Pastarosiomis savaitėmis Klaipėdoje netyla kalbos apie tai, kad visuotinis taupymas gali skaudžiai paliesti ir dvi uostamiesčio muzikos mokyklas. Juozo Karoso ir Jeronimo Kačinsko mokyklų darbuotojai bei šias mokyklas lankančių vaikų tėvai baiminasi galimo šių dviejų įstaigų sujungimo bei kai kurių specialybių panaikinimo.
Pagrindą gandams davė nutekėjusi informacija iš Klaipėdos miesto savivaldybės. Esą kai kurie miesto Tarybos nariai į biudžeto optimizavimo klausimus siūlė įtraukti ir galimybę sujungti šias dvi meno mokyklas.
Klausė savivaldybės pozicijos
J. Karoso muzikos mokyklos direktorius Sigitas Kusas pripažino girdėjęs tokias kalbas.
"Laikas dabar neramus, sklando daug nežinios, o ji gimdo įvairias kalbas. Esu girdėjęs, jog ir S. Šimkaus muzikos mokyklą su E. Balsio ketinama jungti. Tačiau kalbėjau su Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintiene, ir ši patikino, kad uostamiestyje tokios pertvarkos neplanuojamos. Vedėjos žodžiais, J. Karoso ir J. Kačinsko mokyklos yra reikalingos miestui tokios, kokios yra dabar. Mes juk paruošiame daug mokinių, jie nuolat dalyvauja konkursuose, užima prizines vietas. Šios mokyklos aktyviai dalyvauja miesto renginiuose. Pavyzdžiui, dabar pas mus mokosi 536 vaikai. Vedėja patikino, jog galime gyventi ramiai", - kalbėjo S. Kusas.
Neracionali mintis
J. Kačinsko muzikos mokyklos vadovas Romualdas Garuckas teigė kalbų apie dviejų mokyklų sujungimą negirdėjęs, tačiau turintis aiškią nuomonę apie tai.
"Mintis taip pertvarkyti ir sutaupyti visiškai neracionali. Mūsų mokyklą lanko 839 vaikai - esame didžiulė įstaiga. Net neįsivaizduoju, kaip abi mokyklas būtų galima sujungti ir kokią naudą miestas iš to turėtų", - svarstė R. Garuckas.
Mokyklos vadovas prisiminė, kad miesto Tarybai sujungti mokyklas siekiant sutaupyti buvo siūliusi Tarybos narė Jurgita Choromanskytė, šiuo metu dirbanti europarlamentaro Leonido Donskio padėjėja. R. Garucko žiniomis, šio pasiūlymo savivaldybė nesvarstė.
Pertvarkai pagrindo nėra
Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė dienraščiui kalbėjo, jog sujungti mokyklas nėra tikslo.
"Gal toks siūlymas kada ir buvo kur nors nuskambėjęs, asmeniškai aš negirdėjau. Galiu patikinti, jog nerimauti tėveliams ir muzikos mokyklų darbuotojams nėra pagrindo, nes mūsų planuose šių įstaigų sujungimo į vieną nenumatyta, to net nebuvo svarstyta. Abi muzikos mokyklos puikiai dirba, jos didelės ir yra skirtingose miesto vietose. Ką laimėtume, jei sumažintume administracijų etatus? Reikšmingai tikrai nesutaupytume. Mes ne kartą svarstėme ir tarėmės, kokias įstaigas galbūt reikėtų reorganizuoti, kur išlaidas sumažinti, bet apie muzikos mokyklas nebuvo užsiminta", - sakė L. Prižgintienė.
Tuo metu Vilniuje meno mokyklos jau kreipėsi pagalbos į Seimą. Sostinės savivaldybei gerokai sumažinus finansavimą šioms įstaigoms, kai kuriose iš jų jau nebevykdomi net minimalūs programiniai reikalavimai.
Mokyklų pedagogai perspėja, jog situacija kelia grėsmę šalies dvasingumui.
Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK), į kurį kreipėsi pedagogai, šalies savivaldybėms rekomenduoja pagrįstai įvertinti muzikos mokyklų galimybes ir resursus iki Naujųjų metų vykdyti ugdymo planą.
Į finansinius išteklius patarta atsižvelgti ir formuojant 2010 m. biudžetą. Komiteto manymu, Švietimo ir mokslo ministerija turėtų analizuoti situaciją, ar meno mokyklų sektoriui nekyla grėsmių.
Vaida JUTKONĖ