Referatai, kursiniai, diplominiai
Šiame darbe aprašomas įmonės „TELE2“ rinkodaros veiklos planavimas. Analizuojamos įmonės įvaizdžio formavimo ypatybės, klientų lojalumo aspektai, kriterijai, kurie formuoja gerą organizacijos įvaizdį. Analizuojami rėmimo komplekso elementai –asmeninis pardavimas, pardavimų skatinimas, reklama, populiarinimas ir ryšiai su visuomenė - įvaizdžio kūrimo procese. Pristatoma UAB’TELE2” įmonę, analizuojama įmonės mikro bei makroaplinkos, tikslinė rinką. Pateikiamas vartotojų nuomonės tyrimas, bei tyrimo duomenų analizė. Analizuojami ,,TELE2” klientų lojalumo didinimo būdai.
Vadyba  Kursiniai darbai   (26 psl., 325,79 kB)
SANTRAUKA Individuali automobilių galvučių remonto įmonė užsiima variklių galvučių šlifavimo, suvirinimo ir vožtuvų pritrynimo darbais. Joje dirba keturi žmonės: direktorius, buhalteris ir du šaltalviai- remontinikai. Įmonės pagrindinis tikslas – teikti lengvųjų automobilių variklių galvučių remonto paslaugas ir įsitvirtinti rinkoje. Šis verslo planas yra sudarytas trims metams: 2012; 2013; 2014 m. Prognozuojamos pajamos per tris metus bus vienodos. Jos sieks 93600 Lt. per metus. Grynasis pelnas 2012 metais sieks 6641,2 Lt; 2013 metais- 88,73 Lt; 2014 metais- 1057,75 Lt. Šiai įmonei reikalingas 60000 Lt pradinis kapitalas. Nuosavos lėšos siekia 23289,46 Lt, kitos lėšos skolinamos iš banko. Įmonės steigėjas prašo 36701,54 Lt ilgalaikės banko paskolos, taikant 10 % metines palūkanas. Paskola bus gražinta per 3 metus. Suteikęs paskolą, bankas gaus 51171,15 Lt palūkanų. Ši paskola panaudota naujų irengimų, skirtų atlikti pasirinktą veiklą, įsigijimui.
Ekonomika  Kursiniai darbai   (24 psl., 150,36 kB)
Kursinis darbas. ĮVADAS Temos aktualumas. Valstybės biudžetas - vyriausybės planuojamų pajamų ir išlaidų sąmata finansiniams metams. Jei laukiamos pajamos būna lygios išlaidoms, sakoma, kad biudžetas yra subalansuotas. Kai pajamos viršija išlaidas, jų skirtumas yra vadinamas pertekliumi. Kai išlaidos viršija pajamas, jų skirtumas yra vadinamas deficitu. Esant deficitiniam biudžetui valstybė gali būti priversta skolintis. Valstybinio kredito paskirtis visų pirma yra papildomų finansinių lėšų mobilizavimo valstybės rankose. Esant biudžeto deficitui valstybinis kreditas nukreipiamas biudžeto pajamų ir išlaidų skirtumo padengimui. Jeigu biudžetas yra perteklinis, valstybinis kreditas panaudojamas tiesiogiai ekonominių ir socialinių programų finansavimui. Tai rodo, kad valstybinis kreditas yra svarbus socialinio- ekonominio valstybės vystimosi faktorius ir praplečia valstybės finansines galimybes. Problema: valstybė neefektyviai naudoja lėšas. Valstybės vykdoma ekspansinė fiskalinė politika dažnai neišvengia biudžeto deficito, kurį ji priversta finansuoti skolintomis lėšomis. Pastaruoju metu į didėjančius fiskalinį deficitą ir valstybės skolą vis dažniau žiūrima kaip į atskirą rimtą problemą. Šiai dienai turime aukštą biudžetinį deficitą ir didelę valstybės skolą. Visa tai turi įtakos įmonėms ir organizacijoms. Darbo objektas: valstybes skola ir biudžeto deficitas. Šio darbo tikslas: išanalizuoti valstybės skolą ir biudžeto deficitą, atkleisti jų įtaką valstybės šalies ekonomikai.
Finansai  Kursiniai darbai   (26 psl., 69,23 kB)
Šiandieninis verslo pasaulis yra labai skirtingas. Didelės, mažos ir vidutinės įmonės vykdo savo veiklą skirtingose sferose: gamyba, prekyba, finansinės ir įvairios kitos paslaugos. Todėl yra labai svarbu mokėti analizuoti ir suvokti įmonės struktūra, jos veiklos organizavimą bei sugebėti nuspėti kokią įtaką įmonės veiklai gali padaryti pasikeitimai rinkoje. Ekonominės analizės pagrindinis tikslas yra nustatyti kaip efektyviai naudojami darbo ir daiktiniai gamybos veiksniai. Analizuojant ekonominius procesus, atskleidžiamos esminės prielaidos pelnui, valdymo efektyvumui didinti. Šis tikslas gali būti pasiektas sprendžiant konkrečius uždavinius. Analitikas turi objektyviai įvertinti įmonės ekonominės veiklos rezultatus, įvertinti teikiamų projektų realumą, išaiškinti veiksnius, turinčius įtaką įmonės veiklos rezultatams, pateikti informaciją ir savo pasiūlymus įmonės vadovams ir pan.
Ekonomika  Kursiniai darbai   (38 psl., 174,94 kB)
Kursinis darbas, apsigyniau 9 balais. Sėkmės! ĮVADAS Šiandien esame istorinio ivykio - ES plėtros - ištakose. Tai naujas iššūkis visoms Europos šalims bei svarbiausias pokytis, atversiantis naujas galimybes mums, transporto verslininkams. Ypatingai šiuo pokyčiu suinteresuoti kelių transporto verslininkai, kurie, jau šiandien dirbdami Europos rinkoje, tiki, kad rinkų atvėrimas leis efektyviau dirbti visai Europos transporto sistemai. Dėl konurencingumo vis daugiau firmų didelį demesį skiria logistikai. Logistinė veikla yra daugiabriaunė. Ji apima transporto, sandėlių ūkio, atsargų, personalo valdymą, informacinių sistemų organizavimą, komercinę veiklą ir daugelį kitų sričių . Galima netgi teigti, kad logistinio požiūrio esmė yra ištisinis materialinių srautų valdymas, nes tai kiekvienas valdymas yra susiijęs su gamybos sąnaudų mažinimų, kas padidina produkto konkurencingumą rinkoje. Logistikos centrai labiausiai aktuali tema šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia todėl, kad Lietuvos vežėjai užima didžiausią dalį Europos tarptautinių tarptautinių pervežimų. O antra, kad Lietuva yra strategiškai geroje vietoje- ne tik Senojo žemyno viduryje ir tuo pačiu Europos pakraštyje, bet ir turi priėjimą prie Baltijos jūros.
Administravimas  Kursiniai darbai   (20 psl., 44,9 kB)
VERSLO PLANAS UAB „Makaronita“ SANTRAUKA Darbo problema: Koks įmonės „Makaronita“ verslo planas? Darbo tikslas: Aprašyti įmonės „Makaronita“ verslo planą. Darbo uždaviniai: 1. Apibūdinti įmonės veiklą; 2. Išsiaiškinti įmonės verslo idėją; 3. Įvertinti įmonės marketingo planą; 4. Apibūdinti įmonės gamybos planą; 5. Išanalizuoti įmonės organizacinį planą; 6. Išsiaiškinti įmonės finansinį planą; 7. Apibūdinti įmonės rizikos veiksnius. Darbo objektas: UAB „Makaronita“ Darbo rezultatai: Išanalizuota įmonės „Makaronita“ verslo planas. Darbo apimtis: darbą sudaro 27 puslapiai, 16 lentelių, 5 paveikslai, 2 informacijos šaltiniai.
Vadyba  Kursiniai darbai   (27 psl., 117,38 kB)
Tai draudimo vadybos studijų 3 kurso kursinis darbas apie kaupiamojo tradicinio gyvybės draudimo palyginimą trijose draudimo bendrovėse. Šiame darbe analizuojama pagal tokius kriterijus kaip skaičiuoklės, rinkos dalies kitimas ir t.t. Darbas įvertintas 9.
Vadyba  Kursiniai darbai   (24 psl., 130,94 kB)
Inovacijos verslo įmonėse – vis labiau populiarėjanti mokslinių tyrimų tema, nes „inovacijos – neabejotinai kritinė bet kokio dinaminio požiūrio į verslo strategiją dimensija, kadangi inovacijų dėka įmonės gali įgyti ir apginti konkurencinius pranašumus“ (Chesbruogh, Vanhaverbeke, West, 2006). Tačiau Lietuvos įmonėse per mažai skiriama dėmesio efektyvioms, originalioms inovacijoms sukurti ir joms įdiegti. Viena iš priežasčių yra lėšų šiam reikalui stygius bei išorinių finansavimo šaltinių nepakankamumas. Dabar Lietuvoje yra labai nedaug stambių įmonių, pajėgių finansuoti originalių inovacijų kūrybą, adaptavimą. Mažai gaminama iš esmės naujų, turinčių paklausą produktų. Dažniausiai pasitenkinama tradiciniais produktais bei jų gamybos technologijos tobulinimu ir kokybės gerinimu. Todėl reiktų atkreipti dėmesį į Lietuvos pramonės vertės produktą, didinti darbo našumą, pasiekti aukšto pelningumo rodiklį. Inovacijų įgyvendinimo sėkmę sąlygoja ir sąveika su išorine aplinka. Kitaip dar vadinama inovacijų sistema. Apie inovacijas ir inovacijas versle ne mažai kalba
Administravimas  Kursiniai darbai   (27 psl., 119,61 kB)
Kompiuterių verslui įgyjant vis didesnę pasiūlą Lietuvoje, verslo planas sudarytas norint įkurti IĮ „KOMPIUTERINĖ ĮRANGA“, užsiimančia kompiuterių, programinės įrangos prekyba, kompiuterinės įrangos remontu. Svarbiausias jos tikslas yra patenkinti vartotojų norus ir gauti pelną, užtikrinti aukšto lygio aptarnavimą. Todėl personalą parinks kruopščiai, atrankos būdu. Įmonės buveinė strateginiu požiūriu turi daug privalumų, nes ji veiks Tauragės miesto centre. Patalpa yra nuomojamos. Neišvengdama vartotojų su individualiais pageidavimais, paslaugas kurs užpildant konkurentų spragas, pasiūlydama įvairesnį kompiuterinės įrangos asortimentą.
Administravimas  Kursiniai darbai   (26 psl., 79,71 kB)
Pastaruoju metu Lietuvoje vis dažniau kyla nepasitenkinimas vyriausybės sprendimais remti vienas ar kitas šakines ar socialines grupes: verslininkai nepatenkinti parama žemės ūkiui, ūkininkams ši parama atrodo per maža, švietimo įstaigų darbuotojai nepatenkinti jiems skiriamomis lėšomis ir pan. Viena senokai išpopuliarėjusi teorija sieja valstybės ekonominę plėtrą su interesų grupių įtaka vyriausybei, parlamentui ir kitoms viešosioms institucijoms. Kuo daugiau galimybių turės interesų grupės įtakoti vyriausybę ir rinką reguliuojančias institucijas, kuo interesų grupių įtaka bus stipresnė, tuo didesnė bus tikimybė, kad vis daugiau šalies išteklių bus nukreipiama tų interesų grupių norams tenkinti ir šitaip bus stabdoma šalies ekonominė plėtra. Vykstant stipriems socialiniams ir politiniams pokyčiams, pavyzdžiui, karams ar revoliucijoms, ryšiai tarp interesų grupių ir valdžios gali būti suardomi, todėl po tokių sukrėtimų ekonominės plėtros tempai padidėja. Tačiau po kiek laiko ryšiai nusistovi, interesų grupių įtaka valdžios institucijoms sustiprėja ir jos išsireikalauja vis daugiau biudžeto lėšų ir kitų apsaugos priemonių likusio ūkio sąskaita. Svarbų vaidmenį politinėse sistemose, ypač demokratinėse, vaidina interesų grupės – organizuotos piliečių grupės, siekiančios, kad valstybė vykdytų tam tikrą politiką konkrečioje srityje (Shively, 219). Nors demokratijos teorija daugiau kalba apie individo teises, realiame gyvenime politinė valdžia apskritai ir tuo labiau valstybinė valdžia, turi skaitytis pirmiausia su didelių grupių – inteligentijos, darbininkų, fermerių, verslininkų interesais. Politika vyksta pagrindinai grupių lygyje, o jos dalyviai yra ne tik politinės partijos, judėjimai ir valstybinės institucijos, bet ir siauresnės interesų grupės.
Politologija  Kursiniai darbai   (33 psl., 53,35 kB)
Šiame kursiniame darbe bus analizuojamas viešbučio „Radisson SAS“ Klaipėda veiklos organizavimas. Negalima tapatinti valdymo ir pagrindinės veiklos funkcijų. Pagrindinė organizacijos veikla yra valdymo objektas (tai, dėl ko ir kuriama organizacija). Pagrindinės veiklos funkcijos: 1) marketingas; 2) finansai; 3) gamyba; 4) personalo valdymas; 5) techninių tarnybų veikla; 6) kokybės valdymas; 7) kitos. Organizavimo sampratos suvokimą palengvina atskiri organizacijų aspektai. Norint analizuoti kurią nors organizacijos veiklos sferą būtina žinoti bendrus veiklos rezultatus.
Vadyba  Kursiniai darbai   (25 psl., 49,07 kB)
Sūris „Džiugas“ – vienas iš AB „Žemaitijos pienas“ prekinių ženklų. Nuostabaus ir ypatingo skonio sūrio vardas. Sūris „Džiugas“ gaminamas ir parduodamas 12, 18, 36 ir 48 mėnesių brandinimo.
Socialinis darbas  Kursiniai darbai   (23 psl., 37,49 kB)
verslo planas
2011-11-29
verslo planas, tikrai geras,visi skaičiavimai pateikti. Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė vaidina labai svarbų vaidmenį ekonominiame bei socialiniame gyvenime ir yra labiausiai specializuota aprangos gamyboje lyginant su kitomis ES narėmis. Statistikos departamento parduotos produkcijos (moteriškų sportinių kostiumų) rinkos struktūros duomenys rodo, kad lietuviškų gaminių populiarumas šalyje didėja. Tai – pagrindinis veiksnys lėmęs pasirinktos produkcijos gamybą. UAB „Sporto laisvė“ pasirinkta veikla - moteriškų sportinių džemperių bei sportinių kelnių gamyba. Įmonė pradės savo veiklą nuo 2008 – 01 - 02. Įmonė nuomosis patalpas: Gėlių g. 12, Avyžieniuose, Vilniaus rajone. 2007 m. lapkričio 25 d. bendrovė registruojama VĮ Registrų centre Vilniaus filialo Juridinių asmenų registravimo skyriuje. Įmonę valdys keturi akcininkai, kurie valdo po 1000 akcijų, vienos nominali vertė – 92 Lt. Bendrovės direktorė – Liveta Ražanauskienė
Vadyba  Kursiniai darbai   (87 psl., 293,93 kB)
ŽEMDIRBYSTĖS SĖJOMAINŲ KURSINIS DARBAS (Kėdainių rajono Pernaravos apylinkės Pernaravos kaimo Ričardo Grigaliūno Kazio žemės)
Biologija  Kursiniai darbai   (14 psl., 37,44 kB)
Darbas apie išsivysčiusių šalių eksporto pobūdį ir struktūrą: Eksporto bruožai ir būdai; Kinijos, Vokietijos ir JAV eksporto analizė.
Ekonomika  Kursiniai darbai   (29 psl., 1,47 MB)
verslo planas
2011-11-20
Planuojant verslą svarbu išanalizuoti įvairius sumanymo aspektus ir iš anksto numanyti galimas problemas bei jų sprendimus. Verslo planavimas gali padėti išvengti tokio projekto, kuris yra pasmerktas nesėkmei. Taip pat be verslo plano verslininkas negali tikėtis nei busimų partnerių, nei finansinės paramos, nes žodžiu pateikta informacija nėra patikima. Verslo planą galima apibūdinti kaip gyvybiškai svarbų verslo valdymo įrankį. Iš jo turi matytis visi būtini veiklos aspektai: projektas, rinkodara, gamyba, valdymas, rizikos veiksniai. Pirmojoje dalyje apibūdinome savo įmonės atliekamą veiklą tai yra riedučių diskoteka - unikalus, laiko praleidimo ir pasilinksminimo būdas, įvairioms amžiaus grupių žmonėms ir specialiai jaunimui. Antrojoje dalyje, įmonės makroaplinkoje pateikėme duomenis iš statistikos departamento, tai yra demografinė bei ekonominė aplinka. Politinė aplinka, tai įvairūs įstatymai, kuriuos išrašėme iš civilinio kodekso, darbo kodekso bei Lietuvos konstitucijos. Trečiojoje dalyje, rinkodaros plane aprašėme savo įmonės paslaugą, jos kainą, paskirstymą, rėmimą ir pardavimų prognozes. Ketvirtojoje – veiklos planas, apibūdinome UAB „Linksmieji ratukai“ patalpas, įrangą bei tiekėjus ir žaliavas. Penktojoje dalyje pateikėme įmonės valdymo struktūrą, kurią sudaro įmonės direktorius, administratorė, buhalterė, kasininkas – rūbininkas, pagalbinis darbuotojas ir arenos prižiūrėtojas. Šeštoje finansinėje dalyje apskaičiavome savo įmonės įplaukas ir sąnaudas bei gaunamą pelną. Paskutinėje septintojoje dalyje įvertinome išorinius bei vidinius rizikos veiksnius.
Vadyba  Kursiniai darbai   (33 psl., 998,87 kB)
Darbo objektas – AB “Rokiškio sūris” finansinės ataskaitos Darbo tikslas - atlikti įmonės finansinę ir veiklos analizę, nustatyti bankroto tikimybę, pateikti išvadas ir pasiūlymus įmonės finansinei veiklai gerinti. Darbo uždaviniai: 1. Apibūdinti bendrovės "Rokiškio sūris" veiklą ir ištirti įmonės finansinę analizę teoriniu aspektu. 2. Atlikti santykinių rodiklių analizę, nustatyti tendencijas, pateikti išvadas. 3. Apskaičiuoti ir įvertinti įmonės bankroto tikimybę pagal E. Altman Z modelį. Darbo metodai: įmonės finansinių dokumentų ir mokslinės literatūros analizė.
Finansai  Kursiniai darbai   (23 psl., 75,21 kB)
Įvadas Jungtinių Tautų žmogaus deklaracijoje pabrėžiama, kad prioritetas yra žmogaus išgyvenamumo užtikrinimas ir šis principas yra įteisintas dokumente. „Visi žmonės turi teisę į tokį gyevenimo lygį, kuris užtikrintų sveikatą ir gerovę jiems patiems ir jų šeimai, įskaitant maistą, rūbus, būstą, sveikatos rūpybą ir būtinas socialines tarnybas“ (JT, 1948). Žmogus ir aplinka yra neatsiejami vienas nuo kito, todėl tyrimo objektu tampa žmogaus ir aplinkos sąveikos nagrinėjimas. Aplinka formuoja žmogaus asmenybę ir jo sveikatą. Žmogus bus sveikas tik tuo atveju, jei resursai atitiks poreikius ir, kai namų ir darbo aplinkoje nebus gyvenimą trumpinančių, sveikatos pakenkimus sukeliančių cheminių teršalų, biologinio užkrato ir fizinės taršos. Todėl darbe nagrinėjamos pagrindinės sąlygos kokybiškam žmogaus gyvenimu ir pavojingi žmogaus sveikatai veiksniai.
Kita  Kursiniai darbai   (11 psl., 17,59 kB)
Darbo aktualumas: apskaitos politika įmonėje yra labai svarbi. Apskaitos politika-apskaitos principai, apskaitos metodai ir taisyklės, skirti ūkio subjekto apskaitai tvarkyti ir finansinei atskaitomybei sudaryti bei pateikti. Ūkio subjekto vadovas turi parinkti apskaitos politiką ir ją įgyvendinti, atsižvelgdamas į konkrečias sąlygas, verslo pobūdį ir vadovaudamasis apskaitos standartais. Apskaitos politika tai ne tas pats, kas apskaitos organizavimas įmonėje. Kitaip sakant tai, kad įmonėje yra parengtos inventorizacijos, dokumentų saugojimo, avansinių apyskaitų pateikimo ir kitos tvarkos, nereiškia, kad įmonė turi apskaitos politiką. Apskaitos politiką galite parengti trim būdais: 1. Remiantis Verslo apskaitos standartais parašyti apskaitos politiką pačiam. 2. Pasamdyti konsultantus, kad parašytų Jūsų įmonei tinkančią apskaitos politiką. Kiekvieną kartą pasikeitus standartams, ar įmonės situacijai kreiptis į konsultantus, kad jie patikslintų politiką. 3. Pasinaudoti kompiuterine programa ir pakankamai lengvai ir greitai parengti bei vėliau koreguoti savo įmonės apskaitos politiką.
Apskaita  Kursiniai darbai   (35 psl., 44,59 kB)
Įvadas. 1.Vadovavimas ir lyderiavimas. 2.Vadovas. Vadovo darbas. 3.Lyderių tipai. Veiklos funkcijos. 4.Vadovo funkcijos. 5.Vadovavimo pobūdis ir teorijos. 6.Vadovo veiklos analizė. Išvados. Literatūra.
Vadyba  Kursiniai darbai   (20 psl., 42,25 kB)
Pagrindinis kompanijos logistikos tikslas - efektyviai ir ekonomiškai užtikrinti reikiamą klientų aptarnavimo lygį. Klientų aptarnavimas - klientų poreikių tenkinimo sistema, garantuoti balansą tarp sąnaudų ir norimo aptarnavimo lygio. Reikiamas produktas, reikiamoje vietoje, reikiamam vartotojui, reikiamu laiku, reikiamo kiekio. Siekiant išlaikyti turimus ir pritraukti naujus klientus būtina užtikrinti jų aptarnavimą ir atlikus užsakymą. Taigi privalu garantuoti klientams pagalbą, kad produktas funkcionuotų, kaip tikimasi, kai vartotojas pradeda jį naudoti. Firma turi užtikrinti, kad būtų gerai organizuoti remonto darbai, galimybę gauti atsargines dalis, aprūpinimą reikalinga technika ir ekonomine dokumentacija, kad būtų vykdomos visos firmos garantijos ir įsipareigojimai, organizuojamas produkcijos atšaukimas ir pakeitimas kai dėl jo kyla problemų.
Logistika  Kursiniai darbai   (13 psl., 23,21 kB)
KTU.Grandiniu Teorijos 2kursisnis darbas "Pereinamųjų procesų elektros grandinėse analizė"
Elektronika  Kursiniai darbai   (15 psl., 509,94 kB)
AB "Lymarko laivininkystė" veiklos rizikų analizė. RIZIKOS REIKŠMĖ IR KLASIFIKAVIMO BŪDAI, RIZIKOS LYGIAI IR JŲ NUSTATYMAS, RIZIKOS VALDYMAS IR REGULIAVIMO METODAI, KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ RIZIKOS ANALIZĖS , RIZIKOS VEIKSNIAI, SUSIJĘ SU BENDROVĖS VEIKLA, RIZIKOS MAŽINIMO GALIMYBĖS, FINANSINĖS VEIKLOS SANTYKINIŲ RODIKLIŲ ANALIZĖ, IŠVADOS IR PASIŪLYMAI
Vadyba  Kursiniai darbai   (20 psl., 65,75 kB)
marketingo kursinis
2011-02-20
Šio darbo tikslas – išanalizuoti marketingo makroaplinkos veiksnius IĮ „Translandijos Transportas“ pavyzdžiu, užsiimančios tarptautinių krovinių pervežimais. Uždaviniai: 1. Suprasti, kas yra marketingo aplinka, kokia jos nauda priimant marketingo sprendimus. 2. Apžvelgti elementus kurie sudaro marketingo makroaplinka. 3. Išaiškinti Lietuvos transporto įmonių marketingo makroaplinkos elementus. 4. Ištirti IĮ „Translandijos Transportas“ makroaplinką, įtakuojančius veiksnius.
Vadyba  Kursiniai darbai   (20 psl., 74,28 kB)
Pristatoma kokie galimi finansavimo ar kitokios pabalbos būdai pradedant verlsą. Pristatoma įvairi pabalba - nuo darbo biržos iki Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Darbas įvertintas labai gerai, nes surinkta naujausia medžiaga.
Sociologija  Kursiniai darbai   (29 psl., 230,77 kB)
Temos aktualumas - įvairių organizacijų veiklai turi įtakos organizacinės valdymo struktūros, pavaldinių skaičius, vadovų darbo stilius ar pan. Kad organizacijos veikla būtų užtikrinta optimaliai, būtina, kad visuose lygiuose, visuose padaliniuose žmonės gerai žinotų tikslų savo vaidmenį organizacijoje ir atliekamas funkcijas. Šiandien tikriausiai būtų sunku surasti tokią organizaciją, kuri neturėtų savo organizacinės struktūros. Tai labiau aktualu didesnėms organizacijoms, nei mažesnėms, nes didesnį padalinių skaičių turinčioms organizacijoms struktūros suformavimas yra labai svarbus siekiant paskirstyti tiek atsakomybę, tiek atskirų darbuotojų ar padalinių funkcijas bei pareigas.
Vadyba  Kursiniai darbai   (11 psl., 23,16 kB)
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra įtvirtinta, kad valstybė turi rūpintis savo piliečiais, duodama socialinės garantijas, tai yra senatvės pensijos kaupimo garantijos, neįgaliųjų rėmimas, bedarbių rėmimas ir kitos. Šiuo metų darbo teisės subjektui yra labai svarbu, kad su juo elgtųsi pagal įstatymus ir išmokėtu jam visas priklausančias garantijas ir kompensacijas. Garantinių ir kompensacinių išmokų yra įvairių. Kiekvienas asmuo susijęs su darbo teisė turi būti susipažinęs su savo teisėmis ir pareigomis. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose yra įtvirtintos žmogaus teises ir laisvės. Taip pat žmogaus teisės į darbą, turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį. Asmuo, susijęs su visuomeniniais darbo santykiais, turi įvairias garantinės ir kompensacinės išmokas.
Teisė  Kursiniai darbai   (12 psl., 21,87 kB)
Šio darbo tema yra "Darbo sutarties nutraukimas”, tačiau prieš gilinantis į sutarties nutraukimo subtilybes, reikia žinoti, kas yra darbo sutartis, koks jos turinys bei sąlygos. Todėl pirmoje darbo dalyje ir supažindinu su pačia Darbo sutartimi. Klaidinga manyti, kad Darbo sutartis tik paprastas formalumas, kurį galima greitai išspręsti parašo padėjimu. Tačiau neįsigilinus į jos turinį, į kiekvieną punktą vėliau galima labai skaudžiai nukentėti. Kuo geriau susipažinsime su sutarties visomis detalėmis, tuo mažiau problemų turėsime, norėdami nutraukti darbo sutartį. Toliau darbe supažindinama su Darbo sutarties nutraukimo pagrindais, nagrinėjamas kiekvienas šis punktas. Darbo sutarties nutraukimas ne šiaip darbuotojo atelidimas ar jo pačio išėjimas iš darbo, tai procesas, reikalaujantis teisinių žinių, įstatymų žinojimo, bei atidumo kiekviename proceso žingsnyje.
Ekonomika  Kursiniai darbai   (50,36 kB)
Šio darbo tema yra "Darbo sutarties nutraukimas”, tačiau prieš gilinantis į sutarties nutraukimo subtilybes, reikia žinoti, kas yra darbo sutartis, koks jos turinys bei sąlygos. Todėl pirmoje darbo dalyje ir supažindinu su pačia Darbo sutartimi. Klaidinga manyti, kad Darbo sutartis tik paprastas formalumas, kurį galima greitai išspręsti parašo padėjimu. Tačiau neįsigilinus į jos turinį, į kiekvieną punktą vėliau galima labai skaudžiai nukentėti. Kuo geriau susipažinsime su sutarties visomis detalėmis, tuo mažiau problemų turėsime, norėdami nutraukti darbo sutartį. Toliau darbe supažindinama su Darbo sutarties nutraukimo pagrindais, nagrinėjamas kiekvienas šis punktas. Darbo sutarties nutraukimas ne šiaip darbuotojo atelidimas ar jo pačio išėjimas iš darbo, tai procesas, reikalaujantis teisinių žinių, įstatymų žinojimo, bei atidumo kiekviename proceso žingsnyje.
Ekonomika  Kursiniai darbai   (50,36 kB)
Jame stengsiuos atskleisti visus pagrindinius aspektus,siejamus su jo asmenybe.Bus kreipiamas dėmesys į jo poelgius,pasakymus,veiksmus,kurie atskleidžia žmogiškąjį būdą.Vėliau bus aptartas Napoleono nesėkmių laikotarpis,bei akcentuoti jo santykiai su moterim.Taip pat atkreipiau dėmesį į Dydžiojo karvedžio,žmogaus saulėlydį,-mirtį.Aprašiau kai kurias populiariausias hipotezes,skirtas atskleisti jo mirties paslaptį. Napoleono istoriografija yra iš tikrųjų plati.Jis padarė didelę įtaką ne tik savo amžininkams,bet ir ateities dailininkams,muzikantams,poetams,rašytojams,davė pagrindą romantizmui,Europos kultūroje sužydėjusiam atėjusiais dešimtmečiais. Mano naudota literatūra yra labai menka,palyginus su 200 tūkstačiais veikalų įvairiom kalbom,skirtų Napoleonui kaip žmogui,karvedžiui,meilužiui,valdovui... Aš norėčiau paminėti tokius autorius,kaip: J.V. Tarlė, A.Z. Manfred, F.Masson, A.Lewi, Stendal.Būtų gana sunku remtis tik viena knyga,kadangi visi šie autoriai pateikia skirtingą vertinimą bei požiūrį į Napoleoną.Sunkiausia yra atrinkti žmogiškąsias Bonaparto savybęs iš J.Tarlė “Napoleonas” knygos.Ši knyga labiau skirta Napoleonui kaip karo vadui aprašyti.Bet perskaičius kitas knygas,galima susidaryt nuomonę,jog Tarlė veikalas yra objektyviausias.Kalbant apie kritinį vertinimą,reikėtų paminėti ir A.Lewi,kurio knyga skirta Napoleono asmens charakteristikai.Jo kūrinį galima būtų pavadinti vieną iš subjektyviausių.Visoje knygoje įmanoma surasti tik vieną neigiamą Napoleono bruožą- perdėta geradarystė ir didžiadvasiškumas.F.Massono knygą apie Mariją Valevską puikiai atskleidžia Napoleono asmenybę meilėje.Perskaičius A.Z. Manfredo knygą “Napoleonas Bonapartas” galima susidaryti neigiamą nuomonę apie Napoleono asmenybę.Knygoje bandoma kuo plačiau aprašyti Bonaparto neigiamą veiklą,o gerąsias savybęs ir poelgius bandoma išvengti,nuslėpti lyg jų ir nebūtų.Be to,iš mano skaitytų knygų,Manfred vienintelis įrodinėja Napoleoną ęsanti aršiausią revoliucionerių.Tam priešingybė yra Stendal,teigęs,kad norint pažinti tikrąjį Napoleoną,jokių būdų negalima įsivaizduoti jį “Robespjeru ant arklio”. Taip pat padėjo kai kurios informacijos apie Napoleoną,patalpintos užsienietiškose interneto svetainėse.Deja,lietuviškose svaitainėse pasirinkimo beveik nėra,išskyrus porą trumpų straipsnių.Šia literatūra aš taip pat žadu naudotis. I. Napoleono Bonaparto jaunystė “Aš gimiau,kai 30.000 prancūzų,sulėkę į mano tėvynės krantus,užpylė laisvės sostą krauju...Mirusiųjų šauksmas,nuskriaustųjų dejonės ir skundai, nusivylimo ašaros apsuko mano lopšį...Aš gimiau,kai mirė mano Tėvynė!...” Napoleonas Bonapartas gimė rugpjūčio 15 d. 1769 metais Ajačo mieste,kuris yra Korsikos saloje.Tai buvo advokato praktika besiverčiančio bajoro- Karlo Bonaparte ir jo žmonos Leticijos antras sunus.Šeima buvo neturtinga ir daugiavaikė.Karlas Bonaparte siekė duoti savo sunums išsilavinimą,taigi,neatsižvelgiant į skurdų šeimos biudžetą,nuvežė du vyresniuosius sunus –Žozefą ir Napoleoną 1778 metų gruodį į Prancūziją.Čia jis sugebėjo juos įtaisyt į valstybės finansuojamą koledžą.Taip jau nuo devinerių berniukas buvo atskirtas nuo šeimos ir įžengė į savarankišką gyvenimą. Po trumpalaikio buvimo Oteno koledže Napoeonas buvo priimtas į karo mokyklą Brieno mieste.Čia jis gaudavo stipendiją.„Brieno karo mokykloje Napoleonas buvo niūrus,užsidaręs berniukas: staiga supykdavo,ilgai neatsileisdavo,nė su kuo nedraugaudavo,nejautė niekam pagarbos,palankumo,simpatijos,kad ir mažo ūgio jaunutis,buvo labai savimi pasitikintis .“ Briene jis išbuvo 5 metus. Bonapartas aptiko bei atskleidė išskirtinius gabumus matematikai,kurios srityje jis visada pirmaudavo.Jis parodė puikius pasiekimus istorijoje,geografijoje ir kitose disciplinuose.Tik kalbom jis neturėjo apskritai jokių gabumų: ir vokiečių,ir lotynų jam sekėsi labai sunkiai.Kartais jis labai nervuodavo savo dėstytojus atkakliu nenoru mokytis kalbos.Visi bandymai priversti jį mokytis atmintinai lotyniškus eilėraščius baigdavosi fiasko .Dar sėdėdamas Brieno karo mokyklos suole Bonapartas įsijautė į parncūzų literatūrą ir vėliau per visą savo gyvenimą stebindavo pašnekovus giliom literatūtinėm žiniom .Grožinė literatūra visada likdavo jo ypatingo susidomėjimo dalyku: jis ne tik puikiai nusimanė apie ją,bet ir pats gerai rašė.Bonapartas kūrė lengvai ir greitai. Jis vienodai lengvai rašė ir prozą,ir eilėraščius,ir publicistiką.Eilėraščių kūrimas sekėsi jam gana gerai,bet Napoleonas neturėjo jokio noro užsiimti menine veikla.Jis buvo autoriumi tokių kurinių,kaip: „Laiškas Mateo Butafuoko“- puikus kaltinamasis aktas prieš Korsikos deputatą Nacionalinėj asamblėjoj,romanas „Glison ir Emeli“,dvi nedidelės novelės- „Grafas Esekė“, „Pranašo kaukė“.Be to jis parašė Korsikos istoriją ir nusiuntė ją į Marselį abatui Reinaliui.Žymus istorikas pagyrė jauno karininko rašinį ir pasiūlė jam atspausdint šią knygą,pridurdamas,jog ji išsilaikys amžiams . Patirtis prozoje liko tik Bonaparto jaunystės nuodemėlės: ateity jis prie jų negrįžta ir retai tebeprisimena apie jas. Napoleonas Bonapartas nuo pat vaikystės metų ir iki savo dienų pabaigos turėjo beveik absolučią atmintį.Be jokų ypatingų pastangų jis įsimindavo ir matematikos taisykles,ir sausas juridines formules,ir ilgas eilėraščių eiles iš Kornelijaus,Rasinio ar Volterio.Vėliau,kariuomenėje,jis neklystamai vardindavo vardus karių,kuriuos pažinojo asmeniškai,nurodydavo metus ir mėnesį bendro tarnavimo ir neretai net rikiuotę,kuriai priklausė jo buvęs bendratarnautojas . Tas retas gabumas, tikslios atminties talentas ir orientacijos vikrumas palengindavo jam įsisavinti kursą.Bet jo skurdas,besivaržymas aukštuomenėje,provincialus sukaustymas kaipo sulygindavo,subalansuodavo jo talentus.Iš tikrųjų,Bonaparto talentas ne visur pasireikšdavo.Jis mėgdavo žaisti šachmatais,bet kaip bebūtų keista ir netikėta,žmogus,turintys puikių matematinių gebėjimų niekaip negalėdavo perprasti shachmatų meno. Dar būdamas visai jaunas karininkas jis privalėjo mokėt šokti.(Savotiškai suprantama) Napoleonas privalėjo mokėt tvirtai vesti su savim damą veidrodiniu parketu,kadangi tai buvo taip pat svarbu,kaip ir vadovavimas rikiuotei.Leitenantui Bonaparte,kaip ir vėliau generalui Bonaparte,šokiai niekaip nepavykdavo.Jis negalėdavo įsijausti bei pagauti muzikos ritmą,buvo neapsukrus bei juokingai nerangiai trypčiodavo partnerių kojas.Napoleonas daug ir sunkiai treniravosi; vėliau,kai atsirado pinigų,negi imdavo papildomas šokio pamokas,kantriai vykdydavo visus pratimus,bet tik reikėdavo jam vakarą atsistoti su dama į porą,kaip viskas prasidėdavo iš pradžių.Prabėgus kiek laikui jis visiškai atsisakė šokių,tuo pačiu vis toliau besitolindamas nuo savo bendraamžių ir pažįstamų. Nuo 1784 metų iki 1785 Napoleonas mokėsi Paryžiaus karo mokykloje,kuri buvo Marso lauke.Tai buvo viena iš geraiusių mokyklų šalyje,kurioje dėstė didelę patirtį turintys dėstytojai.Napoleonas atskleisdavo potraukį mokslams ir tuo pelnydavo pagiriamuosius žodžius iš dėstytojų. 1785 m jis puikiai išlaikė egzaminus ir gavęs jaunesniojo leitenanto laipsnį buvo paskirstytas į pulką,esantį Valonėje,netoli Liono.Nei Brieno,nei Paryžiaus karo mokyklose,netgi pulke jam nepavykdavo vadovauti.Jis visada likdavo nuošaly.Bet kažkuria prasme,draugus jam pakeisdavo knygos. Kai 1786 m Napoleonas atvažiavo į Korsiką,jo skrynia buvo pripildyta ne drabužiais,o Plutarcho,Platono,Cicerono,Reinalio darbais . Bonapartas siekė aprėpti visas to laikmečio žinias,kad galėtų geriau įsitraukt į amžiaus problemas. Reiktų atkreipti dėmesį į tai,jog į savo specialybę Napoleonas žiūrėjo labai rimtai.Jis vesdavo užrašus,kuriuose rašydavo viską apie artileriją ir jos istoriją.Bonapartas buvo puikus istorijos žinovas- I Konsulo pasirodymai ir jo diskusijos beveik visada rėmėsi istoriniais faktais,bei vardais. Bonapartas ištarnavo Valase 10 mėnesių o paskui trumpam grįžo į Tėvynę.1786 m jis vėl peržengė gimtųjų namų slenkstį.Napoleono motinai tai buvo didelis džiaugsmas.Su ja Bonapartas palaikydavo ypatingai šiltus bei draugiškus santykius.Kartais jis teiraudavosi jos nuomonės kai kuriais klausimais . Kadangi tėvas mirė gana jaunas,tad Bonapartui teko pasirupinti likusia šeima.Nors jo paties gyvenimo būdas buvo prastas.Jo maistas susidėdavo itin skurdžiai: stiklinė pieno,gabalas duonos,keletas siu ir tai viskas.Šis nebendraujantis karininkas vengdavo savo bendraamžių ne tik todėl,kad jo panešioto munduro kišenėse švilpaudavo vėjai.Jis jausdavosi labai nutolęs nuo jų visų; jų linksmoje kompanijoje jis vis gi jautėsi vienišas.“Visada vienišas tarp žmonių aš galiu grįžti prie savo svajonių tik pasilikęs vienumoje.“- šios eilutės parašytos,kai jų autoriui vos sukako 17 metų. „Gyvenimas man našta todėl,kad niekas man neteikia malonumo ir viskas mane slegia.Ji man našta todėl,kad žmonės,su kuriais aš gyvenu ir su kuriais turėsiu gyventi visada,mintimis yra tolimi man kaip mėnulio šviesa nuo saulės šviesos .“ Kai Bonapartui sukako 20 metų pas jį jau susiformavo atitinkamų pažiūrų sistema.Didelį poveikį jam padarė skaitoma literatūra,filosofiją.Gimęs Prancūzų užkariautoje Korsikoje Napoleonas pasidarė priešiškas savo užkariautojams.Jo parašas– Napoleono di Bonaparte- su pabrėžta korsikietiška transkripcija buvo savotiška patriotiškų jausmų demonstracija. Korsikietiškų patriotų vadas Paolis kažkuria prasme buvo jam idealu,savotišku tautos tėvu.Bet jų draugystė truko neilgai. Kalbant apie reikšmingą Prancūzijai bei Napoleonui įvykį – Revoliuciją,reiktų pabrėžti,jog Napoleono pažiūros į Revoliuciją istorikų traktuojamas skirtingai.Vieni nusiteikę sakyti,jog Bonapartas buvo laisvų idėjų pasekėjas,tautos mylėtojas,aršiausias Revoliucijos šalininkas . Kiti istorikai mano priešingai: ”Bet visai ne tas buvo su jakobinais.Juos Napoleonas iš tikrųjų nekentė bei persiekiojo.Juk pats jis niekada nebuvo revoliucienieriu,o jo laikinas artumas su Robespjero broliu buvo tik karjeristo taktika.“ Revoliucija tiesiog atverdavo daug durų tolimesnei Napoleono Bonaparto karjerai . II. Napoleono valdymo pradžios charakteristikos bruožai Pirmieji Napoleono tvirti žingsniai prasidėjo nuo Tulono,o paskui ir Italijos kampanijos.Tai buvo pirmais karas,kuris yra apgaubtas istorijoje ypatinga areole.Pirmą kartą jo vardas skambėjo visoje Europoje (1796) ir nuo to laiko jau neužgęsdavo pasaulio istorijoje: „Toli žengia,jau laikas pašalinti šį šaunuolį.“-šie žodžiai buvo pasakyti Suvorovo,kai karas Italijoje jau buvo įsižiebęs.Suvorovas vienas iš pirmųjų nurodė į artėjantį juodą debesį,kuriam taip ilgai lemta buvo skraidyti virš Europos ir svaidyti į ją griaustiniais. Šiam laikotarpiui būdingiausias Napoleono bruožas buvo - kautis be jokio gailesčio.“Manyje gyvena du skirtingi žmonės: proto žmogus ir širdies žmogus.Nemanykit,kad aš neturiu jautrios širdies,kaip kiti.Aš net gana geras žmogus.Tačiau nuo ankstyvos jaunystės stengiausi priversti šią stygą tylėti,ir ji dabar nė nevirptelėja“,-šitaip retą atvirumą valandėlę jis prisipažino Lui Redererui.Bonapartas buvo ypatingas generolas,mokantis sukurti,padidinti ir išlaikyti savo žavesį ir valdžią kario dvasioje.Sentementalios pasakos apie Napoleono „meilę“ savo kariams,kuriuos jis vadindavo „patrankų mėsa“ būdamas pykčio priepuolyje,iš tikrųjų nieko nereikšdavo.Tačiau,aklai tikėdami generolu ir jam paklusdami,kareiviai vis dėlto vadindavo jį familiariais,švelniais,maloniniais vardais.Grėsmingasis Cezaris,prieš kurį drebėjo Europa ir keliaklupsčiavo valdovai,jiems jis buvo tik kareivis; kalbiedamiesi tarpusavy jie vadindavo Napoleoną „mažuoju kapralu“,“eržiliuku“ (le ptit tondu) .Jokios meilės iš Bonaparto pusės nebuvo,bet buvo rūpestingumas.Bonapartas mokėjo tam suteikti tokį atspalvį,jog kariai tai vadindavo ypatingu generolo dėmesu jų asmenybei.O iš tikrųjų Napoleonas siekė turėti savo rankose paklusnią bei karingą medžiagą. Čia,beje,reiktų pasakyti keletą žodžių apie Napoleonui būdingą savybę,kuri labai dažnai ir daugelį yra suklaidinusi.Be abejonės,ši išdidi,niūri,ūmi,beveik viską pasaulyje niekinanti asmenybė buvo linkusi pašėlusiai iširsti.Nors apskritai Napoelonas puikiai valdydavosi.Netgi žymiajam tragikui Talmai,iš kurio daug ko išmoko ir kuriam buvo palankus,yra davęs kai kurių nurodymų .Aš būnu tai lapė,tai liūtas.Visa valdymo paslaptis yra tame,jog reikia žinoti kuo ir kokiu momentu tapti.“-sakydavo Napoleonas. Palaipsniui atsiskleisdavo ir diplomatiniai Bonaparto gabumai: gebėjimas laikinai eiti į kompromisus,sudaryti paliaubas,kantriai laukti.Tik vieną kartą jis pasidavė pykčio priepoliams,kurie ateityje,kai jis jautėsi visos Europos valdovu vis pasireikšdavo dažniau.Savo įpročius,tokius kaip skaitymas,Buonaparte niekada nepalikdavo užmaršty.Dar kariaudamas Italijoje,Egipte,Sirijoje Napoleonas visada rasdavo minutę skaitymui.Jo ypatingo susidomėjimo dar Italijos kampanijos metu sulaukė Volneo knyga apie Egiptą.Napoleoną visada traukdavo Rytai ir jo vaizduotė buvo daugiau užimta Aleksandru Makiedoniečiu nei Cezariu ar Karoliu Dydžiuoju.Po kažkiek laiko,vis dar slenkant po Egiptą,Napoleonas pusiau juokais pusiau rimtai papasakojo savo keleiviams,kad gailisi,jog gimė per vėlai ir jau negali užkariauti Egipto bei pasivadinti dievu ar dievo sunumi taip,kaip tai padarė Makiedonietis. Žymus Napoleono posakis,skirtas padrąsinti kareivius prieš karą žinomas iki šiol: „Kariai! Keturiasdešimt amžių žiuri į jus dabar nuo šių piramidžių viršaus!“ Reiktų pastebėti,jog egiptologijos moksle Bonaparto žygis suvaidino didžiulę vaidmenį.Su juo atvažiavo daugelis mokslininkų,kurie iš naujo atrado šią senąją civilizaciją.Nors Napoleonas ir nejautė jokio palankumo mokslininkams,bet jis suprato tų atradimų bei tyrimų naudą politinei,karinei bei ekonominei raidai.Apart to,žygis į Egiptą turėjo neigiamos įtakos Bonaparto „idėjų evoliucijai“ . Bonapartas visada elgdavosi nenuspėjamai ir beveik niekas negalėdavo atspėti: ar toks elgesys tik vaidinimas,ar rimtas?Generolas Bonapartas iš tikrųjų buvo dydžiu aktoriu.Nors oratoriškų gabumų jis visiškai neturėjo.Ypatingi aktoriški gebėjimai buvo parodyti 1805 m Austerlico mūšio laiku,kai Aleksandro patikėtinis atvyko pas Napoleoną į štabą.Bonapartas gi dėjosi sutrikęs ir susikrimtęs,nepasitikintys savimi.Šis apgaulinga scena buvo apgalvota ir suvaidinta vien strateginiams tikslams pasiekti.Šie teatrališki sugebėjimai kažkuria prasme padėjo Napoleonui ateiti bei įsitvirtinti valdžioje.Napoleono atėjimas į valdžią,Briumerio 18-oji ir Direktorijos nuvertimas tapo radikaliu pasikeitimu ne tik Bonaparto asmenybei,bet ir visai Prancūzijai.Žmonės svajojo apie diktatorių,apie prekybos atkūrėją,apie žmogų,kuris garantuotų pramonės pletotę,taiką ir tvirtą vidaus „tvarką“.Diktatorius galėjo būti bet kas,tik ne Burbonai.Iš to,kaip generolą Bonapartą sutiko Prancūzija,aiškiai matyti,kad jis buvo laikomas „gelbėtoju“.Paryžius džiugiai sveikino karvedį,Egipto užkariautoją,bejų mameliukų ir Turkijos kariomenės nugalėtoją.Napoleonas panaikino Direktoriją ir pasivadino Imperatoriumi.Taigi,trisdešimtmetis generolas,iki šiol nieko daugiau neveikęs,tik kariavęs-Italijos ir Egipto užkariautojas,-vienu smūgiu sunaikino teisėtą respublikos vyriausybę ir briumerio 19 vakare pasijuto esąs valdovas vienos iš didžiausių Europos valstybių.Gete teisingai pasakė apie Napoleoną: „Jam valdžia buvo tas pats kas muzikos instrumentas žymiam muzikantui.“Valdymo metais pasireiškė dar vienas Napoleono bruožas- negailestingumas nusikaltėliams.Jam bet koks nusikaltimas visada būdavo tik nusikaltimas,švelninančių aplinkybių jis nepripažindavo ir nenorėjo pripažinti.Jeigu galima taip sakyti,Bonapartas iš principo neigė gerumą,laikydamas šią savybę nepriimtina,tiesiog žalinga .Po triukšmingo atėjimo į valdžią Napoleonas siekė daug daugiau. Nerami Napoleono dvasia ,kuri vien kariaudama surasdavo trumpalaikę ramybę,be jokių pastangų atskleisdavo visose veiklose naujas galimybes.Idėja,užgimusi šiandien sunaikindavo tą, kuri taip domino jį vakar, ir, jausdamas savyje najas jėgas jis galėdavo įveikti bet kokias kliūtis. Napoleoną neretai laikydavo besiblaškančiu,bet jis tebuvo tik nepastovus .Jis nenorėjo apsiriboti ęsama valdžia,ęsama teritorija.Jis buvo nepasotinamas,-tai žmogus,kuris gimęs kariauti.Žymios Morengo kautynės,kurios metu Napoleonas atkariavo iš Austrijos Italiją sukėlė Imperatoriui Bonapartui daug ateities iliuzijų bet kartu ir skausmingų išgyvenimų.Jo geras draugas Dezė žuvo kautynių pradžioje,ir vakare po šių kautynių,švęsdamas vieną iš didžiausių savo gyvenime triumfų,Bonapartas su ašaromis paskė: „Kokia puiki būtų ši diena,jeigu aš šiandien galėčiau apglėbti Dezė“- ‚Kodėl man negalima verkti?...“-suaimanavo Napoleonas mūšio įkarštyjė,kai jam pranešė,kad Dezė ką tik nukrito nuo žirgo negyvas.Napoleono kovos draugai tik du kartus po kautynių matė jo akyse ašaras,antrą kartą,po kelerių metų,kai ant jo rankų mirė maršalas Lanas,kuriam sviedinys nutraukė abi kojas .Pats Bonapartas buvo labai ištverminga asmenybė.Niekas niekada nežinojo apie Bonaparto žaizdas,gautas muštynių metu.Su skaudančia,pažeista koja,slėpdamas baisų skausmą Imperatorius sėsdavosi ant arklio ir griežtai uždrausdavo užsiminti apie žaizdą,kad nebūtų trikdomi kariai .Po Egipto, Indijos užkariavimo iliuzija beveik niekada nepalikdavo Napoelono.Bet tas noras galėjo būti realizuotas vien per Rusiją. Visi įvykiai bei Napoleono siekiai pastumėjo jį į karą su Angliją.Kadangi Anglija buvo gana nepasiekiama dėl savo galingo laivyno,tad belikdavo tik vienas protingas ėjimas - kontinentinė blokada,kuri paskelbta 1806 m lapkričio 26 d.Žemyno blokada imperijos istorijoje suvaidino didžiulį vaidmenį ne tik visos Europos,bet ir Amerikos istorijoje; ji tapo visos ekonominės ir politinės kovos centru per visą imperatoriaus epopėją. Napoleonas zinojo,jog tik prievarta,tik baime privers visus vykdyti blokadą.Europa išgyveno gylią krizę.Bet vienintelė revoliucija,kurios bijojo Imperatorius - tai tuščio skrandžio revoliucija.
Istorija  Kursiniai darbai   (250,21 kB)