Lietuviu kalbejimo tema:asmuo ir valstybe
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-04-15 10:14:28 | Nuoroda

POTĖMĖS:

Asmuo ir valstybe:
1. Ar mokiniu parlamento veikla tik vaikų žaidimas? argumentuokite
2. ar lengva kitatauciams zmonems integruotis lietuvoje. armgumentuokite
3. Ar svarbu jauniems zmones dalyvauti pilietinese akcijose?Argumentuokite
4. Filosofas L.Donskis teige:"laisvas ir nepriklausoms zmogus tikrai nera musu laiku herojus"/ Ka apie tai manote?
5. Lietuvos konstitucijoje teigiama ''Zmogus turi tureti laisvę reikštis". Kaip tavo nuomone tai igyvendinama? 

Žinutė parašyta: 2009-04-15 10:33:05 | Nuoroda

Sioms potemes gal kas turit tekstu i tema? Butu labai malonu ;/

Žinutė parašyta: 2009-04-15 10:51:11 | Nuoroda
editutia rašė:

Taip , del asmens ir valstybes potemiu tai sios :) Del kitu negarantuoju .

 gal galetum suzinoti ir rytojaus potemes ir cia imesti visi butumem labai dekingi

Žinutė parašyta: 2009-04-15 10:52:38 | Nuoroda

as kalbu rytoj ir dar po pertraukos gal zinot ar pasikejs potemes?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:05:49 | Nuoroda

nu bet sakykit ka norit bet potemes idijotiskos

 

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:13:44 | Nuoroda

Va mano kalba, kuria katik pasirasiau: Radviliskio Vaizganto gimnazijai netinka, nes jau panaudota.

 

 

ĮŽANGA.Lietuva dar niekada nebuvo tokia lietuviška kaip dabar. Tai reiškia, kad artimiausioje ateityje jos laukia ypač sunkus išbandymas kitataučių atžvilgiu.Nerimas tikrai nėra be pagrindo - lietuviai yra viena pačių netolerantiškiausių tautų visoje Europoje.
DĖSTYMAS I.Lietuvoje yra įvairių tautinių mažumų: lenkai, rusai, žydai, čigonai. Žmonių pasamonėje jau yra nusistovėje vienokie ar kitokie stereotipai apie kiekvieną iš šių tautų. Lietuvių akimis lenkai - tai pasipūtę žmonės, rusai - daugiausia alkoholikai, geriantys degtinę lyg vandenį, žydai - gudrūs sukčiai, čigonai - narkomanai ir vagys. Šiaip ar taip toks žmonių požiūris į juos atsirado ne be pagrindo, užtenka mums pažiūrėti kokį nors rusišką filma, ir pamatysime, kad patys rusai nevengia savęs vaizduoti "prie butelio". yra begalės anekdotų pašiepiančių žydų "taupumą-skūpumą", dar Balys Sruoga savo šedevre “Dievų miškas” rašė, jog tautybė “čigonas” buvo “nusikaltimo” rūšis. Tačiau visa tai ir liktų paprasčiausių filmai ar anekdotai paprastų žmonių tarpe, bet dėja, specifinį nusystatymą prieš ar už įvairias tautines mažumas nevengia parodyti ir valstybės pareigūnai ir televizijos, liūdniausia tai, jog, tas nusistatymas dažniausiai buna prieš.
DĖSTYMAS II.Kai kuriose komercinėse televizijose rodomos laidos (pavyzdžiui, “Dviračio šou”) propaguoja niekinantį požiūrį į tautines mažumas. Šios laidos sulaukia neigiamos tautinių mažumų reakcijos. Plintant internetui atsiranda svetainių (pavyzdžiui, “Delfi”), kurių operatoriai sudaro galimybę vartotojams reikšti rasistines, ksenofobines nuomones, kurstančias tautinę nesantaiką. Romų(taip pasaulyje yra vadinami čigonai) tautybės piliečiai neretai skundžiasi, kad yra diskriminuojami, net ir policijos pareigūnų. Iš tiesų, mums tai nėra naujiena. Juk kiekvienas iš mūsų bent jau esame girdėję apie pagrindinę Vilnių narkotikais aprūpinančia vietą - ČIGONŲ TABORĄ.Taip, ten daugiausiai susirinkę bedarbiai ir nieko pastovaus neturintys asmenys, tačiau, tai jokiu būdu nereiškia, kad valstybės pareigūnai gali su jais elgtis ne taip kaip reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymas. Lietuvoje ksenofobija (psichologinis reiškinys, kai bijomasi užsieniečių. - Red. past.), antisemitizmas dažniausiai pasireiškia per žydų kapų išniekinimą, antisemitinius chuliganų išpuolius sporto rungtinių metu
DĖSTYMAS III.Neverta užmirsti tų žmonių kurie garsina Lietuvą įvairiose sporto šakose. Mes žinome, kad krepsinis - tai antroji lietuviu religija, todel nera nieko nuostabaus, kad musu gatvemis vaiksto ir juodaodziai. Juk jie daro TIK gera musu saliai: nuo ju atlyginimu yra atskaiciuojami valstybes mokesciai, tuo tarpu ne vienas lietuvis klastodamas dokumentus "vagia" is valstybes biudzeto. Dar niekam neteko girdeti, kad sportininkai uzsiimtu kokiomis nors pinigu machinacijomis, jie cia atvaziuoja tam, kad garsintu Lietuva, jie cia negyvens amzinai. Galime prisiminti musu Prezidento V. Adamkaus atsisakyma duoti pilietybe amerikietei krepsininkei K.Douglas, kuri norejo atstovauti Lietuvos rinktine. Si Prezidento poelgi suprantu ir pateisinu, nes vertetu skirti klubu ir rinktiniu sporta. Tuo tarpu prisiminkime LKF Prezidento V.Garasto zodzius apie juodaodzius krepsininkus zaidziancius Kauno "Zalgiryje":juodašikniai,negrai ir t.t. tai toli grazu nera padorus zodziai, zinant sio piliecio uzimamas pareigas. Kai taip sneka tokiu pareigu zmogus, neverta tiketis, kad paprastu zmoniu elgsena labai skirsis. Kaune ant DC buvo pulta su peiliu, Vilniuje ant J.P.Batistos uzpuole skustagalviai, M.Brownas buvo apspjaudytas ir apmetytas petardomis "Sakalu" fanu. Galime prisiminti ir ivyki su pramogu pasaulio atsove Berneen, kuria taip pat uzpuole skinheadai.
PABAIGA.Taigi, apibendrindamas tai kas buvo pasakyta, galiu teigti, kad belieka pasidziaugti jog Lietuvoje dar nėra masinių skinhedų grupių, kaip yra net kaimyninėje Lenkijoje, nėra organizuotos prievartos prieš kitataučius. Bet ir imigrantų labai nedaug. Ar ši situacija keisis savaime? Ne. Tai priklausys nuo valstybės pasirengimo kitataučių gausėjimui
 

  • Fizika / VBE 85
  • Informacinės technologijos / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 48
  • Matematika / VBE 69
  • Užsienio kalba (rusų) / VBE 61
Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:14:01 | Nuoroda

potemės nėra idiotiškos kaip tu sakai... jos visos atitinka temą, taip pat yra pakankamai konkrečios, niekas tau netrukdo šiomis penkiomis sritimis pasidomėti :) o potemės kaip kis niekas nežino, vieni sako nežymiai, kiti sako visiškai kitokios bus... laikas parodys :) beje, kas rytoj laikot, ar galėsit parašyt čia potemes?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:17:38 | Nuoroda

butyrka: o tai leido pasiimti savo pasirašytą kalbą? :)

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:21:39 | Nuoroda

Potemės po pertraukos nesikeičia, tad tiems, kurie atsiskaitinės kokią 12 valandą, tiesiog pasisekė. bus puikaus laiko pasiruošt. Ačiū Dievui, pasisekė man šiemet su kalbėjimu, turėsiu 2 valandas pasiruošti, žinodama temas. 9 ryto startuoja mano draugė su "Asmuo ir valstybė", o visi kiti iki manęs žiniasklaidą varys. Fjuch...bent atsikvėpt galiu, nes ne viešosioms kalboms gimus aš. Man geriau trumpai ir aiškiai. O dar tas jaudulys...

O dėl potėmių, nėra jos blogos. Man net patiko potėmė su citata. Kad laisvas ir nepriklausomas žmogus nėra šįių laikų herojus. Galima puikiai remtis Aristoteliu, kuris teigė, kad valstybė ir žmogus yra du neatsiejami dalykai. Tą laisvę skirtingai interpretuot galima.

Va, ir mane domina ne tik potėmės, o kaip jum, brangiejisekės pašnekėt, kaip jūs jaučiatės?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:23:39 | Nuoroda

frenlee, o negalėtum ir man potemių pranešti rytoj? nes man kaip tik 12h ryt :)

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:24:19 | Nuoroda

Kalbeti apie laisve:

Kad Dievas dave laisve rinktis, Adomas ir Ieva nuskyne uzdraustaji vaisiu ir tada jie pazino gera ir bloga. Nuo tada jie turi laisve rinktis.

R. Kalanta susidegino troksdamas laisves.

Sovietu Sajungoje nebuvo laisves: nei politines, nei zmogiskosios (tikejimas, zodzio laisve).

Laisve gyventi, dziaugtis gyvenimu, mokytystis ir pan. Visa tai laisve daryti, tik ar yra noras tai daryti?

Tikiuos bus naudinga kam nors... ;)

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 51
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 41
Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:27:17 | Nuoroda

bet tarkim - Ar mokiniu parlamento veikla tik vaikų žaidimas? apie sita tema labaiau nepasidomejus daugiau nei minutes nepapliurpciau ...

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:27:42 | Nuoroda

Pasirasytu lapu neleidzia issinesti. :)

Prakalbejau apie 10 min., tai nemanau, kad gerai. Bet jauciuos patenkintas, kad praejo viskas. Keista buvo, kad sedejo ir direktore mokyklos, nors ji ir ne lietuviu mokytoja. sedejo ji nei prie vertintojo, nei prie egzaminatorio, o kitoj pusej visai. :O ;D

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 94
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 51
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 41
Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:28:10 | Nuoroda

o ar kas neset geliu ar kazka daugiau? ar nereikia? kaip kam atrodo?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:28:17 | Nuoroda

o ar kas neset geliu ar kazka daugiau? ar nereikia? kaip kam atrodo?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:28:59 | Nuoroda

pašaliniai gali sėdėti kabinete, bet tik ne prieš tave :) jie turi tavęs neblaškyti, negąsdinti :)

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:29:59 | Nuoroda

aš asmeniškai ruošiuosi nešti gėles, tik vat vyras vertins, o moteris (mano mokytoja) egzaminuos, tai nešiu tik moteriai, bet ar neužpyks vertintojas? :D

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:30:55 | Nuoroda

Pasakysiu potėmes apie 9:30. o Dėl gėlių, nuneškit, dėmesys visgi. Dar mokytoja atskleidė paslaptį, kad ilgai sėdint ir klausant marmalionių labai jau nudžiugina saldainiai. Darykit išvadą. Juk malonią atmosferą susikurti jum naudinga.

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:32:16 | Nuoroda

Frenlee: o gal gali savo skype nick duoti?

Žinutė parašyta: 2009-04-15 11:34:20 | Nuoroda

skype: frienlia

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą