Biologija 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:28:57 | Nuoroda

 ok

8kl.

1.,1 232mm. (M palaipų)  ir 125mm. (N palaipų)

1.2 Čia sau skryriau nulį taškų :D

M palaipos augalas yra pilnai išsivystęs, o N palaipos - besivystantis, nes jo šaknys trumpos ir pats augalas nedidelis. Kartu su augalu vystosi ir palaipa.

2. Skirtinga drėgmė ir dirvos pH

3.1 Keletas individų atsitiktinai turėjo mutaciją, kuri suteikė atsprarumo pesticidams. Šie augalai dauginosi ir perdavė atsparumo geną palikuonims.

3.2 Šis dauginimasis yra greitas ir jo metu susidaro identiški palikuonys, kurie turi savybių padedančių išlikti prie nekintamų aplinkos sąlygų.

 

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:29:03 | Nuoroda
derekas15 rašė:

1. m-232, n-125

1.2 M palaipos yra beveik dvigubai ilgesnės negu N palaipos. M palaipos auga iš augalų, kurių gerai  išsikerojusios šaknys, pakankamai gauna medžiagų. N palaipos priklauso augalams, kurie gana prastai išsikeroję, neaprūpina pakankamai maistu. M palaipos daug ilgiau auga nei n palaipos ( cia iš tiesų spėliojau)

2. Dėl modifikacinio kintamumo. M palaipos gaudavo skirtingą šviesos kiekį, skirtingą vandens kiekį, skirtingai konkuravo, etc

3.1 Jo genetinėje medžiagoje DNR įvyko mutacija. Augalas įgavo požymių, atsparumą, kurie jam padėjo išlikti,  augalo nebeveikė pesticidai.

3.2 Dauginantis vegetatyviškai išsaugomos visos rūšiai būdingos savybės, palikuonys yra genetiškai identiški motininiam organizmui. Be to, dauginantis nelytiškai nereikia subrandinti sėklų, rūšis plinta daug greičiau :DDDD

 paskutinis sakinys biski nesamone :D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:29:14 | Nuoroda
Grace rašė:
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 vabzdziai naikinami insekticidais btw

 Nu taip, čia konkretesnis pavadinimas :)

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:30:00 | Nuoroda
asnezofilas rašė:
Reanimator rašė:
flying rašė:

as 8klausimo 1.2 parasiau nes pirma palaipa gauna daugiua maisto medziagu is motininio augalo negu antra

 Aš irgi panašiai mąsčiau, bet klausimo formuluotė privertė suabejot. Reikia remtis gautu rezultatu ir t.t. Be to, tik 1 taškas ir B lygio užduotis, tai reikia paprastai mąstyt.

 nu aš taip pat šitą rašiau atsižvelgęs, kad B lygio :D

 me 2 ;D

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:31:34 | Nuoroda
Reanimator rašė:
Grace rašė:
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 vabzdziai naikinami insekticidais btw

 Nu taip, čia konkretesnis pavadinimas :)

Pesticidai vadinami pagal paskirtį:

herbicidai - skirti kovai su piktžolėmis,
fungicidai - skirti kovai su grybais ir grybeliais,
zoocidai - skirti kovai su gyvūnais (daugiausia šiltakraujais),
insekticidai - skirti kovai su vabzdžiais,
akaricidai - kovai su erkėmis,
moliuskicidai - kovai su moliuskais,
nematocidai - kovai su nematodais,
rodenticidai - kovai su graužikais,
baktericidai - kovai su bakterijomis,
virucidai - kovai su virusais.


Pasirodo tinka pesticidai :D Nes jiems priskiriami hervicidai :D

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:32:01 | Nuoroda
Reanimator rašė:
Ighnaz rašė:

Hey o kodel vaikis su pesticidais piktzoles naikino? kodel ne su herbicidais? cia siaip taip parasyta ar cia koki suktuma reikejo izvelgt?

 Šitas ir man užkliuvo :D Apsimečiau, kad ten herbicidai. Bet ko gero klaida sudarinėtojų. Nes kitaip tiktų atsakymas "Nes šis augalas nėra vabzdys" ;DD

 baikit blūditi, pesticidai - chemikalai apskritai. Herbicidas - viena iš pesticidų rūšių. Vabzdžius naikina su insekticidais. :D

 

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:33:13 | Nuoroda

Taip, taip, apsižiopliavau :D

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:34:41 | Nuoroda
Grace rašė:
derekas15 rašė:

1. m-232, n-125

1.2 M palaipos yra beveik dvigubai ilgesnės negu N palaipos. M palaipos auga iš augalų, kurių gerai  išsikerojusios šaknys, pakankamai gauna medžiagų. N palaipos priklauso augalams, kurie gana prastai išsikeroję, neaprūpina pakankamai maistu. M palaipos daug ilgiau auga nei n palaipos ( cia iš tiesų spėliojau)

2. Dėl modifikacinio kintamumo. M palaipos gaudavo skirtingą šviesos kiekį, skirtingą vandens kiekį, skirtingai konkuravo, etc

3.1 Jo genetinėje medžiagoje DNR įvyko mutacija. Augalas įgavo požymių, atsparumą, kurie jam padėjo išlikti,  augalo nebeveikė pesticidai.

3.2 Dauginantis vegetatyviškai išsaugomos visos rūšiai būdingos savybės, palikuonys yra genetiškai identiški motininiam organizmui. Be to, dauginantis nelytiškai nereikia subrandinti sėklų, rūšis plinta daug greičiau :DDDD

 paskutinis sakinys biski nesamone :D

 pati tu nesąmonė :D

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:40:33 | Nuoroda

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

  • Biologija / VBE -
  • Chemija / VBE -
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Matematika / VBE -
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:41:09 | Nuoroda

Su plazmolize ten pirmas klausimas skaiciau cia rašėt kad negalima membranos buvo rašyt,bet pavyzdziui mano mokytoja sake kad turėtų uzžskaityt.

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:42:00 | Nuoroda
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 sutinku, laikiau abu egzaminus, tai jauciasi tikrai skirtumas :)

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:42:06 | Nuoroda
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 man irgi, ypac nusivyliau 6, 8 ir 9 klausimais...

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:42:45 | Nuoroda
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 Dėl sunkumo nežinau nors tas genų sukibimas tai jo...o dar kiek žioplų klaidų padariau,vietoj žiotelių chloroplastus parašiau ;DDD

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:44:05 | Nuoroda

Mano nuomone, panašaus sunkumo egzaminai.

  • Biologija / VBE 99
  • Chemija / VBE 93
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 59
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:44:35 | Nuoroda
Queen rašė:

Su plazmolize ten pirmas klausimas skaiciau cia rašėt kad negalima membranos buvo rašyt,bet pavyzdziui mano mokytoja sake kad turėtų uzžskaityt.

 Yes,pakėlei nuotaiką

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:45:26 | Nuoroda
Grace rašė:
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 man irgi, ypac nusivyliau 6, 8 ir 9 klausimais...

 as irgi, o kas svarbiausia tu klausimu temos tai labai lengvos, nu bet kaip jau patys klausimai suformuluoti, tai nera zodziu...

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:45:41 | Nuoroda

Nu tai kiek taškų praradot?

Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:46:42 | Nuoroda
Sniegena rašė:
Queen rašė:

Su plazmolize ten pirmas klausimas skaiciau cia rašėt kad negalima membranos buvo rašyt,bet pavyzdziui mano mokytoja sake kad turėtų uzžskaityt.

 Yes,pakėlei nuotaiką

 Pabandytų neužskaityt... :D

  • Biologija / VBE 89
  • Chemija / VBE 80
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:48:38 | Nuoroda
multipartite rašė:
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 sutinku, laikiau abu egzaminus, tai jauciasi tikrai skirtumas :)

 kiek pernai surinkai už egzą? :)

  • Biologija / VBE 91
  • Chemija / VBE 78
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 70
  • Matematika / VBE 82
Žinutė parašyta: 2011-06-09 14:49:08 | Nuoroda
multipartite rašė:
Grace rašė:
derekas15 rašė:

Ką norite tą sakykite, bet šiemet užduotys, mano manymu, buvo daug sunkesnės negu ankstesniais metais.

 man irgi, ypac nusivyliau 6, 8 ir 9 klausimais...

 as irgi, o kas svarbiausia tu klausimu temos tai labai lengvos, nu bet kaip jau patys klausimai suformuluoti, tai nera zodziu...

 vat vat, botanika mokejau idealiai, o paklausia kazkokiu nesamoniu. butu dave koki augalu lytini dauginimasi geriau, tada nors zinai ka atsakinet

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą