Psichologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-01-29 12:08:48 | Nuoroda

 o aš mokausi VDU psichologiją, ir galiu pasakyti, kad labai džiaugiuosi studijomis :) nei sunku ypatingai, nei ką, įdomu. Tik reikia pirmiausia gerai apgalvoti, kur norite save matyti. Nors, tiesą sakant, pati nesiruošiu savo ateities sieti su psichologija (bent kol kas), vis dėlto mokytis smagu :}

  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2011-01-29 12:24:36 | Nuoroda

o gal galėtum plačiau apie psichologijos studijas VDU pakalbėti? Aš norėčiau irgi ten stoti šiais metais

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-01-29 13:01:30 | Nuoroda

 Parašyk man į skypę, atsakysiu į dominančius klausimus :) nes čia iš tiesų beveik nesilankau :)

  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2011-01-29 13:05:11 | Nuoroda

 lolia666 <- jei ir kitiems idomu būtų :)

  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2011-01-30 20:14:00 | Nuoroda

Aš irgi VDU psichologiją studijuoju. 

Žinutė parašyta: 2011-01-31 15:46:02 | Nuoroda

svarstau galimybę stot į psichologiją, bet, prisiklausius mamų ir tėčių, darosi baisu :D nes atseit neperspektyvu, niekam nereikia psichologų, negi nori sėdėt ir klausyt žmonių bėdavojimų. aišku, žinau, kad nebūtina sėdėt užsidarius kabinete, kad yra kelios magistrantūros atšakos, bet vis tiek... :/

tai ar galit kas nors pasakyt: perspektyvu ar ne?

žinoma, reikia studijuot tai, kas įdomu, bet neabejoju, jog rasčiau ir kitą dominančią specialybę... :D

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-02-01 12:55:53 | Nuoroda
Žvėris rašė:

Hey :) Na aš jau ne vienus metus svarstau apie šią specialybę. Informacijos tikrai daug, tik reikia pasirausti internete. Tik vat neapsisprendžiu, kurį universitetą rašyti 1 numeriu. Trumpa info apie normaliausius  (mano manymu) iš studijuojančių pasakojimų:

VU- klasikinis universitetas, gilios tradicijos, psichologiją studijuojantys yra profesionaliai paruošiami, bet krūviai neaprėpiami. Mokosi per dienas ir naktis. Apie darbo derinimą su studijomis nėra net kalbos (bent 3 metus).

VDU- labai giriamas. Sako, jog protingai parenkama informacija + galimos gretutinės studijos, kas šiais laikais tikrai didžiulis privalumas.

MRU - gan jaunatviškas su ne itin patyrusiais dėstytojais, bet nauji vėjai gal ir ne pro šalį.

 Nesutinku su nuomone apie VU - sese jame baige psichologija, tad tikrai zinau, kad per naktis nesedejo. Aisku, skaityt reikedavo daug, bet kieno skaitymo greitis "ant lygio", tam nekils jokiu problemu. Taciau biologijos ir matematikos bus labai daug.
Del MRU - kaip ir teisininku, taip ir MRU psichologu darbdaviai šalinasi, todel jei nera noro stot i VU, geriausias variantas butu VDU.

 

Žinutė parašyta: 2011-02-01 13:00:10 | Nuoroda
cloudmaker rašė:

svarstau galimybę stot į psichologiją, bet, prisiklausius mamų ir tėčių, darosi baisu :D nes atseit neperspektyvu, niekam nereikia psichologų, negi nori sėdėt ir klausyt žmonių bėdavojimų. aišku, žinau, kad nebūtina sėdėt užsidarius kabinete, kad yra kelios magistrantūros atšakos, bet vis tiek... :/

tai ar galit kas nors pasakyt: perspektyvu ar ne?

žinoma, reikia studijuot tai, kas įdomu, bet neabejoju, jog rasčiau ir kitą dominančią specialybę... :D

 Perspektyviausia - pedagogine psichologija (kaip ir minejai, viena is magistranturos atsaku), i ja reikia vos ne maziausiu balu stojant po bakalauro, taciau su darbu problemu bent jau dabar nera (sese baige, ir nei ji, nei jos kursiokai be darbo nesedi).
Beje, be magistro i psichologo vieta nepriima..

Žinutė parašyta: 2011-02-01 20:11:51 | Nuoroda

taip, žinau, jog būtinai reikia baigti magistrantūrą :)

o kur konkrečiau dirba baigusieji pedagoginę psichologiją?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-02-01 20:21:04 | Nuoroda
cloudmaker rašė:

taip, žinau, jog būtinai reikia baigti magistrantūrą :)

o kur konkrečiau dirba baigusieji pedagoginę psichologiją?

 ir dar klausimėlis: kur galima dirbti baigus kitas magistro studijas? organizacinę, klinikinę psichologijas, ...?

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Matematika / VBE 86
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2011-02-02 03:22:35 | Nuoroda
cloudmaker rašė:
 

 ir dar klausimėlis: kur galima dirbti baigus kitas magistro studijas? organizacinę, klinikinę psichologijas, ...?

 Pacituosiu aprašymus dėl karjeros galimybių baigus magistrantūrą iš VU tinklapio.

Organizacinė psichologija - gali dirbti psichologu valstybinėse ir verslo organizacijose, organizacijų konsultavimo ir mokymo organizacijose, imtis privačios organizacijų konsultavimo praktikos.

Klinikinė - gali dirbti psichologu vaikų ir suaugusiųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigose – pirminio, antrinio ir tretinio lygio somatinėse ir psichiatrinėse ligoninėse, psichikos sveikatos centruose, reabilitacijos centruose, krizių pagalbos centruose, užsiimti privačia psichologinio konsultavimo praktika, taip pat dirbti įvairiose psichologinę pagalbą teikiančiose institucijose (na, kabinetuke sėdėti).

VDU puslapyje apie organizacinę kiek kitaip: Įgiję organizacijos psichologo kvalifikaciją asmenys gali dirbti organizacijose, profesinio konsultavimo ir karjeros centruose, darbo biržose, organizacijų personalo mokymo centruose.

Apie mokyklinę citata iš VDU puslapio: „Įgiję mokyklinės psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį asmenys gali dirbti psichologais švietimo sistemos įstaigose, jų valdymo institucijose, vaikų ir paauglių sveikatos apsaugos sistemos įstaigose (poliklinikose, ligoninėse, reabilitacijos centruose), socialinės rūpybos įstaigose, įvairiose vaikų bei šeimos psichologinio konsultavimo srityse, tęsti studijas socialinių mokslų srities doktorantūroje.“

Dar Lietuvoje yra kriminologijos ir sveikatos psichologijos magistrantūros programos.

 

Žinutė parašyta: 2011-02-02 13:56:09 | Nuoroda
cloudmaker rašė:

taip, žinau, jog būtinai reikia baigti magistrantūrą :)

o kur konkrečiau dirba baigusieji pedagoginę psichologiją?

 kadangi vardas1 i tavo klausima jau atsake, pasakysiu pora zodziu apie uzdarbi - dirbant valstybineje istaigoje, pvz PPT uz pilna etata i rankas gauna ~1600lt, pries krize buvo apie 800lt daugiau, tai jeigu mastyt, kad kada nors sunkmetis pasibaigs ir grazins buvusi atlyginima, perspektyvos visai neblogos ;)

Žinutė parašyta: 2011-02-02 14:53:44 | Nuoroda

Neblogas atlyginimas visai

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-02-02 17:56:00 | Nuoroda

Kad tiems, kurie svajoja daug pinigų uždirbti, tai psichologija nelabai tinka. Jie tikrai neuždirba daug. Bent jau Lietuvoje. Poliklinikose sėdintys gauna mažiau už gydytojus. 

Žinutė parašyta: 2011-02-02 18:44:57 | Nuoroda

Tai suprantama;)

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-02-02 19:00:55 | Nuoroda

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 80
  • Matematika / VBE 65
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 10
Žinutė parašyta: 2011-02-02 19:18:46 | Nuoroda
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Gal būsime grupiokės;DDD

  • Geografija / MBE 10
  • Istorija / VBE 72
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Matematika / VBE 24
Žinutė parašyta: 2011-02-03 01:36:27 | Nuoroda
-:-Greta-:- rašė:

 Visai neseniai domėjausi psichologų paklausa. Visokie profesijų barometrai ir panašiai. Nesuprantu iš kur traukėt, kad psichologo profesija yra nepaklausi. Ji, kaip tik yra viena paklausesnių profesijų. Dabar esu 12 klasėj, tikiuosi įstoti į VDU arba KU (pirmenybė VDU). Norėčiau plačiau sužinoti iš jau studijuojančių VDU apie studijų kokybę ir pan. 

 Pakankamai paklausi, iš tiesų. Psichologų daug kur trūksta, ypač mokyklose, mažų miestelių poliklinikose, tik tiek, kad krizės metu tokioms įstaigoms tenka galvoti kas svarbiau - pasamdyti pedagogą ar psichologą. Savaime aišku, ką pasirenka. Anksčiau darbo biržoj žiūrėjau specialybių paklausumą. Tada psicologija buvo tarp paklausių specialybių, šiais metais jau tik tarp vidutiniškai paklausių (skirstymas toks - paklausios, vidutiniškai paklausios, nepaklausios). Na, bet dabar tų psichologijos studentų tieeek priima, kad po kažkiek laiko jų trūkumas nebebus toks didelis.

O kas apie VDU būtent domina?

Žinutė parašyta: 2011-02-10 20:38:01 | Nuoroda
Sviatosa rašė:
Žvėris rašė:

Hey :) Na aš jau ne vienus metus svarstau apie šią specialybę. Informacijos tikrai daug, tik reikia pasirausti internete. Tik vat neapsisprendžiu, kurį universitetą rašyti 1 numeriu. Trumpa info apie normaliausius  (mano manymu) iš studijuojančių pasakojimų:

VU- klasikinis niversitetas, gilios tradicijos, psichologiją studijuojantys yra profesionaliai paruošiami, bet krūviai neaprėpiami. Mokosi per dienas ir naktis. Apie darbo derinimą su studijomis nėra net kalbos (bent 3 metus).

VDU- labai giriamas. Sako, jog protingai parenkama informacija + galimos gretutinės studijos, kas šiais laikais tikrai didžiulis privalumas.

MRU - gan jaunatviškas su ne itin patyrusiais dėstytojais, bet nauji vėjai gal ir ne pro šalį.

 Nesutinku su nuomone apie VU - sese jame baige psichologija, tad tikrai zinau, kad per naktis nesedejo. Aisku, skaityt reikedavo daug, bet kieno skaitymo greitis "ant lygio", tam nekils jokiu problemu. Taciau biologijos ir matematikos bus labai daug.
Del MRU - kaip ir teisininku, taip ir MRU psichologu darbdaviai šalinasi, todel jei nera noro stot i VU, geriausias variantas butu VDU.

 įdomu kodėl šalinasi? nes aš girdėjau, kad MRU teisininkai labai paklausūs.:) pirmu numeriu rašysiu MRU psichologiją, nes manau ten paruošimas yra geras. :)

 

 

Žinutė parašyta: 2011-02-11 17:39:54 | Nuoroda
Vytenė rašė:
Sviatosa rašė:
Žvėris rašė:

Hey :) Na aš jau ne vienus metus svarstau apie šią specialybę. Informacijos tikrai daug, tik reikia pasirausti internete. Tik vat neapsisprendžiu, kurį universitetą rašyti 1 numeriu. Trumpa info apie normaliausius  (mano manymu) iš studijuojančių pasakojimų:

VU- klasikinis niversitetas, gilios tradicijos, psichologiją studijuojantys yra profesionaliai paruošiami, bet krūviai neaprėpiami. Mokosi per dienas ir naktis. Apie darbo derinimą su studijomis nėra net kalbos (bent 3 metus).

VDU- labai giriamas. Sako, jog protingai parenkama informacija + galimos gretutinės studijos, kas šiais laikais tikrai didžiulis privalumas.

MRU - gan jaunatviškas su ne itin patyrusiais dėstytojais, bet nauji vėjai gal ir ne pro šalį.

 Nesutinku su nuomone apie VU - sese jame baige psichologija, tad tikrai zinau, kad per naktis nesedejo. Aisku, skaityt reikedavo daug, bet kieno skaitymo greitis "ant lygio", tam nekils jokiu problemu. Taciau biologijos ir matematikos bus labai daug.
Del MRU - kaip ir teisininku, taip ir MRU psichologu darbdaviai šalinasi, todel jei nera noro stot i VU, geriausias variantas butu VDU.

 įdomu kodėl šalinasi? nes aš girdėjau, kad MRU teisininkai labai paklausūs.:) pirmu numeriu rašysiu MRU psichologiją, nes manau ten paruošimas yra geras. :)

 

 

 Salinas atseit todel ,kad buvo pastebeta tendencija - MRU baige labiau korumpuoti. Destytojas anstolis sak, kaip yra is tikro nezinau.
O psichologija studijuot is tikruju geriau VU nei MRU. Kodel psichologu salinasi po mru? nes daug baigia VU, ir jiems darbdaviu rodomas didesnis pasitikejimas, atseit paruosimas geresnis.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą