Biologijos VBE 2012
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:09:25 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Kartais tokie klausimai: "Kokia tikimybe, kad visi vaikai sirgs" is senesniu egzu man tokie nelogiski. Tipo visada 0%, bet realiai juk, jeigu fenotipiskai ishskiria tarkim santykiu 3:1, (3 kad sveiki tarkim o 1 kad nesveiki) ir tarkim per tris kartus tai jau 1/64, kad visi vaikai sirgs. Va situ as nesuprantu man kazkaip matematiniu poziuriu cia kazkas nelimpa.

 Vat butent ka as aiskinau pries kelias temas :D Nepriklausomi ivikiai.... Vienu odziu, jiems ten reiktu su matematikais pabendrauti :)

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:11:19 | Nuoroda
Evaldas1993 rašė:
Vidokkas rašė:

Kartais tokie klausimai: "Kokia tikimybe, kad visi vaikai sirgs" is senesniu egzu man tokie nelogiski. Tipo visada 0%, bet realiai juk, jeigu fenotipiskai ishskiria tarkim santykiu 3:1, (3 kad sveiki tarkim o 1 kad nesveiki) ir tarkim per tris kartus tai jau 1/64, kad visi vaikai sirgs. Va situ as nesuprantu man kazkaip matematiniu poziuriu cia kazkas nelimpa.

 Tai va cia ir patikrina logini mastyma ;)

Pas mus grupej irgi daug kam buvo neaisku, kodel ten taip...

 Tai esme, kad cia loginis-matematinis mastymas = prazutis.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:12:36 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Tai realiai biologijos mokslas neteisus sioj vietoj? Ar tik man taip klaidingai atrodo 

 Realiai cia biologai is NEC'o nebendrauja su matematikais. Ir 1/64 nera taip jau ir mazai... 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:13:43 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

 Bet nu logiskai, ar cia logiska, kad va suvalgom karve ir gaunam ten tuos 310kJ, kaip 100% energijos karves? Juk nelogiska. Del pirmo atvejo galima sutikti kad augalas ten perduoda 100%. Vienu zodziu, mano manymu, salyga nera korektiska, nes biologiniu poziuriu ji neteisinga.

 Biologiniu poziuriu salyga yra labai teisinga. Augalas didziaja dali energijos iseikvoja augimui, tad nupjovus ji tos energijos kaip ir nera :)

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:16:34 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

 Bet nu logiskai, ar cia logiska, kad va suvalgom karve ir gaunam ten tuos 310kJ, kaip 100% energijos karves? Juk nelogiska. Del pirmo atvejo galima sutikti kad augalas ten perduoda 100%. Vienu zodziu, mano manymu, salyga nera korektiska, nes biologiniu poziuriu ji neteisinga.

 Biologiniu poziuriu salyga yra labai teisinga. Augalas didziaja dali energijos iseikvoja augimui, tad nupjovus ji tos energijos kaip ir nera :)

 Nu o paziurek is kitos puses sita salyga, tas 310kJ, yra 10% karves gautos energijos, karve gavo 3100kJ.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:34:56 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

 Bet nu logiskai, ar cia logiska, kad va suvalgom karve ir gaunam ten tuos 310kJ, kaip 100% energijos karves? Juk nelogiska. Del pirmo atvejo galima sutikti kad augalas ten perduoda 100%. Vienu zodziu, mano manymu, salyga nera korektiska, nes biologiniu poziuriu ji neteisinga.

 Biologiniu poziuriu salyga yra labai teisinga. Augalas didziaja dali energijos iseikvoja augimui, tad nupjovus ji tos energijos kaip ir nera :)

 Nu o paziurek is kitos puses sita salyga, tas 310kJ, yra 10% karves gautos energijos, karve gavo 3100kJ.

 Karve gavo 3100j, 90% isvaiste, karveje buvo (kai is jos padare saslykus)  310.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:44:42 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

 Bet nu logiskai, ar cia logiska, kad va suvalgom karve ir gaunam ten tuos 310kJ, kaip 100% energijos karves? Juk nelogiska. Del pirmo atvejo galima sutikti kad augalas ten perduoda 100%. Vienu zodziu, mano manymu, salyga nera korektiska, nes biologiniu poziuriu ji neteisinga.

 Biologiniu poziuriu salyga yra labai teisinga. Augalas didziaja dali energijos iseikvoja augimui, tad nupjovus ji tos energijos kaip ir nera :)

 Nu o paziurek is kitos puses sita salyga, tas 310kJ, yra 10% karves gautos energijos, karve gavo 3100kJ.

 Karve gavo 3100j, 90% isvaiste, karveje buvo (kai is jos padare saslykus)  310.

 Augale buvo (kai is jo padare pasara) 3060J energijos, tad viskas cia normaliai.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 00:57:34 | Nuoroda

Tarkime karve sukaupe 3100 energijos. Citata is knygos: "Pirmos eiles vartotojas sunaudoja sia produkcija, bet jo kune susikaupia tik 10% chemines energijos" Ta 10% ir yra perduodama i kita lygmeni. Ziurim kitom akim, augalas teikia karvei tuos 3100 energijos, bet karve tik 10% jos pasisavina, tai reiskia, kad jis sukaupia 310 energijos, kad surinktu 3100 energijos, jam reiks 310000kJ augalo energijos. 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:01:02 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Tarkime karve sukaupe 3100 energijos. Citata is knygos: "Pirmos eiles vartotojas sunaudoja sia produkcija, bet jo kune susikaupia tik 10% chemines energijos" Ta 10% ir yra perduodama i kita lygmeni. Ziurim kitom akim, augalas teikia karvei tuos 3100 energijos, bet karve tik 10% jos pasisavina, tai reiskia, kad jis sukaupia 310 energijos, kad surinktu 3100 energijos, jam reiks 310000kJ augalo energijos. 

 Klysti. Augalas sukaupia 10% per ji perejusios energijos, kita jis isvaisto, tad kitos vargse karvute net nemato.Kitaip sakany tie 3100J yra 10% per augala perejusios energijos arba dar kitaip sakant jie yra augale esanti (siuo atveju buvusi, nes nei augalo nei karvutes jau nebera) energija.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:05:04 | Nuoroda


 

Visgi atsakymas 10% ;D, pasieks 310kJ ir tai bus 10% (Daug laiko reikejo kol supratau)

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:05:51 | Nuoroda

Zmogu pasieks 10% augalo energijos, bet jis jos isisavins 1%. Taigi mano fiasko! 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:11:54 | Nuoroda

Noooooooors vel.... griztu prie 1% ;D, kadangi realiai zmogu pasieks 1%, nes gaves tuos 10% ji 9% ishshvaistys ir jam liks 1% augalo energijos.... 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:17:28 | Nuoroda
Vidokkas rašė:

Zmogu pasieks 10% augalo energijos, bet jis jos isisavins 1%. Taigi mano fiasko! 

 Zmogu pasieks 10% augalo energijos ir jis ja visa isisavins :D Cia butu totalus svaistymas, jeigu 90% suvalgyto maisto mes tiesiog ismestume pro kita gala... Is isisavintos energijos 90% jis panaudos, like 10% eis i jo biomase... Bet del kazkokiu man nesuprantamu priezasciu kiekvienais metais vis daugau energijos panaudojama kurti mano biomasei ir jos ne taip lengva atsikratyti...

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:19:31 | Nuoroda
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Zmogu pasieks 10% augalo energijos, bet jis jos isisavins 1%. Taigi mano fiasko! 

 Zmogu pasieks 10% augalo energijos ir jis ja visa isisavins :D Cia butu totalus svaistymas, jeigu 90% suvalgyto maisto mes tiesiog ismestume pro kita gala... Is isisavintos energijos 90% jis panaudos, like 10% eis i jo biomase... Bet del kazkokiu man nesuprantamu priezasciu kiekvienais metais vis daugau energijos panaudojama kurti mano biomasei ir jos ne taip lengva atsikratyti...

 Nea, jau cia tu ne nuomonei priestarauji, o net vadoveliui, jame teigiama, kad isisavinama 10% energijos ir aukstesniojo lygmens. Karve isisavino 10%, zmogus isisavins 10%, karves isisavinto 10%, tai gaunas 1%

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:20:26 | Nuoroda

P.S. nepamirsk, kad pirminis energijos saltinis yra saule ir i ji reikia atsizvelgti. 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 01:32:46 | Nuoroda
Vidokkas rašė:
Pride rašė:
Vidokkas rašė:

Zmogu pasieks 10% augalo energijos, bet jis jos isisavins 1%. Taigi mano fiasko! 

 Zmogu pasieks 10% augalo energijos ir jis ja visa isisavins :D Cia butu totalus svaistymas, jeigu 90% suvalgyto maisto mes tiesiog ismestume pro kita gala... Is isisavintos energijos 90% jis panaudos, like 10% eis i jo biomase... Bet del kazkokiu man nesuprantamu priezasciu kiekvienais metais vis daugau energijos panaudojama kurti mano biomasei ir jos ne taip lengva atsikratyti...

 Nea, jau cia tu ne nuomonei priestarauji, o net vadoveliui, jame teigiama, kad isisavinama 10% energijos ir aukstesniojo lygmens. Karve isisavino 10%, zmogus isisavins 10%, karves isisavinto 10%, tai gaunas 1%

 Greiciausiai tu blogai supranti savo vadoveli. Taip pat tiketina, bet ne taip, kaip pirmasis variantas, tavo vadovelis tiesiog pilnas klaidu. Jeigu cia viena is tu zaliu konspekty knyguciu... Jose pilna klaidu. Ne isisavina, o perduoda i aukstesni lygmeni. CIa yra didelis skirtumas, pirmu atveju jis ta energija panaudoja ir sukaupia, antru atveju jis ja tiesiog sukaupia. 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 10:30:35 | Nuoroda

Kas buna, jeigu keliu zmoniu minimalus stojant konkursinai balai yra vienodi, taciau vietu yra maziau nei norinciu studijuoti? pagal ka tada atrenka? na, pavyzdziui, minimalus balas bus 19, o ji turinciu ir norinciu studijuoti bus 50, kai vietu 30, pagal ka atrinks, kas pateks, o kas ne??? 

Žinutė parašyta: 2012-06-14 12:10:56 | Nuoroda
miau. rašė:

Kas buna, jeigu keliu zmoniu minimalus stojant konkursinai balai yra vienodi, taciau vietu yra maziau nei norinciu studijuoti? pagal ka tada atrenka? na, pavyzdziui, minimalus balas bus 19, o ji turinciu ir norinciu studijuoti bus 50, kai vietu 30, pagal ka atrinks, kas pateks, o kas ne??? 

 Tada statoma i eile pagal pagrindinio VBE(biomedicinos srityje- biologijos, kurios svertinis koeficienas dodziausias  ) rezultatus. Tarkim ir tavo 19 balu ir draugo 19, bet tavo BIO VBE balas 94, o draugo 87...tada tavo eile pirmiau :).Ir nesvarbu, kad kitus egzus jis geriau ishlaike.

Žinutė parašyta: 2012-06-14 13:12:23 | Nuoroda
gerrit rašė:
miau. rašė:

Kas buna, jeigu keliu zmoniu minimalus stojant konkursinai balai yra vienodi, taciau vietu yra maziau nei norinciu studijuoti? pagal ka tada atrenka? na, pavyzdziui, minimalus balas bus 19, o ji turinciu ir norinciu studijuoti bus 50, kai vietu 30, pagal ka atrinks, kas pateks, o kas ne??? 

 Tada statoma i eile pagal pagrindinio VBE(biomedicinos srityje- biologijos, kurios svertinis koeficienas dodziausias  ) rezultatus. Tarkim ir tavo 19 balu ir draugo 19, bet tavo BIO VBE balas 94, o draugo 87...tada tavo eile pirmiau :).Ir nesvarbu, kad kitus egzus jis geriau ishlaike.

 mm, aisku. Aciu

Žinutė parašyta: 2012-06-14 15:30:32 | Nuoroda

 O aš kažkur skaičiau, kad taip įvyksta, tai imamas bendros atestato pažymių vidurkis, bet čia gal daugiau tiesos. 

 

O dėl tos energijos jūs per giliai kapstotės. Jeigu ten reiktų skaičiuot kaip jūs skaičiuojat tai būtų tikrai ne 1 taškas už užduotį :)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą