Programuotojų profesiją į priekį pastūmė dviejų naujų pramonės šakų atsiradimas: internetinės programėlės ir „debesų kompiuterija“. Įvairią programinę įrangą kuriančių kompanijų plėtra padidino programuotojų darbo rinką ir padarė ją įvairiapusiškesnę. Tai taip pat skatina kompanijų augimo potencialą ir konkurencingumą, o darbuotojai tampa vis mažiau priklausomi nuo darbdavių.
Naftos platformų darbininko profesija buvo įvertinta prasčiausiai iš dalies dėl draudimo JAV 7 metus atlikti gręžimo darbus Atlanto vandenyne ir Meksikos įlankoje. Prie ir taip jau sudėtingų ir pavojingų darbo sąlygų prisidėjo ir sumažėjusi darbo pasiūla.
Nepaisant vis dar populiaraus ir pelningo naftos verslo, šios profesijos darbuotojų perspektyvos panašios kaip ir nykstančių pramonės šakų, pavyzdžiui, fotografijos apdorojimo, batų gamybos ar knygų rišimo atstovų.
Dauguma geriausiai vertinamų profesijų, tokių kaip biologai ar kompiuterinių sistemų analitikai, yra susijusios su tokiomis augančiomis pramonės šakomis kaip biotechnologijos ar „debesų kompiuterija“. Prasčiausiai vertinamos profesijos dažniausiai – darbas pavojingomis ar net mirtinomis darbo sąlygomis, mažas atlygis ir prastos karjeros galimybės.
Pirmųjų 5 profesijų atlyginimų vidurkis (83,7 tūkst. JAV dolerių per metus) – daugiau nei 2 kartus didesnis, palyginti su paskutiniais 5 sąraše atsidūrusiais darbais (30,7 tūkst. JAV dolerių per metus).
Geriausios profesijos:
1. Programinės įrangos kūrėjas
2. Matematikas
3. Draudimo ekspertas
4. Statistikos ekspertas
5. Kompiuterinių sistemų analitikas
6. Meteorologas
7. Biologas
8. Istorikas
9. Klausos gydytojas
10. Burnos higienos specialistas
Blogiausios profesijos:
1. Naftos platformų darbininkas
2. Šaltkalvis
3. Medkirtys
4. Stogdengys
5. Taksi vairuotojas
6. Greitosios pagalbos medikas
7. Suvirintojas
8. Dažytojas
9. Pirkėjų srautų skaičiuotojas
10. Statybininkų pagalbininkas