Vartotojo vysniu-uogiene pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-29 11:45:51 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Prisimenu, kaip man buvo - kartais gailėjausi, kad neskaičiau kai kurių kūrinukų, vien iš principo, kad man jas kišdavo mokykloje draugai ir apskritai visi bendraamžiai, sakydami, koks afigienas yra Kamiu ar imk šitą poezijos knygą. Taip nudegiau su Alchemiko autoriumi, bruko bruko ir įbruko kažkokiąnesąmonę. Man tai taip nepatiko, kad gimė kažkoks priešinimasis normalioms-geroms knygoms, nes visa tai būdavo siūloma taip pat kaip ir anas šlamštas. Neskaičiau nei Sartre, nei Iliados, nei to paties Kamiu, apsieidavau su keliais romanais, Čechovo pjesėmis ir tiek tematė.. Na, bet dabar skaitau su malonumu visa tai. Apsiskaitymas pasireiškia supratimu, mokėjimu įžvelgti, kažką pamatyti. Kad diskusija būtų turininga. Tiesiog visa tai su laiku ateis, kai studijuoji, savaime imi domėtis, skaityti viską, kas papuola (žinoma iš to, kas įdomu, bet nors ir nebūtinai perskaičiu aišku ar patinka), eškotis įdomių tekstų.. Savaime tai pasidaro aiškiau. Nereikia parintis, o tiesiog eiti  ir daryti (:

Žinutė parašyta: 2010-06-29 11:47:49 | Nuoroda
Milda* rašė:

Džiugu girdėti gerų atsiliepimų apie filosofiją VDU, man pačiai VU su brandos egzais nuplaukė, tai studijuosiu Kaune.

 Na, tuomet sveika patekusi į smagųjį mūsų būrį (:

Žinutė parašyta: 2010-06-30 16:22:14 | Nuoroda
Etant Donnes rašė:

 Yra labai didelė distancija tarp beletristikos ir profesinės literatūros. Heinrich Boll gali per vakarą perskaityti, nes visai įdomu kas tai Katrinai Blum pasidarė ir už ką jis po galais nobelį gavo... Bet štai vienas tikrai nekvailas profesorius prasitarė, kad jam prireikė 14 metų jog deramai perskaitytų Kiergegaard'ą (dirbant dieną iš dienos). Lacan'ui reiktų ne mažiau 4 metų, kad taptum Žižek'u. Ir panašiai. Heidegger'io prieš miegą nepaskaitysi.

 O prisimenant Kantą jį reikia skaityti vis iš naujo.. ;DD

Gerai pasakyta - iš tikrųjų reikia skirti literatūrą nuo paistalų..

Žinutė parašyta: 2010-07-31 20:14:01 | Nuoroda

Valio, turim pirmakursių fuksiukų!!! (:

Žinutė parašyta: 2010-08-02 15:14:07 | Nuoroda
gugemuger rašė:

Aš irgi prie jūsų prisijungsiu :]

 Labai smagu, kad yra daugiau vilniečių, kurie keliasi į VDU!!! ((:

Žinutė parašyta: 2011-07-13 17:01:36 | Nuoroda

Kaip tik buvo rotacija tiems, kas įstojo 2009-aisiais metais į valstybės (ne)finansuojamas vietas. Teoriškai prarasti vf vietą įmanoma labai paprastu būdu - tiesiog nesimokyti. Esmė tokia: per visus keturis semestrus (pirmuosius du kursus) bus skaičiuojamas bendras kiekvieno kurso vidurkis ir lyginamas su tuo vidurkiu kiekvieno atskirai studento tų pačių metų vidurkiu. Jei vf studento vidurkis yra mažesnis 20% už bendro kurso vidurkį (kas yra 2 balai), tuomet tas studentas tą vietą praras.

Praktiškai šitas reikalas sunkiai įmanomas, nes kiekvienas vis viena studijuoja, mokosi ir bent kokius 7 tikrai turi. O dažniausiai bendras kurso vidurkis svyruoja 7 ir 8 balų tarpe, tad per du metus (visus keturis semestrus!), kad prarasti vf, reiktų "susikaupti" tarkim 5. Kas praktiškai sunkiai įmanomas dalykas. Štai VDU Humanitarinių mokslų faktultete vf teprarado 2 studentai. (:

Bet, reikia pagalvoti dabar atidžiau, kur moksleivis stoja, spaudimas iš vf tas, jei įstojama į vf, pasimoko metelius ir nori nutraukti studijas ar, tarkim, perstoti, tada tas studentas jau turės susimokėti už "pra"studijuotus metus - kitaip sakant, atiduoti valstybei pinigėlius.. Tai vat.

Žinutė parašyta: 2011-07-27 00:03:46 | Nuoroda

Juokinga, kai žmonės mano, kad filosofiją pabaigus nieko negalėsi dirbti ir kaip čia kažkas jau pasakė - reikės ko nors praktiškesnio mokytis. Bet kuriam spece, ką besitudijuotum, turi pats save susikurti ir nereikia laukti, kol iš tavęs paims universitetas ir ištransformuos kažkokį spec gyvį, kuris kaip mašina laisvai paskui galės atlkinėti visokias užduotis už kurias gaus daug pinigų.. Tame ir bėda, kad po mokyklos vaikai dar nesupranta, kas yra universitetas, anei kas tos studijos, o juo labiau, kam studijuoti. Juk anksčiau studijuodavo žmonės ne tik tam, kad turėtų darbo, jo visur pilna - tik imk.

O po filosofijos studijų užsikrečiama smarkiai.. Daug domėtis riekia, skaityti, tuo gyventi, kalbų išmanymo, tad ir jų mokymosi - manot, kad po tokių studijų darbo galimybės ribotos? Štai VDU filosofų puslapis kaip tik ir pasakoja, kaip kritinis mąstymas yra vis labiau vertinamas..

Filosofu ne šiaip sau tampama, juo gimstama, susikuriama, bet studijos -visados vertingos. (: ir visos studijos, jos nėra nei blogos, nei geros viena kitos atžvilgiu, juk visa tai susiję su pačiais jumis ir viskas. ką jūs su tuo darysite - velnias net nežino..

tik būkit mieli, nepainiokit filosofijos su psichologija, jau kuris žmogus pastoviai mano -jei ne psichologija, tai filosofija arba atvirkščiai. šitos sritys niekados nesutaria ir nesutars.

Žinutė parašyta: 2011-07-27 16:55:18 | Nuoroda

Sveiki visi,

Sveikinu visus, įstojusius į Vytauto Didžiojo universiteto filosofų gretas. Labai sunku ieškoti ir sugaudyti naujuosius narius, kai visi taip išibarstę po bendrus įstojusiųjų forumus. Todėl drąsiai pažindinkitės čia ir nevietiniai neišsigąskit Kauno, universitetas labai draugiškas ir paslaugus, o juo labiau patys filosofai. Viliuosi, kad susibendrausite, nesunkiai įsiliesite į akademinę erdvę ir būsite aktyvūs, juk VDU filosofai nesėdi rankomis parėmę galvą į stalą (:

Linkiu geros likusios vasaros ir raginu čia klausti visko, kas šaus į galvą - bandysime ieškoti atsakymų į Jums iškilusius/iškylančius/iškilsiančius rūpesčius ir interesus. Ir tuo pačiu būtinai susipažinkit vieni su kitais, juk nuo šių mokslo metų pradžios Jūs būsite vienas kumštis.

Žinutė parašyta: 2011-07-27 17:07:00 | Nuoroda

Sveiki visi,

Sveikinu visus, įstojusius į Vytauto Didžiojo universiteto filosofų gretas. Labai sunku ieškoti ir sugaudyti naujuosius narius, kai visi taip išibarstę po bendrus įstojusiųjų forumus. Todėl drąsiai pažindinkitės čia ir nevietiniai neišsigąskit Kauno, universitetas labai draugiškas ir paslaugus, o juo labiau patys filosofai. Viliuosi, kad susibendrausite, nesunkiai įsiliesite į akademinę erdvę ir būsite aktyvūs, juk VDU filosofai nesėdi rankomis parėmę galvą į stalą (:

Linkiu geros likusios vasaros ir raginu čia klausti visko, kas šaus į galvą - bandysime ieškoti atsakymų į Jums iškilusius/iškylančius/iškilsiančius rūpesčius ir interesus. Ir tuo pačiu būtinai susipažinkit vieni su kitais, juk nuo šių mokslo metų pradžios Jūs būsite vienas kumštis.
 

Žinutė parašyta: 2011-07-27 17:42:46 | Nuoroda

Šioks toks VDU filosofų SMD "Agoros" aprašymas:

VDU filosofijos studentai yra subūrę studentų mokslinę benduomenę pavadinimu „Agora“, kuri šįmet išleidžia pirmąjį studentų sptraipsnių žurnalą-rinkinį pavadinimu „Polemos“. Praėjusiais metais buvo laimėtos lažybos prieš rektorių ir atidaryta filosofijos skaitykla (apie lažybas daugiau pasiskaityti galite 100x100.lt/). Rengiamos filmų peržiūros „Filosofija kine“, kur Lietuvos filosofai pristato įvairius filmus (čia galima rasti kelis pranešimus: filosofija.vdu.lt/?page_id=99), taip pat vyksta ir diskusijos-debatai su įvairių kitų universiteto specialybių studentais bei jų dėstytojais. Pavasarį apturėjom diskusiją su VUD rektoriumi "Laisvė universitete - kur ji?" Taip pat perdiodiškai studentai ir patys renkasi neformalioje aplinkoje paidskutuoti filosofinėmis temomis (arba tiesiog išgerti alaus). Kiekviename semestre VDU filosofai turi dvi didžiąsias šventes: Lapkritį minima pasaulinė filosofijos diena, o pavasarį švenčiamas S. Šalkauskio gimtadienis – vyksta futbolo turnyras S. Šalkauskio taurei laimėti. Kiekvienais metais vyksta filosofinio teksto skaitymai (buvo skaitomas S. Kierkegaard‘o „Baimė ir drebėjimas“, Levino "Apie Dievą ateinantį į mąstymą".) ir vertimo seminarai vasarą (šįmet bus Nidoj rugpjūčio mėnesį). Birželio mėnesį filosofai keliauja į Česlovo Milošo sodybą Šeteniuose. Praėjusiais metais vyko stovykla „Filosofija/Menas/Amatas“. Reikia nepamiršti, kad universitete vyksta daug įvairių renginių, konferencijų, seminarų, paskaitų, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Žinutė parašyta: 2011-07-27 17:54:05 | Nuoroda

ąčęėįšųūž> Jei įdomu, mokytis nesunku, tiesiog daug skaityti reikia, pasėdėti prie teksto, pagalvoti,savaime suprantama, didžiausias ir svarbiausias visų įrankis - pačių mąstymas. Srautais vyks tik A B ir D dalykai, C dalykai yra specialybiniai ir jie vyks kiekvienam kursui ne srautais, o normaliai, kaip mokykloje vyksta pamokos vienai klasei. Filosofų kursas nėra toks didelis kaip, pavyzdžiui, koks teisės ar politikos mokslų, tad nebus jokių grupių, bus vienas kursas ir viskas. Tad įvairių specų paskaitos bus tos, kuriuos dalykus pasirinksite. Knygų ne visų užtenka, tačiau Kaune yra puikioji ir nuostabioji Kauno Viešoji Biblioteka, kuri turi daug knygučių visokių. Reikės priprasti, kad paskaitos vyksta po 1,5 valandos ir seminarai panašiai. 

Filosofų paskaitos būna tikrai smagios. Dėstytojai įdomūs ir draugiški. Pradžioje galbūt truputį pirmakursiai tikisi kažkokio stebuklo, kažko laukia, lyg ir kokio tai smagumo, bet ji ateina su laiku. Jei viskas įdomu, tai problemų nebus. Plius, studijos visados įdomios, kai dar vyksta visokie smagūs dalykai, kurie padeda plėsti žinias, interesus, akiratį ir pan. Kuo "Agora" ir užsiima. Be to, yra visi kiti kursai, kurie visuomet padės pirmakursiams (:

Atsiskaitymai įvairūs, gana paprasti. Rašysit rašto darbus, kolokviumus ir egzaminą, pristatymus seminarams. Kokia forma? :D prajuokino šitas klausimas. Gausit klausimą ir turėsit atsakyti :) angliškai skaityti vertinga bus...

Žinutė parašyta: 2011-07-27 23:47:37 | Nuoroda

Kolokviumas yra tarpinis atsiskaitymas iki sesijos. Na, kažkas panašaus į kontrolinį, tik kad jis būna kartą, maksimum du kartus per semestrą. Filosofiją skaityti yra smagu bet kuria kalba.. :D Kartais būna sunku išsireikšti lietuviškai, angliškai, vokiškai ar rusiškai, prancūziškai, bet sunku būna išsireikšti ir savo paties kalba... cha cha.. Aš dabar būsiu trečiam kurse.. Kauno viešoji biblioteka yra centre, galima sakyti, virš paties universiteto, reiks užlipti į parodos kalną ir bus toji biblioteka. Aš ir Kaune pirmuosius mėnesius blūdyjau, bet nieko... pripratau ir dabar čia atrodo viskas ranka pasiekiama.. "Per paskaitas būtinas filosofinis žargonas ir akademinė kalba?" - kiek pačiam patinka.. išmoksit dar mėtytis "išmintingom" frazėm, bet tai laikina.. :D

pas kai kuriuos dėstytojus smagu viską konspektuotis, o pas kai kuriuos konspektai panašūs vien tik į paraštes, kuriose būna visokie juokingi dalykai pripraišyti ir juokeliai kokie prirašinėti arba šiaip kokios keistos frazės, kai kuriuos sunku tiesiog konspektuoti.. Aha, įstoję į VDU gausit kiekvienas savo studijų knygelės numerį, jis bus Jūsų tarsi asmens kodas universitete. VDU naudojasi tokia programėle FC (apie ją Jums viską paaiškins) ir ten rasit įvairiausias diskusijas tiek savo fakulteto, tiek pasirenkamų ar speco dalykų ir pan. Ten bus ir skelbimai ir visokios kitokios (ne)sąmonės. Nežinau, ką ten labai filosofijoj prisikonspektuosi.. kiekvienam sava specifika mokymosi.. Subjektyvu labai pasakyti, kad sudėtingos paskaitos... Kaip paties nusiteikimas.. ir požiūris. Man tai viskas beveik visados būna smagu... :D

Žinutė parašyta: 2011-07-30 13:09:56 | Nuoroda

Labai smagu, kad papildėte VDU filosofų gretas (: ir tuo džiaugiatės.

Mokytis visur reikia, bet taigi tam ir ateinat į universitetą, kad pagaliau suprastumėt, ką reiškia mokytis.. ir bent šiek tiek pradėti formuoti, kurti save. Nėra taip jau sunku mokytis, perkąsit viską ir bus viskas lengva ;)