Vartotojo rbakas pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-11 14:55:52 | Nuoroda

 1.klausimas

1. C6H12O6 + 6O2 -> 6CO2 + 6H2O + energija

2.1 Krebso ciklo metu

2.2 Pažymėta L raide, tai yra matriksas

3.1 Tai yra elektronų pernaša. Elektronai keliauja nuo kristos ant kristos ir taip atpalaiduojama energija ATP pavidalu

3.2 Pažymėta K raide, vadinasi kristos

4. Ląstelėms pritrūko deguonies - vyksta anaerobinis kvėpavimas. Atsiranda deguonies įsiskolinimas, susidaro pieno rūgštis, kur yra nuodinga medžiaga ir dėl to raumenis skauda.

5. Anaerobinės bakterijos vykdo alkoholinį arba pienarūgštį rūgimą. Energija šiem procesams gaunam prieš tai vykusios glikolizės metum kada išsiskira 2 ATP

 

2 klausimas

1. Vitamino D

2. Šio vitamino randama kepenyse ir kiaušiniuose

3 Jis pasigamina mūsų odoje būnant saulėje

4. Sturinka kraujo krešėjimas, pablogėja dantų būklė. 

5. Naudinga: tai puikus energijos šaltinis. Skaidanat organizme juos išsiskiria daug energijos

Žalinga: gaunant per daug riebalų galima nutukti, susirgti kraujagyslių ir širdies ligomis.

 

3 klausimas

1. Vidine organizmo terpę sudaro kraujas, audinių skystis ir limfa.

2. Pro kapiliarų vienasluoksnį epitelį lengvai difundiuoja kraujo plazmos dalis su joje ištirpusiomis medžiagomis

3. K -  deguonies, organinės maisto medžiagos 

L- Vanduo ir anglies (IV) oksidas

4. Kraujyje yra eritrocitų, o audinių skystyje jo nėra.

5. Audinių skystis su ląstelės medžiagų apykaitos produktais difunduoja į limfinį kapiliarą ir virsta limfa.

6. Limfocitai atlieka apsauginę funkciją. 

 

4 klausimas 

1. Sudarys dvi tokios pačios DNR molekulių atkarpos (ir perašiau du kartus)

2. Inferfazėje

3. Genetinį kodą sudaro tam tikra aminorūgščių seka. Yra 20 aminorūgščių kurios vienodos visų gyvų organizmų. 

4.1 Pakist baltymo struktūra ir funkcija

4.2 Įvykusi mutacija galės paveldėti palikuoniai

 

5 klausimas

1. P XHY  x  XHXh

F XhY

2.1 Hemofilijos genas paveldimas kartu su chromosoma, kuri lemia lytį

2.2 Daltonizmas

3. Motinos IAi; Tėvo IAi

4. nežinojau

5. 75 % (3/4)

 

6 klausimas

1. Trečiam

2. 10,13 %

3. Dalis energijos vykstant gyvybiniams procesams išspinduoliuoja šilumos pavidalu, taip pat dalis energijos pašalinima su išmatomis

4. Gamintojai skaidytojams suteikia deguonį, kuris svarbu skaidytojų kvėpavimui. Taip pat gamintojų nuokritos yra maisto šaltinis skaidytojams. Skaidytojai suteikia anglies (IV) oksidą, kuris yra svarbus gamintojams fotosintezėje ir skaidytojai skaido organines medžiagas iki mineralinių medžiagų, kurių reikia gamintojams. 

5. Sliekas, vėdarėlis, baravykas

6. Gamtinėse bendrijos ir kaip šioje bendrijoje maisto medžiagos juda ratu. Gamtinėse bendrijose kaip ir šioje energija išsisklaido. Gamtinėse bendrijose gaunama daugiau maisto medžiagų sugražinama, negu pavaizduotoje.

 

7 klausimas

1. Visose pateiktose apskrityse išmetamas sieros ir azoto oksidu kieks mažėjo, išskyrus Alytaus apskirtyje, kadangi azoto oksidų kieks didėjo. Telšių apskrityje išmetama daugiau teršalų kiekvienas metais negu kartu sudėjos Alytaus ir Kauno apskritis. 

2.1 Rūgštusis lietus yra kaip jo pH 4,6 ir mažiau. Susidaro sieros ir azoto oksidams reguojant su atmosferoje esančiu vandeniu.

2.2 Telšių apskrityje

3. Į gamyklų kaminus įmontuoti filtrus, gamybos procese naudoti biokurą.

4.1 Tai organizmai pagal kurių buvimą ar nebuvimą galima spręsti apie aplinkos taršą

4.2 Eglės ir kerpės

 

8 klausimas

1. Transpiracija

2.1 Vanduo osmosu būdu patenka pro šakniaplaukius. Augalu keliauja vandens indais ir lapuose buvo išgarinamas pro žioteles. Tai ir lėmė jo susikondensavimą.

2.2 Antrąjame inde, kuris buvo laikytas 30 C temperatūroje

3. Transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros

4.Vazelinis neleido vandeniui garuoti pro esančią ertmę. Taip bandymas vyksta tiksliau ir gaunami objektyvūs rezultatai.

5. Vėjo stiprumas, saulės šviesos intensyvumas

6. Vandens susikondensuos mažiau. Spygliai yra pakitę lapai, kurie prisitaikę taupyti vandenį. 

 

Nu va, mano atsakymai ką rašiau. Kas norės pasitikrins, kas norės tas duos pastabų :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:09:40 | Nuoroda

 Na, nesugalvojau ką parašyt daugiau apie tas išvadas, o dėl rūgščiųjų žinau. Žalio knygutėj rašo, kad mažiau nei 5, tai jau klaida bus :/

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:13:57 | Nuoroda

 aš jau sau 5, damn :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:18:15 | Nuoroda

 Na, aš tai sakau tiek kiek tikrai praradau, o paskui tai vistiek kažkas atsiminuos :)

Tikiuosi dėl to pH bus duotas koks intervalas, kad reikejo pasakyt nuo 4-5 ar kažkas panašaus :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:46:44 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Valentas rašė:

Ai, Vidokai, man dar įdomu kokias dvi išvadas sukūrei, kur apie so2 ir no2 , nes matau, kad labai daug kas skirtingai parašė jas.

 Viena tai, jog Visuose miestuose per trejus metus ismetamu tersalu kiekis i atmosfera sumazejo. O kitos nepamenu.

 Bet Alytaus apskrityje oksidu kiekis didejo :P

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:54:30 | Nuoroda

 Manau neturėtų daug keistis. Gi išlaikius visus egzaminus 100 proc ir turint 10 metiniam A lygiu, nesusidaro 21 balas. Tai čia jau nerealu. Išsilaikai apie 95 ir neįstoji. Tik olimpiadininkam respublikiniam būtų skirta medicina :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:54:31 | Nuoroda

 Manau neturėtų daug keistis. Gi išlaikius visus egzaminus 100 proc ir turint 10 metiniam A lygiu, nesusidaro 21 balas. Tai čia jau nerealu. Išsilaikai apie 95 ir neįstoji. Tik olimpiadininkam respublikiniam būtų skirta medicina :D

Žinutė parašyta: 2012-06-11 15:56:44 | Nuoroda

 II dalies, 6 klausime neužskaitys kovalentinio, nes klausia koki būtent ryšiai tarp monomeru, o ne molekulėje :)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:03:18 | Nuoroda

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

Žinutė parašyta: 2012-06-12 14:04:20 | Nuoroda

Dėl tų antikūnių: ir taip aišku, kad ten šlapalas. Gi neperduoda motina savo vaisiui tų medžiagų, kurios yra "atliekos" nuo vykstančių procesų. 

Neperspaudžiu, aš ir panašiai parašiau: transpiracijos greitis priklauso nuo aplinkos temperatūros. Nebent tiek, kad tu nepanaudojai sąvokas transpiracija, tai gali prisikabint. Nes mum mokytoją ypač pabrėžė, kad reikia naudoti sąvokas susijusias

Žinutė parašyta: 2012-06-12 16:13:21 | Nuoroda

 Nu, laukiu laukiu kol kas nors sukurs šią temą, bet niekas nekuria, tai imuosi iniciatyvos kaip ir su biologija :D

Tie patys klausimai: kaip ruošiatės, iš ko, ką nuotuokiate, kad galėtų būt, kokios įžvalgos ir visa kita :)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 17:22:37 | Nuoroda

 Miežiai suvalgyti, todėl ir ta energija buvusi :D

Žinutė parašyta: 2012-06-12 17:24:48 | Nuoroda

 Aš manau, kad šiemet bus itin sunkus. Pernai gi labai visi gerai išlaikė, todėl galima sakyt, kad NEC'as susimovė ir turėtų šiemet susigriebt, aš taip manau :)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 18:05:49 | Nuoroda

 Pride, tai 100 gavai, ane? Kad taip jau teigi, kad visi tik lengvyn ir lengvyn ėjo :)

Žinutė parašyta: 2012-06-12 19:29:39 | Nuoroda

 Tu šiaip biški toks labai arogantiškas, nelabai jauti pagarbą kitiems, nemalonus žmogus atrodai ir tiek, čia mano nuomonė. O nemanau, kad geri mokiniai, kurie gerai visada mokinasi privialia žioplų klaidų. Tas, kuris geras mokinys visada pasitikrins atydžiai ir atras tas žioplas klaidas, čia irgi tik mano nuomonė. 

O šiaip grįštam prie chemijos. Nusprendžiau, kad chemijos daug nesimokinsiu, visus metus pakankamai dirbau manau. Persiskaitysiu Pranienės knygutę susilygindamas su programa egzaminų, susirasiu kas neaišku, pasiaiškinsiu su mokytoja. Neturi jėgų tiek domėtis kaip biologija :D

Žinutė parašyta: 2012-06-12 21:08:56 | Nuoroda

 Bus matyt, kaip čia pasiseks, nes aš tai savęs nelaikau protingu tokiu, esu kalikas, tai visada prie knygų biški pasėdėt reikia :D

Žinutė parašyta: 2012-06-13 13:19:55 | Nuoroda

 Dive, čia prisiskaite, prisigalvoja nesamonių visi, gi po 6 metų prasideda jau praktika, už kurią gauni atlyginimą, normalus tas mokslus, tiek, kad gal šiaip sunku, aš ir visai stočiau jei nebyjočiau žmonių darnėt ir jeigu farmacija nebūtų svajonė nuo 3 klasės :D

Žinutė parašyta: 2012-06-13 20:30:52 | Nuoroda

 Aš šiuos metus mokiausi tai ką mokykloje ėjome,į papildomas ėjau, bet viską teko tik prisiminti, mokiausi taip gan atmestinai. Paskutinias dvi savaites paariau kaip reikia. Tikiuosi virš 90, todėl po biologijos egzamino galiu teigti, kad visada galima pasiekti savo tikslo, tik reikia labai norėti ir be abejo įdėti darbo :)

Žinutė parašyta: 2012-06-13 20:32:16 | Nuoroda

 Oj, biški ne į temą parašiau, nepastebėjau, kad dar vienas du puslapiai priešakis žinučių :D

Žinutė parašyta: 2012-06-13 20:34:57 | Nuoroda

 Kur Pranienės knygoje klaidų daug? Man ir korepetitorius patarę ją išsitudijuot prieš egzaminą pat viską prisiminimui ir mokykloj mokytojas :O