Vartotojo Reanimator pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:49:50 | Nuoroda
derekas15 rašė:

Dėl 5 nesu garantuotas, bet galiu pasakyti ats.:

1. P pilkas x juoda

2. P GRgr x grgr

3. Dihibridinis kryžminimas

4. GR, gr, Gr, gR

5. G ir R, g ir r

 Abejočiau dėl to 2. Parašyta F1 kartos muselių kryžminimą (tai kaip supratau, tarpusavyje, nes tos kitos muselės nepriklauso F1 kartai). Ir parašiau visą pilną kryžminimą pagal genų sukibimą. Iš vis neaiškus klausimas...

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:54:56 | Nuoroda

Dėl testinio dar vienas niuansas kliuvo man ir mokytojai. 12 klausime pažymėjau B, kaip ir dauguma, bet mokytojai kliūva tai, kad pačiuose kapiliaruose jau baltymų negalėtų būti (per siauri kapiliarai baltymams). Ką jūs apie tai manot? Man atmetimo būdu vis tiek B realiausias.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 13:56:50 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Na , tiek to.

šeštas kl.

 Paveldimumas

 

Anot Č. Darvino, visi organizmai yra genetiškai skirtingi. Veikiami skirtingų aplinkos sąlygų išlieka ir susilaukia palikuonių tie organizmai, kurie adaptavosi prie aplinkos

To tikrai nežinau, bet spėjau.

Populiacijos požymių įvairumas, populiacijos individų skaičius ir konkurencija

 

Visose salose yra skirtingos aplinkos sąlygos, priešingai nei žemyne( pvz: skirtingas maistas), kurios skirtingai veikia organizmus.

 

Kryptingoji

 O ne išskiriančioji? Nes gi kikilių labai įvairių rūšių susidarė.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:00:02 | Nuoroda
Ace Of Spades rašė:

jus visi atsaket blogai penkto antra :) ten turi but: GgRr x GgRr. tyngiu aiskint kode, isiskaitykit, bet cia yra 100proc teisingas ats

 Aš irgi taip supratau šitą klausimą, bet nebūk toks garantuotas, kol atsakymų nepaskelbė :)

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:07:55 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Kryptingoji , pagal mane, nes organizmai gyveno skirtingose sąlygose. Išskiriančioji tiktų, jeigu mes kikilius laikytume, tarkime, žemyne. Ir jei tada atsirastų tiek daug kikilių rūšių ir tikrai būtų išskiriančioji. Na šis klausimas, bentjau man, ganėtinai slidus.Pamatysim kaip ten bus :)

 Bet kryptingosios metu tiesiog labiau pasireiškia kuris nors kraštitinis požymis, o ne keli iš karto.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:13:01 | Nuoroda
Gourmandises rašė:

 9klausimas.

1 ląstelės sienelė, citoplazma

2plonas,išmirkytas distiliuotame vandenyje

3plazmolizė priklauso nuo  tirpalo koncentracijos

4hipertoninis tirpalas

5nuo tirpalo koncentracijos, membranų laidumo

6po plazmolizės ląstelės citoplazma atsitraukė nuo sienelės

7hipotoninį tirpalą

 3. Manau, kad reikėjo kažką rašyt panašaus į "Ląstelės koncentruotame gliukozės tirpale plazmolizuosis". Priklausomybė nuo koncentracijos tiriama keliais tirpalais, o čia buvo tik vienas tirpalas.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:14:24 | Nuoroda
Gourmandises rašė:

 jei apie kikilių atranką-tai kryptinga tikrai

 Kaip argumentuotum? :/

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:15:57 | Nuoroda
GintasV rašė:

O 7 testiniam neturėtų būti A, nes individų R vietoje daugiau, tankis didesnis, mielės užpakaliais pradeda trintis..? 

 Aš irgi taip parašiau. Kuo labiau populiacija didėja, tuo labiau didėja aplinkos pasipriešinimas, todėl kuo mažesnė mielių populiacija, tuo mažesnis aplinkos pasipriešinimas :)

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:20:28 | Nuoroda

8 klausimas.
1.1. M - 232mm, N - 125mm
1.2. Nes M palaipos būna ilgesnės už N palaipas, todėl M palaipų ilgio vidurkis yra didesnis (prastai suformuluota truputį)

2. Augalai augo skirtinguose dirvožemiuose, kuriuose skyrėsi vandens/mineralinių medž. kiekis. Augalai gavo skirtingą saulės apšvietimą.


3.1 Šis augalas mutavo, įgavo geną, kuris suteikia atsparumą pesticidams. Greičiausiai tai įvyko lytinio dauginimosi metu. (paskutinis sakinys greičiausiai nesamonė, bet nepaliksi tuščios vietos :D )

3.2. Vegetatyviškai dauginantis palikuonys išauga greičiau, yra genetiškai identiški tėviniam organizmuo, o tai padeda išlikti nekintančiomis sąlygomis. Taip pat vegetatyviniam dauginimuisi pakanka vieno individo.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:25:11 | Nuoroda
flying rašė:

as 8klausimo 1.2 parasiau nes pirma palaipa gauna daugiua maisto medziagu is motininio augalo negu antra

 Aš irgi panašiai mąsčiau, bet klausimo formuluotė privertė suabejot. Reikia remtis gautu rezultatu ir t.t. Be to, tik 1 taškas ir B lygio užduotis, tai reikia paprastai mąstyt.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:26:16 | Nuoroda
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:29:14 | Nuoroda
Grace rašė:
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 vabzdziai naikinami insekticidais btw

 Nu taip, čia konkretesnis pavadinimas :)

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:31:34 | Nuoroda
Reanimator rašė:
Grace rašė:
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 vabzdziai naikinami insekticidais btw

 Nu taip, čia konkretesnis pavadinimas :)

Pesticidai vadinami pagal paskirtį:

herbicidai - skirti kovai su piktžolėmis,
fungicidai - skirti kovai su grybais ir grybeliais,
zoocidai - skirti kovai su gyvūnais (daugiausia šiltakraujais),
insekticidai - skirti kovai su vabzdžiais,
akaricidai - kovai su erkėmis,
moliuskicidai - kovai su moliuskais,
nematocidai - kovai su nematodais,
rodenticidai - kovai su graužikais,
baktericidai - kovai su bakterijomis,
virucidai - kovai su virusais.


Pasirodo tinka pesticidai :D Nes jiems priskiriami hervicidai :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:33:13 | Nuoroda

Taip, taip, apsižiopliavau :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:46:42 | Nuoroda
Sniegena rašė:
Queen rašė:

Su plazmolize ten pirmas klausimas skaiciau cia rašėt kad negalima membranos buvo rašyt,bet pavyzdziui mano mokytoja sake kad turėtų uzžskaityt.

 Yes,pakėlei nuotaiką

 Pabandytų neužskaityt... :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 15:29:15 | Nuoroda

Man tai siurprizas genų sukibimas buvo :) Mokytoja yra sakius, kad dar nėra buvę :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 17:06:27 | Nuoroda
Pride rašė:

Egzas tikrai nebuvo sunkus, tikejausi lengvesnio. Bet, man kaikurie klausimai pasirode dviprasmiski, kad ir pavyzdziui 3 klausimo 3 klausimas - ten, kur reikia susieti plonojoje zarnoje vykstanti virskinima su kasos ir kepenu vygdomais procesais. Kaip man zinoti, ar kalba eina apie riebalu skaidyma, kai kepenys isskiria tulzi, o kada lipazes, ar apie tai, kad plonojoje zarnoje isiurbiama gliukoze ir inkstu isskiriami hormonai reguliuoja tai, ka kepenys veikia su ta gliukoze? As parasiau su gliukozes homeostaze, bet perrases pagalvojau ir apie riebalu virskinima. Siaip po egzo pasitariau su savo bio mokytoja, issitikrinom atsakymus. Jeigu neuzskaitis tos gliukozes homeostazes, tai busiu pametes 5 taskus, jeigu uzskaitis, busiu pametes 1 taska :)  Ziuriu cia gincijates del tu piktzoliu :D Taigi, su 8 klausimu 1.2 parasiau, kad palaipos M isaugo is didesnio motininio augalo, kuris sugeba joms duoti daugiau organiniu medziagu, reikalingu augimui.  mokytoja sake, kad taip greiciausiai ir reikejo atsakyti, klausimas skirtas grynai mastymui.  Kas liecia 2 klausima, manau, kad su tokiom degalu kainom Petriukas nevazinejo po 5 lietuvos kampus tam, kad ieskotu kazkokiu zoliu ir dar jas nuodytu pesticidais :) Na, nebent petriukas su Tomuku susilazino is kokiu 300lt is grazaus bonuso, pavyzdziui onutes ar Birutes ar abieju :) 3.1 klausima galejote aiskinti kaip mutacija arba kaip paveldima kintamuma, nes mutacija galejo atsirasti ir pries 100 metu, tik ji nepasireiske arba neesant pesticidams ji galejo buti nenaudinga ( augalas leciau augti, subrandinti maziau gametu) Kazkas dar prase 6 klausimo atsakymu. 1. Snapo dydi ir forma nulemia genotipas 2.Pasikeitus aplinkos salygoms vyko kova uz buvi, tie kikiliai, kurie turejo tinkamus snapus galejo lengviau susirasti maisto ir del to turejo daugiau laiko gimines pratesinejimui :) Ilgainiui ju gimine tiek prasitese, kad tas pozymis vyravo populecijoje :) 3. Napastovios aplinkos salygos, kova uz buvi, didele populecija. As dar parasiau atsitiktini dauginimasi :) 4. Zemyne nera tokios geografines atskirties, kaip salose, todel kikiliai galejo laisvai kryzmintis vieni su kitais. Salose buvo geografine atskirtis, todel kikiliai negalejo kryzmintis vieni su kitais. Cia reikejo rasyti apie rusiu susidaryma :) 5. kriptinga.

 Su ta plonąja žarna jei teisingai pamenu, tai reikėjo susieti su virškinimu, taip kad homeostazė čia nelabai prie ko :) aišku, galima per visokias plonybes "pripaišyt" tą homeostazę, bet nemanau, kad jie to norėjo.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 23:53:47 | Nuoroda
Pride rašė:
kamara rašė:

9 KLAUSIMAS

1. Svoguno sieneles, plazmolizes 0t

2. Nesugadinto svoguno, svaraus svoguno audinio gabalelis. 0t

3. Svoguno lasteles pasikeitimas po pamerkimo i koncentruota gliukozes sirupa 1t

4. Koncenruotas gliukozes tirpalas Hipertoninis. Salygoje nurodyta, kad tirpalas konc. 0t

5. Nuo temperaturos, oro salygu LOOOOOOL. 0t

7.Pasikeiete labai akivaizdziai, sieneles tapo balnkios, sumazejo svoguno lasteles 0t

7. Koncentruota avndeni cia kaip saldi degtine :) 0t

na skelkite, kiek man gali mazdaug + - duotii uz tokius 'saunius' atsakymus?'\\\

 

 Dėl 3 nesutinku, hipotezė ne taip formuluojama.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 23:57:32 | Nuoroda
Grace rašė:

diskutuotinas atsakymas testo 7. B

Mano mokytoja taip sake, kuri taiso egzaminus jau daugeli metu ir pati sudarineja uzduotis. Nors net as pati norejau gincytis, bet argumentas atseit tas kad didziausiu greiciu didejo populiacija. As kaip ir daugelis logisko mastymo zmoniu  parasiau A , visgi dar tikiuos instrukcijoj bus A

 Tas populaicijos didėjimo greitis labiau priklauso nuo to, kiek mielių ląstelių JAU yra (auga geometrine progresija daumaž), taip kad manau, jog bus A.

Žinutė parašyta: 2011-06-10 00:05:22 | Nuoroda
GintasV rašė:
Reanimator rašė:
Grace rašė:

diskutuotinas atsakymas testo 7. B

Mano mokytoja taip sake, kuri taiso egzaminus jau daugeli metu ir pati sudarineja uzduotis. Nors net as pati norejau gincytis, bet argumentas atseit tas kad didziausiu greiciu didejo populiacija. As kaip ir daugelis logisko mastymo zmoniu  parasiau A , visgi dar tikiuos instrukcijoj bus A

 Tas populaicijos didėjimo greitis labiau priklauso nuo to, kiek mielių ląstelių JAU yra (auga geometrine progresija daumaž), taip kad manau, jog bus A.

 Paskaityk postą prieš cituodamas.. Lygiai tą patį parašei..

 Perskaičiau ir pritariau minčiai :) Visgi išreikšta abejonė, mokytoja nesutinka, o aš išreiškiau savo nuomonę :)