Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:44:59 | Nuoroda
Eglie94 rašė:

 sveiki. kaip manot, ar teisingas būtų toks atsakymas 3 dalies, 4kl. 3.(apie genetinį kodą ir jo universalumą) 

Tai azotinių bazių tripletas, koduojantis aminorūgštis. Vieną aminorūgštį gali koduoti keli tripletai, taigi taip išvengiama mutacijų. 

Kaip manot, gaučiau nors tašką už tokį atsakymą? 

 Abejoju.. :(

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:45:33 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Queen rašė:

 Kokia kvailė, parašiau kad žmonės antram mitybos lygmeniui priklauso, dieve  Klausykit o prakaite gali būt mineralinės medžiagos?

 

 Gali bet mineralines medziagos = drukos, tai tinkamas atsakymas buvo tik slapalas. O ir siaip kiek teko skaityti Cambell biologija, ten teigiama, kad slapalas salinamas tik tada, kai sutrinka inkstu funkcijos - tai realiai, mokyklos kursas truputi klysta. Ir ne tik del to, klysta ir del imuniteto, kai kuriu formuluociu.

 Ir ne tik del imuniteto...  Apskritai, mokyklos kurse yra daug pasenusios info.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:45:38 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Stifler 2 taskai  

 Biologija tau vadoveliuose apie ji gan aiskiai parasyta tai sunkiai nebuvo :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:46:28 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Pride rašė:
Eglie94 rašė:

 sveiki. kaip manot, ar teisingas būtų toks atsakymas 3 dalies, 4kl. 3.(apie genetinį kodą ir jo universalumą) 

Tai azotinių bazių tripletas, koduojantis aminorūgštis. Vieną aminorūgštį gali koduoti keli tripletai, taigi taip išvengiama mutacijų. 

Kaip manot, gaučiau nors tašką už tokį atsakymą? 

 Mutaciju neisvengiama. Tiesiog kaikurais atvejais "idedama" tinkama amino rugstis, tad tau uz tai nuims taska :)

 Pride jei tu laikei egzamina praeitais metais tai viskas baik analizuot musu karta, nes daug ka esi primirses... Grybauji konkreciai.

 Ne, negrybauju. Cia tu, turbut, nemoki bio :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:47:06 | Nuoroda

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:48:11 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:49:29 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

 Mutacija-negriztami genu ir chromosomu pakitimai  vsio :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:49:31 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

 Mutacija-negriztami genu ir chromosomu pakitimai  vsio :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:50:06 | Nuoroda
Stifler rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

 Mutacija-negriztami genu ir chromosomu pakitimai  vsio :D

 Tai parodykite, kur grybauju? :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:50:48 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

 As ten per drasiai issireiskiau, nenoriu kritikuot ir tu ten nieko per daug negrybauji, tu jam duodi 1 taska uz neteisingai atsakyma, va cia klaida. Gi reikejo aprasyti del ko genetinis kodas universalus, o tu jam duodi taska uz tai, kad jis apibudino, jog genetinis kodas ishsigimes.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:51:53 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Oi kas kas bet BIO mano nr. 1 ;D 

 Tai kur su ta mutacija grybauju? Campbell'o gale yra zodynelis, atsiversk ir paziurek, kas, po galais, yra mutacija :)

 As ten per drasiai issireiskiau, nenoriu kritikuot ir tu ten nieko per daug negrybauji, tu jam duodi 1 taska uz neteisingai atsakyma, va cia klaida. Gi reikejo aprasyti del ko genetinis kodas universalus, o tu jam duodi taska uz tai, kad jis apibudino, jog genetinis kodas ishsigimes.

 Ne, as jam neduodu 1 tasko. Jeigu butu mano valia as jam duociau -1 taska :) Kitaip tariant, as jam nuimciau viena taska :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 17:57:54 | Nuoroda

"Užrašykite šios DNR molekulės atkarpos replikacijos proceso rezultatą. " Kelinta karta skaitau sita klausima ir, man regis, tie kurie tiesiog nukopijavo ir perrase ta DNR fragmenta neteisus ;/

Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:00:26 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

"Užrašykite šios DNR molekulės atkarpos replikacijos proceso rezultatą. " Kelinta karta skaitau sita klausima ir, man regis, tie kurie tiesiog nukopijavo ir perrase ta DNR fragmenta neteisus ;/

 As tai parasiau Is vienos DNR molekules pagaminamos 2 DNR molekules.Dukterines DNR molekules genetiskai vienodos su motinine.profazeje matomu sudvigubejusiu seseriniu chromatidziu pagrinda sudaro dnr molekules kopijos :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:00:28 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

"Užrašykite šios DNR molekulės atkarpos replikacijos proceso rezultatą. " Kelinta karta skaitau sita klausima ir, man regis, tie kurie tiesiog nukopijavo ir perrase ta DNR fragmenta neteisus ;/

 As tai parasiau Is vienos DNR molekules pagaminamos 2 DNR molekules.Dukterines DNR molekules genetiskai vienodos su motinine.profazeje matomu sudvigubejusiu seseriniu chromatidziu pagrinda sudaro dnr molekules kopijos :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:00:29 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

"Užrašykite šios DNR molekulės atkarpos replikacijos proceso rezultatą. " Kelinta karta skaitau sita klausima ir, man regis, tie kurie tiesiog nukopijavo ir perrase ta DNR fragmenta neteisus ;/

 As tai parasiau Is vienos DNR molekules pagaminamos 2 DNR molekules.Dukterines DNR molekules genetiskai vienodos su motinine.profazeje matomu sudvigubejusiu seseriniu chromatidziu pagrinda sudaro dnr molekules kopijos :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:04:16 | Nuoroda

 Beje, šalinamos medžiagos su prakaitu dar gali būti ne tik šlapalas, bet ir šlapimo rūgštis ir amoniakas (jų yra labai labai mažas procentas, bet taško nenuimtų už vieną iš šių atsakymų) :)

Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:06:06 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

"Užrašykite šios DNR molekulės atkarpos replikacijos proceso rezultatą. " Kelinta karta skaitau sita klausima ir, man regis, tie kurie tiesiog nukopijavo ir perrase ta DNR fragmenta neteisus ;/

 Tikrai tikrai dvi molekules identiškas reikėjo parašyt. Nereikėjo aiškinti, tik perrašyt. Konsultavaus dėl šito ;D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:06:21 | Nuoroda

Kalbedami apie DNR nesakom, jog ju molekules dukterines. Nors gal tik as nesakau, as minejau, jog DNR polimerazes "sukarpe" DNR molekules fragmenta (nutrauke nukleotidines vijas siejusius vandenilius rysius) bei pagal komplementarumo principa prijunge kitus nukleotidus taip suformuodamos dvi atskiras, bet identiskas DNR molekules. Po mitozes, sios identiskos DNR molekules paklius i skirtingas lasteles ir del to susidarys dukterines (identiskos) lasteles.

Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:08:15 | Nuoroda
tiutiuriu rašė:

 Beje, šalinamos medžiagos su prakaitu dar gali būti ne tik šlapalas, bet ir šlapimo rūgštis ir amoniakas (jų yra labai labai mažas procentas, bet taško nenuimtų už vieną iš šių atsakymų) :)i

 

Seip ten galima traktuoti kad kilmininko linksniu parasyta ir vienaskaita ++ slapimo rugstis slapalas amoniakas yra salutiniai azoto produktai.Pauksciai sallina azota slapimo rugsties pavidalu zinduoliai slapalo o zuvys amoniako.Manau kad uz slapimo rugsti  numazins

 

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Žinutė parašyta: 2012-06-11 18:09:55 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Kalbedami apie DNR nesakom, jog ju molekules dukterines. Nors gal tik as nesakau, as minejau, jog DNR polimerazes "sukarpe" DNR molekules fragmenta (nutrauke nukleotidines vijas siejusius vandenilius rysius) bei pagal komplementarumo principa prijunge kitus nukleotidus taip suformuodamos dvi atskiras, bet identiskas DNR molekules. Po mitozes, sios identiskos DNR molekules paklius i skirtingas lasteles ir del to susidarys dukterines (identiskos) lasteles.

 kita syki paziurek i tasku suma jai butu kokie 4 taskai buciau raases kaip tu  o ten vos keli.Vadinas 2 svarus teiginiai :D

  • Biologija / VBE 100
  • Chemija / VBE 85
  • Lietuvių kalba (valstybinė) / VBE 72
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą