VU Skandinavistika (švedų / norvegų )
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-07-21 16:00:45 | Nuoroda
Edvinas7 rašė:

Sudomino norvegų kalba, tai įrašiau ją prašyme.

P.S. Mačiau, kad konkursinį balą sudaro ir metinis pažymys iš gimtosios ir antrosios užsienio kalbos. Jeigu mano gimtoji kalba lietuvių, o antrosios kalbos aš neturiu, tai bus rašomas 0? Ar labai nukentės mano balas?

 patikėk, žiauriai nukenčia :/

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-21 17:54:14 | Nuoroda
Niekonepažįstu rašė:

 labas, aš rašiau švedų 1 numeriu irgi;)

 Jei ne paslaptis, koks tavo konkursinis balas? Tiesiog norisi žinoti ar man dar yra nors kiek šansų ten įstoti

Šiaip džiugu kad yra ir rašančių švedų kalbą pirmu numeriu, nes jei sustotų visi, kurie labiau nori į norvegų, tai gautųsi nei šis nei tas

Žinutė parašyta: 2011-07-21 23:01:34 | Nuoroda

Jei mano žinios teisingos, į abi šias specialybes priima tik po 8 žmones?.. Beje, įdomu, su kokiais KB stojat. :) Mano - 20,06

  • Istorija / VBE 89
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 94
Žinutė parašyta: 2011-07-22 07:59:53 | Nuoroda
Govinda rašė:

Jei mano žinios teisingos, į abi šias specialybes priima tik po 8 žmones?.. Beje, įdomu, su kokiais KB stojat. :) Mano - 20,06

 Į norvegų ar švedu pirmu ?

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-07-22 10:33:49 | Nuoroda
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:

 labas, aš rašiau švedų 1 numeriu irgi;)

 Jei ne paslaptis, koks tavo konkursinis balas? Tiesiog norisi žinoti ar man dar yra nors kiek šansų ten įstoti

Šiaip džiugu kad yra ir rašančių švedų kalbą pirmu numeriu, nes jei sustotų visi, kurie labiau nori į norvegų, tai gautųsi nei šis nei tas

 pas mane 20,04 ;)

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-22 10:47:50 | Nuoroda
Niekonepažįstu rašė:
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:

 labas, aš rašiau švedų 1 numeriu irgi;)

 Jei ne paslaptis, koks tavo konkursinis balas? Tiesiog norisi žinoti ar man dar yra nors kiek šansų ten įstoti

Šiaip džiugu kad yra ir rašančių švedų kalbą pirmu numeriu, nes jei sustotų visi, kurie labiau nori į norvegų, tai gautųsi nei šis nei tas

 pas mane 20,04 ;)

 Gerai, man jau labai liūdna Anyway, stojimų pabaiga jau greitai, tai sveikinsiu visus įstojusius

Žinutė parašyta: 2011-07-22 12:36:50 | Nuoroda
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:

 labas, aš rašiau švedų 1 numeriu irgi;)

 Jei ne paslaptis, koks tavo konkursinis balas? Tiesiog norisi žinoti ar man dar yra nors kiek šansų ten įstoti

Šiaip džiugu kad yra ir rašančių švedų kalbą pirmu numeriu, nes jei sustotų visi, kurie labiau nori į norvegų, tai gautųsi nei šis nei tas

 pas mane 20,04 ;)

 Gerai, man jau labai liūdna Anyway, stojimų pabaiga jau greitai, tai sveikinsiu visus įstojusius

 dar niekas neaišku juk! galbūt tikrai į švedų mažai kas stoja? tada galimybė tikrai turėtų būti:))

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:19:14 | Nuoroda
Niekonepažįstu rašė:
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:
saeure rašė:
Niekonepažįstu rašė:

 labas, aš rašiau švedų 1 numeriu irgi;)

 Jei ne paslaptis, koks tavo konkursinis balas? Tiesiog norisi žinoti ar man dar yra nors kiek šansų ten įstoti

Šiaip džiugu kad yra ir rašančių švedų kalbą pirmu numeriu, nes jei sustotų visi, kurie labiau nori į norvegų, tai gautųsi nei šis nei tas

 pas mane 20,04 ;)

 Gerai, man jau labai liūdna Anyway, stojimų pabaiga jau greitai, tai sveikinsiu visus įstojusius

 dar niekas neaišku juk! galbūt tikrai į švedų mažai kas stoja? tada galimybė tikrai turėtų būti:))

 Na tikiuosi, kad tu teisi, bet visvien beveik visi, kurie rašė norvegų 1 numeriu, tai antru parašė švedų... Ir vietos tik 8, tad belieka tikėtis stebuklo

Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:22:33 | Nuoroda

Sveiki, būsimi filologai! Žiūriu visų čia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiūrint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:26:34 | Nuoroda
RugstYne rašė:

Sveiki, būsimi filologai! Žiūriu visų čia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiūrint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

 Kad gal nelabai. Nors siūlyčiau nepasitikėti susirinkusiųjų balais, nes vis tiek negi mes vieni stojam. Daugiau yra stojančių ir tikrai ne visų 100tukai yra. Be to, pagal delfį tai skandinavų filologija išvis kosmosas, nieks čia nestoja :DDD Taip kad šansų visada yra.

 

P.S. Aš rašiau švedų pirmoj, nes ji universalesnė kalba, ir lengvesnė :)

  • Istorija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE 76
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:33:49 | Nuoroda
Guvilė rašė:
RugstYne rašė:

Sveiki, būsimi filologai! Žiūriu visų čia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiūrint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

 Kad gal nelabai. Nors siūlyčiau nepasitikėti susirinkusiųjų balais, nes vis tiek negi mes vieni stojam. Daugiau yra stojančių ir tikrai ne visų 100tukai yra. Be to, pagal delfį tai skandinavų filologija išvis kosmosas, nieks čia nestoja :DDD Taip kad šansų visada yra.

 

P.S. Aš rašiau švedų pirmoj, nes ji universalesnė kalba, ir lengvesnė :)

 Taip, vilties visada reikia turėti :D o dar planuoju taip pabandyt stot (afdrūk pasiseks!), nes kit1met 6iaip ar taip m1stau egzaminus perlaikyti. Tad manau, kad nieko labai neprarasčiau :)

Kažin, kokia kalba šiemet abiturientų tarpe yra paklausesnė-švedų ar norvegų.. :D

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:47:37 | Nuoroda
Guvilė rašė:
RugstYne rašė:

Sveiki, būsimi filologai! Žiūriu visų čia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiūrint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

 Kad gal nelabai. Nors siūlyčiau nepasitikėti susirinkusiųjų balais, nes vis tiek negi mes vieni stojam. Daugiau yra stojančių ir tikrai ne visų 100tukai yra. Be to, pagal delfį tai skandinavų filologija išvis kosmosas, nieks čia nestoja :DDD Taip kad šansų visada yra.

 

P.S. Aš rašiau švedų pirmoj, nes ji universalesnė kalba, ir lengvesnė :)

 Mm regis švedų po biški daugėja

Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:54:59 | Nuoroda
saeure rašė:
Guvilė rašė:
RugstYne rašė:

Sveiki, būsimi filologai! Žiūriu visų čia susirinkusiųjų balas sukasi apie 90-100, tai man net graudu žiūrint :D Kaip suprantu, nelabai įmanoma įstoti į švedų kalba su egzaminais, kur intervalas nuo 50 iki 60, yap?

 Kad gal nelabai. Nors siūlyčiau nepasitikėti susirinkusiųjų balais, nes vis tiek negi mes vieni stojam. Daugiau yra stojančių ir tikrai ne visų 100tukai yra. Be to, pagal delfį tai skandinavų filologija išvis kosmosas, nieks čia nestoja :DDD Taip kad šansų visada yra.

 

P.S. Aš rašiau švedų pirmoj, nes ji universalesnė kalba, ir lengvesnė :)

 Mm regis švedų po biški daugėja

 Nu velnias nu... :/

Žinutė parašyta: 2011-07-22 17:08:06 | Nuoroda

Tai aišku, kam jums tos norvegų, rašykit svenska pirmu numeriu :P

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-22 17:41:15 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:

Tai aišku, kam jums tos norvegų, rašykit svenska pirmu numeriu :P

 Pff, it's too late now

Žinutė parašyta: 2011-07-22 18:21:46 | Nuoroda

 nesupykit uz pasakyma, bet kokio velnio su egzaminu rezultatais, tokie kaip kai kuriu is cia esanciu stoti i svedu kalba? nebutu paprasciau vaziuoti i svedija ir nemokamai ja mokytis + dirbti ir dar pagyventi normaliai..? o jus dabar norit kankintis univere 4 metus tam, kad ..? niekam! :) 

Žinutė parašyta: 2011-07-22 19:04:27 | Nuoroda
royalgary rašė:

 nesupykit uz pasakyma, bet kokio velnio su egzaminu rezultatais, tokie kaip kai kuriu is cia esanciu stoti i svedu kalba? nebutu paprasciau vaziuoti i svedija ir nemokamai ja mokytis + dirbti ir dar pagyventi normaliai..? o jus dabar norit kankintis univere 4 metus tam, kad ..? niekam! :) 

 Ne visi nori studijuot verslo vekonomiką ar pan. dalykus Švedijoj anglų kalba. Kitų specialybių angliškai bakalauro beveik nėra. Kam "kankintis", o kam bus labai naudinga... Tik visada atsiras žmonių, kurie to niekada nesupras.

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 75
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2011-07-22 19:13:54 | Nuoroda
senas_von_krienas rašė:
royalgary rašė:

 nesupykit uz pasakyma, bet kokio velnio su egzaminu rezultatais, tokie kaip kai kuriu is cia esanciu stoti i svedu kalba? nebutu paprasciau vaziuoti i svedija ir nemokamai ja mokytis + dirbti ir dar pagyventi normaliai..? o jus dabar norit kankintis univere 4 metus tam, kad ..? niekam! :) 

 Ne visi nori studijuot verslo vekonomiką ar pan. dalykus Švedijoj anglų kalba. Kitų specialybių angliškai bakalauro beveik nėra. Kam "kankintis", o kam bus labai naudinga... Tik visada atsiras žmonių, kurie to niekada nesupras.

 Agreed. Priedu ši specialybė nesivadina švedų/norvegų filologija, o skandinavistika  būtent todėl, jog ten studijuojama NE TIK kalba, taip kad nepatarčiau to painioti su paprastom kalbų studijom...Jei norėčiau išmokti tik kalbos - eičiau į kalbų kursus.

Žinutė parašyta: 2011-07-22 22:44:58 | Nuoroda
royalgary rašė:

 nesupykit uz pasakyma, bet kokio velnio su egzaminu rezultatais, tokie kaip kai kuriu is cia esanciu stoti i svedu kalba? nebutu paprasciau vaziuoti i svedija ir nemokamai ja mokytis + dirbti ir dar pagyventi normaliai..? o jus dabar norit kankintis univere 4 metus tam, kad ..? niekam! :) 

 Aš tai pvz siunčiau dokus ir į Švediją, bet ten mokyčiaus international relations, kas nelabai mane traukia, o važiuot ten tik dėl to , kad lb patinka Švedija , būtų kvaila :) Bet jei nepriims čia, teks važiuost (aišku jei ir ten priims) :D Viską parodys 26 d. , taip jau atsibodo laukimas..

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 98
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2011-07-22 23:19:14 | Nuoroda
royalgary rašė:

 nesupykit uz pasakyma, bet kokio velnio su egzaminu rezultatais, tokie kaip kai kuriu is cia esanciu stoti i svedu kalba? nebutu paprasciau vaziuoti i svedija ir nemokamai ja mokytis + dirbti ir dar pagyventi normaliai..? o jus dabar norit kankintis univere 4 metus tam, kad ..? niekam! :) 

 Realiai mąstant apie kalbos studijavimą ir įgytų žinių tiesioginį panaudojimą profesiniame gyvenime (t.y. dirbant vertėju ar užsiimant kita su vertimu susijusia veikla), studijuoti Lietuvoje atrodo logiškiau, nes: 1) užsienio kalbos mokaisi per savo gimtąją ir natūraliai jas sieji; tuo tarpu, tarkim, švedų kalbos mokymasis Švedijoje, vyktų per dar kitą užsienio kalbą, greičiausiai anglų, ir tai dvigubai apsunkintų procesą; 2) studijuodamas Lietuvoje neišvengiamai mokaisi ir lietuvių kalbos, todėl turtėja kalba ir žodynas, o tai iškart suteikia tvirtesnius pamatus kokybiškam vertimui; 3) gyvendamas ir studijuodamas Lietuvoje gali žymiai lengviau surasti tiesiogiai su studijomis susijusį darbą (t.y. vertimas iš švedų į lietuvių ir atvirkščiai); 4) užsienio kalbą išmokti savo šalyje yra saugiau (t.y. nėra kultūrinio šoko, mokomasi nuo nulio, palaipsniui ir panašiai), bet šitą punktą taikau tiems, kurie nemėgsta rizikos ir didelių pokyčių.

Tiesą sakant, matau daug pranašumų mokytis kalbą būtent toje šalyje, kur ja kalbama, ir, savaime suprantama, Skandinavijos šalių švietimo sistema ir gyvenimo lygis su Lietuva nepalyginamas, bet nėra priežasties taip nuvertinti studijavimo Lietuvoje. Ir tuo labiau sakyti, kad keturi metai universitete būtų praleisti visiškai veltui.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą