Vartotojo vytaka pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:48:48 | Nuoroda
Ievuogytė rašė:

Sveiki gyvi !

Na ką, rašiau J.Savickio "Mėnesiena" interpretaciją. Parašiau, jog tai novelė.

Žinok šakės, gavau užduotį, susigraudinau, paskui pagalvojau, kad nieko nebepakeisi ir ėmiausi darbo. Tas kūrinys išvis net negirdėjas ir net nesavickiškas ; o

Bet va rašiau, jog "Ištraukos pradžioje ryškinami vaikino išgyvenimai". Kad jis ten sielvartauja dėl to auskaro, kaip ten pinigų gaus, kad myli tą paną. O tada "Antrame ištraukos segmente tie išgyvenimai dar labiau išryškėja". Kad ta pana jį apgauna, jis tuo negali patikėti, niekad nebepasitiki panomis, ne neveda. Dar paminėjau, kad vaikino ir merginos vardai nėra tekste paminėti. Tai leidžia suprasti, jog šis įvykis gali būti aktualus daugeliui.

Žodžiu, privėliau ir tiek ;]

O teksto suvokimas iš pradžių pasirodė lengvokas, bet kai klausimus pamačiau... OMG ; o Kai kurie aiškūs, kai kurie pievos.. Ypač su tais istoriniais faktais. Ką aš galiu žinoti, jeigu nesidomiu istorija, man tai neįdomu ir dar sėdžiu B lygyje?! ;DD

Na, bet ką padarysi. Visi praeina tuos egzaminus, tuos streso etapus ir nieko negalima pakeisti. Man asmeniškai egzaminas buvo labai sunkus. Jau nusiteikiau blogiausiam, kad galiu mažai gauti, galiu neįstoti kur noriu..Toks gyvenimas ;]

Pasidalinkit ir jūs, ką parašėte Savickio novelėje ;] Sėkmės sekančiuose egzaminuose ; - ***

Damn, damn, man krachas konkretus :DDD Pirmą pastraipa rašiau apie veikėją, kad tipo jis materialistas, net sapnuojasi jam tie pinigai :DDD Ir šiaip per visą interpretaciją ėjau per materialumą - pinigai ,perlai, kad atseit jokios vertybės apart daiktiškumo čia neminimos.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:04:08 | Nuoroda
tralain rašė:
 

 ;DDD kaip skirtingai zmones supranta..as dar biski kitaip:) as ir rasiau akd jam tie pinigai net sapnuojas bet sapnuojas ne delto kad jis materealistas,o del to kad jis myli ta pana,ir nori jai suteikti pilnavertiska ir gera gyvenima.as isvis neminejau kad jis materealistas,o kaip tik kad ta pana

 Ajej ,ajej :DD Blm, įdomu kaip reikėjo iš tikro, nes nėra nė vienos interpretacijos internete šitos *pypt* mėnesienos... Mūsu mokykloj kiek rašė, tai irgi gana skirtingai, ačiū Dievui buvo ir tokių kaip aš, tai dar matau šiokia tokia šviesą tunelio gale :DDD Bet šiaip, kalbant apie ta merga apsakyme, taigi ji nepirko tikrų, tai jam ir mokėt nereikėjo kaip už tikrus, ar ne? Tai ji gerai padarė (?) :D Ir šiaip, galėjo parašyt po ištrauka P.S. ir parašyt tie devyni litai veikėjui daug ar mažai :DDD Nes blm, jeigu aš gaučiau perlų už devynis litus ,tai jaučiu vakarienei juos doročiau, už salatos pigiau :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:13:22 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
Ingridele rašė:

 tik nereikia jum pavydeti, as daug mokiausi todel ir gausiu virs 95 ;) juk nesu vidutinybe :) :) :) :) rasiau Savickio interpretacija man ji buvo labai lengva, o dar ja mazai kas rase, man tik geriau ;) darbas bus iskirtinis. 

 SAUNUOLE :) pretenduoju i panasu bala, nes man irgi nesunku buvo :) is pavydo cia sneka :)

Ajej, tai jeigu jau turim tokias šaunuoles, tai gal pasidalinkit atsakymų variantais, Indridele tau ypač nebus sunku atsimint, juk mokytojai viską papasakojai ;) Va, visi pasitikrins ir nusiramins, nereiks laukt iki liepos. ;DDDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:17:41 | Nuoroda
tralain rašė:
vytaka rašė:
tralain rašė:
 

 ;DDD kaip skirtingai zmones supranta..as dar biski kitaip:) as ir rasiau akd jam tie pinigai net sapnuojas bet sapnuojas ne delto kad jis materealistas,o del to kad jis myli ta pana,ir nori jai suteikti pilnavertiska ir gera gyvenima.as isvis neminejau kad jis materealistas,o kaip tik kad ta pana

 Ajej ,ajej :DD Blm, įdomu kaip reikėjo iš tikro, nes nėra nė vienos interpretacijos internete šitos *pypt* mėnesienos... Mūsu mokykloj kiek rašė, tai irgi gana skirtingai, ačiū Dievui buvo ir tokių kaip aš, tai dar matau šiokia tokia šviesą tunelio gale :DDD Bet šiaip, kalbant apie ta merga apsakyme, taigi ji nepirko tikrų, tai jam ir mokėt nereikėjo kaip už tikrus, ar ne? Tai ji gerai padarė (?) :D Ir šiaip, galėjo parašyt po ištrauka P.S. ir parašyt tie devyni litai veikėjui daug ar mažai :DDD Nes blm, jeigu aš gaučiau perlų už devynis litus ,tai jaučiu vakarienei juos doročiau, už salatos pigiau :DDD

 ojojoj...tu taip supratai?as jau nieko nebesuprantu..as nelabai supratau net kaip tu supratai;DD vienu zodziu va taip.as taip galvojau;/// kad jin pasake kad pamete auskara,bet pamelavo,kad jis jai nupirktu nauja..o poto jis gavo ta ceki su didele suma uz ta auskara ir kai atejo tas kazkoks diedas ir jam pasake kad ta merga daznai pas ji perka,ir kad nera tas auskaras is jos gimines,tada tas bernas labai uzpyko ir ja paliko..nea??;//

 blemba, tu kalbi taip logiškai ;DD gali būt, kad tavo tiesa, nes skamba suprantamai :DD blm, kai žiauriai nusigrybavau reiškia, kosmosų prirašiau :D aš tai galvojau, kad jis tik pavaidint nori, kad tas ale "garbės reikalas" apsimestinis, o ta mergiotė tipo pasakė kad perlas tikras nes norėjo jam įspūdį padaryt, nes tipo jisai valdininkas, o ji subankrutavus :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:19:40 | Nuoroda
dofkė rašė:

tai kaip tik jis gavo čekį užmažą suma, bet gi tikėjosi didelės sumos. Gi kiek nervavosi, kad jam čia reikės net į ministrą kreiptis dėl pinigų. Gavęs tokią mažą suma (čekį) jis dar negali patikėti , galvoja, kad sąskaitas kažkas apkeičia :D Bet poto gi jam paaiškina, kad ten tas perlas netikras ir maždaug dėl to toks pogus :D nu nežinau, aš taip supratau....

 nuu ir aš tai pagalvojau (nu kažkaip panašiai) ,kad tipo ne lygys jam mažą suma mokėt :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:23:10 | Nuoroda

Aš ir kitu pervartymu kažką tokio rašiau :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:25:09 | Nuoroda
tralain rašė:
vytaka rašė:
dofkė rašė:

tai kaip tik jis gavo čekį užmažą suma, bet gi tikėjosi didelės sumos. Gi kiek nervavosi, kad jam čia reikės net į ministrą kreiptis dėl pinigų. Gavęs tokią mažą suma (čekį) jis dar negali patikėti , galvoja, kad sąskaitas kažkas apkeičia :D Bet poto gi jam paaiškina, kad ten tas perlas netikras ir maždaug dėl to toks pogus :D nu nežinau, aš taip supratau....

 nuu ir aš tai pagalvojau (nu kažkaip panašiai) ,kad tipo ne lygys jam mažą suma mokėt :DDD

 jus gerai paraset,dabar pazejau,ten 9litai.kaip as tokia ziopla buvau

 žiūriu dabar ,žiūriu ,parašyta " juk tai nepilnas Amerikos doleris" ,tai gal ir daug...

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:27:03 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
santule rašė:
vytaka rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:
Ingridele rašė:

 tik nereikia jum pavydeti, as daug mokiausi todel ir gausiu virs 95 ;) juk nesu vidutinybe :) :) :) :) rasiau Savickio interpretacija man ji buvo labai lengva, o dar ja mazai kas rase, man tik geriau ;) darbas bus iskirtinis. 

 SAUNUOLE :) pretenduoju i panasu bala, nes man irgi nesunku buvo :) is pavydo cia sneka :)

Ajej, tai jeigu jau turim tokias šaunuoles, tai gal pasidalinkit atsakymų variantais, Indridele tau ypač nebus sunku atsimint, juk mokytojai viską papasakojai ;) Va, visi pasitikrins ir nusiramins, nereiks laukt iki liepos. ;DDDD

 Teisingai, nereikes iki Liepos laukt, db suzinosim rezultatus ir iskart pradesim "mokytis" ir ruostis pakartotinei sesijai :DDD

 ko cia pykstat tiek? :) gausit normaliai ir bus gerai

 Nebūk paranojikė, ar visi ant tavęs taip dažnai pyksta, kad jau visur pyktį ižvelgi? ;D Niekas čia nepyksta, tiesiog trokšta ,kad pasidalintumėm savom genialiomis žiniomis :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:32:58 | Nuoroda

voo, jusste jaučiu gerai parašė :DDD nes savickis tikrai rašė apie prarają tarp kartų, aš ir šito ryšio ieškojau, bet nepagalvojau ,kad galima datempt iki auskaro tai :DD

velnias žino, nu nedaug 9lt. bet tais laikais, kokie ten buvo... gal milijonas vos ne :DD nu aš norėčiau ,kad būtų nedaug čia,. nes jeigu daug, mano visa interpretacija ne į temą :DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:33:27 | Nuoroda
tralain rašė:
dofkė rašė:

o tai kokia ten suma tu galvojai, kad prašyta? :D

 kaltinsiu dabar save..ir eidama i egzamina kartojau tik nebuk ziopla..as labai daznai pridarau tokiu klaidu..ir jau galvojau kad viskas gerai..as ten perskaiciau kad 900lt:D

 900 :DDDDDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:37:51 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
vytaka rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:
santule rašė:
vytaka rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:
Ingridele rašė:

 tik nereikia jum pavydeti, as daug mokiausi todel ir gausiu virs 95 ;) juk nesu vidutinybe :) :) :) :) rasiau Savickio interpretacija man ji buvo labai lengva, o dar ja mazai kas rase, man tik geriau ;) darbas bus iskirtinis. 

 SAUNUOLE :) pretenduoju i panasu bala, nes man irgi nesunku buvo :) is pavydo cia sneka :)

Ajej, tai jeigu jau turim tokias šaunuoles, tai gal pasidalinkit atsakymų variantais, Indridele tau ypač nebus sunku atsimint, juk mokytojai viską papasakojai ;) Va, visi pasitikrins ir nusiramins, nereiks laukt iki liepos. ;DDDD

 Teisingai, nereikes iki Liepos laukt, db suzinosim rezultatus ir iskart pradesim "mokytis" ir ruostis pakartotinei sesijai :DDD

 ko cia pykstat tiek? :) gausit normaliai ir bus gerai

 Nebūk paranojikė, ar visi ant tavęs taip dažnai pyksta, kad jau visur pyktį ižvelgi? ;D Niekas čia nepyksta, tiesiog trokšta ,kad pasidalintumėm savom genialiomis žiniomis :DDD

 na, as manau, kad tiesiog zmogui uzpavydejot pasitikejimo ir gabumu ;) jo, pyksta visokie pavyduoliai daznokai :)

 brangute , mažute mes jau ne apie "žmogų" kalbam ,dabar į tave būtent kreipiames, pasakyk mum savo atsakymus, kad mum pavyduoliam širdemių neskaudėtų ;DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:41:40 | Nuoroda

drofke ,nuu ir aš tikiuosi bent kiek taškų gaut, ką žinau bandomieji man visad gerai būdavo, nu bent man 8 gerai, bet egzas visai kas kita.. tikiuosi, kad išlaikiau nors :DD nu ką, melsimes mes ,kad vertintojai irgi galvotų ,kad mažai ten :DDD

tralain, nenusimink jei iš tikro ten mažai, man atrodo, jeigu argumentus tinkamus parinkai visai struktūrai jie labai daug nenumuš, vis tiek tu išvartei visą interpretaciją gi.

jusste, nuu a kas mane paguos :DDD heh, nieko tokio gi ,kad daug žodžių, ar tokio? nu man atrodo jie tiesiog klaidų neskaičiuos nuo 400ž. ir fsio, nepergyvenk ;)

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:44:00 | Nuoroda
jusste rašė:

Kurgi jinai gerai parašė. Čia kažkur minėjo savo vieną atsakymą. Klausimas skamba kažkur taip - kaip - TEIGIAMAI  ar  NEIGIAMAI  - vertina krizę? Tai profesorė atsakė, kad subjektyviai. Parašytą įterpiny, ko reikalauja, kad ir asilui būtų aišku, bet vis tiek atsiranda, kas nesupranta. Ir vaizduoja čia baisią profesorę. Gėda.

 Omg :DD Blm, gaila, kad iš tikro nesužinosim kiek gaus, nes tokie pievų drugeliai niekada nepasakys, kad gavo mažiau nei tikėjosi :DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:46:23 | Nuoroda
dofkė rašė:

aš tai biški kvaila pelė, nes 400 žodžių ribą pažymėjau paraštėj, ten kur vertintojai turi rašyt.. :|

 jei toj eilutėj bus klaida, happy you ,neturės vertintojai kur klaidos žymėt ir nežymės ;DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:50:39 | Nuoroda
jusste rašė:
vytaka rašė:

jusste, nuu a kas mane paguos :DDD heh, nieko tokio gi ,kad daug žodžių, ar tokio? nu man atrodo jie tiesiog klaidų neskaičiuos nuo 400ž. ir fsio, nepergyvenk ;)

 Galiu paguost, kad ramiau ant širdies būtų :D Tu kaip supratau irgi su Savickio novele tris valandas praleidai šiandien? ;)

Bet vis dėlto dabar pagalvojau, kad turiu gerą intuiciją. Vakar mokiausi tik penkis autorius: Salomėja Nėrį, Putiną (jų kūryba per lengva, tačiau man gana miela, buvau įsitikinus, kad šitų neduos), toliau Savickį, Vaičiūnaitę ir Škėmą. Ir ką gi, verčiu šiandien egzaminų lapus ir žiūriu - visi trys yra. Gaila tik kad mano tas vakarykštis autorių kūrybos analizavimas mažai ką man ir tepadėjo...

 

O gal kas įžvelgėt nuorodų į kitus literatūros kūrinius? Savickiui tai būdinga :)

 Nu man atrodo nemažai padėjo, nes iš to ką sakai, man atrodo tikrai gerai ar bent neblogai parašei ;) Haha, ne neguost, jaučiu pati ,kad pagrybavau :DD Jo, su Savickiuku draugauvau :DD Blm, šiaip nesuprantu kaip aplamai šitą jo novelę įdėjo kai ji net nenagrinėjama pagal kursą...

Oo, tai gerai tau, aš dar galvą palaužyt turėjau ką įžangoj apie Savickį rašyt :DD Nors va Škėmą ir aš kartojaus, bet nerašiau jo, per sunku pasirodė :DD

Nuorodu neižvelgiau, nieko aš ten neižvelgiau ką reikėjo :DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:52:59 | Nuoroda
~ImaGinatiOOn~ rašė:
dofkė rašė:

nei lengvi tie autoriai, nei ką.. o į 5 klausimą ati atsakiau: ten kažkaip buvo barsto šimtus milijonų, tačiau nevisi sudygsta :D ar kažkas panašaus. tai čia maždaug investuoja ten į tas dideles šventes, bet jokios prasmės tos šventės neturi. nu maždaug, kad tas investavimas bevaisis.

 

 cia ne apie zemdirbiska buvo kultura?

 barsto - grūdus sėja, kurie vėliau dygsta arba ne - žemdirbiai tą daro

drofkę, man atrodo geras tavo šitas, aš ir norėjau šitą rašyt, bet paėmiau malūnus :DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:54:14 | Nuoroda
Iggne rašė:

"Dauguma byra į nesustabdomą rinkos malūną, o tik vienas kitas tenka kūrybos žemei..." Aš 5 parinkau tą citatą, kažin ar ji irgi tinka? Ar gal geriau reikėjo imti tą ankstesnę. Bet mano paaiškinimas vis tiek buvo panašus į tai, kad šventės rengiamos komerciniais tikslais ir tik keletas renginių yra, kurie puoselėja žmogaus dvasinį pasaulį. Kažin ar tinka ;?

 ir aš šitą citatą ėmiau, jo kažką panašaus rašiau, masinę kultūrą priplakiau.

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:56:38 | Nuoroda
jusste rašė:

 Aš irgi šizofreniko Garštvos išsigandau. Kai mokėmės Škėmą, labai gerą pažymį iš jo gavau, bet paprasčiausiai tas man jo kūrinys iki šiol iki galo nesuprantamas ir neaiškus.

Reikia man raminamų lašiukų išgert, nes pražilsiu jau nuo to lietuvių egzamino :D

 Blm, ir man lygiai tas pats :DD Galvoju su šizais neprasidėt geriau :DD Jo, o pamokoj tai ir aš gerą pažymį turių, bet daug lengvesnę ištrauką pamenu lytų moyktoja davus buvo, o čia tai apie konservus blm :DD

Baiktu, nurimk, a tai rimtai dar pražilsi, bo dar kiti egzai laukia gi :DD Jau po viskam, yra kaip yra ;D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:59:23 | Nuoroda
dofkė rašė:

ledinis barokas tai metafora... nu tikiuosi, kad metafora :D o ten tai tikrai dėl tų požiūrių.. biški nesdaskaičiau, ką parašiai. teisingai ten ;)

 vot, vot ir aš tikiuosi ,kad metafora :DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 19:01:42 | Nuoroda
jusste rašė:
vytaka rašė:

 Blm, ir man lygiai tas pats :DD Galvoju su šizais neprasidėt geriau :DD Jo, o pamokoj tai ir aš gerą pažymį turių, bet daug lengvesnę ištrauką pamenu lytų moyktoja davus buvo, o čia tai apie konservus blm :DD

Baiktu, nurimk, a tai rimtai dar pražilsi, bo dar kiti egzai laukia gi :DD Jau po viskam, yra kaip yra ;D

 Mane ta nežinia kamuoja. Reikėjo numeriuką prie egzamino prirašyt, kad vertintoja pasiskambintų ištaisius, praneštų, kokie popieriai :D

Tai nieks nuorodų į kitus literatūros kūrinius kaip ir neįžvelgė, kaip supratau? :D

 Aš vos pavardės iš ipratimo neparašiau darbo pabaigoj ,net šiurpas perėjo kai susigriebiau ,gi neįkaitytų egzo :DDD

A kokias tu nuorodas įžvelgei?? Aš tai šiaip norėjau su Metamorfoze Kafkos lygint, bet prisiminiau, kad lt mokytoja sakė geriau nelygitn interp. tai ir nesigilinau :DD