Referatai, kursiniai, diplominiai
Elektrotechnikos 2
2010-05-04
Elektrotechnikos 2 namų darbo pirma ir antra dalys.
Elektronika  Namų darbai   (10 psl., 42,49 kB)
Aukštos įtampos tinkluose energija paskirsto skirstomosios pastotės, kurių pagrindinė dalis – skirstomieji įrenginiai. Juos sudaro jungiamieji aparatai, apsaugos ir matavimo prietaisai. Transformatorių pastotės transformuoja energiją, t. y. vienos įtampos kintamosios srovės energiją keičia į kitos įtampos energiją. Daugelis pastočių atlieka abu šiuos uždavinius: transformuoja ir paskirsto energiją. Tai transformatorių skirstomosios pastotės, kuriuose yra transformatorius arba transformatoriai ir įvairių įtampų skirstomieji įrenginiai. Be transformatorių ir skirstomųjų įrenginių, didesnėse pastotėse yra: Dispečerinė, arba patalpos su elektros spintomis, skydais, valdymo pultu, kuriame įmontuoti matavimo, valdymo, apsaugos ir signalizacijos prietaisai; dispečerinės budintysis personalas prižiūri ir valo įrenginius; Įvairūs pagalbiniai įrenginiai, pvz., suspausto oro įrenginiai, akumuliatorių baterija, sandėlis, buitinės patalpos ir t.t. Mažos galios pastotės, maitinamos vidutiniosios įtampos oro linijomis, įrengiamos stulpuose. Transformatorius ir kiti aparatai įrengiami atramoje.
Elektronika  Diplominiai darbai   (53 psl., 445,57 kB)
Darbo tikslas: Sudaryti ir nubraižyti grandinės schemą, apskaičiuoti šakų sroves ir elementų įtampas, įvaldyti Omo, Kirchhofo dėsnius, ekvivalenčiąsias transformacijas, kontūrinių srovių, mazginių įtampų metodus. Skaičiavimus patikrinti, sudarant galių balansą.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (5 psl., 30,47 kB)
Tikslai: tyrinėti ir pagrįsti Dvikrūvio tranzistoriaus veikimo principus ir savybes, VACh ir parametrus , įvertinti tranzistoriaus teorinių ar matematinių modelių ir realiųjų tranzistorių atitikimo laipsnį . Tyrinėti ir pagrįsti lauko tranzistorių veikimo principus ir savybes, išmatuoti įvairiu tipų lauko tranzistorių statinių VACh šeimas.Tyrinėti ir pagristi puslaidininkinių diodų , diodinio optrno veikimo principus bei savybes , VACh ir parametrus , diodų teorinių modeliu ir realiųjų diodų atitikimo laipsnį , diodų darbą paprasčiausiose elektrinėse grandinėse.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (11 psl., 221,95 kB)
Pagrindinės sąvokos ir dėsniai. Harmoniniai procesai tiesinėse elektrinėse grandinėse. Pagrindinių dėsnių panaudojimas. Rezonansinės grandinės.
Elektronika  Paruoštukės   (2 psl., 183,79 kB)
Darbo tikslas: ištirti nuosekliojo rezonansinio kontūro pagrindines savybes, išmatuoti jo svarbiausius parametrus ir charakteristikas.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (10 psl., 92,2 kB)
Darbo tikslas: susipažinti su kintamosios srovės ir jos sukurto magnetinio lauko pasiskistymu laidininkuose ir nustatyti pagrindinius to pasiskirstymo dėsningumus.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (4 psl., 48,9 kB)
Darbo tikslas: išanalizuoti surištųjų kontūrų sistemos rezonansų sąlygas, išmokti suderinti du surištuosius kontūrus pirmajam daliniam bei optimaliajam, antrajam daliniam bei optimaliajam, pilnajam bei pilnajam optimaliajam rezonansams.
Elektronika  Tyrimai   (3 psl., 18,66 kB)
Maisto priedai
2009-07-09
Tikriausiai nesuklystume sakydami, jog daugeliui vartotojų pagrindiniai aspektai, kurie nulemia pasirenkamą maisto produktą yra skoninės savybės, patraukli išvaizda, o taip pat ir prieinama kaina. Tačiau šiais laikais, net ir turėdamas aiškius pasirinkimo kriterijus, vartotojas dažnai pasiklysta maisto produktų gausybėje ir neretai nežino, kaip pasirinkti tinkamiausią variantą kainos ir kokybės atžvilgiu.
Elektronika  Referatai   (4,43 kB)
Darbo rinka
2009-07-09
Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų skaičius buvo gana statiškas. 1990–2000 metų laikotarpiu jis sumažėjo 0,3 proc. Pirmojoje dešimtmečio pusėje nedidelį gimstamumo ir mirštamumo skirtumą gimstamumo naudai kompensavo grynoji emigracija, daugiausia į buvusias TSRS respublikas. Vėliau mirčių skaičius šiek tiek viršijo gimstamumą, tačiau grynoji migracija tapo labai maža. Vaikų iki 15 metų dalis pastaruoju dešimtmečiu sumažėjo apytikriai 100 000, o vyresnių nei 65 metų amžiaus asmenų skaičius maždaug tiek pat padidėjo.
Elektronika  Referatai   (4,36 kB)
Apkrovos sąvoka ir parametrai. Abonentų sukurtų apkrovų apskaičiavimas. Apkrovos intensyvumo skirstymas vidaus ir tarpstotiniam ryšiui. Nuostoliai ryšių tinkle. Kombinuotasis Jakobeuso metodas. Efektyvaus pasiekiamumo metodas dviejų grandžių schemoms apskaičiuoti. Tikimybių grafų metodas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (9 psl., 236,35 kB)
Asinchroninis duomenų perdavimas. ATM modelis. ATM lygmuo ir virtualieji kanalai. ATM sąsajos. ATM ląstelių antraščių formatai. ATM komutatorių valdymo aspektai. ATM komutatorių administravimo aspektai. Ląstelių komutacijos laukų tipai. Paskirstytos terpės CSF laukai. Erdvinio padalijimo CSF laukas. Bendrieji ATM komutatorių realizacijos principai. Didesnės talpos ATM komutatoriai. Fotoniniai ATM komutatoriai.
Elektronika  Brėžiniai   (10 psl., 393,04 kB)
Suprojektuokite mikroprocesorinį duomenų surinkimo ir apdorojimo įtaisą (DSAĮ). Yra K analoginių kanalų. DSAĮ nuosekliai juos apklausia, gaunamus iš kanalų analoginius dydžius su analoginiu - skaitmeniniu keitikliu ASK pakeičia į skaitmeninę formą ir talpina į kiekvienam kanalui skirtą operatyviosios atminties OA sritį. Maksimali kiekvieno kanalo analoginio signalo, kurio diskretinių atskaitų skaitmeninius kodus reikia atsiminti OA, atkarpa lygi 1 sek. Šiame laikotarpyje DSAĮ skaičiuoja kiekvieno kanalo analoginės įtampos vidutinę reikšmę ir lygina ją su ribine A1 reikšme. Viršijus įėjimo įtampos vidutinę reikšmę, DSAĮ išduoda avarinį signalą kartu nurodydamas ir kanalo numerį ( adresą). Įėjimo signalo maksimalus dažnis yra F[hz], maksimali amplitudė - A [mv], ASK kvantavimo santykinė paklaida - s [%].
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (15 psl., 113,91 kB)
Aštuntajame dešimtmetyje, sparčiai pradėjus plisti ir populiarėti kompiuteriams, pradėjo augti ir informacijos apsaugos poreikis. To pasėkoje plačiai paplito informacijos apsaugos sistemos, kurias pradėjo naudoti tiek profesionalai, tiek ir eiliniai vartotojai savo vienai ar kitai bylai užkoduoti. Visa to priežastis yra viena - vis didėjanti informacijos reikšmė šiandieniniame gyvenime. Taigi informacija yra tokia materialinė vertybė, kuri gali būti lengvai perduodama ir gaunama. Už tai ir atsirado didesnis poreikis apsaugoti informaciją nuo nesankcionuoto priėjimo, panaudojimo, peržiūrėjimo ir platinimo. Kaip viena iš informacijos apsaugos priemonių ir atsirado informacijos šifravimas pagal savininkui žinomus dėsningumus ir taisykles, naudojant tik jam žinomą kodinį raktą.
Elektronika  Laboratoriniai darbai   (7 psl., 55,24 kB)
Konfigūracijos valdymas. Klaidų valdymas ir transakcija. Sistemos administravimas. Duomenų failo perdavimas ir valdymas. Vartotojo prisijungimo saugumas. Informacijos apdorojimo serveris (Information Handling Server, IHS) atlieka centralizuotą informacijos registravimą, kuri gali ateiti spontaniškai iš tinklo elemento arba valdymo taikomųjų programų. Pranešimai, kurie yra išsiųsti tinklo elementų, gali būti skirtingo tipo aliarmų. Transakcijų registravimo apdorojimo sąsaja vykdo transakcijų registravimo (komandos ir aliarmo registravimas), duomenų atstatymo ir administravimo funkcijas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 7,61 kB)
Valdymo informacinė bazė MIB, talpinama Frame Relay paslaugų tiekėjo tinklo įrangoje, vartotojai (organizacijos, kurios nuomuoja Frame Relay paslaugą) gali gauti tik su jais susijusią informaciją. Valdymo informacinė bazė MIB II, talpinama Frame Relay tinklo galiniuose įrenginiuose DTE. Vartotojo NMS (tinklo valdymo sistema) per SNMP proxy agentą susiriša su Frame Relay tinklu, naudodama SNMP per UDP/IP, kuris įterpiamas į Frame Relay kadrą, pagal FRF.3, RFC1490 ir T1.617AnnexF aprašytas procedūras. Tam vartotojo NMS turi turėti PVC į SNMP proxy agentą.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 7,47 kB)
Tinklo valdymo sistemos. Funkcinės valdymo sritys (pagal ISO). Interneto valdymo informacijos bazė (MIB). Interneto tinklo valdymo protokolai. SNMP tinklo valdymo protokolas. Interneto tinklo valdymas - sudėtingas (kompleksinis) tinklo valdymo procesas, leidžiantis maksimizuoti tinklo efektyvumą ir našumą.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 11,86 kB)
EWSD stoties aptarnavimas ir priežiūra. O&M tinklas. EWSD tinklo valdymo sistema NodeCommander. EWSD aliarmų valdymo algoritmas. EWSD tinklo eksploatacija ir priežiūra turi būti ekonomiška bei patogi. Numatytos eksploatacinės funkcijos tikrai padeda atlikti EWSD stoties priežiūrą. EWSD stoties eksploatacija gali būti vykdoma tiek lokaliai, tiek papildomai eksploatacijos ir techninės priežiūros O&M centre OMC. Abu rėžimai gali būti naudojami tame pačiame tinkle, esant būtinumui juos galima modifikuoti.
Elektronika  Konspektai   (3 psl., 24,16 kB)
Reikalavimai 3G tinklų valdymo sistemoms. Fizinis 3G tinklas. Pagrindinės 3G tinklo(UMTS) valdymo funkcijos. 3G tinklai remiasi TMN fizine architektūra, aprašoma specifikacijoje M 3010 Pagrindinės tokio valdymo tinklo struktūros blokai yra operacinė sistema(OS), dažnai susidedanti iš kelių posistemių. Jos pagalba valdomas visas tinklas. Fizinis duomenų perdavimo tinklas (DNC), kurio pagalba yra sujungiami visi TMN elementai. Čia gali būti panaudotos įvairios technologijos X.25, ISDN, PDH, SDH, internet ir kiti tinklai.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 16,37 kB)
Matavimas. Fazės drebėjimas. Pagrindiniai perdavimo kanalų klaidų rodikliai. Eksploatuojamų duomenų perdavimo tinklų kokybės tikrinimas. Įvykiai, apsprendžiantys klaidos parametrus. Defektai, sukeliantys SES įvykius tolimajame trakto gale. Skaitmeninio tinklo darbingumas apsprendžiamas tam tikra požymių aibe. Tai: sklidimo vėlinimas bei apdorojimo laikas (Propagation Delay and Processing Time); fazės drebėjimas ir dreifas (Jitter, Wander); okteto praslinkimas (Octet Slip); klaidos (Errors).
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (21 psl., 115,73 kB)
Tinklo parametrų matricos. Informacijos perdavimo maršrutų paieškos metodai ir algoritmai. Matriciniai ir indeksiniai metodai. Matricinis A. Šimbelo metodas. Ottermano metodas. Fordo metodas. Indekso - matricinis metodas. Dijkstros metodas. Paršikovo metodas. Butrimenkos metodas. Ryšio tinklo suskaidymas į zonas. Medžio nustatymo algoritmas. Nepriklausomų maršrutų suradimo algoritmas. Belmano metodo matematinis modelis ir jo algoritmas. Kolotij metodas. Dinaminio programavimo metodas. Šakų ir ribų metodas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (38 psl., 140 kB)
Paveiksle pavaizduota TMN ryšys su SDH valdymo tinklu. Informacija tarp SDH valdymo tinklo (SMN) ir TMN yra perduodama per Q sąsajas. TMN tinklas SMN tinklą gali pasiekti per GNE (Gateway Network Elements) elementus. Pagal rekomendacijas šia sąsaja gali būti F sąsaja arba Q-adapteris. Pats SMN tinklas susideda iš visos eilės SDH valdymo potinklių SMS (SDH Management Sub-Networks). Kiekvienas SMS turi turėti bent vieną elementą, jungiantį su sąsajos tarpiniu įrenginiu MD arba operacine sistema OS.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 98,33 kB)
Alcatel OmniPCX - elektroninių komunikacijų įrankiai. Alcatel OmniPCX valdymo platforma OmniVista 4760. Telefoninis katalogas. Tinklo topologija. Aliarmų registracijos modulis. Sistemos konfigūravimo modulis. Skambučių apskaita. Alcatel kompanija siūlo verslo įmonėms du sprendimus, priklausomai nuo įmonės dydžio, pilnai atitinkančius verslo klasės poreikius – Alcatel OmniPCX Office skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms ir Alcatel OmniPCX Enterprise (Alcatel 4400)- stambioms įmonėms.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (4 psl., 12,28 kB)
Siemens Hicom PBX įrenginiai yra skirstomi į tris klases: Hicom 100, Hicom 150, Hicom 300. Hicom 100 serverių klasė yra skirta mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms, serveris maksimaliai gali aptarnauti 56 abonentus. Hicom 150 serverių klasė skirta vidutinio dydžio ir didelėms įmonėms, serveris maksimaliai gali aptarnauti 256 abonetus ir iki 50 galinių duomenų perdavimo įrenginių. Hicom 300 serverių klasė skirta tik didelėms įmonėms.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 8,9 kB)
Tinklo valdymo, analizavimo ir testavimo aplinka (NETMATE). Paremta visapusišku duomenų modeliu, kuris randa ir taiso klaidas paskirstytuose tinkluose, pateikia vartotojui tinklų analizės ir būsenos informaciją. Tipinis didelis tinklas (MAN - metropolitan area network; WAN – whide area network) valdomas rinkiniu neintegruotų įrankių, kiekvienas iš kurių turi dalinį ir nepilną tinklo vaizdą ir valdymo galimybes. Tai veda prie didelių sunkumų norint efektyviai jį valdyti.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 32,26 kB)
IN tinklai
2009-06-01
Pagal ITU–T I.312/Q.1201 intelektualusis tinklas apibrėžiamas sekančiai: tai naujų ryšio paslaugų pateikimo architektūrinė koncepcija, pasižyminti sekančiais bruožais: platus šiuolaikinių informacijos apdorojimo priemonių naudojimas; efektyvus tinklo resursų panaudojimas; modulinė ir daugiatikslė tinklo funkcijų paskirtis; integruotos galimybės, kuriant ir diegiant paslaugas, panaudojant modulines priemones bei daugiatiksles tinklo funkcijas; galimybė valdyti kai kuriuos paslaugų atributus iš abonentų vartotojų pusės; standartizuotas paslaugų logikos valdymas.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 27,7 kB)
Komutatoriuje realizuotos apsaugos ir monitoringo sistemos. Apsaugos sistemą sudaro posistemės: prevencijos;p risijungimo administravimo; duomenų persiuntimo apsaugos; prevencijos positemė. Ši posistemė realizuojama TACACS+ (Terminal Access Controller Access Control System) prisijungimo kontrolės protokolo pagalba.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 10,82 kB)
EWSD – Siemens elektroninė skaitmeninė telefono stotis, skirta duomenims ir tekstui perduoti. Tai galinga ir lanksti sistema atviriems ryšių tinklams, tenkina įvairius poreikius: skirtingą talpą, skirtingą galią, skirtingas tinklines sąlygas. EWSD stoties valdymas – hierarchinis, pasitelkus koordinacinį ir paskirstytus procesorius. Pasikeitimas valdymo informacija - per pusiau pastovius kanalus, sudaromus per komutacinį lauką.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 7,23 kB)
AXE yra SPC (Stored Program Control) - programinio valdymo stotis, kurios kompiuteryje įrengtos programos valdo komutacinės įrangos darbą. Sistema hierarchiškai struktūrizuota keliuose funkciniuose lygiuose. Pačiame aukščiausiame lygyje AXE dalinama į dvi dalis: APT - komutacinė dalis, kuri atlieka visas telekomunikacijų komutavimo funkcijas; APZ - valdymo dalis, kurią sudaro programinė įranga komutacinei daliai valdyti.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (2 psl., 9,97 kB)
Tinklinės galimybės. Operatorių konsolės. Dinaminis tinklo valdymas. Direktorijų menedžeris. Įvykių menedžeris. Darbinė operatoriaus stotis. Abonentinių numerių menedžeris. Būdama modulinės ir paskirstytos architektūros, MD-110 tampa baze universalaus tinklo sukūrimui, kuris turi integruotus priedus balso, duomenų ir multimedijos perdavimui. Dėka savo išplėstos architektūros, MD-110 užtikrina aukštą darbo stabilumą ir puikų našumą nuo 100 iki 35 000 vartotojų. MD-110 unikalus, kadangi yra išties atvira platforma, palaikanti visus pagrindinius esančius ir atsirandančius standartus.
Elektronika  Pagalbinė medžiaga   (3 psl., 9,11 kB)