Chemija VBE
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-06-17 11:40:36 | Nuoroda
gnom. rašė:

 Kodėl tu manai, kad jos turėtų persikryžiuoti? La-Šateljė sako, kad pusiausvyra pakeitus sąlygas visuomet siekia grįžti į pradinę pusiausvyrąją padėtį. Aš niekaip nesugebu įsivaizduoti, kaip turi būti paveikta pusiausvyra, kad ji ne tik ~ grįžtų į pradžią, bet dar ir persikreiptų kardinaliai, kai konstanta pusiausvyros nekinta. Negi dėl tokio paprasto uždavinio aš veltui sėdėjau 15min bandydama išrasti dviratį? Nuostabu.

Druskų kiekis bus toks pats jei dedi tokį patį kiekį grležies hidroksido, nes juk molių tiek pat, tik masės tų medžiagų skirsis.

 Sakykim, kad bandymą reikia atlikti su geležies pertekliumi, tada viskas gausis.

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-17 13:23:24 | Nuoroda

Na, chemikai, tai ar yra norinčių stoti į LSMU farmaciją? :)

Žinutė parašyta: 2012-06-17 13:29:50 | Nuoroda
stylerpro rašė:

Na, chemikai, tai ar yra norinčių stoti į LSMU farmaciją? :)

 Antru arba trečiu numeriu tikriausiai rašysiu;)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-17 16:39:26 | Nuoroda
Andrius.... rašė:
stylerpro rašė:

Na, chemikai, tai ar yra norinčių stoti į LSMU farmaciją? :)

 Antru arba trečiu numeriu tikriausiai rašysiu;)

 Ką rašysi pirmuoju? :)

 

Žinutė parašyta: 2012-06-17 16:42:21 | Nuoroda

Aš jau lauki nesulaukiu būsimų pirmakursių farmacininkų. Pats šiais metais būsiu kuratorius, supažindinsiu su univero tvarka, kas ir kaip, pasakysiu ką mokytis sunku, kas per programa ir pan. Jei dar neapsisprendžiat dėl farmacijos, rašykit, bandysiu padėti. :)

Žinutė parašyta: 2012-06-17 18:10:10 | Nuoroda
stylerpro rašė:
Andrius.... rašė:
stylerpro rašė:

Na, chemikai, tai ar yra norinčių stoti į LSMU farmaciją? :)

 Antru arba trečiu numeriu tikriausiai rašysiu;)

 Ką rašysi pirmuoju? :)

 

 Mediciną:)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-17 20:58:04 | Nuoroda

Vieno as niekaip nesuprantu. 8.1 klausime skiriami 3 taskai, logiskai turetu but, kad 1 uz lygti, 2 uz lyginima, o uz ka trecias..?

Žinutė parašyta: 2012-06-18 00:00:20 | Nuoroda
miau. rašė:

Vieno as niekaip nesuprantu. 8.1 klausime skiriami 3 taskai, logiskai turetu but, kad 1 uz lygti, 2 uz lyginima, o uz ka trecias..?

 Manau 2 taškai už patį lyginimą. :) Čia tas atvejis, kada reikia oksidacija redukcija rašyt, kad lengviau būtų lyginti.:) Kitaip sakant- sudėtingas lyginimas.:) 

Sekančiame klausime lyginimas yra lengvesnis, todėl ir vertas jis dvejų taškų. :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-21 18:27:30 | Nuoroda

 Negali gi duot 2 taškų už 1 veiksmą. Man mokytoja yra minėjusi, kad bendroji reakcijos lygtis turi būti su agregatinėmis būsenomis ir kad paskutinį kartą taip buvo 2002(?). Nors tikrai nežinau, nes tada kitoj reakcijos lygty gaunasi per mažai taškų. Aš dėl visa ko supyliau agregatines būsenas.

Su geležies perteklium gausis, bet kažkas gi rašė, kad su Fe(OH)3 bandė daryt. Tai su anuo nesigauna man niekaip.

  • Biologija / VBE 83
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 98
Žinutė parašyta: 2012-06-21 19:22:30 | Nuoroda

Mano mokytojos atsakymas 5 siūlymą kaip atskirti tas skirtingas koncentracijas acto. Parašiau egzamine taip pat: paimi po 1l tirpalų ir titruoji šarmo tirpalu vienodų koncentracijų. Ten, kur pirmiau įvyks neutralizacija, t.y. pasikeis indikatoriaus spalva, ten bus mažesnės koncentracijos, o kur ilgiau truks titravimas, ten yra didesnės koncentracijos. :) Tei va.

Žinutė parašyta: 2012-06-21 21:37:55 | Nuoroda
gnom. rašė:

 Negali gi duot 2 taškų už 1 veiksmą. Man mokytoja yra minėjusi, kad bendroji reakcijos lygtis turi būti su agregatinėmis būsenomis ir kad paskutinį kartą taip buvo 2002(?). Nors tikrai nežinau, nes tada kitoj reakcijos lygty gaunasi per mažai taškų. Aš dėl visa ko supyliau agregatines būsenas.

Su geležies perteklium gausis, bet kažkas gi rašė, kad su Fe(OH)3 bandė daryt. Tai su anuo nesigauna man niekaip.

 O kodėl negali 2 taškų duoti? Berods 2010m. pakartotiniam buvo klausimas apie grafiko periodiškumą, tai už vieną sakinį 2 taškus davė (reikėjo parašyt, kad grafikas kinta periodiškai (taip vertinimo instrukcijose rašė)). Jei užduotis neprašė agregatinių būsenų, tai nebūtinai tada reikėjo jas nurodyti.

Turėjau omeny su Geležies (III) hidroksido pertekliumi, o ne geležies pertekliumi :) Bandymų gi yra įvairių. Gali ta titravimą atlikt, taip pat atlikti reakcijas, kurių metu išsiskirs dujos (jas reiktų apskaičiuoti), taip pat ir ta neutralizacija su Fe(OH)3 tinka. Nemanau, kad ta bandymą reikėjo jau taip detaliai aprašyt (juk 2 taškų vertės). Tiesiog reikėjo pasiūlyti būdą ir trumpai aprašyt, kaip apskaičiuosi. :)

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-22 09:47:03 | Nuoroda

 Aš norėjau pasakyti, kad būtent ta reakcija su geležies hidroksidu ne tik vyktų šūdinai, bet ir nuosėdos nepasakys niekio, nei žiūrėsime į jų kiekį, o ne masę. O 2 taškai yra labai daug.

 

Aš dėl visa ko tas agregatines būsenas parašiau, blogiau tikrai nebus. 

O dėl to kitimo periodiškai, visad reik parašyt, kad periodiškai ir KAIP. Už tai ir du taškai. Taškais niekas nesimėto. Ypač per egzaminą.

  • Biologija / VBE 83
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 98
Žinutė parašyta: 2012-06-22 13:43:58 | Nuoroda
gnom. rašė:

 Aš norėjau pasakyti, kad būtent ta reakcija su geležies hidroksidu ne tik vyktų šūdinai, bet ir nuosėdos nepasakys niekio, nei žiūrėsime į jų kiekį, o ne masę. O 2 taškai yra labai daug.

 

Aš dėl visa ko tas agregatines būsenas parašiau, blogiau tikrai nebus. 

O dėl to kitimo periodiškai, visad reik parašyt, kad periodiškai ir KAIP. Už tai ir du taškai. Taškais niekas nesimėto. Ypač per egzaminą.

 Nuosėdos tai tos pačios bus, tai nėra skirtumo, ar žiūrėsi į gautą kiekį, ar masę. Juk kuo didesnis kiekis, tai tuo didesnė ir masė. Praktiškai čia tas pats š, nesvarbu kaip tu pavadinsi tas nuosėdas. :)

 

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-22 20:24:19 | Nuoroda

 Kiekis skaičiuojamas moliais ir yra vienodas, masė, deja, skiriasi. Ir tai labai skirtingi dalykai. Vertintojai labai mėgsta kabinėtis prie netinkamai vartojamų sąvokų, o moksleiviai linkę nesureikšminti, kad NaCl nėra molekulinis junginys.

  • Biologija / VBE 83
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 98
Žinutė parašyta: 2012-06-22 23:25:18 | Nuoroda
gnom. rašė:

 Kiekis skaičiuojamas moliais ir yra vienodas, masė, deja, skiriasi. Ir tai labai skirtingi dalykai. Vertintojai labai mėgsta kabinėtis prie netinkamai vartojamų sąvokų, o moksleiviai linkę nesureikšminti, kad NaCl nėra molekulinis junginys.

 Jo, nueini į kokią parduotuvę ir prašai ~17 molių valgomosios druskos...:D Juk kiekį įvairiais matavimo vienetais galima skaičiuoti, tad nemanau, kad kibs prie tokių smulkmenų... :) Na žinoma, čia nuo vertintojo viskas priklausys, bet visgi, kaip jau minėjau, 2t. uždavinys buvo, tai manau nereikėjo ten taip smulkiai aprašyt tą bandymą. :) Tiesiog užsimini, kaip atliksi tą bandymą (Neutralizacija su Fe(OH)3 - būtų vienas taškas) ir kokie būtų rezultatai (Gautume skirtingą nuosėdų kiekį, pagal kuriuos galėtume palyginti tirpalus: ten, kur daugiau nuosėdų, ir yra didesnės koncentracijos tirpalas. - antras taškas).

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-24 12:39:40 | Nuoroda

Sveiki,gal kas žino,kiek šiemet mažiausiai balų reikia surinkt norint išlaikyti chemijos vbe?

Žinutė parašyta: 2012-06-24 16:18:00 | Nuoroda

Vizualiai abiejų atrodys tiek pat, bet skirsis jų masės. Kiek galima tą patį kartot?

Ir prie tokių šūdų visad kabinėjasi, nes kažkodėl visiems mokiniams giliai p*****, kad yra skirtumas ir tai SVARBU. Čia kaip ir masė su svoriu. Skiriasi, daugumai nerūpi, bet pabandyk fizikos VBE vietoj masės svorį parašyt.

  • Biologija / VBE 83
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 98
Žinutė parašyta: 2012-06-24 17:09:45 | Nuoroda
gnom. rašė:

Vizualiai abiejų atrodys tiek pat, bet skirsis jų masės. Kiek galima tą patį kartot?

Ir prie tokių šūdų visad kabinėjasi, nes kažkodėl visiems mokiniams giliai p*****, kad yra skirtumas ir tai SVARBU. Čia kaip ir masė su svoriu. Skiriasi, daugumai nerūpi, bet pabandyk fizikos VBE vietoj masės svorį parašyt. 

Žmogau, juk medžiagų koncentracijos viena nuo kitos vos ne dvigubai skiriasi, tai kodėl Tu sakai, kad vizualiai abiejų atrodys tiek pat? Suprasčiau, jei koncentracijų skirtumas būtų labai mažas, tada tikrai būtų sunku iš akies pasakyt, kuris tirpalas yra didesnės koncentracijos. Tačiau taip nėra.

Gerai, o tai pasakyk tada, ką reiškia žodis "masė"? Nes pagal mane, tai yra dydis, nurodantis medžiagos kiekį. Argi tai ne tas pats š? Per daug giliai jau Tu čia kapstaisi...

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Žinutė parašyta: 2012-06-24 21:24:26 | Nuoroda

Susidariusių nuosėdų kiekis skirsis, bet ir Fe(OH)3 liks ir galiausiai vizualiai jų ~tiek pat bus. Skirsis spalvos. Ir šiaip, kažkokia šūdina reakcija, kuri tik labai ypatingom sąlygom turėtų vykti. 

Iš viso, kadangi jau pati pasimečiau viskame kame, gal raukiam? Jei užskaitys - galės kažkas pasigirt.

  • Biologija / VBE 83
  • Chemija / VBE 96
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 92
  • Matematika / VBE 98
Žinutė parašyta: 2012-06-24 23:37:42 | Nuoroda
gnom. rašė:

Susidariusių nuosėdų kiekis skirsis, bet ir Fe(OH)3 liks ir galiausiai vizualiai jų ~tiek pat bus. Skirsis spalvos. Ir šiaip, kažkokia šūdina reakcija, kuri tik labai ypatingom sąlygom turėtų vykti. 

Iš viso, kadangi jau pati pasimečiau viskame kame, gal raukiam? Jei užskaitys - galės kažkas pasigirt.

 Tai čia aš ir galėsiu pasigirti:DD Juk yra būdų ir tas skirtingas nuosėdas atskirti;)

 Ok, raukiam:))

  • Biologija / VBE 92
  • Chemija / VBE 98
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 97
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą