Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:17:34 | Nuoroda
Reanimator rašė:
GintasV rašė:

O 7 testiniam neturėtų būti A, nes individų R vietoje daugiau, tankis didesnis, mielės užpakaliais pradeda trintis..? 

 Aš irgi taip parašiau. Kuo labiau populiacija didėja, tuo labiau didėja aplinkos pasipriešinimas, todėl kuo mažesnė mielių populiacija, tuo mažesnis aplinkos pasipriešinimas :)

 taip, 7A

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:17:50 | Nuoroda
Reanimator rašė:
GintasV rašė:

O 7 testiniam neturėtų būti A, nes individų R vietoje daugiau, tankis didesnis, mielės užpakaliais pradeda trintis..? 

 Aš irgi taip parašiau. Kuo labiau populiacija didėja, tuo labiau didėja aplinkos pasipriešinimas, todėl kuo mažesnė mielių populiacija, tuo mažesnis aplinkos pasipriešinimas :)

 as irgi 7a rasiau, man atrodo dauguma taip rase

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:18:12 | Nuoroda
Grace rašė:
Reanimator rašė:
GintasV rašė:

O 7 testiniam neturėtų būti A, nes individų R vietoje daugiau, tankis didesnis, mielės užpakaliais pradeda trintis..? 

 Aš irgi taip parašiau. Kuo labiau populiacija didėja, tuo labiau didėja aplinkos pasipriešinimas, todėl kuo mažesnė mielių populiacija, tuo mažesnis aplinkos pasipriešinimas :)

 taip, 7A

 Grace, pavaryk 8 ;D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:18:13 | Nuoroda
Grace rašė:
multipartite rašė:
Vaideisen rašė:

o gal parasykit 8 kjlausima dar

 jo, dar 8 kas nors :))

 manau 8 buvo pati durniausia uzduotis, todel niekas nenori savo atsakymu skelbt :D

 butu like mygtukas, paspausciau ant komentaro. :DDDDDD

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:19:39 | Nuoroda

Aha plėšrūnai yra neteisingai, nes Pelėdos , ežiai, lapės irgi plėšrūnai, bet tinka tik gyvatės

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:20:28 | Nuoroda

8 klausimas.
1.1. M - 232mm, N - 125mm
1.2. Nes M palaipos būna ilgesnės už N palaipas, todėl M palaipų ilgio vidurkis yra didesnis (prastai suformuluota truputį)

2. Augalai augo skirtinguose dirvožemiuose, kuriuose skyrėsi vandens/mineralinių medž. kiekis. Augalai gavo skirtingą saulės apšvietimą.


3.1 Šis augalas mutavo, įgavo geną, kuris suteikia atsparumą pesticidams. Greičiausiai tai įvyko lytinio dauginimosi metu. (paskutinis sakinys greičiausiai nesamonė, bet nepaliksi tuščios vietos :D )

3.2. Vegetatyviškai dauginantis palikuonys išauga greičiau, yra genetiškai identiški tėviniam organizmuo, o tai padeda išlikti nekintančiomis sąlygomis. Taip pat vegetatyviniam dauginimuisi pakanka vieno individo.

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:20:57 | Nuoroda
Light Arus rašė:

Aha plėšrūnai yra neteisingai, nes Pelėdos , ežiai, lapės irgi plėšrūnai, bet tinka tik gyvatės

 light arus, na dar paskutini 8 pasikankink ir viskas ;D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:23:26 | Nuoroda

as 8klausimo 1.2 parasiau nes pirma palaipa gauna daugiua maisto medziagu is motininio augalo negu antra

  • Biologija / VBE 81
  • Chemija / VBE 60
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 60
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:23:59 | Nuoroda

nu ka, pagfal jusu atsakymus surinkciau apie 80 tasku. :D tikiuosi bus geriau. :D aciu

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:24:58 | Nuoroda

as pagal situos atsakymus apie 86-88t. turiu, tikiuos procentais nebus maziau ;s

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:25:11 | Nuoroda
flying rašė:

as 8klausimo 1.2 parasiau nes pirma palaipa gauna daugiua maisto medziagu is motininio augalo negu antra

 Aš irgi panašiai mąsčiau, bet klausimo formuluotė privertė suabejot. Reikia remtis gautu rezultatu ir t.t. Be to, tik 1 taškas ir B lygio užduotis, tai reikia paprastai mąstyt.

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:25:11 | Nuoroda

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:25:38 | Nuoroda

8 KLAUSIMAS ( mano nuomone)

1.2 M augalas yra didesnis, jo saknys ilgesnes, is dirvozemio jis siurbia daugiau h2o ir mineraliniu medz., todel jis gali isauginti ilgesnes palaipas. N augalas mazas, trumpos saknys, mazi ziedai, todel negali isauginti ilgu palaipu, nes neturi energijos.

2. augo skirtingame apsvietime, gavo nevienodai dregmes ( cia dar buvo galima sneketi apie temperatura, dirvozemio derlinguma ir pan.)

3.1. Nezinau kodel bet man cia toks labiau evoliucijos klausimas, ir galejo biski kita linkme but pakreiptas, bet stai mano atsakymas

Del paveldimo kintamumo padideja genetine ivairove, todel atsiranda augalu su ivairiais pozymiai, pvz vieni turi atsparumo gena pesticidams, o kiti neturi.

Augale ivyko mutacija ir augalas igavo atsparumo gena pesticidams

3.2. dauginant vegetatyviniu budu, t.y. nelytiniu budu, gaunami organizmai su ta pacia genetine informacija, nes nevyko krosingoveris, interfazeje vyko dnr replikacija, todel islaikomos rusies savybes

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:26:16 | Nuoroda
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:26:21 | Nuoroda
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 pesticidas yra bendras tu nuodu pavadinimas, kurie jau veliau skirstomi i insekticidus, fungicidus ir tavo herbicidus

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:26:24 | Nuoroda

Kaip manot kiek procentų galiu tikėtis maždaud už 50 taškų?

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:26:55 | Nuoroda
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 vabzdziai naikinami insekticidais btw

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:27:17 | Nuoroda

1. m-232, n-125

1.2 M palaipos yra beveik dvigubai ilgesnės negu N palaipos. M palaipos auga iš augalų, kurių gerai  išsikerojusios šaknys, pakankamai gauna medžiagų. N palaipos priklauso augalams, kurie gana prastai išsikeroję, neaprūpina pakankamai maistu. M palaipos daug ilgiau auga nei n palaipos ( cia iš tiesų spėliojau)

2. Dėl modifikacinio kintamumo. M palaipos gaudavo skirtingą šviesos kiekį, skirtingą vandens kiekį, skirtingai konkuravo, etc

3.1 Jo genetinėje medžiagoje DNR įvyko mutacija. Augalas įgavo požymių, atsparumą, kurie jam padėjo išlikti,  augalo nebeveikė pesticidai.

3.2 Dauginantis vegetatyviškai išsaugomos visos rūšiai būdingos savybės, palikuonys yra genetiškai identiški motininiam organizmui. Be to, dauginantis nelytiškai nereikia subrandinti sėklų, rūšis plinta daug greičiau :DDDD

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:28:10 | Nuoroda
Reanimator rašė:
flying rašė:

as 8klausimo 1.2 parasiau nes pirma palaipa gauna daugiua maisto medziagu is motininio augalo negu antra

 Aš irgi panašiai mąsčiau, bet klausimo formuluotė privertė suabejot. Reikia remtis gautu rezultatu ir t.t. Be to, tik 1 taškas ir B lygio užduotis, tai reikia paprastai mąstyt.

 nu aš taip pat šitą rašiau atsižvelgęs, kad B lygio :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:28:53 | Nuoroda

fuck rimtai, man kazkaip "pest" su vabzdziais asocijuojas ir uzmirsau apie insect. Geri kad mano aiskinimas visgi buvo apie mutacija pagrinde :D

  • Biologija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
  • Matematika / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 95
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą