2010-10-06
Dantų ėduonis (kariesas) ? viena iš labiausiai paplitusių dantų ligų. Jos priežastys ? dantų apnašos, angliavandeniai ir individualus imlumas ėduoniui. Apnašos ? tai nematoma plėvelė iš maisto likučių, mikrobų, seilių sudėtinių dalių. Nevalant ar neatidžiai nuvalius dantis, apnašos kaupiasi tarpdančiuose, dantų vagelėse, ties dantenų kraštu. Dantų apnašose yra daugybė bakterijų. Jos skaldo cukrų iki rūgščių, kurios tirpina kietuosius danties audinius. Taip vystosi ėduonis. Dėl ilgalaikio dantų minkštojo apnašo poveikio atsiranda blogas burnos kvapas, neestetiškai atrodo dantys, dantenos, vystosi ėduonis ir periodonto ligos. (APIMTIS 1PSL)
belatakes_liaukos
2010-10-06
Belatakės arba endokrininės liaukos neturi ištekamųjų latakų. Jos gamina biologiškai aktyvias ir stipriai veikiančias medžiagas – hormonus, kurie, išsiskyrę į skystąją terpę (dažniausiai į kraują), greitai pasklinda po visą organizmą ir reaguliuoja įvairius organizme vykstančius procesus. Audiniuose yra ląstelės – taikiniai, kurioms skirtas vienas ar kitas hormonas. Dažniausiai jos yra toli nuo hormonų išsiskyrimo vietos, bet gali būti ir šalia. Pavyzdžiui, ląstelė išskiria į hormonus panašias medžiagas, kurios reguliuoja jos pačios arba gretimų ląatelių veiklą. Tokie reiškiniai vadinami autokrinine arba parakrinine reguliacija.ji yra labai paplitusi audiniuose. Veikdami į ląsteles – taikinius, hormonai reguliuoja organų ir kai kurias viso organizmo funkcijas. Ši veikla vadinama humoraline reguliacija (vykstančią per skysčius). Filogeneziškai ji yra seniausia reaguliacijos rūšis. Vėliau atsirado nervų sistema, kuri įgijo universalesnę reikšmę, tačiau neišstūmė humoralinės reguliacijos. Tarp abiejų sistemų atsirado glaudus ryšys ir tarpusavio priklausomybė. Kiekviena iš jų turi savo objektus, veikia ir atskirai, ir kartu. Nervinė reguliacija veikia greičiau nei humoralinė, tačiau kiekviena yra nepakeičiama. Šiuolaikiniu požiūriu organizmą valdo neuro humoralinė reguliacija.
Dėl didelės belatakių liuakų reikšmės fiziologijai, patologijai ir klinikai yra susikūrusi ištisa mokslo sritits vadinama endokrinologija. Pastarūjų metų šio mokslo vystimosi pasiekimai labai praplėtė supratimą apie belatakių liaukų hormonus ir jų reikšmę. Pagal dabartinę pažiūrą hormonuss gamina pavieniai ir beletakių liaukų endokrinocitai ir neuronai. Chemiškai hormonai yra steroidai, amino rūgščių derivatai arba peptidai ar proteinai. Išskiriamųjų hormonų kiekiai yara įspūdingai maži (0,000001 mg/ml). Atlikusius vaidmenį hormonus ardo kepenys, o liekanas išskiria inkstai.
Sveikatos ugdymas
2010-06-16
Sveikatos mokymas yra pagrindinė sveikatos stiprinimo priemonė.
Jo tikslas – ugdyti elgesį, požiūrį į vertybes, formuojančias ne tik individo, bet ir visos visuomenės sveikos gyvensenos pamatus. Sveikatos mokymas – tai kryptingos pastangos suteikti visuomenei žinių, kaip apsisaugoti nuo ligų ir stiprinti sveikatą.
Kvėpavimo organų ligos
2009-07-16
Bronchitas. Bronchitas arba “virusinė bronchopneumopatija”. Bronchų išsiplėtimas. Vaikų astma. Mukoviscidozė. Skrandžio ir stemplės refliuksas. Kosulys. Vaikų bronchitas paprastai būna ūminis. Dažnai jis yra virusinės kilmės, sukeltas “plintant” nosiaryklės uždegimui, kuris apima visą plaučių medį. Dažniausiai sergama žiemą, daugiau drėgno klimato zonose.
Sveika gyvensena
2009-07-10
Žmogų sendina ne metai, o piktnaudžiavimai savo sveikata. Sveikame, švariame kūne visi organai pakankamai stiprūs, turi dideles gyvybinių jėgų atsargas ir funkcionuoja idealiai, o didelio krūvio metu geba savo veiklą keliagubai sustiprinti. Norint gyventi ilgai, privalu saugoti organizmą nuo toksinių atliekų, nervų sistemą — nuo perkrovų, audinius ir kraujagysles — nuo sustangrėjimo. Žalingų pasekmių kone perpus trumpinančių žmogaus amžių, galime išvengti pasirinkus natūralią, sveiką gyvenseną.
Nutukimas
2009-07-09
Nutukimas išsivysčiusiose šalyse tampa rimta sveikatos problema. Vakarų šalyse ji įvardijama kaip globalinė epidemija. Per pastaruosius 50 metų nutukimas tapo svarbiu rizikos faktoriumi kitoms ligoms (pvz: hipertenzijai,miokardo infarktui, insultui, ischeminei širdies ligai, II tipo cukriniam diabetui, hipercholesterinemijai ir kt.).
Darbas ligoninėse
2009-07-09
Slauga - tai procesas, kai bendrauja žmogus su žmogumi. Bendravimas yra nuoširdžios slaugos pagrindas. Supratimas ir bendravimas reikalauja pasitikėjimo ir tikėjimo kito žmogaus svarbumu, verte, unikalumu, gerumu ir žmogaus sugebejimu palenkti save reikiama linkme. Tik bendravimas yra visos slaugos sistemos pagrindas. Slaugytojai turi išmanyti bendravimą ir žinoti, kaip geriausia elgtis su pacientais, tuo metu, kai jie yra nusivylę, pikti, prislėgti ar jiems sunku bendrauti su kitais asmenimis.
Slauga – tai asmens sveikatos priežiūros dalis, apimanti sveikatos ugdymą, stiprinimą ir išsaugojimą, ligų ir rizikos veiksnių profilaktiką, sveikų ir sergančių asmenų fizinę, psichinę ir socialinę priežiūrą. Šiandieninėje slaugoje Europos Sąjungos integracijos vykdomasis komitetas reikalauja, kad Lietuvos slaugytojų rengimas atitiktų Europos slaugytojų rengimo standartą ir pažangios slaugos praktikos slaugytojo charakteristiką.
Gydymas purvu
2009-07-09
Gydymas purvu, arba peloidoterapija (graikų kalba "pelos" – dumblas, "therapia" – gydymas), medicinoje naudojamas daugelį metų. Gydomasis purvas – tai gamtiniai organiniai-mineraliniai koloidiniai dariniai, turintys biologiškai veiklių medžiagų ir gyvųjų mikroorganizmų. Peloidoterapijos procedūros dažniausiai atliekamos sanatorijose, tačiau galima gydomuoju purvu gydytis ir namuose.
Mutacinis kintamumas
2009-07-09
Kintamumas - organizmų savybė individualiai vystantis įgyti naujų požymių. Dėl kintamumo tos pačios rūšies individai skiriasi vieni nuo kitų tam tikrais požymiais. Organizmų kintamumas skirstomas į paveldimą ir nepaveldimą. Paveldimam priskiriami kombinacinis ir mutacinis kintamumai. Nuo seno pastebėta, kad kartais tarp augalų ir gyvūnų netikėtai atsiranda individų, kurie kažkokiu požymiu ypatingai skiriasi nuo kitų tos rūšies individų.
Alkoholizmas Lietuvoje
2009-07-09
Alkoholizmas – psichikos liga, kuria serga piktnaudžiaują alkoholiu asmenys, pasireiškianti asmens fizinės ir psichinės priklausomybės nuo alkoholio sindromu bei turinti kitų neigiamų medicininių ir socialinių pasekmių (Medicinos enciklopedija, I tomas. – Vilnius, 1991, p.38). Šiais laikais alkoholizmas Lietuvoje plinta tarsi epidemija. Buvo atlikti sociologiniai tyrimai, kurių duomenimis, 1994 m. pabaigoje žmonių sergančių alkoholizmu, buvo 71,7 tūkst. Vartoti alkoholį ir sirgti alkoholizmu tai yra du skirtingi dalykai.
Reiki terapija
2009-07-09
Reiki – tai sąvoka, kuri visame pasaulyje suprantama kaip natūralaus japonų gydymo rankomis menas, atskleistas praeito amžiaus pradžioje Mikaomi Usui. Žodis "Reiki" reiškia dvasinę Visatos energiją ir susideda iš dviejų hieroglifų: Rei – dieviškoji sąmonė, Dievo išmintis, ir Ki – vidinė gyvenimo energija, būdinga viskam, kas gyva Žemėje, arba Gyvenimo jėga. Būtent šią energiją naudoja visos pasaulyje žinomos gydymo sistemos.
Pirmoji medicinine pagalba
2009-07-09
Tai yra paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas, išsaugoma nukentėjusio gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi poveikiai. Pirmosios medicinos pagalbos tikslai: • nutraukti žalojantį poveikį; • atstatyti ar kompensuoti gyvybines funkcijas;
Infekcinė liga tuberkuliozė
2009-07-09
Tuberkuliozė – plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika. Ligos priežastys Tuberkuliozę sukelia tam tikrų kelių rūšių mikobakterijos.
Širdies ligos
2009-07-09
nafilaksija (gr. ana – prieš, hylaxis - sauga) – tai viena iš greito tipo alerginių reakcijų. Anafilaksinis šokas – tai sisteminė organizmo reakcija į kartotinai patekusį alergeną (t.y. į jau įjautrintą organizmą), jam reaguojant su imunoglobulinu E. Anafilaksines reakcijas gali sukelti vaistai (antibiotikai, ypač penicilinas; vaistai nuo skausmo – analginas; preparatai, turintys jodo ir kt.); nuodai (bičių, vapsvų, gyvačių); įvairūs maisto produktai (jie dažnai sukelia alergiją, bet šokas išsivysto retai).
Apranga ir asmens higiena
2009-07-09
Asmens higienos atlikimas labai priklauso nuo paciento bendros sveikatos būklės ir fizinio aktyvumo. Asmenys pagal sveikatos būklę gali būti aktyvūs ir pasyvūs. Aktyvūs pacientai, galintys vaikščioti, sėdėti, patys atlieka higienines procedūras. Jie ryte nusiprausia rankas, veidą, kaklą, išsivalo dantis, susišukuoja. Pasyvių negalinčių judėti pacientų, kurių aktyvumas sumažėjęs, asmens higiena reikia pasirūpinti. Kai žmogus jaučiasi gerai, jo rūbai būna švarūs ir tvarkingi.
Pilvaplėvės uždegimas - peritonitas
2009-07-09
Pilvaplėvė – peritonem – didžiausia žmogaus organizmo serozinė plėvė, dengianti daugumą pilvo ertmės organų ir jos sienas. Pilvaplėvę sudaro du lapeliai: pasieniais ir vidurių. Vyrų pilvaplėvė yra lyg uždaras maišas, moterų pro kiaušintakius jungiasi su išore. Peritonitas (lot. peritonitis) – tai ūminis visos pilvaplėvės (pilvo ertmę iš vidaus dengiančio lapelio) ar tik jos dalies uždegimas, dėl kurio pilvo ertmėje atsiranda skaidraus, o ligai progresuojant – pūlingo uždegiminio skysčio.
Sveika gyvensena
2009-06-25
Žmogų sendina ne metai, o piktnaudžiavimai savo sveikata. Sveikame, švariame kūne visi organai pakankamai stiprūs, turi dideles gyvybinių jėgų atsargas ir funkcionuoja idealiai, o didelio krūvio metu geba savo veiklą keliagubai sustiprinti. Norint gyventi ilgai privalu saugoti organizmą nuo toksinių atliekų,nervų sistemą — nuo perkrovų, audinius ir kraujagysles — nuo sustangrėjimo. Žalingų pasekmių kone perpus trumpinančių žmogaus amžių, galime išvengti pasirinkus natūralią, sveiką gyvenseną.
Taisyklinga mityba
2009-05-28
Riešutai saugo atmintį. Žuvis padeda plaučiams. Virtos daržovės - kasdien. Dantis saugo arbata. Žagsulį malšina cukrus. Apelsinų ir obuolių sulčių nauda. Nuo mėšlungio saugo bananai. Liesa mėsa stabdo plikimą. Brokoliuose - vitaminas K. Kava gerina atmintį. Ginklas nuo infekcijų. Nerimaujate, kad silpsta atmintis?
Gydytojai pasiūlytų receptą - kramsnokite šokoladu aplietus migdolus. Tai gali padėti išvengti ar bent atitolinti Alzheimerio ligos išsivystymą. Nuo jos saugo ne šokoladas, bet riešutuose esantis vitaminas E. JAV nacionalinio sveikatos instituto atliktas tyrimas parodė, kad vitamino E antioksidantinis poveikis sumažina senatvėje prasidedantį smegenų ląstelių nykimą. Dienai reikalingą vitamino E dozę užtikrina 60 gramų migdolų.
Moterų ligos
2009-05-26
Klimaksas. Endometriozė. Gimdos mioma. Kiaušidės cistoma. Gimdos mioma – tai gerybinis lygiųjų gimdos raumenų navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Nustatomas apie ketvirtadaliui ginekologinėmis ligomis sergančių moterų, kurios kreipiasi pas gydytoją. Dažniausiai serga 30-50 metų moterys.
Grybelio gydymas
2009-05-18
Grybelis gydomas įvairiai. Aksčiau buvo paplitęs tik vietinis gydymas, tačiau norimo efekto nepasiekiama. Todėl dabar grybeliui gydyti taikomos ne tik chirurginės priemonės, bet ir vaistai - orungalio, lamizilio tabletės. Vartojamas ir specialus locerilo lakas. Jeigu nagai stori, pirmiausia jie apvalomi, pašalinama nesveika grybelinė masė. Taip greičiau galima pasiekti norimo efekto.