Studentai pasigenda inovatyvių būdų bei priemonių studijuoti ir mokytis. Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse per mažai skiriama dėmesio į studentus orientuoto mokymo modeliui įtvirtinti (angl. k. „Student central learning“). Apie visa tai diskutuota š.m. spalį Liuvene (Belgija), vykusiame 20-ame Europos studentų konvente.
Renginio tema – į studentus orientuotas mokymas visų akademinės bendruomenės narių atžvilgiu (angl. k. Student centered learning stakeholder’s forum). Studentų bei dėstytojų atstovams Europos studentų sąjunga (angl.k. European Students' Union - ESU) pristatė į studentus orientuoto mokymo taikymo problemas bei galimus sprendimo būdus. Lietuvos studentų interesams renginyje atstovavo Lietuvos studentų sąjungos Akademinio proceso ir socialinių reikalų koordinatorius Dovydas Kinderys.
„Lietuvos studentų sąjunga dažnai sulaukia studentų nusiskundimų dėl šalies aukštosiose mokyklose primityviai pateikiamų studijų. Studijų procesams gerinti būtina drauge aktyviau veikti bei bendradarbiauti ir dėstytojams, ir studentams, ir administracijos darbuotojams“,- teigia Studentų sąjungos Akademinio proceso ir socialinių reikalų koordinatorius Dovydas Kinderys.
Remiantis paskutiniais ESU bei Lietuvos Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro („MOSTA“) prie Švietimo ir mokslo ministerijos atliktais tyrimais, pastebėta, kad studentai dažniausiai pasigenda studijose tokių mokymo bei studijų dėstymo metodų, kaip diskusijos, teminės video peržiūros, praktinės užduotys, komandinis darbas bei užsienio aukštųjų mokyklų dėstytojų, kompanijų atstovų susitikimai. Taip pat MOSTA tyrime buvo pastebėtas studentų nepasitenkinimas aukštųjų mokyklų infrastuktūros atnaujinimo stoka.
D. Kinderys akcentuoja, studijoms tobulinti būtina, kad studentai su dėstytojais efektyviai drauge įvertintų studijų programas. Šiuo tikslu Studentų sąjunga drauge su Studijų kokybės vertinimo centru kviečia studentus tapti studijų programų vertinimo ekspertais. Studentai drauge su Lietuvos ir kitų šalių ekspertais vertins Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas. Tokiu būdu tikimasi efektyviau įvertinti ir tobulinti studijų programas šalies aukštosiose mokyklose.
Į studentus orientuotą mokslą taip pat konferencijoje analizavo ir pranešimus skaitė Europos studentų sąjungos prezidentas, Bolonijos proceso generalinio sekretoriato, Europos Komisijos bei Olandijos, Jungtinės Karalystės universitetų atstovai.
Renginio metu taip pat vyko ir darbo grupės, kuriose įvairių šalių studentų atstovai pristatė savo atstovaujamų šalių prioritetus Lyčių lygybės klausimais, aptarė esamas problemas bei būsimus darbo principus.
Primename, kad Lietuvos studentų sąjunga yra aktyvi Europos Studentų sąjungos (ESU) narė nuo 1998 m. ESU vienija 50 nacionalinių Studentų sąjungų iš 37 šalių. Europos Studentų sąjunga savo veiklą pradėjo 1982 m. Ji atstovauja visų Europos studentų interesams aukštojo mokslo klausimais, bendradarbiauja su Europos Taryba, UNESCO, Bolonijos propaguotojais Europoje ir kitomis Europos aukštojo mokslo klausimus nagrinėjančiomis institucijomis. Europos studentų Konventas - tarptautinis renginys, kurį du kartus per metus organizuoja Europos studentų sąjunga.