Straipsniai
Atgal
Ką daryti, jeigu tapai studentu
2009-09-01

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, prasidedant naujiems mokslo metams, sveikina visus Lietuvos studentus sugrįžus į aukštojo mokslo įstaigas ir linkėdama kokybiško mokslo siūlo atkreipti dėmesį į svarbius patarimus, kurie padės nepasimesti aukštosios mokyklos gyvenime.


• Per pirmąsias paskaitas dėstytojai studentams privalo pateikti dalyko vertinimo formulę, pagal kurią bus vedamas galutinis vertinimo rezultatas; pasakyti dalyko kreditų dydį; atsiskaitymo darbų formą, eigą ir metodus; literatūros sąrašą, pagal kurį studentai turėtų galimybę mokytis savarankiškai; informuoti studentus apie savo budėjimo laiką ir vietą, kur ir kada dėstytoją galima surasti bei suteikti visą reikiamą informaciją, kuri būtų susijusi su kiekvieno dėstytojo dėstomu dalyku.
• Kiekvienas studentas, kuris mokosi valstybės finansuojamose vietose turi galimybę gauti aukštosios mokyklos skatinamąją stipendiją, kurios dydį nustato pati aukštoji mokykla su studentų atstovybės patvirtinimu.
• Studentai, kurie studijuoja valstybės finansuojamose vietose ir neturi akademinių skolų ir yra iš nepasiturinčių šeimų ar gyvenantys vieni, turi teisę gauti socialinę pašalpą, pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą.
• Studentai, kurie yra įstoję į mokamą studijų vietą turi susimokėti studijų įmoką į savo aukštosios mokyklos sąskaitą, kuri būna nurodyta auštosios mokyklos internetiniame puslapyje. Taip pat studentas turi susižinoti informaciją, iki kurios dienos reikia sumokėti už studijas. Dėl šio klausimo reikia kreiptis pas aukštosios mokyklos administraciją, studentų atstovybę arba sekti naujienas aukštosios mokyklos internetiniame puslapyje.
• Studentai, norintys gauti Valstybės paskolą (studijų įmokai – 520 Lt per semestrą) iš Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo, turi užsiregistruoti ir užpildyti prašymą – anketą Fondo interneto svetainėje adresu http://www.vmsfondas.lt/studentai/.
• Studentai, norintys gauti Valstybės remiamas paskolas (studijų kainai, gyvenimo išlaidoms bei dalinėms studijoms pagal tarptautines sutartis), turi užpildyti prašymą – anketą Fondo interneto svetainėje adresu https://studentai.vmsfondas.lt/studentai/. Prašymą – anktetą galima užpildyti iki spalio 19 dienos.
• Nuo šių mokslo metų, pagal naujai patvirtintą mokslo ir studijų įstatymą, visos Lietuvos aukštosios mokyklos privalės studentams surasti praktikos vietas. Tačiau, jei siūloma praktikos vieta netinka studentui, studentas turi teisę pats savarankiškai susirasti praktikos vietą.
• Kiekvienas studentas turėtų susipažinti su savo pareigomis ir teisėmis, su dėstytojų ir studentų etikos kodeksu. Šiuos dokumentus galima rasti kiekvienos aukštosios mokyklos internetiniuose puslapiuose.
• Studentai turi teisę keisti dėstytoją, jei mano, kad tai yra reikalinga.
• Negavus bendrabučio vietos savo aukštojoje mokykloje, nereikia nusiminti, nes spalio-lapkričio mėnesiais gali atsirasti laisvų vietų. Esant poreikiui reikia nuolatos domėtis bendrabučio naujienomis ir kreiptis į bendrabučio vedėją dėl apgyvendinimo.
• Grupės seniūnas turi būti renkamas atsakingai. Geras seniūnas bus tas, kuris geriausiai atstovaus akademinei grupei.

Jeigu būsi išrinktas savo grupės seniūnu, žinok, kad galėsi dalyvauti LSAS organizuojamoje „Seniūnų akademijoje“, kurioje dirbsi darbo grupėse, diskutuosi apie studentų savivaldas, jų veiklą bei tradicijas. Daugiau informacijos apie „Seniūnų akademiją“ galima rasti apsilankius adresu http://www.lsas.lt/?id=101.

Studentiškiausia televizija internete NETIKS.lt skelbia, kad vasara tęsis visą rugsėjį bei suteikia galimybę laimėti vieną iš keturių stilingų ir protingų Apple iPhone telefonų! Nepamiršk užsukti į www.netiks.lt ir studentiškai pramogauti internete. Be to, jeigu esi aktyvus, turi daug studentiškų idėjų, ieškai linksmo užsiėmimo ir nori save realizuoti reportažų vedėjo kėdėje, kreipkis į Netiks.lt komandą [email protected] ir tapk šios internetinės televizijos reporteriu.

Iškilus problemoms kiekvienas studentas gali kreiptis į savo aukštosios mokyklos studentų atstovybę arba į Lietuvos studentų atstovybių sąjungą (LSAS).

Foto
Komentarai