Lietuvių filologija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-03-14 18:28:45 | Nuoroda

Pasirinkau studijuot lietuvių filologija.. Ką galite pasakyti apie šią specialybę? ar sunku mokytis? ar labai sunku įstoti? kas studijuojate patarkite..

Žinutė parašyta: 2010-06-06 14:52:06 | Nuoroda

Studijuoju VU lietuvių filologiją,tačiau studijos manęs nesužavėjo,tad manau jas nutrauksiu..;D

na šeip nėra taip legva kaip atrodo,bet jeigu esi pasiruošus/ęs daug daug skaityt ir kalt (pvz lotynų kalbos gramatiką) tada,manau,patiks..:D

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 87
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2010-06-06 23:13:36 | Nuoroda

 Labas, studijuoju šią spec. VDU :) dėl konkurso sunku kažką prognozuot, bent praeitais metais nebuvo labai sunku patekt, o ypač į m. 

o dabar apie pačias studijas:)  daugelis įsivaizduoja,kad filologai visai neturi ką veikt, bet viskas visai priešingai: turim ir seminarus, praktikas,kursinius rašom, tikrai netinginiaujam :) iš pradžių stebino mokslo neapibrėžtumas(na, bet ar filologija gali būt tikslus mokslas? ;) ), nelabai supranti ką reikia žinot, ko ne, metaforiškai sakant ganai debesis pievoj :)

be to, čia neužtenka vien "kalimo"turi domėtis kultūra ir iš mūsų tikimasi originalaus mąstymo, o ne vien teorijos ;) šiaip studijos tikrai įdomios :)

jei turi klausimų tai drąsiai klausk, papasakosiu viską, ką žinau ;)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-07 13:27:03 | Nuoroda

Ar tiesa, kad baigus filologija galeciau dirbti pvz zurnaluose, redaktore , zuraliste... ?  

Žinutė parašyta: 2010-06-23 19:33:59 | Nuoroda

 na, sunku nuspėt kuo dirbsi baigus lietuvių. daugelis dirba visai kitokius darbus, nesutampančius su įgyta spec. Bet, pvz. redaktore tikrai galėtum dirbti, žurnaluose, leidyklose, manau taip pat. viskas priklauso nuo tavęs pačios, tavo inciatyvumo, pastangų ir žinoma, noro. 

Jei kalbant apie vdu, čia studindama galėtum pasirinkt gretutines studijas viešojo administravimo ar vieš.komunikacijos srityje. tai turėtų padėti siekiant žurnalistės darbo. be to, baigus gali stoti į žurnalistikos magistro studijas. Bet jei tikrai nori būti žurnaliste, turbūt tikslingiau būtų taikyti tiesiai į žurnalistikos studijas ;) 

Žinutė parašyta: 2010-07-07 09:09:49 | Nuoroda

O kur geriausia studijuot sita specialybe?

  • Istorija / VBE 23
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 44
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 39
Žinutė parašyta: 2010-07-08 18:25:14 | Nuoroda

Kažin ar kas galėtų pasakyti kur geriausiai yra studijuoti - reiktų rasti tokį žmogų, kuris būtų bandęs studijuoti visuose universtitetuose šią specialybę. Aš studijuoju VDU - na ir tikrai tuo esu labai patenkinta ;)

Žinutė parašyta: 2010-07-08 19:29:06 | Nuoroda

 Sveiki.. Gal kas galėtų pagelbėti? Šiais metais žadu stoti į KU lietuvių filologiją ir iškilo problemėlė. Kai skaičiavausi savo stojamąjį balą mačiau, kad ima metinį pažymį antros užsienio kalbos arba gimtosios kalbos, kadangi 11 ir 12 klasėje nebesimokiau antros užsienio kalbos manau, kad šio pažymio nepriskaičiuos, todėl noriu žinoti ar ta gimtoji kalba tai lietuvių kalbos metinis pažymys? Iš anksto dėkoju.

Žinutė parašyta: 2010-07-08 21:42:42 | Nuoroda

Taip ;)

Gimtoji kalba arba kitaip - lietuvių kalbos metinis pažymys.

Žinutė parašyta: 2010-07-09 14:42:18 | Nuoroda

 Džiaugiuosi.

Žinutė parašyta: 2010-07-10 15:24:47 | Nuoroda
Aglo rašė:

Taip ;)

Gimtoji kalba arba kitaip - lietuvių kalbos metinis pažymys.

 Na, bijau suklysti, bet man kiek kitaip paaiškino šį dalyką... Kad turi būt arba antrosios užsienio kalbos metinis pažymys, arba gimtosios kalbos (tiems, kurių gimtoji kalba nėra lietuvių) .... Tai kaip iš tiesų yra?  :)

Žinutė parašyta: 2010-07-10 22:43:25 | Nuoroda
R♥ rašė:
Aglo rašė:

Taip ;)

Gimtoji kalba arba kitaip - lietuvių kalbos metinis pažymys.

 Na, bijau suklysti, bet man kiek kitaip paaiškino šį dalyką... Kad turi būt arba antrosios užsienio kalbos metinis pažymys, arba gimtosios kalbos (tiems, kurių gimtoji kalba nėra lietuvių) .... Tai kaip iš tiesų yra?  :)

 Kaip sakai, taip ir yra :) lietuviu kalbos pazimys, kam nera gimtoji :)

  • Istorija / VBE 62
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 7
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 43
Žinutė parašyta: 2010-07-10 23:02:05 | Nuoroda

O kaip tada skaičiuojamas stojimo balas jei neturiu antros užsienio kalbos? Mano antra užsienio kalba buvo vokiečių ir 11-12kl. nebesimokiau. Tai imamas 0?

Žinutė parašyta: 2010-07-10 23:34:46 | Nuoroda
Sungirl rašė:

O kaip tada skaičiuojamas stojimo balas jei neturiu antros užsienio kalbos? Mano antra užsienio kalba buvo vokiečių ir 11-12kl. nebesimokiau. Tai imamas 0?

 bijau nuliūdint, bet ir bus imamas nulis. na nes yra taip, kad nors ir rašo kad imama antroji užsienio kalba arba gimtoji kalba, bet niekur aiškiai neparašoma, kad jei tavo gmtoji kalba yra lietuvių, tai kaip metinio pažymio lietuvių kalbos jau neims ir reiks antros užsienio kalbos metinio pažymio, o jei jo neturi gausi nulį šios dalies ir KB bus pakankamai mažesnis. tarp mano pažįstamų buvo vienas vaikinas, kuris irgi stojo į filologiją ir neturėjo antros užsienio kalbos ir jo KB gavosi gerokai mažesnis nei tikėjosi, nes rašė gimtosios kalbos metinio pažymį. pernai buvo įvesta šita tvarka, tai jis norėdamas pasitikslinti, perskambino universitetus norėdamas įsitikint, kad ims gimtosios kalbos pažymį ir jį visur patikino, kad taip ir bus, bet visgi ne. 

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą