Žurnalistika 2009
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2009-06-23 01:21:15 | Nuoroda

Jo jo, bandžiau kažkada stot į žurnalistiką VU. Davė pasirinkt temą ir rašyt rašinėlį. O tada dar buvo pokalbis žodžiu. Mačiau tarp vertintojų ir p. Vaitiekūną. Iš pradžių paprastai atrodo klausinėja jie, bet va pavyzdžių galiu duot, kur žmonės sugeba susivartyt:

 

Vertintojas: Koks tavo hobis?

Stojantysis: Literatūra

Vertintojas: Koks mėgstamiausias rašytojas? Iš naujesnių?

Stojantysis: Frederick Beigbeder

Vertintojas: Išvardink kokiais žanrais jis rašo ir pateik bent 5 paskutinių jo knygų pavadinimus.

Stojantysis: (truputį susivarto)

Vertintojas: Gerai, ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Stojantysis: Keliauti, sportuoti.

Vertintojas: Kas yra šių metų Lietuvos sunkiaatletis čempionas?

Stojantysis: (susivarto)

Vertintojas: O kaip politika? Žinias žiūri?

Stojantysis: Taip

Vertintojas: Kas yra praeitų ir šių metų ministras pirmininkas bei finansų ministras?

Stojantysis: (gerai, jei sugeba atsakyt)

Vertintojas: Tai sakai mėgsti pakeliaut. Išvardink kokios yra Albanijos, Gibraltaro ir Makedonijos sostinės?

Stojantysis: ...

Vertintojas: Kokios šalies vėliava yra raudona-balta-zalia?

Stojantysis: ...

----------------------------

 

Ką noriu tuo pasakyti? O gi čia eilinis pavyzdys. Jei skaitant šį pavyzdį į visus klausimus sugebėjai nepasimesti ir atsakyti be klaidų - manau, jog tikrai įstosi. Kita vertus, prieš laikydami žurnalistikos egzaminą, siūlau gerai pagalvotį kokius hobius ir tt įvardinsite, apie kuriuos žinosite tikrai daug.

Žinutė parašyta: 2009-06-23 02:41:16 | Nuoroda
Viilius rašė:

Gal zinot kas mazdaug vertinimo komisijoj buna? :?

 Vaitiekūnas, Valiulis, Mildažytė, Čekuolis... kiek teko girdėti.

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-06-23 02:46:52 | Nuoroda

O skaitant Stebukl-Ingos pranešimą tai mane net kažkaip juokas suėmė. Gal dėl to, kad jau tuoj švis, o aš dar prie kompo laiką švaistau, o gal ir todėl, kad stojamieji į žurnalistiką iš tiesų juokingas reikalas. Vienais metais siūlomoji rašinio tema buvo: "Išėjo tėvelis į mišką ir tapo žurnalistu." Argi ne linksma? :)

 

Prieš tai rašiusiu mergina jaudinosi dėl to, kad niekur nėra rašiusi, neturi jokių straipsnių, rekomendacijų... Įvairių nuomonių dėl to girdėjau. Visgi stipresnė yra ta, kad komisija palankiau žiūri į vadinamuosius 'žalius' žurnalistus. Jiems nereikia tokio studento, kuris jau rašo ir pats supranta, kad moka tą daryti. Jie nori 'užsiiauginti' savo žurnalistą, kuris rašytų ir dirbtų taip, kaip jiems patinka. Ir tai nėra mano išgalvoti žodžiai.

 

Pati rašiau į vieną leidinį, bet tos rašliavos komisijai ko gero nenešiu. Galėčiau gauti ir redaktorės rekomendaciją, bet... ai, velniai nematė, nieko ten labai įspūdingo. Juolab, kad žurnalistiką rašysiu viso labo antru numeriu. Fak, reik skubėt rašyt, o tai išvis galėsiu išbraukt :)) nemiegokit, chebra, ir jūs ;)

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-06-23 10:29:12 | Nuoroda

jo,, ten kieta komisija būna. Nieko, išsivartysiu kaipnors, jei ką :) Įdomiausia kokią temą duos rašiniui, nuo to labai daug priklausys ar prieisiu iki pokalbio.

 

Žinutė parašyta: 2009-06-23 12:00:00 | Nuoroda

Į tuos klausimus, tai dar gal būčiau atsakęs ;DD tik neminėsiu literatūros, tai užklaus kokio sukto klausimo, o aš ten ne taip gerai ir gaudaus. Aš ir jau rytoj ar porty galutinai užpildysiu anketą stojamų. :) Ir lauksiu laiško, su pakvietimu. :D

Žinutė parašyta: 2009-06-23 12:16:09 | Nuoroda

O toks klausimas iškilo. Tai po rašto darbo (jei praeinu) iškart seka pokalbis ? Ar reiks atvykti kitą dieną ar kažkaip pan.

Žinutė parašyta: 2009-06-23 15:34:50 | Nuoroda

Kiek skaiciau, tai ta pacia diena pokalbis buna, jei "praeini" rasini.

Klausimai, kuriuos cia virsuj pateike, tai nei sis nei tas. Sugebeciau issisukt is bet ko, bet ne literaturos. Gaves tokioje vietoje klausima tikriausiai sudegciau visiskai. Kazkaip baisokai skamba viskas, bet nieko nepadarysi..

Žinutė parašyta: 2009-06-24 00:55:41 | Nuoroda
Daniq rašė:

O toks klausimas iškilo. Tai po rašto darbo (jei praeinu) iškart seka pokalbis ? Ar reiks atvykti kitą dieną ar kažkaip pan.

 Taip, tą pačią dieną. Parašysi rašinį nuo 9h iki 11h. Tada maždaug iki 14h turėsi laukti kol patikrins juos. Tada visi prie durų stovės, ateis dėdė skaitys pavardes ir sakys, ar lieki, ar ne. Po paskelbimo praeina 20 minučių ir jau pirmas žmogus eina šnekėti. Visi turi po 10-20 minučių. Eina iš eilės. 

Žinutė parašyta: 2009-06-25 17:11:10 | Nuoroda

Na štai, jau ir užsiregistravau į kūrybinį konkursą. Leido rinktis, ėmiau pirmadienį... kas dar? :) 

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-06-25 17:44:33 | Nuoroda

Biški sumišau... kaip ten ką rinktis reikia. Aš tai kai rinkausi studijas tas, tai į e-mailą gavau laišką, tokį kaip prinimą, kad liepos 2 dieną, 9 h...

Žinutė parašyta: 2009-06-25 22:54:50 | Nuoroda

Kadangi aš prašymą nešiau į centrą, o ne pildžiau internetu, tad tikriausiai todėl man ir leido rinktis toji moteriškaitė, kuri duomenis į kompą suvedinėjo ;) Viskas tvarkoj, nereikia tik parintis. Ir taip teks tą daryti prieš / per / po stojamojo. O nervų ląstelės neatsinaujina, todėl taupykim jas :) 

  • Informacinės technologijos / MBE 8
  • Istorija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 81
Žinutė parašyta: 2009-06-25 23:08:38 | Nuoroda

Mano jau seniai visos mintys konkurse. :D Na nieko, stengsimės nurimti. Gal kas dar ketvirtadienį eina ? :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 13:30:29 | Nuoroda

 Sveiki būsimieji Žurfako fuxiukai:)

Nusiraminkit ir nesijaudinkit. Stojamasis nėra baisus, jei nusiteikę esate pozityviai. Jei nežinote kaip atsakyti į klausimą pokalbyje, bandykite išsisukti. Pavyzdys iš mano paties pokalbio:

Valiulis: Kaip suprantamai paaiškintum ką daro LEO LT Lietuvoje?

aš: suprantamai?

Valiulis: Taip, suprantamai.

Aš: Jovalą daro.

visi juokiasi, pats išsisukau. 

Smagu, kad tiek daug čia prirašėte, tikiuosi sutikti jus per fuxų stovkę arba rugsėjo pirmąją. svarbu būkit savimi ir nenusiminkit, jei neįstosit. gyvenimas tuo nesibaigia.

Jūsų būsimas kuratorius:)

 

Žinutė parašyta: 2009-06-26 17:29:16 | Nuoroda

Daniq, aš ir ketvirtadienį..galėsim palaikyt viens kitą už rankos, kad ne taip baisu būtų :D 

Beje, man įdomu, kaip apsirengę žmonės (mano atveju, vaikinai) eina į konkursą? Tikiuos, oficialios aprangos nereikia, nes nekenčiu būt su kostiumu :D Užtektų gal marškinukų ilgom rankovėm kokių ir džinsų? kas gali prisimint, kaip praeitais metais pvz buvo? :D 
 

Žinutė parašyta: 2009-06-26 17:39:30 | Nuoroda

Renkis pagal orą ir patogiai, kad tavęs nevaržytų. Kostiumo tikrai nereikia.  

Žinutė parašyta: 2009-06-26 18:12:07 | Nuoroda

Man tai trečiadienį konkursas :>.

Laukiu ;}. Reiks laisvu laiku po bbc.com pasižvalgyt ;D.

 

Žinutė parašyta: 2009-06-26 19:21:04 | Nuoroda

CopyCat, būtinai. :D O šeip, manęs kostiumas tai niekada nevaržo, be šlipso ir viskas puikiai turėtų būt. :)

Žinutė parašyta: 2009-06-26 19:24:29 | Nuoroda

Oj, vaikai, žiūriu įsismarkavote mokytis ir pergyventi dėl stojamojo. Tai kas dabar gali pasakyti kaip ten su juo yra? Ar rašys tik išlaikyta/ neišlaikyta, ar bus balai,ar iš tiesų gali komisija at random priimt, jei patiksi, um?

Žinutė parašyta: 2009-06-26 19:34:34 | Nuoroda

Ech ((: jau antradinį patirsiu tą smagumėlį ;]] na, nemanau, kad jei patiksi vien dėl to tave praleis..

Žinutė parašyta: 2009-06-26 19:41:22 | Nuoroda

Smagu tai tikrai turėtų būti :) aš ketvirtadienį, bet nesitikiu įstot niekaip. Nes ta daugiau nei trejų metų patirtis, dešimt leidinių, kuriems teko rašyt ir tt. ir tt. nieko nereiškia šiemet, tik egzai egzai, o kada jiems ruoštis reikėjo, jei naktim dirbdavau su žurnalistika :) paradoksas išėjo

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą