Šiuo metu finansinės pagalbos priemonių teikimą studentams su negalia nustato Vyriausybės dar 2006 m. patvirtintas tvarkos aprašas. Pasak LSS Socialinės integracijos koordinatorės Rūtos Ruolytės, apraše ne visai tiksliai įtvirtinta, kokiems studentams suteikiama galimybė gauti finansinę paramą, dėl to praktikoje kyla problemų.
"Nėra visiškai aišku, ar galimybė gauti paramą suteikiama tik viena konkrečia forma pirmą kartą joje studijuojančiam studentui, ar visais atvejais, kai pasirinkta forma studijuojama pirmą kartą. Pirmu atveju studentas paramos gali tikėtis tik vieną kartą per visą savo studijų karjerą, antru – galimybė gauti paramą išlieka iki pat tos formos studijų baigimo ir yra suteikiama vėl, jei studijuojama nauja forma pirmą kartą.
Mes siūlytume, jog paramą gautų visi tie, kurie išbando naują studijų formą pirmą kartą visais atvejais, pavyzdžiui, iš neuniversitetinių studijų pereina į universitetines, iš pirmos pakopos pareina į antrąją pakopą ir pan.", - komentuoja Lietuvos studentų sąjungos Socialinės integracijos koordinatorė Rūta Ruolytė.
LSS, reaguodama į pranešimus apie dabartinės finansinės paramos skirstymo neaiškumus, išplatino specialų paklausimą aukštosioms mokykloms. Iš 35 siųstų užklausų buvo gauti 22 atsakymai: keturios aukštosios mokyklos prisipažino turinčios problemų taikydamos šiuo metu galiojančią tvarką, pagal kurią teikiama finansinė parama studentams su negalia.
Primename, kad šiuo metu Lietuvos aukštosiose mokyklose studentams su negalia teikiamos dvi finansinės pagalbos priemonės: tikslinė išmoka kas mėnesį specialiesiems poreikiams tenkinti (50 procentų valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio) ir tikslinė išmoka už kiekvieną semestrą studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSĮ). Pastaroji išmoka prieinama tik studijuojantiems valstybinėse aukštosiose mokyklose iš dalies Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose arba nefinansuojamose vietose.
Aukštosioms mokykloms finansinės pagalbos priemonėms administruoti papildomai skiriami 4 procentai visų aukštajai mokyklai pagal Vyriausybės patvirtintą aprašą skiriamų lėšų. Finansinės pagalbos priemonių teikimą nacionaliniu mastu kontroliuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.