Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Aplinkos tarša ir gyventojų sveikata
2013-05-02
Savarankiškas darbas apie aplinkos taršą ir gyventojų sveikatą.
Odontologo ivaizdis
2013-03-29
Odontologo įvaizdzio formavimas prasideda nuo etikos. Žodis etiketas yra pranzūzų kilmės. Senoji reikšmė – tai nustatyta tvarka ir elgesio formos monarchų rūmuose, diplomat santikiuose. Kintant istorinėms sąlygoms, pakito ir etiketo reikšmė. Dabar – tai “nustatyta, formali ceremonijų tvarka; kurios nors visuomenės ar jos klasės tinkamo elgesio normos; vienos profesijos arba tą patį hobį turinčių žmonių priimtos mandagumo taisyklės ir formos, pvz., mokslininkų, gydytojų, sportininkų etiketas". viešumoje mes stengiamės atrodyti ir elgtis taip, kad kiti susidarytų apie mus tokį įspūdį, kokiu būtume patenkinti. Kitaip sakant, aplinkinių akyse mes kuriame savo įvaizdį.
Žodžio lapas leksikologinis nagrinėjimas
2013-02-01
Žodžio reikšmės aprašai DŽ ir LKŽ .
Fonetiškai motyvuotas ar nemotyvuotas? Kokias funkcijas jis gali atlikti?
Darybiškai motyvuotas ar nemotyvuotas? Pirminis ar darinys?
Žodžio LAPAS gramatinė reikšmė? Kokiomis gramatinėmis kategorijomis ji realizuojama?
Leksinė reikšmė.
Ryšys su denotatu, signifikatu.Žodžio LAPAS sememos? Sememų tipai Perkėlimo tipai. Sememų seminė sudėtis. Semantinė motyvacija. Žodžio LAPAS vieta semantinėje žodyno struktūroje (Sisteminiame žodyne). Paradigminiai žodžių santykiai. Sintagminiai santykiai. Darybos santykiai.
Žodžio LAPAS charakteristika kilmės atžvilgiu. Savas ar skolinys? Veldinys ar tikrasis lietuvių kalbos žodis? Skolinio tipas.
Žodis LAPAS istorinės raidos požiūriu. Aktyvusis ar pasyvusis? Pasenęs ar naujažodis? Archaizmas, istorizmas, jų tipas.
Žodis vartojimo sferų atžvilgiu. Visuotinės ar nevisuotinės leksikos žodis? Nevisuotinės leksikos tipas: tarmybė, žargonybė, profesionalizmas.
Stilistinė žodžio charakteristika. Stilistiškai neutralus ar žymėtas? Šnekamasis ar knyginės leksikos žodis?
Bendrinis ar tikrinis?
Ar gali būti frazeologizmo dėmuo? Frazeologizmų aptarimas.
Gėris ir blogis
2013-01-16
Turinys
Įvadas
Filosofijos atsiradimas ir jos mitologinės ištakos
Filosofija ir pasaulėžiūra
Gėris ir blogis
Gera ar bloga valia?
Gėris ir blogis Stoikų etikoje
Platono gėris ir blogis
Išvados
Naudota literatūra
Simbolizmas. Altorių šešėlio analizė
2012-09-30
Simbolizmas. Altorių šešėlio analizė
Higiena Europoje XIX a.
2012-05-02
Tai 9 kl. referatas apie higieną XIX a. Europoje. 6 skaidrės.
Žmogus būtų laimingas, jeigu...
2012-04-18
Pirmiausiai šiuo savo referatu, norėjau supažindinti, kas iš tikrųjų yra ta laimė, nes kaip žmogus gali būti laimingas nežinodamas kas ji yra. Mano paruoštame referate jūs galite sužinoti mokslininkų išrastą laimės formulę, kas daro mus laimingesnius ir nelaimingesnius, netgi kokios šalys yra laikomos laimingiausiomis.
ENERGETIKA IR APLINKA
2012-04-10
Aplinkos apsauga šiuo metu tapo svarbia ir sudėtinga problema, kurios sprendimui tenka pajungti daugelio šalių pastangas – mokslinės, techninės ir visuomeninės.
Gamtos apsauga rimčiau susirūpinta po Antrojo pasaulinio karo. 1948 m. UNESCO iniciatyva buvo sukurta Tarptautinė gamtos ir jos išteklių apsaugos sąjunga (International Union for Conservation of Nature and Natural Resources) IUCN. Jos centras Šveicarijos mieste Lozanoje.
Dėl aplinkos apsaugos daug dirba Suvienytųjų Nacijų Organizacija? (SNO) ar Jungtinių Tautų Organizacija (JTO).
Gamtos ir žmogų supančios aplinkos klausimais jau 1972 m. kalbėta Stokholmo konferencijoje.
Lietuvoje žmogaus ir gamtos santykius pradėta reguliuoti jau XV a. viduryje. Karaliaus Kazimiero 1468 m. Teisine ir Pirmajame Lietuvos Statute (1529) buvo straipsnių reguliuojančių laukinių žvėrių medžioklę.
NĖRA IŠVADŲ
Maironio kūryba
2012-04-07
Maironis savo kūryboje sujungė etninės lietuvių kultūros (žemdirbių patirties, liaudies kūrybos) ir europinės (krikščioniškosios kultūros) tradicijas, nutiesė tiltą tarp praeities ir savo laiko -19 amžiaus pabaigos ir 20 amžiaus pradžios. Maironio kūryba padėjo formuotis lietuvių tautinei savimonei, skatino laisvės, nepriklausomybės siekius. 100-ųjų Maironio gimimo metinių minėjime poetas V. Mykolaitis-Putinas sakė:“ Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, ne poetiniu artizmu, o lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei,- žodžio, padėjusio mums rasti save, apsispręsti ir visą amžių pasilikti su savo kraštu, su savo tauta“.
(nėra šaltinių sąrašo)
Muzika tarpukario Lietuvoje.
2011-12-14
Reiktų geriau pasidaryti. Informacija gera. Kompozitoriai