Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys mano, kad valstybė galėtų drausti visus nuolatine studijų forma studijuojančius studentus, nepaisant jų amžiaus. Tokia draudimo lengvata studentams turėtų galioti šešerius metus t. y. atitikti pirmosios pakopos koleginių ir universitetinių studijų trukmę bei magistratūrą.
Ši lengvata galiotų nepriklausomai nuo to, ar būtų studijuojama nepertraukiamai visus šešerius metus, ar išsilavinimo būtų siekiama su pertraukomis, priklausomai nuo aplinkybių ir žmogaus apsisprendimo.
Dėl nesutarimų, kokia apimtimi valstybė turėtų įsipareigoti mokesčių mokėtojų pinigais drausti studentus, įstrigo ministro pirmininko sudarytos darbo grupės veikla. Pastarosios tikslas yra pateikti siūlymus kaip tobulinti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, tarp jų ir dėl besimokančiųjų draudimo.
R. Šukys mano, kad ieškant kompromiso, galėtų būti svarstomas pasiūlymas, jog valstybė prisiimtų atsakomybę savo lėšomis PSD drausti visus nuolatine studijų forma studijuojančius studentus, nepaisant jų amžiaus, bet apribotą laikotarpį.
"Jeigu visuotinai yra sutariama, kad valstybė turi apmokėti aukštojo mokslo siekiančiųjų PSD mokestį, o nesusitariama tik dėl to iki kada tokia lengvata turi galioti. Tuomet manau, logiška būtų jei valstybė prisiimtų įsipareigojimą paremti aukštojo mokslo siekiančius Lietuvos piliečius, nesvarbu kiek metų jiems bebūtų – 18 ar 88. Tokia valstybės parama studentui galiotų 6 metus – t.y. laikotarpį kiek įprastai trunka bakalauro ir magistro studijos", – teigia ministras.
Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos parengtą Sveikatos draudimo įstatymo projektą, PSD valstybės lėšomis taip pat būtų draudžiami Lietuvoje studijuojantys doktorantai bei Europos ekonominės erdvės valstybėse ar Šveicarijos konfederacijoje pagal analogiškas programas besimokantys mokiniai ar šiose šalyse nuolatinę studijų formą pasirinkę studentai bei doktorantai.