Straipsniai
Atgal
Pagrindiniai patarimai, kaip sėkmingai pradėti studijas Vilniaus universitete
2016-08-02

Įstojusiųjų į Vilniaus universitetą (VU) laukia dar vienas gan sudėtingas galvosūkis. Tai – studijų pradžia. Būsimieji studentai dažnai nežino, kur ieškoti tikslios informacijos apie studijas, kokios yra akademinės studentų ir dėstytojų tradicijos, ką veikti laisvu nuo studijų metu. Norėdami pagelbėti būsimiems akademinės bendruomenės nariams, pateikiame pagrindinius žingsnius, kaip sėkmingai pasiruošti naujiems studijų metams.


Rask reikiamą informaciją
Apie studijų proceso organizavimą, įsidarbinimo galimybes ir kitais aktualiais klausimais konsultuoja VU Studijų direkcijos Karjeros ir konsultavimo skyriaus konsultantai, įsikūrę akademiniame Saulėtekio miestelyje. Pagrindinė informacija teikiama ir telefonu (8 5 219 3144) bei el. paštu [email protected]. Skyriaus darbuotojai teikia ir karjeros valdymo paslaugas. Internetiniame puslapyje „Kviečia VU“, skelbiančiame viską, ką reikia žinoti, klausimą galima užduoti ir tiesiogiai internetu. Socialinių tinklų entuziastams atsakymai teikiami ir „Facebook“ paskyroje. Studijų aktualijos skelbiamos oficialioje VU paskyroje, „Kviečia VU“, specialiai priėmimui sukurtame renginyje„Renkuosi bakalauro studijas VU!“. Iškilus įvairiems studentiško gyvenimo klausimams pagalbą siūlys Studentų atstovybės (VU SA) kuratoriai, globojantys kiekvieno fakulteto studijų programų pirmakursius.

Dalyvauk pirmakursių stovykloje
Jau pasirašę studijų sutartį būsimieji studentai kviečiami vykti į pirmakursių stovyklas, rengiamas kiekviename fakultete. Tai unikali galimybė iš pirmų lūpų išgirsti apie autentiškas studentiško gyvenimo patirtis, susipažinti su fakulteto tradicijomis, dėstytojais, kolegomis studentais ir studijų tvarka. Stovykloje taip pat pristatomos universitete vykdomos laisvalaikio veiklos, studentiškos organizacijos, pagrindiniai socialiniai ir akademiniai universitetinio gyvenimo aspektai. Tai puiki galimybė pasiruošti tradicinei Rugsėjo 1-osios eisenai. Susipažinę su kurso draugais, Gedimino prospektu pirmakursiai žygiuos jau ne su svetimais, bet su neblogai pažįstamais bičiuliais.

Įsitrauk į studijų procesą
Vilniaus universitete pirmakursių įtraukimas į akademinę aplinką nesibaigia studijų sutarčių sudarymu ar išvyka į stovyklą. Prasidėjus mokslo metams, studentai išklausys studijų įvadą. Įvairūs tyrimai rodo, kad studentų gebėjimas sėkmingai susidoroti su kylančiais sunkumais priklauso nuo to, kaip jie integruojasi į naują bendruomenę. Studentai bus supažindinami su universitetinio išsilavinimo specifika, VU istorija bei tradicijomis, gaus praktinių patarimų, kaip mokytis tinkamai. Kauno humanitariniame fakultete ir Chemijos fakultete startuos pirmakursių integracijos savaitė, per kurią pirmo kurso studentai bus skatinami pasijusti visaverte akademinės bendruomenės dalimi.

Įsitrauk į studentiškas veiklas
Studijos VU apima ne tik paskaitas auditorijoje ar mokymąsi bibliotekoje. Universitete studentams siūloma prisidėti prie visuomeninės, mokslinės bei kultūrinės veiklos. VU SA – didžiausia šalyje universitetinė studentų savivalda – kviečia dalyvauti formuojant valstybės švietimo politiką, svarstant studentams aktualius klausimus ir priimant sprendimus. VU SA turi daug klubų, programų ir projektų, skirtų kurti vieningą, sąžiningą ir tolerantišką atmosferą. Be savivaldos, fakultetuose veikia mokslinės studentų draugijos, jaunuolius įtraukiančios į akademinį savo srities diskursą. Pirmakursiai taip pat kviečiami dėtis prie meninių kolektyvų, apimančių skirtingas meno kryptis. Sportuojantiems VU Sveikatos ir sporto centras siūlo labai įvairius užsiėmimus. Be to, studentai, kuriems sunku prisitaikyti prie naujos aplinkos ir pasikeitusio gyvenimo ritmo, gali kreiptis į Filosofijos fakulteto Psichologinio konsultavimo ir mokymų centrą. Profesionalūs psichologai padės jiems grįžti į įprastas vėžes.
Jeigu nepavyko įstoti į norimą studijų programą, abiturientai kviečiami dalyvauti kituose priėmimo etapuose.


Priėmimas į pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas VU vykdomas per bendrąjį, tiesioginį ir papildomą universiteto priėmimą. Bendrąjį priėmimą, turintį kelis etapus, vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Pageidaujantys studijuoti asmenys bendrojo priėmimo II etapo metu galėjo koreguoti savo prašymus. Rugpjūčio 3 d. bus paskelbti kvietimai studijuoti, sutartys sudaromos rugpjūčio 4–5 d. (jas sudaryti galima ir internetu, pasinaudojant asmenine el. bankininkyste). Papildomas priėmimas bus skelbiamas rugpjūčio 6 d. LAMA BPO svetainėje prašymai teikiami iki rugpjūčio 8 d. Juos pateikti gali ir I ar II etape nedalyvavę asmenys. Rugpjūčio 16–31 d.bus vykdomas papildomas VU priėmimas (skelbiamas, jei po bendrojo ir tiesioginio priėmimo yra likusių laisvų valstybės nefinansuojamų studijų vietų). Iki 24 d. pageidaujantys studijuoti prašymus galės pateikti VU internetinėje stojančiųjų aptarnavimo sistemoje (VU ISAS). Rugpjūčio 30–31 d. bus sudaromos studijų sutartys. Stojant į VU I pakopos ir vientisųjų studijų programas yra taikoma minimalaus konkursinio balo riba (3 balai; 11 programų balas siekia 4).

Komentarai