Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Žydai XIX a. antisemitizmas ir sionizmas
2009-07-09
1. Vienas ryškiausių judėjimo už lygias žydų teises atstovų a) T. Hercilis b) M. Mendelsonas c) R. Dreifusas 2. Pirmoji valstybė, kurioje žydų teisės buvo sulygintos su kitų piliečių teisėmis a) Prancūzija b) Vokietija c) Austrija 3. Paskutinė Europos valstybė teisiškai sulyginusi žydų teises a) Ispanija b) Italija c) Portugalija
Lietuva Rusijos imperijoje
2009-07-09
1. Užnemunė atiteko: a) Lenkijai b) Rusijai c)Prūsijai 2. Lenkijos karalystė atiteko: a) Rusijai b) Vokietijai c) Lietuvai 3.Sukilimų nuo 1830 m. iki 1864 metų buvo: a)1 b) 2 c) 3 4. Vilniaus universitetas įkurtas: a) 1799 m. b) 1802 m. c) 1579 m. 5. Baudžiava Rusijoje panaikinta: a) 1861 m. b) 1864 m. c) 1815 m.
Nerono biografija
2009-07-09
Neronas buvo penktasis ir paskutinis Julijaus – Klaudijaus dinastijos imperatorius, Romos imperiją valdęs 54 – 68 m. Istorijos puslapiuose šis žmogus žinomas kaip absoliutaus autoritarizmo atstovas, per vėlesnį savo valdymo laikotarpį patvirkęs ir negailestingai žudęs nepageidaujamus asmenis. Tai žmogus, įsakęs nužudyti tikrąją savo motiną ir, kaip manoma, pelenais pavertęs tris ketvirtadalius Romos.
Finikiečiai
2009-07-09
1. Kuriuo laikotarpiu gyveno finikiečiai? a) 1200 m. pr. Kr. b) 2700 m. pr. Kr. c) 4000 m. pr. Kr. 2. Koks buvo pagrindinis finikiečių pragyvenimo šaltinis? a) Žvejyba b) Prekyba c) Žemdirbystė 3. Finikiečių abėcėlėje ženklas reiškė: a) Žodį b) Garsą c) Raidę 4. Pirmieji miestai valstybės įsikūrė: a) Baltijos jūros pakrantėje b) Viduržemio jūros pakrantėje c) Juodosios jūros pakrantėje
Egiptas
2009-07-09
Į kokių trijų karalysčių laikotarpius skirstoma Egipto istorija? A) Senosios, Viduriniosios, Naujosios. B) Pirmosios, Antrosios, Trečiosios. C) Žemutinės, Aukštutinės, Viduriniosios. D) Šiaurės, Pietų, Vidurio. 2. Nefertitė buvo: A) Egipto valdovė B) Ramzio žmona C) Menų deivė D) Egipto karalienė
Senovės Graikija
2009-07-09
Heleninė civilizacija – tai senovės Graikijos ir Senovės Romos civilizacijos (dar vadinamos antikine civilizacija). pavadinimas kilo iš senovės Graikijos pavadinimo „Helada” Sujungti šias dvi civilizacijas į vieną galima dėl politikos, kultūros ir ekonomikos panašumų, kurie atsirado dėl graikų poveikio romėnams.
Senovės Egiptas
2009-07-09
Egipte pradėjo kurtis nomai – smulkūs valstybinai dariniai. Būtinumas reguliuoti Nilo potvynius ir paskirstyti vandenis po visą Egiptą padėjo nomams susivienyti – susidarė dvi valstybės – Aukštutinis ir Žemutinis Egiptas. Šalį baigė vienyti menas, sukūręs vieningą valstybę su sostine Memfiu.
JAV klestėjimas, krizė ir naujasis kursas
2009-07-09
Pasaulio ekonomikos raidos etapai pokario laikotarpiu: • 1918-1923 m. – ekonominė suirutė • 1924-1929 m. – stabilizacija (JAV – klestėjimas) • 1929-1932 m. – Pasaulinė ekonominė krizė JAV suklestėjimo po karo priežastys: • Karo metais smarkiai išaugo pramonės gamyba. JAV teikė kariaujančioms šalims tai, kas būtina, ir tapo didžiausiu pasaulio kreditoriumi. Doleris virto pasauline valiuta. • JAV teritorijoje karo veiksmai nevyko, ji pakankamai vėlai įstojo į karą, taigi nuostoliai nebuvo tokie dideli kaip Europos valstybių.
Albertas Einšteinas
2009-07-09
Albertas Einšteinas (A. Einstein) gimė 1879 m. kovo 14 d. senoviniame Pietų Vokietijos mieste Ulme. Jo tėvas turėjo nedidelę elektros prietaisų krautuvę. Jis buvo protingas ir geraširdis, tačiau nelabai energingas, tad prekyba jam ėjosi nekaip. Netrukus po Alberto gimimo šeima persikraustė j Miuncheno priemiestį, kur tėvas kartu su broliu valdė elektros prietaisų dirbtuvę ir krautuvę. Šeimos galva buvo motina, rūpestinga ir atkakli, bet kartais pikta ir net despotiška.
Prancūzų švietejai enciklopedistai
2009-07-09
Šviečiamoji filosofija užima ištisą Naujųjų amžių epochą (XVII a. vid.-XIX a. pab.). Ją galima palyginti su Renesanso epocha, kadangi Šviečiamosios filosofijos doktrina taip pat skatino revoliucinius pertvarkymus ne tik pasaulėžiūroje, bet ir visų pirma socialiniame-politiniame visuomenės gyvenime. Skiriamasis jos bruožas – racionalizmas, proto visagalybės teigimas. Filosofai švietėjai buvo įsitikinę, kad remiantis protu, pažinimu, švietimu galima sukurti idealią visuomenę, kurioje būtų įgyvendinti visuotiniai laisvės, lygybės ir brolybės principai.
Graikų kultūros pasiekimai
2009-07-09
Senovės Graikijoje, Atėnų mieste, apie 470-399 m. prieš Kristų gyveno filosofas Sokratas. Nors buvo laikomas išmintingiausiu savo laikų žmogumi, jis nieko nežinojo apie Ameriką nei apie elektrą ar mikrobus. Iš ryto apsisiausdavo audeklo atraiža – ir keliaudavo į turgaus aikštę. Daugeliu atžvilgiu senovės graikų visuomenė mums gali pasirodyti primityvi ir tamsi. Tačiau po 500 pr. Kr. Graikų idėjos pasidarė tokios reikšmingos, kad pakeitė pasaulį. Net ir praėjus pustrečio tūkstantmečio, Vakarų valstybinį ir kultūrinį gyvenimą daug kur tebeveikia senovės graikų mąstysena bei gyvensena.
Švietimo amžius
2009-07-09
Švietimo epocha – XVIII a. Europos valstybėse ir Šiaurės Amerikoje vykęs visuomeninės minties ir kultūros raidos etapas. Tai buvo savotiškas humanizmo tęsinys, tačiau švietėjai (rašytojai, filosofai, ekonomistai) daugiau dėmesio skyrė visuomeniniams klausimams. Tikėjo žmonijos pažanga ir ypatingu švietimo vaidmeniu šiame procese, siekė racionaliai pažinti pasaulį, pasitelkiant mokslą ir visuomenės švietimą.
Senovės rytų civilizacijos
2009-07-09
Senovės istorija – visuotinės istorijos dalis, apimanti laikotarpį nuo rašto atsiradimo (IV tūkst. pr. Kr.) iki Vakarų Romos imperijos žlugimo (476 m.). Tai senųjų civilizacijų istorija. Civilizacija – 1. Visos žmonijos kultūros ir istorijos raidos būsena (kiek yra pažengusi visa žmonija). 2. Konkrečios kultūros, tautų grupės, atskiros tautos visuomenės istorinio brandumo rodiklis (pvz. Egipto civilizacija, Heleninė civilizacija, krikščioniškoji civilizacija ir pan.).
Pirmasis pasaulinis karas
2009-07-09
Iškilo dideli prieštaravimai: VOK ir DB - interesų susidūrimas Afrikoje, Rytų Azijoje, Artimuosiuose Rytuose; VOK prekės užplūdo DB; augo VOK laivynas. VOK ir FRA - dėl įtakos Maroke, FRA nesusitaikė su Elzaso ir Lotaringijos praradimu. VOK ir RUS - Artimieji Rytai. AUS-VEN ir RUS - įtaka Balkanų pus-je. Dviejų karinių politinių blokų susidarymas: 1882m. VOK, AUS-VEN ir ITA sudarė Trilypę sąjungą. 1891-1907m. susidarė FRA, RUS ir DB karinė-politinė sąjunga - Santarvė, arba Antantė.
Senosios civilizacijos
2009-07-09
Babilono XIX a. Pr. Kr. „Tamsusis laikotarpis“ 1750-1729 m. Pr. Kr. „Naujoji Babilonystės karalystė“ 626-539 m. Pr. Kr. Mesopotamijoje Sukūrė astrologijos mokslą; sudarė įstatymų sąvoką; pastatė miestą stebuklą – Babiloną; metus suskirstė į 12mėn. Perėmė šumerų raštą, tačiau gerokai jį praplėtė; taip pat garbino dievus, siekiančius šumerų laikus, tik pakeitė jų pavadinimus.
Vladimiras Vladimirovičius Putinas
2009-07-09
Vladimiras Vladimirovičius Putinas (rus. Владимир Владимирович Путин) gimė 1952 m. spalio 7 d. Leningrade, dabar – Sankt Peterburgas. Jis - dabartinės Rusijos Federacijos prezidentas. Apie jį rašyta daug knygų. Vienos knygos autorius, vertindamas Rusijos prezideną V.Putiną, gana taikliai pastebėjo: „Jame kiekvienas gali rasti tokį prezidentą, kokį nori matyti“.
Lietuvių gotika
2009-07-09
Lietuvos architektūroje gotikos stilius ėmė plisti nuo XIV a.pab. ir gotikos stilius nuolatos kito. Skiriami 2 gotikos raidos Lietuvoje periodai: 1) XIV a. pab. – XV a. pirmoji pusė – kilimas, arba ankstyvoji gotika. 2) XV a. antroji pusė – XVI a. – klestėjimas, arba brandžioji gotika. Gotikos kilimo laikotarpiu buvo statomi nesudėtingos kompozicijos, santūrių formų pastatai, kuriems būdinga masyvios sienos, sunkios fasadų proporcijos, neaukšta vidaus siena.
Senieji sūduviai ir jų likima
2009-07-09
Sūduvos žemę senovėje buvo apgyvenusi baltų gentis jotvingiai, kitaip dar sūduviais vadinama. Ši gentis šiandien mirusi, kaip ir senovės prūsai. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose jos vardas paminėtas II a. viduryje, Ptolemėjo geografijoje. Įvairių tautų metraščiai skirtingai mini jotvingių vardą. Pagal mūsų kalbininką Kazimierą Būgą prūsai šią tautą vadinę "jatvings" arba "jotvings", o pats kraštas gal tektų vadinti Jotva.
Lietuvos kunigaikščiai
2009-07-09
Mindaugas. Kęstutis. Algirdas. Jogaila. Lietuvos feodalinės valstybės susidarymas 13 a. susijęs su Mindaugo vardu. Metraščiuose rašoma, kad Mindaugas savo brolius ir brolėnus žudė arba vijo iš jų žemių. Tai buvo konkretus Lietuvos vienijimo kelias: Mindaugas svarbiausius konkurentus šalino, smulkesnieji kunigaikščiai pakluso jo galybei.
Ankstyvoji krikščionybė
2009-07-09
Prie krikščionybės plitimo daug prisidėjo Šv. Paulius, kuris skleidė Jėzaus mokymą ir ragino kitų religijų atstovus prisidėti prie krikščionių. Krikščionybei plisti padėjo daugelis Jėzaus pasekėjų: apaštalai, misionieriai ir dvasininkai. Krikščionybei išpopuliarėti padėjo ir kitos priežastys: 1.Kristaus mokymas visiems Romos imperijos pažemintiesiems suteikė žmogaus teises ir iškėlė šeimos idealą bei vertę visuomenės akyse. 2.Šventųjų ir kitų krikščionių gyvenimas, kankinių dalia ir ryžtas atversdavo net persekiotojus.
Lietuvos valstybės herbas ir vėliava
2009-07-09
Herbas – tai neatsiejama kiekvienos valstybės istorijos dalis. Kuo herbas senesnis, tuo sudėtingesnė jo istorija. Visa tai pasakytina ir apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbą Vytį. Viduramžiais raitelio simbolį galima rasti beveik visų Europos šalių karalių, kunigaikščių antspauduose. Ir Lietuvoje raitelis pirmiausia atsiranda kunigaikščių antspauduose.
Sovietų valdžia kovojusi prieš partizanus
2009-07-09
Sovietų valdžia kovojusi prieš partizanus. Ėmėsi pačių ryžtingiausių ir įvairiapusiškiausių priemonių. Prasidedant žiemai, kuri apsunkins gaujų veiklą ir sudarys sunkesnes sąlygas jų gyvavimui, sovietų valdžia pasirišta visokeriopai išnaudoti suduodant lemiamą smūgį nacionalistiniam pogrindžiui ir jo ginkluotoms gaujoms.
Žydų istorija
2009-07-09
1939 m. Didžioji Britanija visiškai uždarė Palestinos duris žydų imigrantams. Atėjus sovietams, kurie atėmė Vilnių iš lenkų ir grąžino Vilnių bei Vilniaus kraštą Lietuvai, žydų šalyje padaugėjo nuo 160 tūkst. Iki 250 tūkst., jie sudarė apie 10 proc. visų gyventojų. Į šį skaičių įeina 25 tūkst. Žydų pabėgėlių iš Vokietijos ir Rusijos okupuotų Lenkijos sričių.
Nuomonė apie Holokaustą
2009-07-09
Mano nuomonė apie holokaustą. Tėvynę žmonės vadina Motina. Kiekvienam ji savita. Būna turtinga, buna skurdi. Bet doram žmogui tėvynė, kaip Motina, viena ir šventa. Kiekvienam ji gražiausia, jos rūpesčiai arčiausiai širdies. Baisiausia Motinai kai iš jos atima vaikus. Jeigu Motina būtų galėjusi... Manau, būtų gulusi ant bėgių prieš išvežamųjų ešalonus.
Vasario 16-oji
2009-07-09
Kiekvienas žmogus myli laisvę, jos siekia, ją brangina. Kiekviena tauta taip pat trokšta laisvės, nori būti savarankiška ir nepriklausoma. Milijonai žmonių visais laikais kovojo ir guldė galvas už savo tautos nepriklausomybę Lietuvos daug kas gviešėsi, lyg ji būtų pilna aukso, deimantų, smaragdų, bet čia tiktai gintaro gabalėliai, tankūs miškai ir senos kaimiečių sodybos.
Pranešimas vasario 16-osios proga
2009-07-09
Kalbu tave kaip maldą, Kaip giesmę rytmetinę. Geriu tave kaip sulą, Kaip viltį pirmutinę. Jaučiu, kaip gyvą kraują Sugėrusi raudojai. Už tuos, kurie išduoda, Klaupiuos prie tavo kojų. Girdžiu, kaip atsidūsti, Visiems atleisti nori. Tėvyne, tu gražiausias Pasaulyje altorius.
V. Suvorovo "Diena-M" recenzija
2009-07-09
"Diena-M" recenzija. V.Suvorovas. Trumpa autoriaus biografija, knygos turinio išdėstymas, palyginimas su kitais šaltiniais, knygos įvertinimas. Autorius Viktoras Suvorovas, pavadinimas „Diena - M“, parašyta 1994 metais. Išleista Rusijos Federacijoje 2002 metais, leidykla „AST“. 320 puslapių. Vldimiras Bogdanovičius Rezunas (autoriaus slapyvardis Viktoras Suvorovas) gimė sodžiuje Barabaš, Chasansko rajone 1947 balandžio 20d. kariškio šeimoje.
Šachmatų atsiradimo istorija
2009-07-09
Apie žaidimo įstoriją sklinda daug legendų, viena iš jų yra visiems gerai žinoma - apie radžą. Kartą pas galingą indų valdovą atėjo išminčius ir pasakė, kad šis be savo liaudies nebūtų galėjęs pasiekti nė vienos pergalės. Pareikalavus įrodyti šiuos žodžius, išminčius pristatė šachmatų žaidimą, kuris labai patiko radžai ir paklausė, kokio jis atlygio norėtų. Išminčius pasirodė labai kuklus ir paprašė nedidelio kiekio grūdų.
Romos imperija
2009-07-09
I a. pr. Kr. Romos respublika patyrė didelę krizę. Atėjo kruvinų pilietinių karų laikai. Muštynės tautos susirinkime, ginkluoti susirėmimai gatvėse ir keliuose buvo nuolatiniai reiškiniai. Vyko kova tarp senato šalininkų - optimatų (lot. optimus - geriausias) ir populiarių (lot. populus - liaudis), kurie rėmėsi Romos varguomene.
Jungtinių Tautų Organizacija
2009-07-09
Jungtinių Tautų Organizacija (santrumpa – JTO; anksčiau vadinta Suvienytųjų Nacijų Organizacija arba SNO) yra tarpvalstybinė organizacija, kurią sudaro 192 valstybė, t.y. praktiškai visos pripažintos nepriklausomos valstybės (Išskyrus Vatikaną ir nepripažintą Taivaną). Lietuva į JTO priimta 1991 m. rugsėjo 17 d. Jungtinių Tautų Organizacijos tikslai: * siekti išsaugoti tarptautinę taiką ir saugumą, o esant reikalui, imtis veiksmingų kolektyvinių priemonių taikai apsaugoti, karų grėsmei pašalinti ar agresijai likviduoti