Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Biologijos testas
2010-01-04
1. Kur varliagyviai gali daugintis ir vystytis?
a) tik sausumoje
b) tik vandenyje
c) tik medžiuose
2. Kas yra kačių lytėjimo organai?
a) ūsai
b) letenos
c) kailis
3. Kuo yra padengtas žuvų kūnas?
a) žvynais
b) oda
c) kailiu
4. Kodėl varliagyvio oda yra drėgna ir gleivėta?
a) nes per odą ji kvėpuoja
b) nes tai jai padeda susirasti maisto
c) nes taip varlės oda neišsausėja
5. Kas gyvatei padeda gaudyti grobį ir apsiginti nuo plėšrūnų?
a) dantys
b) nuodingieji dantys
c) liežuvis
6. Nuo ko saugo gyvūnų kūną plaukų danga ir poodinis riebalų sluoksnis?
a) nuo plėšrūnų
b) nuo išsausėjimo
c) nuo peršalimo
7. Į kokias dvi klases skirstomos žuvys?
a) kremzlines ir kaulines
b) stuburines ir bestuburines
c) laukines ir namines
8. Kas padeda žuviai nardyti?
a) šoninė linija
b) plaukiojamoji pūslė
c) vėžiagyviai
9. Kas varliagyviams padeda judėti sausumoje?
a) nugaros oda
b) žiaunos
c) didelės galūnės ir tvirti raumenys
10. Kas saugo roplius nuo išdžiūvimo ir įmirkimo?
a) sausa nelaidi oda
b) nuodingi dantys
c) kietas kiautas
11. Kur dauginasi ropliai?
a) vandenyje
b) sausumoje
c) ore
12. Kokie gyvūnai yra paukščiai?
a) šaltakraujai
b) bekraujai
c) šiltakraujai
13. Kokie svarbiausi žinduolių bruožai?
a) pieno liaukos ir kūno plaukuotumas
b) akys ir energingumas
c) tinka abudu variantai
14. Kokių liaukų yra žinduolių odoje?
a) riebalinių, prakaito, kvapiųjų ir pieno liaukų
b) tik prakaito ir riebalinių liaukų
c) tik pieno liaukų
15. Kas sudaro rėmą dideliems sparnus judinantiems raumenims prisitvirtinti?
a) tvarkingai išsidėstę plunksnos
b) lengvi ir tvirti griaučiai
c) sunkūs ir dideli kaulai
1. Kokie gyvūnai yra tobuliausi chordinių tipo atstovai?
a) bestuburiai
b) pirmuonys
c) stuburiniai
2. Kiek vystimosi stadijų yra būdinga kaulinėms žuvims?
a) 2
b) 3
c) 4
3. Kas padeda žuviai orientuotis vandenyje?
a) plaukiajamoji pūslė
b) šoninė linija
c) pelekai
4. Kiek menkė gali išneršti ikrų?
a) iki 7 mln.
b) iki 8 mln.
c) iki 9 mln.
5.Kokiame vandenyje gali gyventi ir vystytis varliagyviai?
a) tik sūriame
b) tik skaidriame
c) tik gėlame
6. Ko reikia varliagyviams, kad raumenys intensyviai dirbtų?
a) daug deguonies
b) daug vandens
c) daug maisto
7. Kaip vadinamos iš ikrų išsiritusios varliagyvių lervos?
a) buožgalviais
b) bekoju buožgalviu
c) maža varle
8. Kaip yra vadinama vienintelė Lietuvoje gyvenanti nuodinga gyvatė?
a) žaltys
b) taipanas
c) angis
9. Kuo kvėpuoja ropliai?
a) žiaunomis
b) plaučiais
c) oda
10. Kuo uodžia gyvatė?
a) nosimi
b) oda
c) liežuviu
11. Kas skrendant paukščiams padeda kvėpuoti?
a) oro maišai
b) plaučiai
c) žiaunos
12. Kas daro paukščio kūną aptakų?
a) nedidelės dengiamosios plunksnos
b) labai didelės plasnojamosis plunksnos
c) labai didelės vairuojamosios plunksnos
13. Kam yra pritaikyti paukščių kvėpavimo sistema ir griaučiai?
a) vaikščiojimui žeme
b) skrydžiui
c) maitinimuisi
14.Kokios paukščio plunksnos labiausiai saugo nuo išorinės
temperatūros svyravimų?
a) pūkinės
b) kontūrinės
c) dengiamosios
15. Kas yra tik žinduoliams būdingas odos darinys?
a) oda
b) žvynai
c) kailis
100 English transformations
2009-07-25
100 anglų kalbos transformacijų. Gale yra atsakymai.
Audiniai
2009-07-09
Biologijos testas, 30 klausimų su atsakymų variantais ir teisingais atsakymais.
Žydai XIX a. antisemitizmas ir sionizmas
2009-07-09
1. Vienas ryškiausių judėjimo už lygias žydų teises atstovų a) T. Hercilis b) M. Mendelsonas c) R. Dreifusas 2. Pirmoji valstybė, kurioje žydų teisės buvo sulygintos su kitų piliečių teisėmis a) Prancūzija b) Vokietija c) Austrija 3. Paskutinė Europos valstybė teisiškai sulyginusi žydų teises a) Ispanija b) Italija c) Portugalija
Europa
2009-07-09
1. Kur imta vartoti Europos sąvoką? a) Mažojoje Azijoje – Artimuosiuose Rytuose; b) Pietų vakarinėje dalyje; c) Pirėnų ir Balkanų pusiasaliuose. 2. Kur antikos laikais buvo plačiai vartojamas žodis “Europa”? a) Mažojoje Azijoje; b) Viduržemio jūros pakrantėse; c) Skandinavijos pusiasalyje. 3. Kur yra Europos Komisijos būstinė? a) Briuselyje (Belgija); b) Amsterdame (Olandija); c) Paryžiuje (Prancūzija).
Nerono biografija
2009-07-09
Neronas buvo penktasis ir paskutinis Julijaus – Klaudijaus dinastijos imperatorius, Romos imperiją valdęs 54 – 68 m. Istorijos puslapiuose šis žmogus žinomas kaip absoliutaus autoritarizmo atstovas, per vėlesnį savo valdymo laikotarpį patvirkęs ir negailestingai žudęs nepageidaujamus asmenis. Tai žmogus, įsakęs nužudyti tikrąją savo motiną ir, kaip manoma, pelenais pavertęs tris ketvirtadalius Romos.
Orlaivis
2009-07-09
1897-ieji buvo "orlaivių" metai. Balandžio mėn. lėtai skridęs orlaivis sudužo Auroros miestelyje, esančiame į šiaurės vakarus nuo Worth forto (ir iškart į vakarus nuo Rhoma link Bridgeport), - atsitrenkęs į vėjo malūną. Apieškojus jo nuolaužas buvo, tariamai, rastas mažo ūgio ateivio kūnas. Pilotas iš pradžių buvo vadintas "marsiečiu" ir palaidotas vietos kapinėse. Taip pat nuolaužose rasta hieroglifų rašmenų. Ši istorija prisimenama ir po 100 m. 1986 m. pagal ją buvo susuktas filmas "The Aurora Encouter", kuriame vaidino Jack Elam.
Romėnų literatūra
2009-07-09
Tuo metu, kai helėnų pasaulyje plito Homero poemos, senovės žmonių Italija vadinamo Apeninų pusiasalio vidurio vakaruose įsikūrė Romos miestas. Tai įvyko apie 753 m. Pr. Kr. Nuo pradžių pradžios romėnai buvo žemdirbiai, kariai, piliečiai ir labiausiai vertino valstiečio, valstybės vyro ar kario užsiėmimą. Rašytojo kūryba buvo ilgai laikyta nereikšmingu laisvalaikio, likusio nuo rimtų vyriškų darbų, užsiėmimu.
Mikalojus Daukša
2009-07-09
Pirmieji M. Daukšos gyvenimo metai ir studijos Mikalojus Daukša gimė tarp 1527-1538 m., atrodo, Babėnuose, netoli Kėdainių, smulkiųjų bajorų šeimoje. Nežinoma, kurią mokyklą lankė, bet išmokti skaityti ir rašyti, pramokti kalbų (lotynų, lenkų, rusų) galėjo Žemaičiuose, nepertoliausiai nuo savo tėviškės (Krekenavoje, Ariogaloje arba Kražiuose, Varniuose), taip pat ir Kaune, Vilniuje.
Žolinės
2009-07-09
Kalendoriniai ir agrariniai papročiai bei apeigos yra vieni ankstyviausių žmonijos dvasinės kultūros kūrinių; jie atsirado dėl dabartinės veiklos, pirmiausia verčiantis medžiokle ir maisto rankiojimu, vėliau – žemdirbyste ir gyvulininkyste. Seniausios žmonių apeigos išplaukė iš nepažinimo juos supančios gamtos dėsnių, nesupratimo, kodėl periodiškai kiekvienais metais keičiasi metų laikai: žiemą keičia pavasaris, pavasarį – vasara, vasarą – ruduo, o su jais ir darbo sezonai: baigiantis vienam darbo sezonui ir prasidedant kitam, buvo švenčiamos šventės ir atliekamos apeigos, paprastai susietos su išgalvotomis antgamtinėmis būtybėmis (totemais, gyvulių ir augmenijos “šeimininkais”), nuo kurių tariamai priklausęs žmonių apsirūpinimas maistu.
Kraujotaka
2009-07-09
1. Kraujas į dešiniosios rankos kapiliarus atiteka iš širdies: A kairiojo prieširdžio; B dešiniojo skilvelio; C kairiojo skilvelio; D dešiniojo prieširdžio. 2. Plaučių vena kraujas atiteka į širdies: A dešinįjį prieširdį; B dešinįjį skilvelį; C kairįjį prieširdį; D kairįjį skilvelį.
Ekologija
2009-07-09
1. Kur gyvena azotą fiksuojančios bakterijos? A Ant kai kurių augalų šaknų. B Galvijų žarnyne. C Žmogaus kvėpavimo takuose. D Žmogaus žarnyne. 2. Yra skruzdėlių, kurios susmulkina medžių lapus ir ant jų įveisia grybų plantacijas. Skruzdėlės parūpina grybams maisto ir pačios minta tais grybais. Tokie grybų santykiai vadinami: A konkurencija;
Kvėpavimas
2009-07-09
Kvėpavimas – tai ląstelėse vykstantis procesas, kurio metu: A saulės šviesos energija sukaupiama angliavandeniuose; B dalyvaujant deguoniui išlaisvinama maisto medžiagose esanti energija; C iš aminorūgščių sintetinami baltymai; D suskaidoma vandens molekulė ir išsiskiria deguonis. 2. Azoto oksidais atmosferą labiausiai teršia: A gaisrai; B gyvenamųjų namų krosnys; C maisto pramonė; D automobilių transportas;< 3. Augalams kvėpuojant;
Biologija
2009-07-09
Testas, pasitikrinti biologijos 9 klasės kurso žinias. 1. Kam reikalinga kraujotakos sistema? a) Kad dideliame organizme medžiagos būtų išnešiotos po visą kūną; b) Kad palaikytų šilumą kūne; c) Kad pašalintų nereikalingas medžiagas iš kūno; d) Kraujotakos sistema yra nereikalinga; 2. Kad medžiagos būtų išnešiojamos po visą organizmą, kraujotakos sistemai būtina indų sistema.
Parlamentarizmo laikotarpis
2009-07-09
Parlamentarizmo laikotarpis 1922, 1926 m. Seimų rinkimų sistema. I - III seimas. Rinkimų sistema. Klaipėdos krašto prijungimas. Tarptautiniai santykiai.
Senovės istorijos testas
2009-07-09
1. Kas save vadino pasaulio valdovu? a)Herodotas; b)Hamurabis; c)Nabuchodonosaras II; 2. 850 – 650 m.pr kr? a)Išvyti hiksai iš Egipto b)State zikuratus c)Asirijos karaliai užgrobė siriją
Testas. 1.Kuriais metais vyko mūšiai dėl Lietuvos? a.) 1944 liepa-1945 sausis b.) 1945 rugpjūtis -1953 spalis c.) 1949 rugsėjis- 1950 vasaris 2.Koks lietuvių požiūris buvo į SSRS ir komunizmą? a.) palaikė jų idėjas b.) buvo priešiškai nusistatę c.) komunistai lietuviams netrukdė
Viduramžiai
2009-07-09
30 klausimų testas apie viduramžius. 1.Kas nebūdinga viduramžiams? a)Didelis bažnyčios vaidmuo b)Aukštas gyventojų raštingumo lygis c)Mažai miestų d)Viduramžių visuomenė-žemdirbių visuomenė
Pirmasis pasaulinis karas
2009-07-09
Mėginti rasti vienintelę priežastį, lėmusią tokį visuotinį ir galingą įvykį kaip Pirmasis pasaulinis karas, būtų išties absurdiška. Galima kalbėti tik apie daugybę veiksnių; 1914-ųjų rugpjūtį Amerikos amba¬sadorius Londone padarė dar paprastesnę išvadą: „Visa tai turėjo prasidėti“.
Antrasis pasaulinis karas
2009-07-09
40-ties klausimų testas apie Antrąjį Pasaulinį karą. 1.Dėl kurių šalių politikos labai pablogėjo tarptautinė padėtis? a) Austrijos ir Vokietijos; b) Austrijos ir Japonijos; c) Japonijos ir Vokietijos.
Antrojo pasaulinio karo trečiasis etapas
2009-07-09
15 klausimų testas apie trečiąjį Antrojo Pasaulinio karo etapą. 1. Antrojo pasaulinio karo trečiasis etapas vyko: a) 1935-1937m. b) 1937-1939m. c) 1939-1941m. d) 1941-1943m. e) 1943-1945m. f) 1945-1947m.
Antrojo pasaulinio karo antrasis etapas
2009-07-09
15 klausimų testas apie antrąjį Antrojo Pasaulinio karo etapą. 1. Antrojo pasaulinio karo antrasis etapas truko: a) 1935-1937m. b) 1937-1939m. c) 1939-1941m. d) 1941-1943m. e) 1943-1945m. f) 1945-1947m.
Pirmasis Antrojo pasaulinio karo etapas
2009-07-09
15 klausimų testas apie pirmąjį Antrojo Pasaulinio karo etapą. 1. Antrojo pasaulinio karo pirmasis etapas truko: a) 1935-1937m. b) 1937-1939m. c) 1939-1941m. d) 1941-1943m. e) 1943-1945m. f) 1945-1947m.
Antrojo pasaulinio karo išvakarės
2009-07-09
15 klausimų testas apie Antrojo Pasaulinio karo išvakares. 1. Kuriose valstybėse iki 1938m. išliko demokratinės santvarkos ? (***) a) Lietuvoje b) Prancūzijoje c) Danijoje d) Bulgarijoje e) Olandijoje f) Rumunijoje
Lietuvos istorijos testas 8- tai klasei
2009-07-09
1. Kaip vadinosi 1259metais kryžiuočių pastatyta pilis Karšuvos žemėje? VURBARK 2. Kokią reikšmę seimuose turėjo „liberum veto“ teisė? SILPNINO VALSTYBĘ.
Europa pirmaisiais pokario metais
2009-06-26
Dešimt klausimų su atsakymų variantais. Trijų valstybių siekiai Versalio konferencijoje. Lietuva Versalio sutartyje. Sovietų valdžios reformos žemės ūkyje.
Skyriaus “Gyvūnai” žinių patikrinimas
2009-05-27
20 klausimų su atsakymų variantais. Roplių oda. Kaip paukščių kaulai pritaikyti skrydžiui. Kai kurie žinduoliai gali neturėti riebalinių, prakaito ar kvapiųjų liaukų. Kokias liaukas turi visi. Kokios kirmėlės yra pavojingos žmogui ir gyvūnams.
Biologijos kurso testas 8 - tai klasei
2009-05-27
40 klausimų su atsakymų variantais ir teisingais atsakymais.
Istorijos testas
2009-05-21
30 testo klausimų su atsakymų variantais ir teisingais atsakymais. Kada buvo paskelbta, kad Lenkijos valstybė nebeegzistuoja. Kodėl 1939 m. rugsėjo 3 d. Prancūzijos ir D. Britanijos Vokietijai paskelbtas karas vadinamas keistuoju karu. Kaip Lietuvos okupacija atsiliepė Europoje. Kas dalyvavo Krymo ir Potsdamo konferencijoje.