Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:38:22 | Nuoroda

gamtines atrankos rusis man rodos turejo but adaptyvi radiacija, bet parasiau isskiriancioji. gaila kad tik db prisiminiau 

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:43:20 | Nuoroda

O tai išsiskiriančioji netinka?

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:44:53 | Nuoroda
Delčia rašė:

O tai išsiskiriančioji netinka?

 manau , kad ne. siaip ar taip turesiu vakare visus atsakymus tai galesiu pasakyt kaip ten buvo. nervina tie egzaminai, atsakyma zinai, bet i galva sauna tik po puses dienos. Ner tiesos :(

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:45:02 | Nuoroda

imeskit kas nors 6 klausima.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:47:58 | Nuoroda

Egzas tikrai nebuvo sunkus, tikejausi lengvesnio. Bet, man kaikurie klausimai pasirode dviprasmiski, kad ir pavyzdziui 3 klausimo 3 klausimas - ten, kur reikia susieti plonojoje zarnoje vykstanti virskinima su kasos ir kepenu vygdomais procesais. Kaip man zinoti, ar kalba eina apie riebalu skaidyma, kai kepenys isskiria tulzi, o kada lipazes, ar apie tai, kad plonojoje zarnoje isiurbiama gliukoze ir inkstu isskiriami hormonai reguliuoja tai, ka kepenys veikia su ta gliukoze? As parasiau su gliukozes homeostaze, bet perrases pagalvojau ir apie riebalu virskinima. Siaip po egzo pasitariau su savo bio mokytoja, issitikrinom atsakymus. Jeigu neuzskaitis tos gliukozes homeostazes, tai busiu pametes 5 taskus, jeigu uzskaitis, busiu pametes 1 taska :)  Ziuriu cia gincijates del tu piktzoliu :D Taigi, su 8 klausimu 1.2 parasiau, kad palaipos M isaugo is didesnio motininio augalo, kuris sugeba joms duoti daugiau organiniu medziagu, reikalingu augimui.  mokytoja sake, kad taip greiciausiai ir reikejo atsakyti, klausimas skirtas grynai mastymui.  Kas liecia 2 klausima, manau, kad su tokiom degalu kainom Petriukas nevazinejo po 5 lietuvos kampus tam, kad ieskotu kazkokiu zoliu ir dar jas nuodytu pesticidais :) Na, nebent petriukas su Tomuku susilazino is kokiu 300lt is grazaus bonuso, pavyzdziui onutes ar Birutes ar abieju :) 3.1 klausima galejote aiskinti kaip mutacija arba kaip paveldima kintamuma, nes mutacija galejo atsirasti ir pries 100 metu, tik ji nepasireiske arba neesant pesticidams ji galejo buti nenaudinga ( augalas leciau augti, subrandinti maziau gametu) Kazkas dar prase 6 klausimo atsakymu. 1. Snapo dydi ir forma nulemia genotipas 2.Pasikeitus aplinkos salygoms vyko kova uz buvi, tie kikiliai, kurie turejo tinkamus snapus galejo lengviau susirasti maisto ir del to turejo daugiau laiko gimines pratesinejimui :) Ilgainiui ju gimine tiek prasitese, kad tas pozymis vyravo populecijoje :) 3. Napastovios aplinkos salygos, kova uz buvi, didele populecija. As dar parasiau atsitiktini dauginimasi :) 4. Zemyne nera tokios geografines atskirties, kaip salose, todel kikiliai galejo laisvai kryzmintis vieni su kitais. Salose buvo geografine atskirtis, todel kikiliai negalejo kryzmintis vieni su kitais. Cia reikejo rasyti apie rusiu susidaryma :) 5. kriptinga.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:53:53 | Nuoroda
Pride rašė:

1.2 parasiau, kad palaipos M isaugo is didesnio motininio augalo, kuris sugeba joms duoti daugiau organiniu medziagu, reikalingu augimui.

 Ah, aš panašiai ta linkme parašiau ir galvojau, kad didelė nesąmonė:D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 16:56:15 | Nuoroda

aš kai pamačiau tą klausimą, mintyse pagalvojau, kad durnių laiptais auga, ir susikrizenau per visą salę :DD

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:06:27 | Nuoroda
Pride rašė:

Egzas tikrai nebuvo sunkus, tikejausi lengvesnio. Bet, man kaikurie klausimai pasirode dviprasmiski, kad ir pavyzdziui 3 klausimo 3 klausimas - ten, kur reikia susieti plonojoje zarnoje vykstanti virskinima su kasos ir kepenu vygdomais procesais. Kaip man zinoti, ar kalba eina apie riebalu skaidyma, kai kepenys isskiria tulzi, o kada lipazes, ar apie tai, kad plonojoje zarnoje isiurbiama gliukoze ir inkstu isskiriami hormonai reguliuoja tai, ka kepenys veikia su ta gliukoze? As parasiau su gliukozes homeostaze, bet perrases pagalvojau ir apie riebalu virskinima. Siaip po egzo pasitariau su savo bio mokytoja, issitikrinom atsakymus. Jeigu neuzskaitis tos gliukozes homeostazes, tai busiu pametes 5 taskus, jeigu uzskaitis, busiu pametes 1 taska :)  Ziuriu cia gincijates del tu piktzoliu :D Taigi, su 8 klausimu 1.2 parasiau, kad palaipos M isaugo is didesnio motininio augalo, kuris sugeba joms duoti daugiau organiniu medziagu, reikalingu augimui.  mokytoja sake, kad taip greiciausiai ir reikejo atsakyti, klausimas skirtas grynai mastymui.  Kas liecia 2 klausima, manau, kad su tokiom degalu kainom Petriukas nevazinejo po 5 lietuvos kampus tam, kad ieskotu kazkokiu zoliu ir dar jas nuodytu pesticidais :) Na, nebent petriukas su Tomuku susilazino is kokiu 300lt is grazaus bonuso, pavyzdziui onutes ar Birutes ar abieju :) 3.1 klausima galejote aiskinti kaip mutacija arba kaip paveldima kintamuma, nes mutacija galejo atsirasti ir pries 100 metu, tik ji nepasireiske arba neesant pesticidams ji galejo buti nenaudinga ( augalas leciau augti, subrandinti maziau gametu) Kazkas dar prase 6 klausimo atsakymu. 1. Snapo dydi ir forma nulemia genotipas 2.Pasikeitus aplinkos salygoms vyko kova uz buvi, tie kikiliai, kurie turejo tinkamus snapus galejo lengviau susirasti maisto ir del to turejo daugiau laiko gimines pratesinejimui :) Ilgainiui ju gimine tiek prasitese, kad tas pozymis vyravo populecijoje :) 3. Napastovios aplinkos salygos, kova uz buvi, didele populecija. As dar parasiau atsitiktini dauginimasi :) 4. Zemyne nera tokios geografines atskirties, kaip salose, todel kikiliai galejo laisvai kryzmintis vieni su kitais. Salose buvo geografine atskirtis, todel kikiliai negalejo kryzmintis vieni su kitais. Cia reikejo rasyti apie rusiu susidaryma :) 5. kriptinga.

 Su ta plonąja žarna jei teisingai pamenu, tai reikėjo susieti su virškinimu, taip kad homeostazė čia nelabai prie ko :) aišku, galima per visokias plonybes "pripaišyt" tą homeostazę, bet nemanau, kad jie to norėjo.

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:10:09 | Nuoroda
Reanimator rašė:

 Su ta plonąja žarna jei teisingai pamenu, tai reikėjo susieti su virškinimu, taip kad homeostazė čia nelabai prie ko :) aišku, galima per visokias plonybes "pripaišyt" tą homeostazę, bet nemanau, kad jie to norėjo.

 Klausimas buvo kaip kasoje ir kepenyse vykstantys procesai susije su virskinimu plonojoje zarnoje :) Plonojoje zarnoje i krauja isiurbiama gliukoze, tad manau ir sis atsakymas galejo tikti.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:11:47 | Nuoroda

as ir manau,  kad jie nenorejo tos homeostazes tos, juk nuo insulino ir gliukagono nepriklauso kiek gliukozes issiurbiama plonojoje zarnoje, o siuos du organus kasa ir kepenis reikejo butent sieti su plonaja zarna, o ne juos tarpusavyje. manau labai prasovei cia

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:12:28 | Nuoroda

Aš irgi parašiau su glikogeno kaupimu. Remiantis tuo, kad tarkim suvirškima daug gliukozės ir per daug jos atsiranda kraujyje ir t.t Labai tikiuosi, kad tiks.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:13:02 | Nuoroda

*suvirškina

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:14:04 | Nuoroda

O gal kas zinot kada uzduotis ymes? ar gal kasnors gali atsiust? :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:15:07 | Nuoroda

Yra jau nec.lt

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:18:53 | Nuoroda

Nemanau, kad i organizma galima ziureti kaip i kazka, ka galima isskaidyti i "sudedamasias dalis", nes viskas yra labai susije ir isiurbtas kraujas KEPENU vartu vena keliauja i KEPENIS, nes smarkiai padidejus gliukozes koncentracijai jus pakas 6 pedas po zeme :) Istikro nezinau, nes klause procesu, kurie VYKSTA KEPENYSE IR KASOJE, butent tai, kad buvo nurodyta vieta mane ir suklaidino. Riebalai skaidomi ne kepenyse ar kasoje, o plonojoje zarnoje, o cia dar reikejo uzdirbti 4 taskus. 

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:22:00 | Nuoroda
derekas15 rašė:
Reanimator rašė:

Dėl testinio dar vienas niuansas kliuvo man ir mokytojai. 12 klausime pažymėjau B, kaip ir dauguma, bet mokytojai kliūva tai, kad pačiuose kapiliaruose jau baltymų negalėtų būti (per siauri kapiliarai baltymams). Ką jūs apie tai manot? Man atmetimo būdu vis tiek B realiausias.

 Kapiliaruose galėtų būti baltymų, juk ten netgi eritrocitų būna, o baltymai daug mažesni už eritrocitus.

 Jus nepagalvojote apie baltymu mase? ju mase per didele . mano nuomone :]]

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:27:08 | Nuoroda
veltinuke rašė:
derekas15 rašė:
Reanimator rašė:

Dėl testinio dar vienas niuansas kliuvo man ir mokytojai. 12 klausime pažymėjau B, kaip ir dauguma, bet mokytojai kliūva tai, kad pačiuose kapiliaruose jau baltymų negalėtų būti (per siauri kapiliarai baltymams). Ką jūs apie tai manot? Man atmetimo būdu vis tiek B realiausias.

 Kapiliaruose galėtų būti baltymų, juk ten netgi eritrocitų būna, o baltymai daug mažesni už eritrocitus.

 Jus nepagalvojote apie baltymu mase? ju mase per didele . mano nuomone :]]

 O tu zinai, kad kapilerais praeina eritrocitai? Tai va, vidutiniskai viename eritrocite yra SIMTAI TUKSTANCIU baltymu, tokiu, kaip hemoglobinas, kuris yra gana didelis baltymas, plazmines membranos baltymai, baltymai, kuriu pagalba eritrocitas is h2co3 isskiria h+ ir hco3- jonus, paskui baltymai, kuriu deka jis tuos hco3- permeta i krauja ir pan. Baltymas tai molekule, o lasteles sudarytos is tukstanciu tokiu blatyumu, jus nepamirskite, kad net abibreziant gyvas lasteles ir siaip gyvus organizmus sakoma, kad tai BALTYNIMIAI DARINIAI.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 18:19:42 | Nuoroda

ar as nepamaciau, ar niekas 8 klausime 2 nepasake, kad skyres augalu genotipai? gi aiskiai parasyta, kad SKIRTINGU augalu. taip kad , kas paraset pvz sviesa, dregme ir ph bus 0 tasku, nes uzskaitys kaip viena veiksni - aplinkos salygas. cia taip bent turetu but

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-06-09 18:22:16 | Nuoroda

pakankamai grieztai save isivertinus praradau 9 taskus. kaip manot, galima 95 tiketis??

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
Žinutė parašyta: 2011-06-09 18:23:06 | Nuoroda
Pride rašė:
veltinuke rašė:
derekas15 rašė:
Reanimator rašė:

Dėl testinio dar vienas niuansas kliuvo man ir mokytojai. 12 klausime pažymėjau B, kaip ir dauguma, bet mokytojai kliūva tai, kad pačiuose kapiliaruose jau baltymų negalėtų būti (per siauri kapiliarai baltymams). Ką jūs apie tai manot? Man atmetimo būdu vis tiek B realiausias.

 Kapiliaruose galėtų būti baltymų, juk ten netgi eritrocitų būna, o baltymai daug mažesni už eritrocitus.

 Jus nepagalvojote apie baltymu mase? ju mase per didele . mano nuomone :]]

 O tu zinai, kad kapilerais praeina eritrocitai? Tai va, vidutiniskai viename eritrocite yra SIMTAI TUKSTANCIU baltymu, tokiu, kaip hemoglobinas, kuris yra gana didelis baltymas, plazmines membranos baltymai, baltymai, kuriu pagalba eritrocitas is h2co3 isskiria h+ ir hco3- jonus, paskui baltymai, kuriu deka jis tuos hco3- permeta i krauja ir pan. Baltymas tai molekule, o lasteles sudarytos is tukstanciu tokiu blatyumu, jus nepamirskite, kad net abibreziant gyvas lasteles ir siaip gyvus organizmus sakoma, kad tai BALTYNIMIAI DARINIAI.

 bet juk klause sveiko zmogaus organizme, o sveiko zmogaus organimzo nefrono kapiliarai nefiltruoja baltymu ir kraujo

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą