Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:27:41 | Nuoroda
Sniegena rašė:

 užskaitys nes čia tas pats kas reabsorbcija

 jo, zinau, kad tas pats, bet dabar paziurejau kad klausime proceso praso, tai galvojau, gal konkreciai reikejo ivardint vienu zodeliu ;D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:29:04 | Nuoroda

Deja, bet atsakymas A. Sutinku, kad anglies(IV) oksidas minėtoje reakcijoje reikalingas, bet ne naktį. Nes Kalvino ciklas vyksta diena.

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:29:08 | Nuoroda

 Tikėkimės užskaitys,įsiurbimas lengviau skamba

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:29:15 | Nuoroda

3 klausimas

1. Maisto medžiagų įsiurbimas

2 A yra žarnos gleivinės epitelis, sudarytas iš enterocitų. Pro jį aktyviosios pernašos būdu įsiurbiamos maisto medžiagos (gliukozė, aminorūgštys). Jo didelis paviršiaus plotas, daug mitochondrijų. B kraujo kapiliaras, į kurį patenka įsiurbtos maisto medžiagos. Jo plona vieno ląstelių sluoksnio sienelė.

3. Kasa gamina ir išskiria į dvylikapirštę žarną fermentus. Amilazė skaido krakmolą, lipazė lipidus, etc Kepenys gamina ir išskiria tulžį, kuri emulguoja lipidus. Ir t.t.

4. Virškinimo metu didelės molekulinės medžiagos yra suskaidomos iki monomerų - daug mažesnių junginių, kuriuos galima įsiurbti į kraują. taip organizams apsirūpina maisto medžiagomis.

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:30:44 | Nuoroda

praeitais metais pereinamasis balas buvo apie 16 taškų, šiais metais irgi turėtų nevirsyti 20, kaip manote ? 

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:30:59 | Nuoroda
derekas15 rašė:

testinėje dalyje 2 a yra neteisingas, nes kvėpavimas vyksta nuolat, iš aplinkos imamas O2, be to, naktį vyksta nuo šviesos nepriklausančio fotosintezės reakcijos ( Kalvino ciklas), todėl iš aplinkos imamas CO2 ir įjungiamas sintetinant gliukozę. ATS.: 2 c

 negali but, net fotosinteze nevyksta be saules sviesos. O pirma vyksta saules sviesos reakcija tik tada tamsos faze vyksta ,o ir tada gaunas tik gliukoze. Tiktai A cia.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:34:43 | Nuoroda

4 klausima rasiau taip

1. A-hipofize B-skydliauke D-antinksciai

2. E- kiausides gamina estrogena- butina oogenezei ir progesterona, kuris formuoja antrinius lyt. pozymius

    F- seklides, gamina testosterona reikalinga spermatogenezei ir antriniu lyt. pozymiu susidarymui

3.1 insulinas, gliukagonas

3.2 trukstant insulino - cukrinis diabetas, o trukstant gliukagono rasiau, kad kepenys nebegaletu suskaidyt glikogeno i gliukoze, sutriktu homeostaze, zmogus susirgtu

4. humoralinis ilga veikimo trukme, mazas reakcijos greitis, nervinio reguliavimo atvirksciai

kyla klausimas ar lyt. hormonai tik antrinius lytinius pozymius skatina susidaryt ar ir pirminius reikejo minet? ir kaip del gliukagono? su ta homeostaze papezejau man atrodo ;D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:36:10 | Nuoroda

ketvirtas kl.

 A- hipofizė, B- Skydliaukė C- Antinkščiai

 

E- kiaušidės. Jos išskiria estrogenus ir progesteroną. Šie hormonai dalyvauja oogenezėje, moteriškėjimo procesuose( klubų platėjime, moteriško plaukuotumo atsiradime)

F- sėklidės. Jos išskiria testosteroną, kuris dalyvauja spermatogenezėje ir vyriškėjimo procesuose ( raumenų vystymąsi, balso ,,mutacijoje'', skatina vyriško plaukuotumo atsiradimą)

 

Gliukagonas ir insulinas

 

Žinoma sutriktų gliukozės homeostazė kraujyje. Sumažėjus insulinui, padaugėtų gliukozės, o sumažėjus gliukagonui, padaugėtų gliukozės koncentracija. Todėl žmogus susirgtų cukriniu diabetu.

 

Ilga   - -- - Trumpa

Lėtas----- Greitas

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:36:17 | Nuoroda

Ok, kas penktą klausimuką? ;DD

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 70
  • Matematika / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:37:02 | Nuoroda

 Antrinius lytinius požymius

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:38:08 | Nuoroda

Nu jau kas nors kitas. Man jau atsibodo :D

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:38:13 | Nuoroda
HappyWyy rašė:

Ok, kas penktą klausimuką? ;DD

 varyk tu ;D man tai 5 visai nepatiko ;/

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:38:58 | Nuoroda
multipartite rašė:
HappyWyy rašė:

Ok, kas penktą klausimuką? ;DD

 varyk tu ;D man tai 5 visai nepatiko ;/

 Uoj ne ;D maždaug manau nuo penkto prasidėjo mano nesamonės.

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 70
  • Matematika / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:39:00 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Nu jau kas nors kitas. Man jau atsibodo :D

 neee, varyk tu ;D nedaug 5 klausimo rasyt!

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:39:31 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Nu jau kas nors kitas. Man jau atsibodo :D

 Tauta tau dėkinga ;) Tavo atsakymai išsamūs ir geriausiai galime  palyginti su tavo atsakymais ;]

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:39:38 | Nuoroda
HappyWyy rašė:
multipartite rašė:
HappyWyy rašė:

Ok, kas penktą klausimuką? ;DD

 varyk tu ;D man tai 5 visai nepatiko ;/

 Uoj ne ;D maždaug manau nuo penkto prasidėjo mano nesamonės.

 patikek ;/ man irgi.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:39:56 | Nuoroda

Aij va kažkas klausė apie tuos organoidus, kokie ten matosi. Taigi, mano žvitri akis įžvelgė (be sienelės ) branduolį. Toks šviesesnis taškas. Matot?

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:40:16 | Nuoroda
Adamkus rašė:
derekas15 rašė:

testinėje dalyje 2 a yra neteisingas, nes kvėpavimas vyksta nuolat, iš aplinkos imamas O2, be to, naktį vyksta nuo šviesos nepriklausančio fotosintezės reakcijos ( Kalvino ciklas), todėl iš aplinkos imamas CO2 ir įjungiamas sintetinant gliukozę. ATS.: 2 c

 negali but, net fotosinteze nevyksta be saules sviesos. O pirma vyksta saules sviesos reakcija tik tada tamsos faze vyksta ,o ir tada gaunas tik gliukoze. Tiktai A cia.

Klausime yra pasakyta,  ,,procesus, vykstančius lape naktį" . Todėl saulės šviesa nėra reikalinga. CO2 naktį beveik nėra net išskiriamas, nes visas kvėpavimo metu susidaręs CO2 įjungimas į gliukozę ir dar CO2 paimamas iš aplinkos pro žioteles. Kada, tavo manymu, iš aplinkos paimamas CO2 ir gaminama gliukozė???

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:40:32 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Aij va kažkas klausė apie tuos organoidus, kokie ten matosi. Taigi, mano žvitri akis įžvelgė (be sienelės ) branduolį. Toks šviesesnis taškas. Matot?

 Jo mano žvitri akis įžvelgė branduolį ir sienelę ;DDD

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 70
  • Matematika / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:41:40 | Nuoroda
HappyWyy rašė:
Light Arus rašė:

Aij va kažkas klausė apie tuos organoidus, kokie ten matosi. Taigi, mano žvitri akis įžvelgė (be sienelės ) branduolį. Toks šviesesnis taškas. Matot?

 Jo mano žvitri akis įžvelgė branduolį ir sienelę ;DDD

 Oho, mano irgi pastebėjo ;D

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą