Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Korupcios kontrolė ir prevencija
2013-05-25
Apibrėžimas ir šiek tiek istorijos
Civilinė atsakomybė
2013-05-05
Kursinis darbas apie civilinę atsakomybę.
Civilinės atsakomybės samprata
Civilinės atsakomybės formos
Neteisėti veiksmai
Civilinės atsakomybės taikymo sąlygos
Kaltė
Objektyviosios civilinės atsakomybės teorija
Žala
Žalos atlyginimo būdai
Neturtinė žala
Netesybų išieškojimas
Aplinkybės, kurioms esant civilinė atsakomybė gali būti netaikoma arba nuo jos atleidžiama
Civilinės atsakomybės taikymas už žalą, padarytą dėl sveikatos sužalojimo
Civilinės atsakomybės taikymas samdančiam darbuotojus asmeniui, už žalą, atsiradusią dėl jo darbuotojų kaltės
ĮVADAS
NERIBOTOS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS JURIDINIAI ASMENYS
Individualios įmonės
Ūkinės bendrijos
Tikroji ūkinė bendrija
Komanditinė ūkinė bendrija
RIBOTOS CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS JURIDINIAI ASMENYS
Akcinės bendrovės
Kooperatinės bendrovės
Žemės ūkio bendrovės
Įmonių junginiai
Valstybės ir savivaldybės įmonės
Visuomeninės organizacijos
Viešosios įstaigos
Labdaros ir paramos fondai
IŠVADOS
NAUDOTA LITERATŪRA
25 skaidrės.
Lietuvos aplinkos teisei būdinga teisės aktų gausa ir dažna kaita daro jų praktinį taikymą sudėtingą.
Norminių aktų gausa, jų teisinis nevienareikšmiškumas (vienų aktų viršenybė palyginti su kitais) ir ypač normų turinio lingvistinė įvairovė kelia nemažai praktinių problemų, taikant norminius aktus ir naudojantis jų interpretacinėmis galimybėmis, kai sprendžiami žemės nuosavybės, statybų, įvairios veiklos reikalai saugomose teritorijose.
Žinant, kad nuo aplinkos būklės, kraštovaizdžio stabilumo ir biologinės įvairovės priklauso žmonių sveikata ir gerovė, kad žmogaus veikla, lemianti gamtinius procesus, yra ilgalaikė ir jų neigiamas poveikis gali pasireikšti po daugelio metų, būtina atsižvelgti į ateities kartų reikmes bei išsaugoti saugomų teritorijų vientisumą, nustatyti tinkamą naudojimo režimą ir įvertinti galimo veikimo ir neveikimo naudą.
ĮVADAS.SPECIALIOSIOS ŽEMĖS NAUDOJIMO SĄLYGOS. Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įregistravimas. ŽEMĖS NAUDOTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS NAUDOJIMAS Agrarinė ir aplinkosauginė žeme Mėgėjiškų sodų žemė Specializuotų ūkių žemė Rekreacinio naudojimo žemė Kita žemės ūkio paskirties žemė Asmeninio ūkio žemė Ūkininkų žemėvaldos žemė Žemės ūkio bendrovė Žemės ūkio kooperatinė bendrovė MIŠKŲ ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS NAUDOJIMAS Privataus miško savininko teisės Privataus miško savininko pareigos
Įmonių bankroto teisinis reguliavimas
2012-01-16
Įmonių bankroto teisinis reguliavimas
ĮVADAS
Bankrotas - tai normalus ekonominis reiškinys, nors daugumai mūsų vien tik šis žodis skamba grėsmingai. Nesugebėjimas orientuotis verslo rinkoje, ateities neprognozavimas ir neišvengiamos klaidos kasdieną daugybęįmonių veda į bankrotą Tačiau įmonių bankroto procedūros yra reikalingos ir būtinos tam, kad būtų išvengta tolimesnio klimpimo į didesnes skolas ir nuostolius. Galime teigti, kad beveik visada įmonių bankroto bylos baigiasi įmonių likvidavimu ir tik labai maža dalis įmonių restruktūrizuojama. Valstybei įmonių bankrotai yra neišvengiama kasdienybė. Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme bankroto sąvoka yra apibrėžta taip "Bankrotas" - nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. LR Įmonių bankroto įstatymo tikslas yra reglamentuoti juridinių asmenų bankrotą tam, kad bankrotas vyktų operatyviai, sklandžiai ir padėtų kuo geriau patenkinti bankrutuojančio juridinio asmens kreditorių interesus.
Darbo tikslas: įvertinti įmonių bankroto teisini reguliavimą.
Darbo sauga "Statoil"
2011-11-23
Kiekvienas darbuotojas atlikdamas tam tikrą darbą susiduria su profesine rizika, t.y. darbo sąlygomis, kurioms esant galimos darbuotojų traumos, kitokie darbuotojo sveikatos pakenkimai dėl kenksmingų arba pavojingų darbo aplinkos veiksnių poveikio.
Profesinės rizikos vertinimas apima rizikos analizę ir rizikos įvertinimą. Rizikos analizės etapai yra:
-pavojaus identifikavimas;
-pažeidžiamų asmenų identifikavimas;
-rizikos leistinumo nustatymas.
Rizikos įvertinimo tikslas yra nustatyti priemones, kurios reikalingos, kad rizika būtų pašalinta arba kitaip kontroliuojama bei sumažintos žalingų poveikių pasekmės. Rizikos vertinimas yra nuodugnus tyrimas to ,kas gali pakenkti žmonėms darbo vietoje. Tokio vertinimo metu siekiama išsiaiškinti ar pakanka egzistuojančių atsargumo priemonių , ar dar reikia imtis papildomų , kad užkirsti kelią pavojams. Taip pat vertinant profesinę riziką, siekiama užtikrinti, kad nei vienas žmogus nebus sužeistas ar sužalotas arba susirgs. Darbas be rizikos yra praktiškai neįmanomas, todėl iš darbdavio yra reikalaujama iki minimumo sumažinti galimą riziką, nes priešingu atveju gali žūti arba būti sužaloti žmonės, taip pat gali nukentėti darbdavio verslas, gali būti prarasta produkcija, sugadintos mašinos, taip pat darbdavys gali būti nubaustas baudomis ir t.t.
Policijos reikšmė
2011-11-23
Kiekvienam doram piliečiui rūpi, kad jo valstybėje augtų saugūs jo vaikai, kad jis pats jaustų užtikrintą saugumą ir palaikomą viešąją tvarką. Žmonėms reikalinga operatyvi reakcija į jų pranešimus apie įvykdytus nusikaltimus ar pasikėsinimus, o prireikus ir pagalba, sutelkiant visas pajėgas. Tik tada žmonės jausis saugūs ir nepamiršti. Todėl žmonėms reikalinga policija – teisėtvarką užtikrinanti vykdomoji valstybės valdžios institucija, kuri veikia LR vidaus reikalų sistemoje. Policijos tikslas – tarnauti įstatymui, žmogui- kilnus policijos pareigūnų pašaukimas, atsakinga jų pareiga. Jiems labiausiai rūpi rimtis Tėvynėje ir žmonių saugumas.
Norėdama daugiau sužinoti apie policiją, jos funkcijas ir struktūrą, aš pasirinkau temą ,,Policijos vieta ir reikšmė demokratinėje visuomenėje”. Rašydama šią temą noriu išsiaiškinti ar svarbią vietą visuomenės gyvenime užima policija? Kuo policija pasitarnauja žmogui ir kokiose tarptautinėse misijose dalyvauja Lietuvos policijos pareigūnai?
Aš tikiuosi papildyti savo teorines žinias ir pakeisti savo nuomonę, kad policija yra abejinga žmogaus sunkumams. Nors ši nuomonė yra bendra visai dabartinei visuomenei.
Nėra išvadų ir literatūros sąrašo
Kelseno grynoji teises teorija
2011-03-31
Teises teorijos rasto darbas
Teises teorija
2010-12-09
Ši tema yra aktuali visame pasaulyje. Tiek iš darbdavių pusės, tiek iš darbuotojų. Norint sužinoti konkrečias elektroninio pašto skaitymo priežastis reikia lysti giliau į įmonės veiklą, darbuotojo ir darbdavio santykius, bei darbo sąlygas. Viena iš problemų gali būti asmeninio gyvenimo kolizija su darbu ir pareigomis. Yra begalės darbų, skirtingų darbų, kuriuose galioja skirtinga tvarka bei reikalavimai. Sudaromos skirtingos darbo sutartys ir sąlygos vykdyti pareigas. Jei klausimas yra „ar galima skaityti darbuotojo elektroninį paštą ?“ jis nei kiek nesiskiria nuo klausimo „ar galima šnipinėti darbuotoja ?“ Ši tema yra svarbi tiek verslo vadybos tiek teisės klausimais. Kalbant apie privatų asmens gyvenimą, jo neliečiamumą męs prieiname prie galimybės ginti darbuotojo interesus nuo darbdavio ar įmonės.
Santuokos sudarymas
2010-11-07
„...Šeima ir santuoka bei jos samprata keičiasi, nes keičiasi gyvenimas, ir mes jau negyvename tradicinėje visuomenėje, todėl tokia samprata, kad šeima yra tik heteroseksuali, tik santuokoje ir tik turinti vaikų, yra tikra atgyvena. Šeima, kaip ir pati visuomenė, modernėja. Tai yra neišvengiama“, - teigia Zdanevičius. Santuoka ir draugystė glaudžiai susijusios: pastarosios nuvertinimas praktiškai jas abi pažeidžia. Antai noras kuo vėliau tuoktis, būdingas mūsų dienų visuomenei, kyla iš siekio nebūti varžomam privačiame ir profesiniame gyvenime. Šiuo atžvilgiu, pasak Andersono, santuoka suvokiama kaip žabangos, pinklės, kliūtis ir nelaisvė; skyrybos atitinkamai žada išsivadavimą. Draugystės elemento stoka daro santuokos sampratą egoistinę ir vartotojišką.
Teisinis reguliavimas
2010-10-24
Siekiant perkelti teisės sampratą iš žmonių sąmonės į jų veiksmus, paversti ją tų veiksmų norminimo priemone, susiduriama su teisinio reguliavimo sąvoka. Teisinis reguliavimas - praktiškai funkcionuojanti (veikianti) teisės samprata. Jis yra reikšmingas tuo, kad tampa idėjiniu visos teisinės sistemos “užsakovu”: iš jo poreikių kyla atitinkamos orientacijos teisinės idėjos, teisės normos, teisinės organizacinės procedūros. Teisiškai reguliuojant teisiniais įsakymais (liepimais) nustatomi reguliuojamų santykių dalyvių veiklos orientyrai ir pasiekiama faktinių teisės tikslų. Todėl teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kategorijų, nuo kurios pažinimo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo sąvokų aparato pažinimą. Teisinis reguliavimas - tai tokia socialinio reguliavimo rūšis, arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis.
Rinkimų sistemos ir jų politinės pasekmės
2010-09-23
Temos aktualumas. Rinkimai – svarbiausia piliečių dalyvavimo valstybės valdyme forma, tautos politinės valios išraiška. Rinkimai vaidina svarbų vaidmenį šalies politiniame gyvenime. Jie užtikrina faktinį piliečių dalyvavimą sprendžiant valstybės ir visuomenės reikalus. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 4 straipsnyje nustatyta, kad „Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus” . Taigi, rinkimų paskirtis yra demokratijos įgyvendinimas, tautos atstovų išrinkimas ir valstybės valdžios institucijų suformavimas.
Labour relations
2010-09-22
In this paper we will analyze regulation of labour relations, speak about management problems in the companies looking from the law side. Besides analyze labor rights, their disputes, individual labour disputes and the labour disputes considered in courts.
Santuokos negaliojimas – tai panaikinimas teismine tvarka subjektyvinių šeiminių teisių ir pareigų tarp asmenų, kurių santuoka pripažinta negaliojančia kaip sudaryta nesilaikant įstatymų nustatytų santuokos sudarymo sąlygų ir tvarkos. Įregistruota santuoka laikoma galiojančia tol, kol teismo tvarka bus pripažinta negaliojančia. Pagrindus, kuriems esant santuoka pripažįstama negaliojančia, galima skirstyti į tris grupes.
Ikiteisminis tyrimas
2010-04-26
Lietuvos Respublikos Baudžiamojo Proceso Kodekso nustatytais atvejais ikiteisminis tyrimas pradedamas tik tuo atveju, kai yra nukentėjusiojo skundas. Sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą priima prokuroras, ikiteisminio tyrimo įstaigos vadovas ar šio įgaliotas asmuo ant pareiškimo, pranešimo ar skundo apie nusikalstamą veiką užrašydami rezoliuciją. Kiekvienas ikiteisminio tyrimo pradžios atvejis užregistruojamas nustatyta tvarka. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą pranešama skundą, pareiškimą arba pranešimą padavusiam asmeniui. Taip prasideda ikiteisminis tyrimas Lietuvoje. Šiame baigiamajame darbe aprašomas Lietuvoje įsigalėjęs ikiteisminio tyrimo modelis. Šia tema yra palyginti nedaug rašyta, tad galima teigti, jog tema yra pakankamai aktuali.
Įstatymo tikslas – Užtikrinti žmogaus, visuomenės ir aplinkos saugumą dėl civilinių pirotechnikos priemonių, kaip didesnio pavojaus šaltinio gamybos, laikymo ir naudojimo keliamo pavojaus. Įstatymo paskirtis. Įstatymas nustato civilinės paskirties pirotechnikos priemonių skirstymą, jų apyvartos teisinius pagrindus ir kontrolę, saugos kontrolės tvarką, licenzijavimą, subjektų kurių veikla susijusi su civilinėmis pirotechnikos priemonėmis, teises ir pareigas, Valstybės ir savivaldybių institucijų funkcijas kontroliuojant civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą.
Civilinė teisė
2010-03-14
Atsakymai i siuos klausimus:
1.Apibūdinkite patikėjimo teisės turinį. Kuo ji skiriasi nuo nuosavybės teisės?
2. Ką reiškia sąvoka „viešoji nuosavybė“? Kokie yra viešosios nuosavybės teisinio reglamentavimo ir įgyvendinimo ypatumai?
3. Koks sutarties laisvės principo turinys? Kokie yra sutarties laisvės apribojimai?
4. Motyvuotai ir teisiškai argumentuodami paaiškinkite, ar sutartis turėtų būti pripažinta negaliojančia (jei taip – kokiu sandorių negaliojimo pagrindu)?
Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę valdžią, nuolatinius gyventojus ir suverenitetą. Teritorija – viena esminių valstybės gyvavimo sąlygų. Ji turi būti saugoma. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos yra valstybinė institucija , kurios paskirtis – įgyvendinti valstybės sienos apsaugą ir jos kirtimo kontrolę, o karo metu – ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti valstybę. Teisinis reguliavimas – teisinėmis priemonėmis įgyvendinamas teisės poveikis visuomeniniams santykiams. “Teisinės priemonės” – teisės normos – sąmoningos žmonių veiklos sukurtos bendro elgesio taisyklės.
Administracinė atsakomybė
2010-01-11
Galime teigti jog teisingumas yra pagrindas valstybėje, o teisė - viena iš svarbiausių priemonių valstybės uždaviniams vykdyti. Teisė susideda iš tam tikrų taisyklių (normų), nustatytų ar sankcionuotų valstybės, ir reguliuojančių visuomenės santykius, siekiant įtvirtinti, apsaugoti bei vystyti visuomeninę tvarką. Šių taisyklių laikymasis, esant reikalui, užtikrinamas valstybės prievartos priemonėmis.
Taigi viena iš teisės šakų - administracinė teisė.
Darbo teisių ir pareigų įgyvendinimas
2009-12-28
Darbas – tai visuomenės gyvenimo ekonominis pagrindas, žmogaus tikslinga veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų įgyvendinimas siekiant sukurti tam tikras materialines ir nematerialines vertybes. Darbas atlieka auklėjamąjį vaidmenį, išugdo naudingus organizacinius, drausmės ir dalykinio bendradarbiavimo įgūdžius, suteikia kiekvienam žmogui galimybę save realizuoti, rasti savo vietą ir pripažinimą tarp kitų visuomenės narių.
Etikos teorijos ir jų apibūdinimai
2009-12-19
Atsidūrus sudėtingoje situacijoje, kai reikia priimti sunkius sprendimus, dažnai prisimenamos etikos teorijos, nurodančios tam tikras gaires. Nors etikos teorijos buvo sukurtos seniai, tačiau jos yra aktualios ir šiandien. Jomis vadovaujamės nagrinėdami ir vertindami žmonių elgesį.
Etikos teorija – tai etinių principų visuma susidedanti iš trijų dalių: etinių standartų, etinių principų ir etinių vertinimų. Išskyrėme pagrindines etikos teorijas: deontologija, teleologija, utilitarizmas ir teisingumo teorija.
Civilinė teisė
2009-12-11
Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių – visuomeniniai santykiai. Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisės normomis – teisiniai santykiai.
Išskiriamos dvi teisės rūšys: Pozityvioji teisė, Prigimtinė teisė. Pozityvioji teisė – tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas valstybės prievarta.