VU filologija 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-20 08:51:48 | Nuoroda
Zuk.kud rašė:

O, ačiū už tokį tikrai platų atsakymą :D Kad lengva nebus žinau, nes kelios draugės filologiją studijuoja. Tik va dabar labai susimėčiau rinktis audiovizualinį vertimą ar anglų filologiją. Gal kaip nors išsiaiškinsiu šią dilemą :D

 O tu man gal gali apie audiovizualinį vertimą papasakoti daugiau? kur tokia spec? nes nemačiau

Žinutė parašyta: 2012-06-20 16:18:02 | Nuoroda

Rašiau skandinavistiką, bet nelabai tikiuosi ten įstot. :D Na, ir kaip atsarginius variantus, labiau į galą, prancūzų filologiją ir anglų - ispanų.

Žinutė parašyta: 2012-06-20 16:35:12 | Nuoroda
Karolina0522 rašė:

Rašiau skandinavistiką, bet nelabai tikiuosi ten įstot. :D Na, ir kaip atsarginius variantus, labiau į galą, prancūzų filologiją ir anglų - ispanų.

 Skandinavų kalbą mokytis kaip vieną iš papildomų kalbų yra labai labai naudinga. Mokėdamas skandinavų kalbą gali ojojoj kaip gerai prasimušti tose šalyse :)

Žinutė parašyta: 2012-06-20 22:54:21 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Zuk.kud rašė:

O, ačiū už tokį tikrai platų atsakymą :D Kad lengva nebus žinau, nes kelios draugės filologiją studijuoja. Tik va dabar labai susimėčiau rinktis audiovizualinį vertimą ar anglų filologiją. Gal kaip nors išsiaiškinsiu šią dilemą :D

 O tu man gal gali apie audiovizualinį vertimą papasakoti daugiau? kur tokia spec? nes nemačiau

 Na aš pati atradau ją tik jau pildydama LAMABPO savo prašymą, bet kažkuo užkabino. O ji yra tik VU Kauno humanitariniam universitete. :) Va gali pasiskaityt: http://www.khf.vu.lt/lt/studijos/bakalauro-studijos/audiovizualinis-vertimas

  • Istorija / VBE 100
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Matematika / VBE 77
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2012-06-20 23:08:11 | Nuoroda
funiefunie rašė:
Karolina0522 rašė:

Rašiau skandinavistiką, bet nelabai tikiuosi ten įstot. :D Na, ir kaip atsarginius variantus, labiau į galą, prancūzų filologiją ir anglų - ispanų.

 Skandinavų kalbą mokytis kaip vieną iš papildomų kalbų yra labai labai naudinga. Mokėdamas skandinavų kalbą gali ojojoj kaip gerai prasimušti tose šalyse :)

 Faktas. Bet VU taip lengvai dabar negausit ne tik gretutinių skandinavistikos, studijų, bet ir laisvojo dalyko, nes kažkas SC moteriškių smegenyse įsuko tokią betvarkę, kad jos sugalvojo motyvacinį pokalbį organizuot ir į laisvąjį dalyką. :D 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-22 13:19:55 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:
funiefunie rašė:
Karolina0522 rašė:

Rašiau skandinavistiką, bet nelabai tikiuosi ten įstot. :D Na, ir kaip atsarginius variantus, labiau į galą, prancūzų filologiją ir anglų - ispanų.

 Skandinavų kalbą mokytis kaip vieną iš papildomų kalbų yra labai labai naudinga. Mokėdamas skandinavų kalbą gali ojojoj kaip gerai prasimušti tose šalyse :)

 Faktas. Bet VU taip lengvai dabar negausit ne tik gretutinių skandinavistikos, studijų, bet ir laisvojo dalyko, nes kažkas SC moteriškių smegenyse įsuko tokią betvarkę, kad jos sugalvojo motyvacinį pokalbį organizuot ir į laisvąjį dalyką. :D 

 Paprasčiausiai, norima atsijoti nemotyvuotus žmones, kurie pasimoko vieną semestrą ir pabėga. Siekiama, kad žmogus atsimokytų bent jau 2 semestrus gana intensyviai, kad gautų gerus kalbos pagrindus. Čia kas liečia laisvąjį dalyką.

Dėl gretutinių, man atrodo, visi, kurie TIKRAI norėjo, vietas gavo sekantiems metams. O jeigu kiekvieno užgaidas pildyti (juk dabar madinga mokytis skandinavų kalbas, va, matot, visažiniai jau nupiešė idealią ateitį), tai greit pasieksim Romerio fabrikėlio lygį. Viskas paprasta, prašom nenuteikinėti žmonių :))

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2012-06-22 17:35:51 | Nuoroda

:D Niekas nenuteikinėja žmonių, tiesiog SC kaip labai įdomi išskirtinė įstaiga nusprendė niekur neviešinti motyvacinio pokalbio kriterijų. Kada kitos filologyno katedros tiesiai šviesiai paklausė, kokie MP sandai ir tikslai, atsakymas buvo toks: "Mes turim aiškius nuostatus". Kokius, išlieka paslaptis dar iki šių dienų.

Toliau, konkursinį balą sudarė trys atskiri sandai, kurių suma turėjo kažką reikšti: užsienio k. VBE/10 + sesijos vidurkis + MP. Jeigu neįstojo žmogus, kurio VBE buvo išlaikytas 98, sesijos vidurkis 9,6 + labai neaiškus MP (nes niekur niekas bendrų balų nesivargino paskelbt, kaip kad daro net mūsų taip nekenčiamos valdžios institucijos, etc.), bet įstojo kažkas su varganu vidurkiu (7 su kažkiek), 70+ VBE ir vėl labai neaiškiu MP, dalykai darosi įdomūs.

 

Motyvacijai "paskaičiuoti", SC, akivaizdu, yra sukūręs savo labai slaptą metodiką, kurią viešinti yra labai nepatogu. Na, bet koks man skirtumas. Aš pasakau žmonėms kaip daro, Jūs sakykit, kaip Jums atrodo, o dėl objektyvumo ir abiejų pusių argumentų išdėstymo dar niekas nenukentėjo :)  

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-24 12:55:16 | Nuoroda

sveiki dar kartą:)

šiandien man kilo klausimas ar pirmame semestre galima rinktis laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus? nes, VU tiklapyje jau pasklelbti rudens tvarkaraščiai ir Lietuvių filologijoje suradau pasirenkamąjį Vokiečių k. pažengusiems, o jokio kito ten nėra, tai ir nelabai suprantu dabar, juk jei jau renksiesi tai bent iš poros dalykų:)

Žinutė parašyta: 2012-06-24 18:51:38 | Nuoroda
ananasine rašė:

sveiki dar kartą:)

šiandien man kilo klausimas ar pirmame semestre galima rinktis laisvuosius ir pasirenkamuosius dalykus? nes, VU tiklapyje jau pasklelbti rudens tvarkaraščiai ir Lietuvių filologijoje suradau pasirenkamąjį Vokiečių k. pažengusiems, o jokio kito ten nėra, tai ir nelabai suprantu dabar, juk jei jau renksiesi tai bent iš poros dalykų:)

 Pasirenkamieji dalykai bus tik 2 semestre. Antra užsienio kalba nesiskaito kaip "pasirenkamasis dalykas", nes PD yra BUL'iai - bendrojo universitetinio lavinimo dalykai - psichologija, estetika, sociologija, Europos kultūra, etc. :) 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-25 10:32:27 | Nuoroda

man dar įdomu pagal ką reiks rinktis antrą užsienio kalbą. Pagal tai ko mokiausi mokykloje ar bus galima rinktis laisvai? o gal skirtys pagal stojamojo balo dydį? truputį pasimetusi aš šitoje vietoje:)

Žinutė parašyta: 2012-06-25 17:25:24 | Nuoroda

sveiki, filologai, glaudžiuosi prie jūsų :))

pasiskaičiau jūsų žinutes apie skandinavistiką kaip gretutinę studijų programą. Aš pati apie šią alternatyvą esu daug galvojus ir jau atakavus skandinavistikos dekanės (tiksliai nežinau kaip ji vadinasi:)) el.paštą apie šį pasirinkimą- sakė, jog stojimo pagrindą sudaro motyvacinis pokalbis ir pan.

bet nejau tiek nedaug renkasi skandinavistiką kaip gretutinę,  nes danų specializacijos- 10 laisvų vietų, norvegų-3, o  švedų tik 2 ? O gal daugeliui tiesiog nepasiseka?

Žinutė parašyta: 2012-06-25 17:50:41 | Nuoroda
ananasine rašė:

man dar įdomu pagal ką reiks rinktis antrą užsienio kalbą. Pagal tai ko mokiausi mokykloje ar bus galima rinktis laisvai? o gal skirtys pagal stojamojo balo dydį? truputį pasimetusi aš šitoje vietoje:)

 Kalbą galėsi rinktis savo nuožiūra. Tarkim, mokeisi mokykloj vokiečių, tai pasirenki vokiečių pažengusiems. bet jeigu nenori, gali imt prancūzų pradedantiesiems ar kokią kitą, kur jums leis rinktis :)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-25 17:51:32 | Nuoroda
aaagnė.k rašė:

sveiki, filologai, glaudžiuosi prie jūsų :))

pasiskaičiau jūsų žinutes apie skandinavistiką kaip gretutinę studijų programą. Aš pati apie šią alternatyvą esu daug galvojus ir jau atakavus skandinavistikos dekanės (tiksliai nežinau kaip ji vadinasi:)) el.paštą apie šį pasirinkimą- sakė, jog stojimo pagrindą sudaro motyvacinis pokalbis ir pan.

bet nejau tiek nedaug renkasi skandinavistiką kaip gretutinę,  nes danų specializacijos- 10 laisvų vietų, norvegų-3, o  švedų tik 2 ? O gal daugeliui tiesiog nepasiseka?

 Renkasi daug :D Danų per natrą turą daug kas rinkosi, tik kad niekam nedavė, nes trūko motyvacijos :D 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-06-25 19:20:41 | Nuoroda

o ten, kaip suprantau, pats pasirenki kalbą ir sakai- " Aš noriu išmokti daniškai!"

blemba, teks dar neįstojus sugalvot kalbą motyvaciniam pokalbiui :D

Žinutė parašyta: 2012-07-05 16:14:06 | Nuoroda

Sveiki,noriu paklausti,ar galiu istoti i vf lietuviu filologija vu su 16,56balu? aciu

Žinutė parašyta: 2012-07-05 17:25:49 | Nuoroda

Hmmm, kiek daug norinčių į skandinavistiką :)
Įdomu ar mano 19,7 tam pakaks. Jei ne, tai bandysiu anglų-ispanų arba lietuvių-ispanų. Gal yra studijuojančių šias kalbas, ką galėtumėte papasakoti? 

Žinutė parašyta: 2012-07-05 17:28:17 | Nuoroda
aaagnė.k rašė:

o ten, kaip suprantau, pats pasirenki kalbą ir sakai- " Aš noriu išmokti daniškai!"

blemba, teks dar neįstojus sugalvot kalbą motyvaciniam pokalbiui :D

 Ne, nesakyk taip :D aš taip sakiau per motyvacinį į norvegų gretutines, nesužavėjo :D Men jeg tror at norsk er ikke så vanskelig og jeg kan lære :D lol 

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2012-07-05 17:48:58 | Nuoroda

ei????

Žinutė parašyta: 2012-07-05 18:24:16 | Nuoroda
xxxxxxxxx rašė:

Sveiki,noriu paklausti,ar galiu istoti i vf lietuviu filologija vu su 16,56balu? aciu

 Labas, galimybę įstoti į vf labai abejočiau, pernai mažiausias buvo 17,40, kiekvienais metais stojamasis balas truputį pakyla. Šiaip kauno humanitariniam fakultete mažesni balai, tai ten turėtum įstoti.

Žinutė parašyta: 2012-07-05 19:49:04 | Nuoroda
ananasine rašė:
xxxxxxxxx rašė:

Sveiki,noriu paklausti,ar galiu istoti i vf lietuviu filologija vu su 16,56balu? aciu

 Labas, galimybę įstoti į vf labai abejočiau, pernai mažiausias buvo 17,40, kiekvienais metais stojamasis balas truputį pakyla. Šiaip kauno humanitariniam fakultete mažesni balai, tai ten turėtum įstoti.

 2011 metais- 20,48-17.60

2010 metais- 20.16- 17,62

štai kokie konkursiniai balai į lietuvių filologijos vf

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą