Vartotojo Mėjukė pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-03 22:11:42 | Nuoroda

 Aš irgi jungiuos prie lituanisčių tik stosiu ne į gryną lietuvių filologiją, o su prielipom, t.y su kita užsienio kalba, pirmu numeriu rašiau lietuvių ir ispanų, antru lietuvių ir italų ir taip toliau, tik paskui gryną lietuvių filologiją rašiau. Manau, dviguba specialybė perspektyvesnė nei vien tik lietuvių filologija.

Žinutė parašyta: 2011-06-05 13:59:42 | Nuoroda

 Aš manau, kad tik vokiečių reikia mokėti, o ispanų, italų, latvių ir lenkų moko nuo nulio, bent jau taip rašoma. Neturint antros kalbos tikrai sunku įstoti, nes reikia jos metinio pažymio.

Žinutė parašyta: 2011-06-07 13:07:18 | Nuoroda

 O mano antra kalba B lygiu, manau, irgi tiks

Žinutė parašyta: 2011-06-12 12:59:11 | Nuoroda

 Neturėjau pasirinkimo, nes mūsų mokykloje buvo tik rusų kalbos B lygis, kadangi rusų pasirinko tik 9 žmonės, iš jų tik vienas laikė egzaminą

Žinutė parašyta: 2011-06-17 21:26:50 | Nuoroda

 Mane nuo VPU būtent tai ir atbaido - sąsajos su pedagogo specialybe... Nenoriu būt mokytoja net ant popieriaus, o kur dar praktika mokykloj...

Žinutė parašyta: 2011-06-20 22:24:21 | Nuoroda

 Na, kadangi be galo mėgstu skaityti, knygas skaitau su malonumu, tai skaitymas manęs tikrai negąsdina, juk jeigu nemėgčiau skaityti - nestočiau į lietuvių filologiją

Žinutė parašyta: 2011-06-24 21:19:46 | Nuoroda
huggy rašė:

o ten mokantis tos užsienio kalbos labai reikia ar ten tik ,kad pažimys būtų? as taj turiu antos kalbos pažymį bet taj kad nelabai ją moku

 Man taip pat, mano antra užsienio kalba - rusų, turiu metiniam 9, bet mano rusų kalbos žinių lygis siektų gal 4, tad jeigu jos reikės mokytis universitete...

Žinutė parašyta: 2011-06-26 21:45:54 | Nuoroda

 Paguodei, nereikės rusų mokintis

Žinutė parašyta: 2011-06-26 22:26:30 | Nuoroda

 Stosiu į lietuvių filologiją ir užsienio kalbą, pirmu numeriu rašiau ispanų, po to italų, lenkų ir t.t. Mano studijų programų sąraše vien tik filologinės specialybės.

Žinutė parašyta: 2011-06-30 21:57:58 | Nuoroda

 Tavo egzaminai geri, tik ta antra kalba viską gadina...  Gal įstotum, bet kažin ar patektum į finansuojamą...

Žinutė parašyta: 2011-07-01 22:03:10 | Nuoroda

 Taip, į lietuvių filologiją mažesni konkursai, didžiausi į lietuvių filologiją ir užsienio kalbą, ten, kur populiarios kalbos, jaučiu, šiemet bus dideli konkursai į lietuvių ir ispanų bei italų,  nes tai gražios, patrauklios kalbos, kurias daug kas norėtų išmokt.  Rašiau šią specialybę pirmu numeriu.

Žinutė parašyta: 2011-07-07 21:18:13 | Nuoroda

 Konkursinis balas susideda iš lietuvių k, anglų k ir istorijos egzaminų rezultatų (svarbiausias egzaminas lietuvių) ir iš antros užsienio kalbos metinio pažymio.

Žinutė parašyta: 2011-07-10 13:34:31 | Nuoroda

 Ketinu čia stoti, rašiau pirmu numeriu, irgi įdomu būtų išgirsti įspūdžius.

Žinutė parašyta: 2011-07-11 12:40:56 | Nuoroda
Intuicija rašė:

Peržiūrėjau pirmo kurso tvarkaraštį ir pamačiau įrašytą rusų kalbą. Kažin, bus privalu ją mokytis, ar mokytis galėsiu pirmą užsienio kalbą (anglų) arba antrą (vokiečių) vietoj rusų? :) Tikrai būtų įdomu, jei kas pasidalintų nuomonėmis apie šią specialybę, nes teko girdėti ir neitin gerų atsiliepimų...

 Ir man įdomu, kaip ten dėl tos rusų kalbos, mokiausi ją mokykloje, bet ne itin gerai sekėsi, nes tebuvo tik 2 pamokos per savaitę ir silpnas tas mokymas tebuvo, užtai mano rusų kalbos žinios menkos, nors pusmety turiu 9, mokytoja nenorėjo atestatų gadint, ypač kai mano kiti pažymiai geri, tad jeigu jos tektų čia mokytis universitetiniu lygiu, būtų nelengva. Iki šiol mano skaityti atsiliepimai apie šią specialybę buvo neblogi.

Žinutė parašyta: 2011-07-14 21:03:36 | Nuoroda

 Reikia džiaugtis tuo, ką turime:) aš savo konkursinį balą į lietuvių filologiją ir užsienio kalbą pasiskaičiavau tiek šio portalo, tiek LAMABPO skaičiuoklėj, rezultatas tas pats - 19,92.

Žinutė parašyta: 2011-07-17 22:38:03 | Nuoroda

 O aš stosiu į Filologijos fakultetą, tai bendrabutis turbūt Saulėteky, įdomu, kokios ten sąlygos.

Žinutė parašyta: 2011-07-19 22:12:01 | Nuoroda

 Labas, ir aš planuoju stoti į šią specialybę, rašiau ją pirmu nr, man labai patinka lietuvių kalba ir literatūra, stoju žinodama, kad lietuvių kalba ten bus pagrindinis dalykas, o ispanų kalba - antraeilis, bet žinoma, kad ispanų paskaitų per 4 metus bus labai daug ir išmoksim nemažai, tikrai keista, kad negausim dvigubo bakalauro, o tą patį, kokį gaus studijuojantys gryną lietuvių filologiją, o mums krūvis bus daug didesnis, nes nelengva per trumpą laiką išmokti naują užsienio kalbą.

Žinutė parašyta: 2011-07-20 13:30:08 | Nuoroda

 O aš ispaniškai nei žodelio nemoku, tad pradėsiu nuo  nulio. Tikiuosi, kad studijos bus įdomios, aišku, reikės padirbėti, bet to aš nebijau. Gal pasikeis kas per tuos kelis metus, ir diplome jau bus įrašytas dvigubas bakalauras, juk dabar vis labiau plinta gretutinės studijos, ten pvz jei pasirenki lietuvių filologiją ir greta mokaisi kokios kitos kalbos, baigi jos kursą, bakalauras dvigubas, o čia savaime išeina kaip gretutinėse studijose, dar netgi daugiau išmoksim. 

Žinutė parašyta: 2011-07-22 13:50:32 | Nuoroda

 O kokias knygas daugiausiai tenka skaityti? Romanus kokius ar mokslines? Kaip ispanų kalbos paskaitos, ką veikiate per jas?

Žinutė parašyta: 2011-07-22 14:05:17 | Nuoroda

 Aš šią programą rašiau antru numeriu, pirmoj vietoj - ispanų kalba. Nežinau, kur įstosiu, ar į ispanų, ar čia, o gal į lenkų.