Straipsniai

2011-04-08

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kuriose nuo pernai metų rugsėjo padaugėjo vaikų ar buvo įsteigtos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės, gaus papildomą finansavimą. Švietimo ir mokslo ministerija iš savo asignavimų ikimokyklinio amžiaus vaikams ugdyti 2011 m. numatė 5,4 mln. Lt.

2011-04-07

Švietimo ir mokslo ministerija parengė darbų ir priemonių planą, padedantį įgyvendinti Švietimo įstatymo nuostatas dėl Lietuvos istorijos ir geografijos bei pilietiškumo pagrindų, kai kurių pasaulio pažinimo temų mokymo lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose ir pereiti prie vienodo lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino 2013 m., kuris išliks dviejų tipų – mokyklinis ir valstybinis. Iki šiol buvo vykdomi du egzaminai pagal skirtingas programas: lietuvių kalbos (gimtosios) ir lietuvių kalbos (valstybinės).

2011-04-06

Lietuvoje pradedama kurti gabių vaikų ugdymo sistema. Mokslininkų ir mokytojų komanda kartu parengs gabius vaikus ugdantiems mokytojams reikalingas metodikas, kvalifikacijos tobulinimo programą. Bus rengiami seminarai, konsultacijos, psichologai mokys pedagogus, kaip kuo anksčiau atpažinti gabius vaikus, kryptingai juos lavinti. Visą reikalingą medžiagą mokytojai ras specialiai sukurtoje informacinėje ir metodinėje interneto svetainėje.

2011-04-05

Preliminarūs valstybės finansuojamų studentų skaičiai leidžia prognozuoti, kad šiemet, kaip ir praėjusiais metais, daugiau kaip pusė stojančiųjų galės nemokamai studijuoti universitetuose arba kolegijose. Numatoma, kad 2011 m. valstybė finansuos beveik 19 tūkstančių pirmakursių studijas – 9,7 tūkstančio universitetuose ir 9,2 tūkstančio kolegijose. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino preliminarų valstybės finansuojamų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietų, į kurias šiemet bus priimami studentai, skaičių.

2011-03-31

Vyriausybė nekeičia savo įsipareigojimų šiemet pilnai finansuoti beveik 19 tūkst. stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Todėl švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius apgailestauja, kad šiandien socialdemokratų partijos lyderių paskelbtas dvigubai mažesnis skaičius gali suklaidinti abiturientus ir pastūmėti juos ieškoti studijų svetur. Lygiai taip pat neatitinka tikrovės ir teiginys, esą didėja mokestis už studijas ir sumažėjo mokslo finansavimas.

2011-03-30

Švietimo ir mokslo ministerija atnaujino bendruosius ugdymo planus. Tai vienas pagrindinių dokumentų, kuriuo vadovaujasi mokyklos, įgyvendinančios pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas. 2011–2013 metų bendruosiuose planuose atsisakyta griežtų ugdymo proceso organizavimo reikalavimų, daugiau sprendimų galių suteikiama mokyklai.

2011-03-30

Pasitelkiant ES struktūrinių fondų finansavimą studentai bus mokomi praktinių verslumo pagrindų. Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą studentų verslumo ugdymo iniciatyvoms. Tam numatoma skirti 20 mln. litų.

2011-03-23

Atrinkti Lietuvos mokinių darbai į Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį baigiamąjį etapą, vyksiantį balandžio mėnesį. Tarp geriausių dvidešimt devynių darbų – „Dekoravimo popierius iš grybų“, „Mobiliųjų telefonų elektromagnetinės spinduliuotės sumažinimas tekstilinių medžiagų pagalba“, „Ketmano apraiškos V. Krėvės dramoje „Skirgaila“, „Dėmesio perkėlimo sąsajos su mokymusi ir veiksniai, turintys įtakos dėmesio koncentracijai“. Šias ir kitas temas jie gynėsi kovo 21–23 dienomis Vilniuje vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame I etape. Šiemet konkurse mokiniai dalyvavo itin gausiai – apie 300 jaunųjų mokslininkų.

2011-03-23

Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko Dainų švenčių nacionalinės komisijos posėdis, kuriame buvo aptarta 2012 metų Lietuvos mokinių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ koncepcija ir programa.

2011-03-23

Nacionalinis egzaminų centras apibendrino kandidatų, ketinančių laikyti brandos egzaminus, pasirinkimus. Prašymus laikyti brandos egzaminus šiemet pateikė 49 609 kandidatai – 34 kandidatais daugiau negu praėjusiais metais. Dauguma jų laikys tris (19 773) arba keturis egzaminus (16 030 kandidatų). Visus šešis egzaminus yra pasiryžę laikyti 346 kandidatai.
Mokslo metų pradžioje bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 40 542 abiturientai (17 174 dvyliktokai ir 23 368 ketvirtų klasių gimnazistai).