Kaip atrodys visos Lietuvos mokyklos po trejų ketverių metų, bus galima pamatyti jau
nuo šių mokslo metų. Šalyje startuoja pirmos penkios mokymo įstaigos, kuriose
moksleiviai naudosis pažangia technologija – elektronine pinigine, elektroniniu
raktu, viešojo transporto bilietu ir bibliotekos skaitytojo pažymėjimu viename.
Naujas galimybes mokykloms atveria išplėsta ir patobulinta „TAMO“ sistema, susieta
su „Mokipay“ mobiliąja pinigine.
Studentai iš Lietuvos vis drąsiau domisi galimybėmis studijuoti užsienyje, o Lietuvos universitetuose galima sutikti studentų net iš kito pasaulio krašto. Kodėl studijos tampa tarptautinėmis ir kokią naudą iš to galima gauti, bus išsamiai aptariama rugsėjo 5-6 dienomis Vilniuje, konferencijoje „Europos aukštasis mokslas Lietuvoje“. Patys studentai bei dėstytojai, išbandę gyvenimą ir studijas svečioje šalyje, pasakoja ieškoję aukštesnės kokybės studijų, geresnių finansinių sąlygų ar tiesiog norėję pažinti kitą kultūrą.
Asociacija „Neribotų galimybių fondas“ kartu su jaunimo organizacijomis rugpjūčio
23–25 d. jau penktus metus iš eilės organizavo akciją „Būk pirmūnas“. Akcijos
tikslas – paraginti Lietuvos gyventojus paaukoti mokyklinių prekių vaikams iš
nepasiturinčių šeimų. Akcijos globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.
Šiandien trisdešimt projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvių iš visos Lietuvos pradėjo savaitę truksiančią praktiką Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose. Projekto metu moksleiviai turės galimybę susipažinti su Vyriausybės institucijų veikla ir kasdieniu darbu, susitikti su ministrais bei įvairių įstaigų vadovais
Jaunam žmogui baigus vidurinę mokyklą prasideda naujas gyvenimas – savarankiškas gyvenimas. Ir ne tik dažnai finansiškai, bet ir psichologiškai, kai imama priimti svarbius sprendimus, nulemiančius gyvenimą. Vienas tokių, profesijos pasirinkimas šiais laikais jaunuoliams tampa tikru iššūkiu.
Šeimos, artėjant rugsėjui, kreipiasi paramos į savivaldybes. Šiauliuose pernai paramos reikėjo kas ketvirtam mokiniui, Akmenės rajone – kas antram, kitose apskrities savivaldybėse – daugiau nei pusei mokinių. Savivaldybėse neabejojama, jog šiemet bus panašiai, tačiau daugėja į užsienį išvežamų vaikų, ypač būsimų pirmokų.
Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos moksleivio rašinys pateko tarp trijų
geriausių Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamo tarptautinio epistolinio
rašinio konkurso darbų. Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinės Gabijos
Petrauskaitės tekstas buvo pripažintas vienu iš geriausių rašinių. Lietuvos atstovei
už sukurtą laišką atiteko bronza.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį svarstys, ar trys Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriai, vadovaujantys dviem universiteto katedroms ir dar vienam padaliniui, nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.
Mūsų šalies vaikai per tris mėnesius perskaitė daugiau nei 4 tūkst. knygų. Uoliausi mažieji skaitytojai gyvena Šakiuose, Skuode ir Vilniuje. Tokius duomenis rodo virtualus visos Lietuvos vaikų Knygų medis, pradėtas „auginti“ siekiant paskatinti vaikus vasarą kuo daugiau skaityti. Ši iniciatyva – tai įmonių grupės „Alma littera“ viziją „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ įgyvendinančio projekto „Augu skaitydamas“ dalis.
Naujais mokslo metais šalies universitetuose ir kolegijose studijuos daugiau kaip 28 tūkst. pirmakursių. Iš jų 15 tūkst. studijas finansuos valstybė. Daugiau nei pusė jų – 8 tūkst. – studijuos universitetuose, 7 tūkst. kolegijose. Daugiausiai pirmakursių priimta į Vilniaus universitetą (3638), Kauno technologijos universitetą (1871), Vilniaus Gedimino technikos universitetą (1880), Vilniaus kolegiją (2376) ir Kauno kolegiją (2177).