Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Referatai, kursiniai, diplominiai
Naujosios kritikos metodo apžvalga ir analzės ypatumai besirengiantiems analizuoti ir interpretuoti literatūros kūrinius.
Laikas matematiniu požiūriu
2012-04-02
Geras darbas, galintis padėti mokslinėje veikloje,,,
pagalbinės skaidrės, kaip parašyti Samprotavimo rašinį
Rašytojų biografijos ir kūrybos bruožai
2011-05-04
Čia aprašyta kelių lietuvių rašytojų biografija ir kūrybos bruožai
Antanas Škėma. Sužinok.
2011-05-03
A.Škėmos gyvenimo faktai ir kūrybos ypatybės.Užduotys ir testai.
Skaidrės apie J. Marcinkevičių
2011-05-02
apie Justina Marinkevičių
Referato rašymo taisyklės
2011-04-16
Referato rasymo taisykles
Ecological problems
2011-04-14
Ecological problems: air pollution, water pollution,littering, the green house effect
Naftos frakcijos ir distiliavimas
2011-04-05
Naftos frakcijos ir distiliavimas.
kūriniai kurie pravers rašiniuose
2011-03-25
pravers samprotaujamiesiems rašiniams
Įterpiniai
2011-03-25
visada pravers žinoti kur padėti kablelį...
Literatūros kūrinių santrumpos
2011-03-25
turėtų praversti tiems, kurie tingi skaityti ilgas ištraukas ar knygas, ši kūrinių santrumpa padės suprasti kūrinio esmę ir labai pagelbės rašant rašinius...
Anglu kalba.neveikiamoji rusis,lentele.
2011-03-22
Tai anglu kalbos laiku lentele.Tai neveikiamosios rusies laikas.
Kalbos mirtis
2011-03-21
Pasaulyje, įvairiais skaičiavimais, yra nuo 6000 iki 7000 egzistuojančių gyvųjų kalbų.
Paskutiniais duomenimis, šiandien pasaulyje yra 6909 kalbos........
Maironis. Interpretacija "Trakų pilis"
2011-02-28
Trumpas darbelis apie Maironį, jo kūrybą, interpretacija pagal kūrinį "Trakų pilis".
Vydūno gyvenimas ir kūryba
2010-12-05
Vydūnas-ypatingas žmogus mūsų kultūroje. Nuveikęs didžiulius darbus, labai nusipelnęs tautos kultūrai, jis ilgą laiką buvo paliktas visiškoje užmarštyje. Po Antro pasaulinio karo jaunesniųjų kartų žmonėms jis buvo tarsi palaidotas. Lentynose gulėjo į lietuvių dramaturgijos aukso fondą įeinantys jo dramos veikalai, o į jo filosofijos traktatus ilgą laiką daug kam buvo neįdomu pažiūrėti, juo labiau sužinoti, kas juose parašyta.
Mankštos pratimai
2010-10-06
Liemens mankštinimas pasilenkiant. Pilvo raumenų mankštinimas. Kojų mostai. Šuoliukai. Kvėpavimo pratimas. Kvėpavimo pratimas. Liemens posūkiai į šalis. Pasilenkimai, siekiant rankomis kuo toliau. Gulimas ir sėdimas. Kojų kėlimas į šalis. Šuoliukai. Ėjimas. Kvėpavimo pratimas. Boksavimasis. Kojų pirštų siekimas rankomis. Jėgos lavinimo pratimas. Kojų mostai. Šuoliukai. (APIMTIS 3 PSL)
Savianalizė
2010-10-06
Kasdien mes esame draugų ar įvairių žmonių apsuptyje, todėl, lygindami save su jais, mes darome išvadas, kas patys esame, kokios mūsų vertybės, poreikiai, temperamentas ir panašiai.
Dabar aš mokausi Vilniaus kolegijoje, Informatikos ir Elektronikos fakultete. Man čia studijuoti labai patinka. Prieš kelis metus man teko studijuoti Šiaulių universitete pedagogiką, tačiau man ten labai nepatiko. Ta aplinka mane vargindavo. Kai tik nueidavau į universitetą, jausdavau įtampą ir norą kuo greičiau bėgti iš ten, ką aš ir padariau pasibaigus mokslo metams. Vilniaus kolegijoje aš jaučiuosi labai gerai ir esu laiminga, kad čia studijuoju
(APIMTIS 2PSL)
Narkotikai
2010-10-06
Kodel jauni zmones, kaip ir kai kurie suaugusieji, vartoja narkotikus? Priezasciu nurodoma labai daug. Taciau visas jas galime suvesti i tris pagrindines grupes:...
Narkotikai - tai medziagos, kuriu vienkartinis naudojimas sukelia euforija ar kitus malonius pojucius, o sistemingas vartojimas - psichologine ir fizine priklausomybe. Kad medziaga butu pripazinta narkotiku, ji turi atitikti tris kriterijus. (APIMTIS 8 PSL)
Įmonė MSM " Mąstyk su mumis" kuria profesionalią jaunų , perspektyvių , energingų savo srities žinovų ir specialistų komandą, numatytiems globaliems projektams įgyvendinti.
Pagal įmonės planą šiuo metu įgyvendinamas projektas " Lietuviai parodykim Europai ką mes mokam ir ką galim"
Jei esi savimi pasitikintis ir laikai, jog tavo kompetencija atitinka nurodytoms specialistų grupėms, tai kurk savo svajones pasilikdamas Lietuvoje, o ne svetimoje šalyje, prisijungdamas prie mūsų MSM komandos bendraminčių.
Darbo užmokesčio skaičiavimas
2010-10-06
Darbo užmokesčio skaičiavimas Excel lentelėje. Padarytas darbo užmokesčio apskaitos žiniaraštis, pavyzdys su formulemis, automatiskai skaiciuojanis darbo uzmokesti. Priskaičiuotas atlyginimas, Išskaičiuotas fizinių asmenų pajamų mokestis, Mokestis soc. Draudimui(3%), lt
TCP/IP kompiuteriniai tinklai
2010-10-06
Plačiai apie TCP/IP. Baziniai modeliai. OSI bazinis modelis. Tinklų pavyzdžiai: Arpanet, Internet, gigabitiniai tinklai. Tinklų standartizavimas. Kanalinis lygis. Tinklinis lygis. Transportinis lygis. Taikomasis lygis.
(APIMTIS 130 PSL)
Portugalija
2010-10-06
Portugalija - labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė — yra Pirėnų pusiasalio vakarinėje dalyje. Jos pakrantėje esantis Rokos ragas — tolimiausias Europos taškas vakaruose. Kraštas užima tik 1/6 pusiasalio. Iš vakarų ir pietų jos krantus skalauja Atlanto vandenynas, o šiaurėje ir rytuose ji turi sieną su Ispanija, Į Portugalijos sudėtį įeina Atlanto vandenyno Azorų ir Madeiros salos (3 400 km2).
Portugalija — miškais apaugusi kalvų, smėlėtų paplūdimių, alyvmedžių giraičių ir garsių jūrų keliautojų šalis.
Kuršių Nerija
2010-10-06
XIIIa. pab. - XIXa. pr. šiaurinės Kuršių nerijos gyvenviečių plėtros raidą įtakojo tranzitinis nerijos kelias. Jis jungė Karaliaučių - Klaipėdą - Rygą - Taliną - Sankt Peterburgą (Prūsija - Kuršą - Livoniją - Rusiją). Nerijos keliu žygiavo kariuomenė, gabentas paštas, įvairios prekės. XIV - XIXa. tranzitu per neriją keliavo daug žymių asmenybių: prancūzų enciklopedistas Didro, Rusijos imperatorius Petras I, Prūsijos karalienė Luizė ir kt. Šalia kelio steigtos karčemos, vėliau - pašto stotys. Aplink jas išaugdavo gyvenvietės. Nuo XIVa. greta kelio pradėjo formuotis gyvenviečių tinklas, kuris kito kartu su tranzitiniu keliu. Dabartinės nerijos gyvenvietes jungia XIX - XXa. sankirtoje nusistovėjęs kelias.
Kinematika
2010-10-06
Gana trumpai ir aiskiai viskas apie slenkamojo kuno kinematika. Aprasoma apie greiti, pagreiti, tiesiaeigi, kreivaeigi, tolygini ir kintamaji judejima. Erdvė ir laikas – objektyvios materijos egzistavimo formos. Atskaitos sistemos. Judėjimo ir rimties reliatyvumas. Mechaninių judėjimų rūšys. Tiesiaeigis materialiojo taško judėjimas. Kreivaeigis judėjimas. Tangentinis ir normalinis pagreitis. Norėdami nagrinėti kūno judėjimą, pirmiausia turime pasirinkti kūną ar kūnus, kurių atžvilgiu galėtume stebėti judančio kūno padėties kitimą, t.y. pasirinkti atskaitos kūnus. Kūno judėjimas atskaitos kūno atžvilgiu gali būti aprašomas įvairiai. Sakykime, norime aprašyti judėjimą plieninio rutuliuko, iškritusio pro tiesiai ir tolygiai judančio vagono langą. Kaip atskaitos kūną galime pasirinkti, pavyzdžiui, vagono sienas. Kadangi rutuliuko greitis kritimo momentu buvo toks pat, kaip ir vagono, tai jo kritimo trajektorija vagono sienos atžvilgiu bus vertikali tiesė. Tačiau atskaitos kūnu pasirinkę kitą kūną, surištą su Žeme, pavyzdžiui, stulpą, jo atžvilgiu turėsime kitą trajektoriją. Rutuliukas dėl vagono judėjimo juda horizontaliai stulpo atžvilgiu ir, be to, krinta vertikaliai žemyn. Taigi mus dominantis judėjimas, imant skirtingus atskaitos kūnus, aprašomas skirtingai. Neįvertinus realių judėjimo priežasčių, sunku pasakyti, kurio atskaitos kūno atžvilgiu nagrinėti judėjimą tikslingiausia.
Pozityvizmo filosofija
2010-10-06
Pozitivios filosofijos pradininku laikomas Prancuzų filosofas O.Kontas jis ir suformulavo pagrindynes pozityvistų įdėjas. Pozityvistai tegė, kad gamtos mokslų pagrindu reikia reformuoti mokslą, bei visą pažintynę žmonių veikla ir sukurti patikimą būuda tikrom, teigiamoms pozityvioms žinioms įgyti. pozytiviosios filosofijos tikslas – sukurti vieninga unoversalia sistema kurioje gamtos mokslų, sociologijos, istorijos, filosofijos ir politikos problemos būtų aiškinamos bendros mokslų teorijos pagrindu, taigi jie siekė sukurti bendra mokslinį metodą. Pagrindynė pozityviųjų žinių igijimo sąlyga – tirti realius daiiktus, realius jutiminių budu gautus faktus ir daryti tik tokiais dfaktais paremtas išvadas
Mileto mokykla
2010-10-06
skirtumai tarp dviejų nuosavybės formų: kooperatinės kolūkinės, kuri vyrauja K-me, ir visaliaudinės, kuri vyrauja M-te. Esminiai skirtumai tarp M. ir k. reiškia, kad nevienodai yra išsivysčiusios gamybinės jėgos, technika ir kultūra, kad skiriasi žmonių darbo pobūdis ir organizavimas, jų buitis ir gyvenimo pobūdis, aprūpintumas ryšių bei transporto priemonėmis
Filosofijos raida
2010-10-06
Kalbėdami apie mokslo objektą, turime išsiaiškinti filosofijos ir istorijos mokslų apimtis. Bandymai apibrėžti filosofiją vienu universaliu apibrėžimu veda į priešpastatymą su paèia filosofijos esme. Pats žodis sako, kad kalbama apie išminties, žinojimo, pažinimo paieškas. Šių paieškų pabaiga yra "mokslas". Filosofiją negalime skirti kaip mokslą turintį vieningą tyrimo objektą, taèiau negalime rasti ir žmonijos gyvenimo srities, kurios vienaip ar kitaip neliestų filosofija. Realiai, kai praktiniai empyriniais teiginiais pagrįsti mokslai atsiduria ties neišsprendžiamos problemos slenksèiu, jie visuomet atsakymo ieško filosofijoje. O kartu ir pati filosofija, kaip metodas skatinantis abejoti suformuotomis paradigmomis, veda į mokslinę pažangą. Taigi, filosofija pradžioje buvusi praktinių mokslų motina, dabar ir vėl grąžina prie savęs nuo vidinų prieštarų paklydusius mokslus.
Savianalizė
2010-10-06
Kasdien mes esame draugų ar įvairių žmonių apsuptyje, todėl, lygindami save su jais, mes darome išvadas, kas patys esame, kokios mūsų vertybės, poreikiai, temperamentas ir panašiai.
Dabar aš mokausi Vilniaus kolegijoje, Informatikos ir Elektronikos fakultete. Man čia studijuoti labai patinka. Prieš kelis metus man teko studijuoti Šiaulių universitete pedagogiką, tačiau man ten labai nepatiko. Ta aplinka mane vargindavo. Kai tik nueidavau į universitetą, jausdavau įtampą ir norą kuo greičiau bėgti iš ten, ką aš ir padariau pasibaigus mokslo metams. Vilniaus kolegijoje aš jaučiuosi labai gerai ir esu laiminga, kad čia studijuoju
(APIMTIS 2PSL)